Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:14:38 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 26 Drukuj
Autor Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami?  (Przeczytany 123708 razy)
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #15 dnia: Września 23, 2009, 08:39:55 am »

Cytuj
Panie Robercie, jeśli poczyta Pan cytowaną przez Pana Deklarację [Dominus Iesus] w oryginale, to będzie Panu łatwiej zrozumieć, co oznacza słowo \"trwa\". Na pewno nie oznacza ono \"tożsamy\". Otóż Kościół Chrystusowy nie jest tożsamy z Kościołem katolickim lecz trwa (subsiste) w Kościele katolickim. Przed Soborem Watykańskim II podkreślano, że Kościół Chrystusowy to Kościól katolicki. Natomiast Sobór przyjął, że Kościół Chrystusowy jest obecny również w innych wspólnotach chrześcijańskich. Taka jest nauka głoszona przez wszystkich katolików będących w jedności z Papieżem. Pozdrawiam
- Wojciech Żmudziński SJ -
Którym Papieżem?

Jeśli chodzi o "pierwiastki prawdy" przypomina mi się jak w jednej z opowieści S. Lema bohaterski Smok wyciągał z siebie pierwiastek.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2009, 08:46:12 am wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Antoniusz
uczestnik
***
Wiadomości: 117

Nie lękajcie się... Bóg jest tradycjonalistą ;)

« Odpowiedz #16 dnia: Września 23, 2009, 10:28:35 am »

tak się zastanawiam. Czy jest ogólnie sens ratować ten zakon, czy lepiej pozwolić mu upaść? Oczywiscie do czasu upadnięcia ratować co się da (szczególnie dusze, przed ich spaczonym poczuciem katolickości i głoszynymi herezjami)
Zapisane
com napisał, napisałem, a jeśli w czymś zbłądziłem zostawiam do poprawy Świętemu Kościołowi
________________

tradycjonalizm nie jest ruchem w Kościele, ale zdrową postawą każdego katolika
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #17 dnia: Września 23, 2009, 10:46:58 am »

Po ostatniej kasacie była rewolucja (anty)francuska - może jednak lepiej ratować?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Thomas
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Września 23, 2009, 11:22:34 am »

Cytuj
Po ostatniej kasacie była rewolucja (anty)francuska - może jednak lepiej ratować?
jak? dialogować? przecież oni niczego innego nie robią - to "zawodowcy" ;D

Skasować. Sam bym petycję podpisał. Np. taką w "duchu naszych czasów": Nie chcę by złotówka z tacy zasilała inne religie, zwłaszcza by była wydawana na ogrzewanie budynków SJ-owych.
Przykręcić kurek z finansami, spadnie temperatura pomieszczeń i rozum sam wróci. Myślę, że u SJ-tów jest za gorąco.
Zapisane
Waldemar
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Września 23, 2009, 20:52:40 pm »

Myślałem, że warszawscy jezuici niczym mnie już nie zaskoczą. A jednak! o to cytat z ich stronki (http://www.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/67/n/579#Com_579):

Cytuj
Cytuj
Mimo,że zostałam ochrzszczona 50 lat temu dopiero teraz staram się poznać mego Boga i dlatego zanim zrobię coś przeciw mojej wierze wolę zadać pytanie.Mieszkam w maleńkiej miejscowości przyjeżdżdzają tu Zielonoświątkowcy pytanie -czy mogę poprosić ich o modlitwę wylania Ducha Świętego.

Przez wiele lat współpracowałem z Zielonoświątkowcami i razem ewangelizowaliśmy w Polsce, Szwecji i we Włoszech. Była jednak między nami jasna umowa - jeśli ewangelizujemy razem w Polsce lub we Włoszech, to osoby nawrócone trafiają do wspólnot katolickich, jeśli w Szwecji, do wspólnot zielonoświątkowych. Bo po chrzcie w Duchu Świętym, ludzie potrzebują wspólnoty, w której mogliby wzrastać. Jeśli po modlitwie doświadczysz szczególnej mocy Ducha Świętego i Bóg obdarzy Cie mocą wiary, będziesz potrzebowała wspólnoty, w której będziesz wzrastała. Czy w Twojej miejscowości jest wspólnota Odnowy w Duchu Świętym? Jeśli nie, jak poradzisz sobie po modlitwie o wylanie Ducha Świetego? Zielonoświątkowcy przyjada i wyjadą. Co potem? Tam gdzie Bóg działa z wielką mocą, bardzo szybko przychodzi zły duch, aby wszystko popsuć. Będziesz potrzebowała wsparcia wspólnoty. Zanim poprosisz jakichkolwiek chrześcijan o modlitwę "wylania" Ducha Świętego, rozważ powyższe kwestie. Jednak Duch wieje kędy chce...

