Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:18:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lefebryzm
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Lefebryzm  (Przeczytany 51514 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #15 dnia: Października 23, 2009, 23:17:24 pm »

Panie Przemku - każdy z nas jest niezmiernie wdzieczny abp-ow Lefebvre oraz założonemu przez niego FSSPX za zacjowanie w Kościele Mszy Trydenckiej.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #16 dnia: Października 23, 2009, 23:27:21 pm »

Po tym co On wycierpiał, choć nie spodziewam się tego doczekać, ale uważam za oczywiste wyniesienie Arcybiskupa Marcelego do chwały ołtarzy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
przmek
bywalec
**
Wiadomości: 66

Próbuję być chrześcijaninem

« Odpowiedz #17 dnia: Października 23, 2009, 23:28:01 pm »

Czy dobrze odbieram, że sympatyzują Państwo

Proszę Pana, proszę pytać imiennie.
Ależ można przecież odpowiadać imiennie :) Tak mi się zapytało, bo wiele wypowiedzi jakie tu widziałem sugerowało mi że jest tutaj jakaś jedność poglądów, oczywiście z wyjątkami.

Zdaje się, że Lefebryści nie są jeszcze w pełni przywróceni do KK, więc zastanawiam się, czy można ich nazwać katolikami ?

Ci, z Państwa, którzy identyfikują się z tym bractwem powinni mieć w interesie poprawienie tego artykułu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_Kap%C5%82a%C5%84skie_%C5%9Awi%C4%99tego_Piusa_X
Widzę tam zdanie: "Obecnie w Polsce pracuje siedmiu prezbiterów Bractwa" - dopiero co zostałem zaatakowany za użycie terminu prezbiter, więc chyba trzeba naprawić ten straszny błąd ? ;)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #18 dnia: Października 23, 2009, 23:33:13 pm »

Wikipedia jest medium laickim, powiedziałbym nawet o korzeniach nieco lewackich (to raczej moja prywatna opinia) i niezbyt obiektywnym.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #19 dnia: Października 23, 2009, 23:35:52 pm »

Czy dobrze odbieram, że sympatyzują Państwo

Proszę Pana, proszę pytać imiennie.
Ależ można przecież odpowiadać imiennie :) Tak mi się zapytało, bo wiele wypowiedzi jakie tu widziałem sugerowało mi że jest tutaj jakaś jedność poglądów, oczywiście z wyjątkami.


To nie forum partii, roznice w pogladach sa dosc spore, jedne co wspolne to przywiazanie do tradycyjnej liturgii. Reszta to cale spektrum pogladow.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #20 dnia: Października 23, 2009, 23:40:43 pm »

Zdaje się, że Lefebryści nie są jeszcze w pełni przywróceni do KK, więc zastanawiam się, czy można ich nazwać katolikami ?
Nie no ręce opadają - temat był wyjaśnianiany juz wielkrotnie na F.K Wrzuca Pan takie hasła i potem Pan się dziwi, że Pana atakujemy. Proszę najpierw zapoznać się z wypoiwiedziami papieskiej Komisji Ecclesia Dei, a potem zacząć dyskutować w tym temacie.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Października 23, 2009, 23:40:54 pm »


Zdaje się, że Lefebryści nie są jeszcze w pełni przywróceni do KK, więc zastanawiam się, czy można ich nazwać katolikami ?




 ;D ;D ;D No comments. Niech ktoś inny reaguję bo ja zachłysnąłem się... herbatką.  ;D
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #22 dnia: Października 23, 2009, 23:43:34 pm »

Ta wikipedia to straszne szkody robi ludziom w mozgach. Pan przmek powinien udac sie po porade do Henryka Batuty.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
przmek
bywalec
**
Wiadomości: 66

Próbuję być chrześcijaninem

« Odpowiedz #23 dnia: Października 23, 2009, 23:43:55 pm »

Wikipedia jest medium laickim, powiedziałbym nawet o korzeniach nieco lewackich (to raczej moja prywatna opinia) i niezbyt obiektywnym.

Przepraszam, ale to stwierdzenie mnie bardzo rozbawiło :) Proponuję zapoznać się z ideą działania wikipedii.
W skrócie: proszę się tam zarejestrować, i poprawić wymieniony artykuł (najlepiej uzasadniając źródłami poprawkę) i to wszystko, aby przestał on być "lewacki".

