Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:17:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu...  (Przeczytany 66318 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Września 24, 2009, 18:40:01 pm »

Wydaje mi się, że z pomysłem należny najpierw skierować się do kapłanów którzy sprawą we Wrocławiu się zajmują. Temat fantastycznie marzycielski...
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #16 dnia: Września 24, 2009, 18:46:20 pm »

@jedam

wszystko rozwala sie o 3 rzeczy

1. Pieniadze
2. Pozwolenia
3. Umiejetnosci  i zapal, aby to pociagnac.

Ad 1.
Zakon ma sie odznaczac ubostwem, wiec nie powinno byc tak zle. :) Jesli kto zasponsorowalby osobny dom, w ktorym moznaby urzadzic mala kaplice to juz by wystarczylo.

Ad. 2
To jest chyba mission impossible. :) Chyba lokalny biskup musailby ten zakon afiliowac. Wcale nie jest konieczne seminarium. Studiowac mozna w seminarium diecezjalnym placac im odpowiednio. Malo tego. Zakon moze byc zlozonych z samych braci zakonnych. Nie musi tam byc kaplanow. Opieka ojca duchownego moze wystarczyc. Kosciol tez nie jest potrzebny. W zasadzie dopiero po Soborze wpadli na to,ze kazdy zakon musi prowadzic jakies duszpasterstwo.

Ad 3.
??? zobaczymy ile starczy zapalu i samozaparcia... a moze tu chodzi o tercjarzy?? :)


Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #17 dnia: Września 24, 2009, 18:54:17 pm »

Bez urazy ale ktoś tu chyba sobie jaja robi... . Jak czytam fantastyczne pomysły powstania zakonu lub seminarium czy innej parafii personalnej to mi się niedobrze robi. W Trójmieście w 10 osób staramy się skompletować własny zestaw minimum potrzebny do porządnego funcjonowania (głownie własne paramenty, księgi, vestimenty etc) to wszystko wymaga dużo czasu, pieniędzy zaangażowania. I nie osiągneliśmy nawet 1/10 z tego co by nam było potrzebne.

A powstanie klasztoru, seminarium czy parafii to zdecydowanie więcej. Jeszcze nie czas na to by w Polsce coś takiego powstało. Lepiej się skupić na pomocy temu co już istnieje... czyli FSSP, IDP niż bez celu mnożyć byty.

W kwestii klasztoru to kto to będzie utrzymywał, gdzie ma być umiejscowiony, kto bedzie prowadził formację, gdzie znajdziecie lokum i kościów, jak będziecie prowadzić nabór?

W kwestii seminarium, kto to utrzyma, skad weźmiecie kadrę, jak załatwicie możliwosć nadawania tytułów naukowych, jak zbierzecie potrzebną literaturę do nauczania, kto wam będzie święcic kapłanów?

W kwestii parafii, to kto to utrzyma, czy bedzie wystarczająca liczba wiernych, skad, kościół, który biskup to inkardynuje?

I masa innych kwestii jakich załatwienie potrwa latami. Jedyną opcją jest wygrać milion w totka i otworzyć klasztor o regule benedyktyńskiej, w którym mnisi sami się będą utrzymywać. Jednak w tym przypadku nie da się prowadzić zbytnich akcji pośód wiernych.

Mam wrażenie że takie pomysły mają najczęściej ludzie którzy na Tridentinę chodzą z pół roku i mają chęć działania na wielką skalę  nie poznawszy problemów działania na małą skalę.


Witam

Jak się będzie utrzymywał to już moja sprawa a będzie miał z czego, niech się pan nie martwi św. Franciszek też się o forsę nie martwił

Po pierwsze nie będę mnożył żadnych bytów...

Gdzie będzie umiejscowiony panu na pewno nie powiem bo widać niechęć od razu co do lokum i kościoła też będzie

O Formację niech się pan nie martwi będzie TRADYCYJNA i bardzo dobrze przygotowana nie tylko przeze mnie

O nabór będzie bo są już chętni i zainteresowani na pewno nie powiem że w 3 miesiące będzie Zakon bo Morgon też od razu nie było

O wyświęcanie kapłanów niech się pan nie martwi, a seminarium będzie za granicą na początek, dla braci nie kapłanów w Polsce pod opieką kapłana Tradycjonalisty

O kadra o to rzecz ważna jak w Morgon jest 15 zakonników to kadra to ze 100 wykładowców pewnie :-) a i pewnie w Morgon wszyscy mają tytuły naukowe najlepiej profesorów

Ale kadrę dla np 8 mężczyzn na początek to wystarczy z 3 nauczycieli teologii... moja w tym głowa żeby byli

Literaturę potrzebną już mamy na resztę czekam jak już pisałem wkrótce przyjdzie a literatury fachowej mamy sporo

Wierni będą proszę mi wierzyć już są

który biskup to inkardynuje?  :)

Śmieszny pan jest a Kapucyni z Morgon ich zakon jest inkardynowany, a może Dominikanie Tradycji z Avrillé mają inkardynację proszę sobie poczytać o nich


Mam wrażenie że takie pomysły mają najczęściej ludzie którzy na Tridentinę chodzą z pół roku i mają chęć działania na wielką skalę  nie poznawszy problemów działania na małą skalę.