Wojciech Żmudziński SJ

Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #20 dnia: Września 01, 2012, 08:54:45 am »

Z cyklu "Jezuita odpowiada":

Cytuj
2012-08-31 11:37:31
Szczęść Boże.moja żona przyniosła z pracy ulotkę w której anonimowi autorzy domagają się od wiernych aby wymogli na swoich proboszczach wprowadzenie obowiązku przyjmowania komuni świętej w postawie klęczącej .dodam jeszcze że tekst sugeruje iż kościół w polsce nie stosuje się w tej kwesti do zaleceń Ojca Swiętego.proszę o kilka z dań na temat postawy przy przyjmowaniu komuni świętej pozdrawiam serdecznie

Nie jest to ulotka katolicka. Komunię świętą przyjmuje się zgodnie z panującymi w danej parafii zwyczajami. Należy uszanować miejscową praktykę. Ulotka jest rozprowadzana bez zgody Kościoła. Wichrzyciele, który ją rozprowadzają twierdzą, że bronią wiary ale tak na prawdę są jej wrogami, może robią to nieświadomie ale mieszają ludziom w głowach przedstawiając sprawy drugorzędne jako mające pierwszorzędne znaczenie. Swój dom budują na piasku więc lepiej im nie ufać, by wraz z nimi nie runąć. Pozdrawiam

Wojciech Żmudziński SJ

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/109/n/7337
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #21 dnia: Września 01, 2012, 09:21:42 am »

Panie, strzeż nas od takich pasterzy! Czytam kolejne wykwity tego ojca i ogarnia mnie coraz większe przerażenie.
Tu też dał czadu: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/47/n/7325
Zapisane
makumba
rezydent
****
Wiadomości: 276

« Odpowiedz #22 dnia: Września 01, 2012, 10:55:23 am »

Ciekawe co ma do powiedzenia na temat noszenia sutanny?  :)

Copyright: www.odnowa.jezuici.pl
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2012, 10:58:38 am wysłana przez makumba » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Września 01, 2012, 11:10:40 am »

A może by tak jezuici zaczęli chodzić nago? po co im w ogóle jakikolwiek strój?
Zapisane
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #24 dnia: Września 01, 2012, 11:33:24 am »

Racja. Niektórzy obejdą się nawet bez listka figowego bo sądząc po wypowiedziach to wstydu nie mają...
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #25 dnia: Września 01, 2012, 22:04:26 pm »

Ciekawe co ma do powiedzenia na temat noszenia sutanny?  :)

Copyright: www.odnowa.jezuici.pl

Podobno ich reguła to dopuszcza.

Panie, strzeż nas od takich pasterzy! Czytam kolejne wykwity tego ojca i ogarnia mnie coraz większe przerażenie.
Tu też dał czadu: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/47/n/7325

To i ja dorzucę co nieco:

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/7327

Czy tego portalu nikt nie kontroluje?

« Ostatnia zmiana: Września 01, 2012, 22:09:22 pm wysłana przez animus60 » Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #26 dnia: Września 01, 2012, 22:12:51 pm »

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/7327

Czy tego portalu nikt nie kontroluje?
To akurat ujdzie. Czepiać się można jedynie formy jakiej zastosował.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #27 dnia: Września 01, 2012, 22:16:16 pm »

http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/107/n/7327

Czy tego portalu nikt nie kontroluje?
To akurat ujdzie. Czepiać się można jedynie formy jakiej zastosował.

Przykazanie kościelne wyraźnie nakłada obowiązek pokuty przynajmniej raz w roku.
Zapisane
Andriusza
rezydent
****
Wiadomości: 394

« Odpowiedz #28 dnia: Września 01, 2012, 22:19:41 pm »

@animus60:
Wiem, ale widocznie chciał to przekazać delikatnie.
Zapisane
"Tekst dokumentu [Gaudium et spes] odgrywa rolę anty-Syllabusa w stopniu, w jakim stanowi on próbę oficjalnego pogodzenia Kościoła ze światem, takim, jakim stał się on od roku 1789, po Rewolucji Francuskiej."
kard. Ratzinger
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #29 dnia: Września 01, 2012, 22:34:22 pm »

To jest ciekawe
http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmawiamy/forum/67/n/830
Zachęta do modlitwy szabasowej w synagodze. Trzeba by się wybrać do synagogi Nożyków w Warszawie.  :) Może i o. Żmudziński tam będzie :)
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2012, 22:38:41 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 26 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Czy jezuici jeszcze są katolikami? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!