Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:48:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski?
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski?  (Przeczytany 11145 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 21, 2009, 13:31:23 pm »

Gdyby bp Wojtyła nie wyłowił ks. Dziwisza na swego sekretarza to ten obecnie co najwyżej był gdzieś proboszczem z tytułem może kanonika honorowego pomniejszej kolegiaty.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 21, 2009, 15:11:55 pm »

No Panie Thomas ja to zinterpretowałem zupełnie inaczej. Tj. jako pytanie (to o duszpasterstwo), na które odpowiedź jest z góry 'nie' ;).
No dokladnie, to byla zakamuflowana ironia, bo przyznam szczerze, ze kard. Dziwisz moim idolem nie jest.
Gdyby bp Wojtyła nie wyłowił ks. Dziwisza na swego sekretarza to ten obecnie co najwyżej był gdzieś proboszczem z tytułem może kanonika honorowego pomniejszej kolegiaty.
Nic dodac, nic ujac - choc chcialem jeszcze cos napisac, ale to by bylo wredne  ;)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 21, 2009, 15:30:30 pm »

A czy kard. Dziwisz powiedział ostatnio coś od siebie, swojego? Ja takich wypowiedzi nie znam.
W polskim Episkopacie nie nie ma teraz ludzi na miarę kard. Wyszyńskiego, niestety.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 21, 2009, 15:50:14 pm »

A czy kard. Dziwisz powiedział ostatnio coś od siebie, swojego? Ja takich wypowiedzi nie znam.
W polskim Episkopacie nie nie ma teraz ludzi na miarę kard. Wyszyńskiego, niestety.
Pamietam, ze on nawet odprawiajac msze swieta wyglaszajac 3 zdania wprowadzenia, czytal je z kartki - nie wiem, jak jest teraz, ale nie sadze, zeby bylo lepiej. W kazdym razie jakos bardzo mnie to nie interesuje. Nie kazdy jest dobrym mowca, ale metropolita krakowski chyba powinien cos miec wlasnego do powiedzenia.
Pamietam jedna wypowiedz: "Nie bede komentowal tych wypowiedzi, bo te wypowiedzi sie same komentuja"  ;D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 21, 2009, 16:14:49 pm »

Czyli co tu dużo mówić ............. .... . Sam się wykropkowałem żeby mnie nie zjedzono za powiedzenie słów prawdy o kardynale. Metoda kazań jest mniej więcej taka:" Nasz ukochany ojciec święty, Jan Paweł II powiedziaŁ ... itd.".
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 21, 2009, 16:17:26 pm »

Czyżby Kardynał był ... kompletnym Ziobrem ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 21, 2009, 17:26:22 pm »

To właśnie miałem na myśli.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 21, 2009, 17:36:34 pm »

Kard. Dziwisz zna Kosciol od podszewki jak zaden inny kardynal. I za ta wiedze nalezy sie mu kapelusz kardynalski, bo w przyszlosci bedzie wiedzial na jakiego kandydata nie zaglosowac.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 21, 2009, 17:41:05 pm »

Czyli na takiego jak zmarły papież? Czy na kogoś innego?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 21, 2009, 18:19:52 pm »

Kard. Dziwisz zna Kosciol od podszewki jak zaden inny kardynal. I za ta wiedze nalezy sie mu kapelusz kardynalski, bo w przyszlosci bedzie wiedzial na jakiego kandydata nie zaglosowac.

Czy zna jak żaden inny nie wiem, zna na pewno dobrze i że wie na kogo nie głosować tego jestem pewien na 100%. Tylko to jest w jego przypadku powód, żeby NIE BYŁ kardynałem.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 21, 2009, 18:20:58 pm »

Z cala pewnoscia kard. Dziwisz ma wielka wiedze nt. Kosciola i tegu nie mozna zaprzeczyc. Jednakze po kims z takimi wiadomosciami mozna by oczekiwac czegos wiecej a nie tylko czczenia pamieci papieza Jana Pawla II. Jest po prostu niewlasciwym czlowiekiem na niewlasciwym miejscu.
Czyli co tu dużo mówić ............. .... . Sam się wykropkowałem żeby mnie nie zjedzono za powiedzenie słów prawdy o kardynale. Metoda kazań jest mniej więcej taka:" Nasz ukochany ojciec święty, Jan Paweł II powiedziaŁ ... itd.".
Z pewnych wzgledow czesto miale mozliwosc sluchania kazan ks. kardynala. Nie dosc, ze byly dlugie, czytane z kartki bez wiekszego emocjonalnego zaangazowania (jakby to nie bylo jego kazanie ;)), to faktycznie imie Jana Pawla II przewijalo sie tam nieustannie bez wzgledu na to, czy bylo Boze Narodzenie, Sroda Popielcowa czy inauguracja roku akademickiego.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 22, 2009, 00:06:32 am »

Nie moge sie powstrzymac  :)





Fruwajacy ks. Kardynal w stroju chórowym  :)
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 22, 2009, 01:57:36 am »

 ;D ;D ;D

Dobre!!
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 23, 2009, 14:04:22 pm »

Nie moge sie powstrzymac  :)

Fruwajacy ks. Kardynal w stroju chórowym  :)

:))

jakby mial "stroj krótki" to dopiero działoby się na tem forum ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 23, 2009, 14:47:04 pm »

A co panstwo o tym mysla??

http://fronda.pl/news/czytaj/kardynal_dziwisz
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Kto zostanie nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!