Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:56:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 122 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?!  (Przeczytany 475717 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1620 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:20:14 pm »

A gdzie sa opublikowane te "Linie Orientacyjne dla Ekip Katechistow"? To nie sa te przytaczane wczesniej kserowki ?
Na 100 % nie są. Szczerze to nie wiem. Jednak jak zostało to wpisane do statutu który jest dokumentem Kościelnym, to  Papieska Rada do Spraw Świeckich powinna to wiedzieć.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1621 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:24:47 pm »

No to jak w końcu - "na 100% nie są" czy "szczerze to nie wiem" ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1622 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:28:35 pm »

No to jak w końcu - "na 100% nie są" czy "szczerze to nie wiem" ?
Na 100 % to te kserówki nie są "liniami". A szczerze to nie wiem gdzie są publikowane.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1623 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:35:19 pm »

No to jak w końcu - "na 100% nie są" czy "szczerze to nie wiem" ?
Na 100 % to te kserówki nie są "liniami". A szczerze to nie wiem gdzie są publikowane.

To skad ma Pan pewnosc, ze te kserowki nie sa tymi "liniami" skoro nie widzial Pan oryginalu tych "linii" ?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1624 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:45:54 pm »



To skad ma Pan pewnosc, ze te kserowki nie sa tymi "liniami" skoro nie widzial Pan oryginalu tych "linii" ?

Oryginału nie widziałem, ale widziałem kilka nowych egzemplarzy. Widziałem takie z okładką i na pierwszej stronie było napisane "linie..."
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1625 dnia: Grudnia 12, 2009, 18:53:48 pm »

To dlaczego Pan nie wie, gdzie są publikowane, skoro widział Pan nowe i z okładką w dodatku ? Normalny człowiek by się zainteresował chyba.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« Odpowiedz #1626 dnia: Grudnia 12, 2009, 21:04:01 pm »

Cóż, neokatechumenat jest jak SEKTA, że pozwolę sobie zacytować temat wątku z poprzedniej wersji forum  ;D

to tradycjonaliści działają jak sekta.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1627 dnia: Grudnia 12, 2009, 21:21:37 pm »

to tradycjonaliści działają jak sekta.
Sęk w tym, że tradycjonalizm to cała masa ludzi indywidualnie dążących do podobnych celów. Tu nie ma przestrzeni na "działanie jak sekta". Zaś DN jest dosyć scentralizowaną organizacją.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1628 dnia: Grudnia 12, 2009, 21:31:03 pm »

to tradycjonaliści działają jak sekta.
Sęk w tym, że tradycjonalizm to cała masa ludzi indywidualnie dążących do podobnych celów. Tu nie ma przestrzeni na "działanie jak sekta". Zaś DN jest dosyć scentralizowaną organizacją.

I teraz na takie dictum pan KAIBJGTYHRDSCM i tak dalej, myśli zbiera. Co by tu rzec? Co by tu rzec? A czas leci.  :)
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1629 dnia: Grudnia 12, 2009, 21:35:30 pm »

Właśnie... Na odpowiedź poczekamy pewnie kolejne 10 miesięcy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
KAIBJDMB
uczestnik
***
Wiadomości: 232

« Odpowiedz #1630 dnia: Grudnia 12, 2009, 21:59:34 pm »

a no co mam niby odpowiadać?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1631 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:00:44 pm »

Ja zaś wykażę się refleksem superszachisty i nawiązując po ponad 1600 wpisach do tytułu wątku, zapytam:

1. Kto dziedziczy po kim? Czy z tytułu linkowanego artykułu należy się domyślać, że ktoś zmarły zostawił całemu Kościołowi Neokatechumenat w testamencie?

2. Czy Kościół nie mógłby się zrzec tego zapisu, podobnie jak to jest w prawie spadkowym? Na czyją rzecz mógłby/powinien się zrzec tego dziedzictwa?

Wiem, że może pojechałem trochę japolanem (piszę to z całym należnym szacunkiem dla pierwowzoru), ale nie mogłem się powstrzymać...
Zapisane
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #1632 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:02:39 pm »

No to czekajcie, a ja w międzyczasie coś powiem ;)

Znam pewną rodzinę z czwórką dzieci, która jest w neokatechumenacie. Całkiem spokojni ludzie, można z nimi porozmawiać. Modlą się brewiarzem, czytają Pismo Święte i tylko ten neokatechumenat można im zarzucić. Nie wiem co zrobić w ich sprawie - przekonywać, że są w neońskiej sekcie? Niby przyzwalanie na grzech jest także grzechem. Odpowiadajcie, bardzo was proszę.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1633 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:11:38 pm »

Znam pewną rodzinę z czwórką dzieci, która jest w neokatechumenacie. Całkiem spokojni ludzie, można z nimi porozmawiać. Modlą się brewiarzem, czytają Pismo Święte i tylko ten neokatechumenat można im zarzucić. Nie wiem co zrobić w ich sprawie - przekonywać, że są w neońskiej sekcie? Niby przyzwalanie na grzech jest także grzechem. Odpowiadajcie, bardzo was proszę.
Zależy na którym są etapie. (jak na późniejszym - a skoro modlą się brewiarzem, to tak jest - krytyki DN nie tylko nie przyjmą, ale zaczną Pana traktować jako wroga wiary...). Można się pocieszać, że dzisiejsza DN różni się dość istotnie od tej sprzed zaledwie paru lat...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ereandel
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #1634 dnia: Grudnia 12, 2009, 22:16:59 pm »

Można się pocieszać, że dzisiejsza DN różni się dość istotnie od tej sprzed zaledwie paru lat...

Co ma Pan na myśli? Pytam z czystej ciekawości.
Zapisane
Strony: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 122 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Neokatechumenat dziedzictwem Kościoła?! « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!