Cytuj
Nie no ręce opadają
Ależ ja tylko się pytam, ignorant jestem w tym temacie :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Października 23, 2009, 23:51:10 pm »

Ależ ja tylko się pytam, ignorant jestem w tym temacie :)

Albo ignorant albo zgrywający ignoranta. (Nie z nami te numery). Coś mi tu nie gra.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #25 dnia: Października 23, 2009, 23:53:48 pm »

Jeśli chodzi o "wikipedię", to kiedyś na "starym" Forum Krzyz na żywo obserwowaliśmy i komentowaliśmy walkę osób tam zalogowanych o kształt hasła "OŁTARZ" (konkretnie chodzilo chyba o zdjęcie - wygląd katolickiego ołtarza). Ciekawe jak długo utrzymują się tam poprawki, "aby przestały być lewackie". W przypadku "OŁTARZA" sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #26 dnia: Października 23, 2009, 23:55:17 pm »

Ależ ja tylko się pytam, ignorant jestem w tym temacie :)

Albo ignorant albo zgrywający ignoranta. (Nie z nami te numery). Coś mi tu nie gra.

Pan przmek po prostu wali na oslep, a jak mu sie nie uda trafic to wyskakuje z tekstem "ja nie wiem, ja tylko pytam"!
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Października 24, 2009, 00:05:13 am »

Ależ ja tylko się pytam, ignorant jestem w tym temacie :)

Albo ignorant albo zgrywający ignoranta. (Nie z nami te numery). Coś mi tu nie gra.

Pan przmek po prostu wali na oslep, a jak mu sie nie uda trafic to wyskakuje z tekstem "ja nie wiem, ja tylko pytam"!

Wali na oślep? A może raczej z premedytacją kłuje. Taki cwaniaczek z Koziej Wólki. Byli już tu tacy. Bardzo łatwo jest się podszyć pod niby-naiwnego. Watch out, brothers!
Zapisane
przmek
bywalec
**
Wiadomości: 66

Próbuję być chrześcijaninem

« Odpowiedz #28 dnia: Października 24, 2009, 00:20:24 am »

Tak w ramach początków niwelowania mojej ignorancji przejrzałem pobieżnie (na dokładne teraz nie mam oczu) dokument:
http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_commissions/ecclsdei/documents/hf_jp-ii_motu-proprio_02071988_ecclesia-dei_en.html

w którym jest:
"c) In the present circumstances I wish especially to make an appeal both solemn and heartfelt, paternal and fraternal, to all those who until now have been linked in various ways to the movement of Archbishop Lefebvre, that they may fulfil the grave duty of remaining united to the Vicar of Christ in the unity of the Catholic Church, and of ceasing their support in any way for that movement. Everyone should be aware that formal adherence to the schism is a grave offence against God and carries the penalty of excommunication decreed by the Church's law.(8)"

czyli o możliwości odzyskania jedności z Kościołem Katolickim. Jeśli byli oddzieleni, to do niego nie należeli ? Choć pewnie znów dostanę po głowie, że nie rozumiem  :-\
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #29 dnia: Października 24, 2009, 00:34:39 am »

Po co pan sie meczy po angielsku ? Przeciez ten tekst jest ogolnie dostepny po lacinie, a nawet po polsku. Byloby latwiej panu zrozumiec i nie popelniac bledow w interpretacji.
W zadnym jego miesjcu nie jest powiedziane, ze Bractwo jest poza Kosciolem. Natomiast sa rozliczne orzeczenia rzymskie stwerdzajace jasno cos wrecz przeciwnego : Bractwo jest w Kosciele, mozna  spelniac tam obowiazek niedzielny (juz tlumacze : tzn. chodzic na msze), a nawet dawac na tace. Co wiecej : praktykowanie w Bractwie nie moze byc powodem dyskryminacji w dostepie do stanowisk w organizmach katolickich. Bractwo ma po prostu nieuregulowana sytuacje kanoniczna, podobnie jak wiele innych "ruchow" i "rzeczywistosci", ktore pan wydaje sie tak cenic.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lefebryzm « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!