Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 10:37:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: ksiądz Daniel z Krymu z chęcią intencje przyjmie
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: ksiądz Daniel z Krymu z chęcią intencje przyjmie  (Przeczytany 1023 razy)
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« dnia: Września 27, 2015, 19:11:36 pm »

Mój znajomy ksiądz  poprosił o przeniesienie na Krym z powodu tego, że nie wytrzymywał z modernizmem jaki spotkał w obwodzie kaliningradzkim (szczytem góry lodowej niech będą czterej stali diakoni, którzy mieli więcej do powiedzenia niż ksiądz Daniel). Chciał wstąpić do tradycyjnego zgromadzenia jednak albo nie spotykał odpowiedzi na e-maile, albo otrzymywał zwodnicze odpowiedzi, że "nie ma pracy w Polsce, żeby księdzu zapewnić godziwe duszpasterstwo". Tak, więc pojechał na misja na Krym.
Rozmawialiśmy o trudnościach jakie ma na wstępie. Niestety wyposażenia praktycznie nie ma, musiał na wstępie kupić bieliznę kielichową i parę innych rzeczy, ale środków pieniężnych brak na dalsze zakupy. Poinformował mnie, że przyjmie intencje i odprawi po staremu, jeżeli będzie potrzeba. Ofiary głównie przyczynią się do kupna podstawowych rzeczy potrzebnych do godnego kultu bożego. Zachęcam do zamawiania intencyj
U dołu jego list skierowany do czytelników Unacum.pl
Szczęść Boże!
Nazywam sie x. Daniel Myslentsev, miesiąc temu zostałem proboszczem rzymsko-katolickiej parafii na Krymie, w miasteczku Dżankoj, które znajduje się na północy Krymu. Pewnie każdy, kto śledzi za sytuacją polityczną na Wschodzie, wie, że sytuacja jest ciężka i często dotyczy Kościoła Świętego. Tym nie mniej, Kościół Katolicki stara się tu wypełniać swój obowiązek głoszenia Ewangelii Chrystusowej. W parafii, gdzie mam zaszczyt duszpasterzowania, nie jest dużo wiernych - w niedzieli przychodzi około 15 osób, Msza Św. jest sprawowana w kaplicy. Większość parafian to są Polacy i jedyny sposób ich łączności z polskością jest właśnie przez wiarę katolicką, w czym staram się im pomagać. Mam nadzieję, że Bóg pomoże powiększyć parafię i postawić ją na twardym fundamencie Tradycji Katolickiej. Chciałbym się zwrócić do ludzi dobrej woli, do Polaków, z apelem o pomoc dla naszej parafii i rodaków na Wschodzie. Planuję zacząć tu kursy języka i kultury polskiej dla wszystkich chętnych (chociaż mam obywatelstwo rosyjskie, ale z pochodzenia jestem Polakiem - wnukiem zesłańców-sybiraków). Mam też wiele wolnych intencji mszalnych. Mogę odprawiać Msze Trydenckie nawet każdego dnia, więc w razie potrzeby można zamówić u mnie intencje na pojedyncze Msze, a także Msze gregoriańskie. Za każdą ofiarę wielkie Bóg Zapłać. Zamówić intencji można przez:
Bank Zachodni WBK 42 1090 2369 0000 0001 1551 1231
Daniil Myslentsev
W tytule przelewu proszę podać intencję oraz liczbę Mszy. Kontaktować można się też przez adres e-mail: ajciec.danila@gmail.com

Z prośbą o modlitwę,
ks.Daniel Myslentsev.
Dżankoj, Krym.Szczęść Boże!
http://www.unacum.pl/2015/09/pomoc-dla-ksiedza-z-krymu.html
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: ksiądz Daniel z Krymu z chęcią intencje przyjmie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!