O pacz pan a ja myślałem o tej inicjatywie już od 2006 roku czyli 4 lata i po cichu działem w tej sprawie

Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #18 dnia: Września 24, 2009, 18:56:37 pm »

Wydaje mi się, że z pomysłem należny najpierw skierować się do kapłanów którzy sprawą we Wrocławiu się zajmują. Temat fantastycznie marzycielski...

Widać że w Morgon Fr. Eugene de Villeurbanne też marzył  :)
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #19 dnia: Września 24, 2009, 19:03:14 pm »

@jedam

wszystko rozwala sie o 3 rzeczy

1. Pieniadze
2. Pozwolenia
3. Umiejetnosci  i zapal, aby to pociagnac.

Ad 1.
Zakon ma sie odznaczac ubostwem, wiec nie powinno byc tak zle. :) Jesli kto zasponsorowalby osobny dom, w ktorym moznaby urzadzic mala kaplice to juz by wystarczylo.

Ad. 2
To jest chyba mission impossible. :) Chyba lokalny biskup musailby ten zakon afiliowac. Wcale nie jest konieczne seminarium. Studiowac mozna w seminarium diecezjalnym placac im odpowiednio. Malo tego. Zakon moze byc zlozonych z samych braci zakonnych. Nie musi tam byc kaplanow. Opieka ojca duchownego moze wystarczyc. Kosciol tez nie jest potrzebny. W zasadzie dopiero po Soborze wpadli na to,ze kazdy zakon musi prowadzic jakies duszpasterstwo.

Ad 3.
??? zobaczymy ile starczy zapalu i samozaparcia... a moze tu chodzi o tercjarzy?? :)




Witam

Zakon moze byc zlozonych z samych braci zakonnych. Nie musi tam byc kaplanow. Opieka ojca duchownego moze wystarczyc. tak też będzie ale kapłan z czasem tez będzie o.kapucyn

Nie chodzi o tercjarzy tylko o Zakon

Co do pieniędzy to są i będą

Co do pozwoleń zobaczymy

a zapał jest już od 4 lat i wcale nie słabnie wręcz przeciwnie,

Mogę tu przypomnieć jak czytałem o zakonie Kaznodziejskim że jak św. Dominik umierał pozostało 7 zakonników w ok 5 lat po śmierci świętego zakon rozrósł się do kilku tysięcy, podobnie było z Kamilianami itd.

Ja nie marudzę że nie nie uda się lepiej nie robić co na to biskup itp. proszę poczytać o Morgon nikt ich nie wspierał a wręcz przeciwnie biskupi byli przeciwni i tylko kłody pod nogi rzucali
widział to dokładnie Kardynał Siri gdy zakładano tradycyjny Zakon Kapucynów w  Verjon też było kilku chętnych potem w 1983 r. o. Eugeniusz przenosi klasztor z Verjon do Morgon. Wcale nie było tak pięknie i kolorowo.

Dziękuję panu za wypowiedz i  proszę o modlitwę w tej intencji oraz proszę aby w prywatnych intencjach Ofiary Mszy św. Trydenckiej też wspomnieć o tym dziele

LUK
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 19:36:45 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Rita
uczestnik
***
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #20 dnia: Września 24, 2009, 19:44:34 pm »

Jeśli ktoś kiedyś będzie poszukiwał kobiet do podobnego przedsięwzięcia, to proszę dać mi znać  :)
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #21 dnia: Września 24, 2009, 19:50:16 pm »

Wydaje mi się, że z pomysłem należny najpierw skierować się do kapłanów którzy sprawą we Wrocławiu się zajmują. Temat fantastycznie marzycielski...

Widać że w Morgon Fr. Eugene de Villeurbanne też marzył  :)
Nie ustosunkował się Pan do pierwszej części mojego poprzedniego posta zupełnie... zatem może to już jakoś niepokoić...

Proszę postawić sprawę jasno- kto, co i z kim inaczej temat zamykamy.
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #22 dnia: Września 24, 2009, 19:51:17 pm »

Jeśli ktoś kiedyś będzie poszukiwał kobiet do podobnego przedsięwzięcia, to proszę dać mi znać  :)

Christus REX

Witam

Proszę panią o modlitwę w intencji powstanie Zakonu Kapucynów Tradycyjnych, może w przyszłości powstanie jakiś zakon żeński Tradycyjny  ;) będzie w sam raz dla pani  :)

LUK
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #23 dnia: Września 24, 2009, 19:55:13 pm »

Wydaje mi się, że z pomysłem należny najpierw skierować się do kapłanów którzy sprawą we Wrocławiu się zajmują. Temat fantastycznie marzycielski...

