Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 11:44:16 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski?  (Przeczytany 11193 razy)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 23, 2009, 23:05:15 pm »

A co panstwo o tym mysla??
http://fronda.pl/news/czytaj/kardynal_dziwisz
Cisnie mi sie na usta (albo raczej pod palce ;D) tylko jeden komentarz: kto mu to napisal? ;). Prosze mi wybaczyc te zlosliwosci, ale pisalem juz o swojej milosci i podziwie dla ks. kard. Dziwisza, i nie moge sie powstrzymac...
Zapisane
s.Małgorzata
uczestnik
***
Wiadomości: 127


pax et bonum

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 10, 2009, 18:33:09 pm »

Ten wybór, to wg. mnie "opcja", aby nie wybierać, aby się broń Boże nie narażać.
Nie zgrzeszę chyba (?) jeśli dopowiem, że cieszę się, że nie wybrano "Żywej relikwii.." ( tak piszą ) :D
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2917

« Odpowiedz #47 dnia: Marca 11, 2009, 21:52:20 pm »

Cytuj
Na konferencji prasowej w przerwie obrad abp Michalik, pytany przez dziennikarzy o to, co chciałby w tym kolejnym pięcioleciu posługi zmienić, powiedział, że chciał zmienić wszystko i stąd wynikała jego decyzja, by nie kandydować na drugą kadencję. - Ale są sytuacje w życiu, także kapłańskim, że trzeba wbrew sobie podjąć kolejne wyzwanie. Mimo przekonania, że ktoś inny zrobiłby to skuteczniej i piękniej. Jeśli jednak taka była wola biskupów, trzeba było ustąpić. Musiałem wycofać swoją prośbę o niebranie mnie pod uwagę w tych wyborach. Resztę zostawiam Panu Bogu i ludziom – przyznał abp Michalik.

Ujawnił także, że już wcześniej, kiedy doświadczał problemów związanych z fikcyjnym zarejestrowaniem go przez SB jako TW „Zefir”, proponował biskupom swoją rezygnację. Rada Stała sprzeciwiła się temu.

Zapytany o najistotniejsze wyzwania, które stoją obecnie przed Episkopatem, abp Michalik stwierdził, że bałby się je jednoznacznie identyfikować, „bo Kościół ma swoją wiarygodność, którą budował przez wieki przez wierność Ewangelii”. Zarazem podkreślił, że trzeba „dobrze nasłuchiwać znaków czasu” i „pogłębiać wrażliwość na człowieka, na problemy społeczne i socjologiczne”. - Nie wolno nam przegapić wielkiego kryzysu moralnego, który istnieje w Polsce – mówił także abp Michalik.
http://www.episkopat.pl/?a=kalendarium_show&typ=INFORMACJE&id=10371
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 11, 2009, 22:07:45 pm »

Jeśli chodzi o kard. Dziwisza to ja z ks. Paulussem mówimy jednym głosem.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #49 dnia: Marca 11, 2009, 22:58:20 pm »

A co panstwo o tym mysla??
http://fronda.pl/news/czytaj/kardynal_dziwisz
Cisnie mi sie na usta (albo raczej pod palce ;D) tylko jeden komentarz: kto mu to napisal? ;). Prosze mi wybaczyc te zlosliwosci, ale pisalem juz o swojej milosci i podziwie dla ks. kard. Dziwisza, i nie moge sie powstrzymac...
PR-owcy PO, a jako że poniósł klęskę, to Donek oberwał:
http://www.dziennik.pl/polityka/article339075/Tusk_szuka_problemu_tam_gdzie_go_nie_ma.html
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #50 dnia: Marca 16, 2009, 14:33:10 pm »

Dzisiaj przeczytałem w prasie fajne określenie kard. Dziwisza na które sam nie wpadłem i poznałem je po raz pierwszy:  to że był zawsze Kamerdynerem a obecnie jest Kustoszem pamięci Jana Pawła II.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!