Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 07:25:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: dr Marek Blaza SJ : Różne oblicza tradycjonalizmu
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: dr Marek Blaza SJ : Różne oblicza tradycjonalizmu  (Przeczytany 13070 razy)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« dnia: Października 07, 2009, 21:57:29 pm »

Semestr letni 2009-2010

15 II 2010 — 2 VI 2010


Różne oblicza tradycjonalizmu
 dr Marek Blaza SJ - wtorki, 18.30-20.00 


Jak juz tradsi dali w kosc o. Markowi i musial zainteresowac sie tradycjonalizmem to nasz ulubiony jezuita chce sie podzielic ta wiedza z innymi.

Kto sie zapisuje?

BTW, skoro o. Marek tak juz sie poznal na tradycjonalizmie to moze by rekolekcje adwentowe w Benonie wyglosil...
Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #1 dnia: Października 07, 2009, 22:12:23 pm »

http://www.jezuici.pl/mblaza/articles.php?lng=pl&pg=65
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #2 dnia: Października 07, 2009, 23:44:24 pm »

"Efekty kształcenia: zapoznanie się z różnymi obliczami tradycjonalizmu. Ukazanie sprzeczności metody, jaką stosują zwolennicy tradycjonalizmu. Próba odpowiedzi na pytanie, ile jest modernizmu w tradycjonalizmie."
Księdza Marka coś ewidentnie boli.

W skromniutkiej literaturze wymieniony jest Grzechowiak, a nie ma Karasa - z litości tego nie skomentuję.

Czy miał ktoś z Państwa w ręku pozycję książkową pod tytułem "Nowoczesność i fundamentalizm. Ruchy antymodernistyczne w chrześcijaństwie" ? http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/praceBadawcze?rtype=opis&lang=pl&objectId=95458


Przy okazji: jak nazywała się ta kobiecina (bodajże z Uniwerku Śląskiego) której doktorat na temat fundamentalizmu chrześcijańskiego obśmieliśmy na poprzednim forum?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #3 dnia: Października 08, 2009, 07:42:57 am »

Zapomnialem dodac, ze jest to wyklad Otwartego Studium Akademickiego czyli wyklad otwarty dla wszystkich, nie tylko dla studentow Bobolanum.

http://www.bobolanum.edu.pl/index.php?s=studia&id=64 . Trzeba chyba cos zaplacic, aby na to chodzic.

BTW, A czemu o. Blaza nic nie pisze o ruchu (post)indlutowym ?

Anyway, trzeba rozreklamowac ten wyklad na NRL, aby troche tradsow Ojcu Markowi przyszlo na wyklad. Bedzie mial lepszy kontakt ze studentami... :)
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Października 08, 2009, 09:36:12 am »

"Efekty kształcenia: zapoznanie się z różnymi obliczami tradycjonalizmu. Ukazanie sprzeczności metody, jaką stosują zwolennicy tradycjonalizmu. Próba odpowiedzi na pytanie, ile jest modernizmu w tradycjonalizmie."


Jak zwykle* "piękne" założenie u o. Blazy. Teza jest już przedstawiona, teraz trzeba będzie ją udowodnić....


* odnosi się do znanej konferencji o. Blazy, której temat tez miał z góry założoną tezę, że tradycjonaliści błądzą.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #5 dnia: Października 08, 2009, 10:06:28 am »

... korzystając ze WSPANIAŁEJ literatury. Ograniczając się do takiego wyboru osiągnięcie założonego EFEKTU KSZTAŁCENIA nie powinno być specjalnie trudne.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Października 08, 2009, 10:13:31 am »

Przeglądając zagadnienia można nabrać przypuszczeń, że te nauki będą strukturalistyczne.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Października 08, 2009, 10:28:04 am »

Myślę, że nie możemy sie zapisać, bo nie jesteśmy z PWTW, ale moglibysmy zmontować brygadę, która by chodziła na zajęcia o. Blazy. W szczególności myśle o tych zajęciach - myslę, że dzięki naszemu udziałowi o. Blaza mógłby sie sporo dowiedzieć na temat, który dosłownie i w przenosni chce "wyłożyć":