Widać że w Morgon Fr. Eugene de Villeurbanne też marzył  :)
Nie ustosunkował się Pan do pierwszej części mojego poprzedniego posta zupełnie... zatem może to już jakoś niepokoić...

Proszę postawić sprawę jasno- kto, co i z kim inaczej temat zamykamy.

Christus Rex

Witam

Widzę że pan jest przeciwko Tradycji co boi się pan że powstanie ten zakon, co do kapłanów z Wrocławia to ci którzy mają z tym związek wiedzą o co chodzi,
Resztę przesyłam na prywatne e-miale, nie muszę się spowiadać przed panem a to inicjatywa nie pochodzi od sedwekantystów 

To co pana niepokoi to pana sprawa, ja pana nie pytam gdzie pan chodzi i z kim przebywa i w ogóle

LUK
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2009, 19:56:52 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #24 dnia: Września 24, 2009, 20:43:11 pm »

++
Szczęśc Boże!
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #25 dnia: Września 24, 2009, 21:40:00 pm »

++
Szczęśc Boże!

Witam

Dziękuję za wsparcie modlitewne wszystkim

Pozdrawiam pana panie Krzysztofie  :)

LUK
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #26 dnia: Września 25, 2009, 01:12:52 am »

Pan Luk zamiast jeczeć po forach, ze nic nie można zrobic wziął sprawy w swoje ręce.

Problem polega na tym, ze w tym miescie sa tylko jedne rece, ktore maja prawo "brac sprawy", i nie sa to rece pana Luka.
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #27 dnia: Września 25, 2009, 01:15:48 am »

Christus Rex

Witam  :)

Poszukuję mężczyzn z całej Polski i dolnego śląska (kawalerów) w różnym wieku, którzy pragnęli by wstąpić do Tradycyjnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów(jako kapłani kapucyni lub bracia nie kapłani)  na poważnie (ścisłe przestrzeganie Reguły św. Franciszka Serafickiego i Konstytucji Kapucyńskich z lat 20 XX wieku, oraz opieka tradycyjnego Kapłana ojca duchownego, materiały do nauki języka łacińskiego(w drodze) i wiele innych woluminów co do duchowości Kapucyńskiej i nie tylko są już przygotowane itp. ; formacja stricte Tradycyjna ) , którego konwent zamierzam z przyjaciółmi stworzyć we Wrocławiu, taki sam Zakon jak jest we Francji w Morgon. Wiem że to trudne, ale możliwe ... są już pewne plany, które dobrze się zapowiadają  :) Proszę o modlitwę w tej szlachetnej sprawie szczególnie na św. Różańcu  :)

Całą sprawę składam do Najświętszej Rany Przenajświętszego Serca Jezusowego i w święte dłonie Najświętszej Marii Panny


Więcej informacji co i jak pod adresem e-mail: roots555@o2.pl

LUK

Z Panem Bogiem





Jak zapewne można się domyślić będzie to zgromadzenie w ramach ruchów Sedevacante, czyż nie tak?
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #28 dnia: Września 25, 2009, 07:07:38 am »

No przeciez Pan LUk mowi,ze nie ::)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #29 dnia: Września 25, 2009, 07:44:20 am »


Właśnie to widzę, ktoś chcę mieć monopol na Tradycję w regionie. Rozumiem poruszenie przy próbie otwarcia kaplicy lefebrystycznej (tem bardziej, że słyszę, że jest to juz trzecia próba). Ciekawie by było gdyby we Wrocławiu pojawiła się inna grupa indultowa i odrzuciła "przewodnictwo" i pomoc "piaskowych dziadków"...

Jest bez naszej pomocy i sobie dobrze radzi, jest Pan nie na bieżąco.

Poza tym, bez wiedzy prałata i tak nikt nigdzie celebracji nie zacznie, kolejnych taka jest umowa z abp.  A ja nauczony przykładem poznaniaków gdzie nieodpowiedzialni ludzie brali się za cokolwiek i potem psuli reputacje sprawy ogólnie, wole dmuchać na zimne stąd i moje pytanie zadane w poście wyżej. Ktoś kto działa jawnie i uczciwie, nie musi się z piaskowych dziadków pytać o pozwolenie, tylko osnowa tajemnicy, która się wytworzyła wokoło sprawy jest niepokojąca, ale  jak się domyślam jest to sprawa kaplicy odsłona 2... Polak w Morgon itd.
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2009, 07:53:09 am wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: Poszukuję mężczyzn (kawalerów) do Tradycyjnego Zakonu Kapucynów we Wrocławiu... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!