2.Pojęcie tradycji i jej zachowywania do czasów nowożytnych (2 godz.)
6.Walka z modernizmem w Kościele katolickim u progu XX w. (2 godz.)
7.Reformy liturgiczno-doktrynalne Piusa XII (3 godz.)
8.Postulaty reform w Konstytucji o Liturgii Soboru Watykańskiego II (2 godz.)
9.Skutki reform liturgicznych po Soborze Watykańskim II (3 godz.)
10.Abp Marcel Lefebvre i Bractwo św. Piusa X (2 godz.)
11.Sedeplenizm, sedeprywacjonizm, mentewakantyzm, sedewakantyzm i konklawizm (2 godz.)
12.Dialog Kościoła katolickiego z Bractwem św. Piusa X (1 godz.)
13.Ile jest nowinkarstwa w tradycjonalizmie? (1 godz.)
14.Czy tradycjonalizm jest Kościołowi katolickiemu potrzebny, a jeśli tak, to jaki? (1 godz.)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #8 dnia: Października 08, 2009, 10:42:35 am »

Myślę, że nie możemy sie zapisać, bo nie jesteśmy z PWTW,
Toż właśnie pisałem, że kazdy kto zaplaci 100 zl moze chodzic na te wyklady.

Wyklad jest w ramach OSA:

Otwarte Studium Akademickie
"Bobolanum", poza pełnym studium teologii do magisterium w trybie dziennym i zaocznym, oferuje dodatkowe propozycje kształcenia zarówno dla studentów innych uczelni, jak i dla zainteresowanych spoza środowiska akademickiego. Ten cykl wykładów nazwaliśmy Otwarte Studium Akademickie.

Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Października 08, 2009, 10:48:32 am »

Pardon, odpowiadałem na ten temat po rannem przeczytaniu i nieśledzeniu dyskusji. Ale uwazam, ze opłaty są dla tych, którzy chcą zdać egzamin i mieć stosowny świstek (dla siebie lub po to, by zaliczyć jakiś odchamiacz na swojej uczelni).

Zasadą akademicką jest to, że wstęp na wykłady jest wolny
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #10 dnia: Października 08, 2009, 10:50:45 am »

Zasadą akademicką jest to, że wstęp na wykłady jest wolny
Ale chyba tylko na panstwowych uczelniach punlicznych. Nie jestem pewny czy Bobolanum jest taka uczelnia.
Zapisane
szija
uczestnik
***
Wiadomości: 107


« Odpowiedz #11 dnia: Października 08, 2009, 11:08:24 am »

http://www.bobolanum.edu.pl/index.php?s=studia&id=51
Z tego wynika, że studenci dzienni z jakiejkolwiek uczelni nie muszą nic płacić.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Października 08, 2009, 11:11:46 am »

nie jakiejkolwiek, jeno BOBOLANUM - to jest przeciez wyklad monograficzny tej uczelni
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #13 dnia: Października 08, 2009, 11:12:50 am »

czemu o. Blaza nic nie pisze o ruchu (post)indlutowym ?
Otwarcie nie zaatakuje postindultów bo to już nie jest tak wdzięczny chłopiec do bicia jak kiedyś. Poza tym, mógłby mu ktoś się odwinąć i przyłożyć po głowie, nawet jakiś przyzwoity kapłan który jest umiarkowanym konserwatystą i który nie będzie tolerował deprecjonowania wspólnot (często) powstałych dzięki doniosłemu dokumentowi Ojca Świętego Benedykta XVI.
Poza tym mógłby ktoś zarzucić ojcu Blazie, że krytykuje tych z których gościnności korzystał i których prawo do istnienia legitymizował swoją obecnością 16 marca 2009 roku w kościele p.w. św. Benona jak i pod nim (a raczej nie była to "obserwacja uczestnicząca").

Kto natomiast stanie w obronie ś.p. Arcybiskupa i FSSPX? Kilka bytów internetowych na Forum Krzyż? Mam nadzieję, że tym razem Warszawiacy nie zawalą sprawy (jak w przypadku prelekcji o której przypomniał p. SolusLupus) i przynajmniej dwie osoby z FK pojawią się na tych wykładach i dadzą świadectwo prawdzie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #14 dnia: Października 08, 2009, 11:27:33 am »

Czy dr Marek Blaza SJ się tak nosi na codzień ???
« Ostatnia zmiana: Października 08, 2009, 12:17:49 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: dr Marek Blaza SJ : Różne oblicza tradycjonalizmu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!