Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 18:01:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj
Autor Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera  (Przeczytany 38151 razy)
OPen
Gość
« Odpowiedz #135 dnia: Lutego 18, 2009, 13:41:31 pm »

o rany! wydawało mi się, że wyraziłem się jasno, ale widzę, że można tłuc, tłuc i tłuc, a i tak to samo. nie zamierzam po raz n-ty tego tłumaczyć. Proszę zajrzeć do Katechizmu - jeśli nie oznacza to, co tam jest akceptacji (w znaczeniu, o którym pisałem wyżej), to miłosierdzie nie ma sensu. Spieracie się Państwo o słowa, choć nie wiem, czy mieliście do czynienia z taki problemem w konfesjonale. (Przepraszam, zapomniałem, że dla prawdziwego, jedynie słusznego, katolickiego tradycjonalisty problem to może być, jak trzymać kapę w określonej procesji, a nie jakieś tam "pedały"... przecież świat jest czarno - biały).
Przypomina mi się wątek o gimnazjaliście i teraz patrzę trochę inaczej: kilkunastoletni teoretyk nauczył się formułek, poczytał i już jest neofickim Magister Doctrinae.

Panie Thomas:
nie mam schizofrenii i,o ile o tym nie informuję, nie wypowiadam się za kogoś, tylko za siebie, bo przede wszystkim jestem sobą. Proszę więc swoich błędnych wniosków nie uogólniać na moich Współbraci. Bo przecież wobec tego A contrario: mam rozumieć, że Pan wypowiada się też w czyimś imieniu, choć Pan tego nie zaznacza? Jeśli tak, to w czyim? i tak można dalej...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Lutego 18, 2009, 15:39:59 pm »

Cytuj
Jaka jest podstawa biblijna akceptacji homoseksualizmu ?

Ja widzę jedynie że Bóg Adamowi dał Ewę. Czy Dominikanie widzą inaczej? Jeżeli wg.Ojca Kościół akceptuje homoseksualizm to  powinien akceptować zoofilię i poligamię.


zadałem tylko proste pytanie...
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #137 dnia: Lutego 18, 2009, 15:53:51 pm »

@P. Thomas
Ja tutaj bym się zgodzil z o. OPenem, że tak się nie powinno: pisząc o jednym zakonniku rzutować na innych, lub zaznaczając jakieś blędy innych "dowalać" jednemu. Tak też chyba robiono z o. Nikodemem OCD przed jego odejściem z forum.

Patrząc z tego punktu widzenia możnaby bylo stwierdzić, że wszyscy pasjoniści są wrogo nastawieni do neoństwa, bo o. Enrico Zoffolli CP napisal swoją książkę o DN. Ale niestety... Nie wszyscy. Jednak, żeby tak uogólnić to nikt nawet nie pomyśli, bo takie uogólnienia idą raczej tylko co do rzeczy negatywnych.

@O. OPen
Cytuj
Przypomina mi się wątek o gimnazjaliście i teraz patrzę trochę inaczej: kilkunastoletni teoretyk nauczył się formułek, poczytał i już jest neofickim Magister Doctrinae.
A skąd Ojciec wie, że tak tam akurat mialoby być? Musi też Ojciec niektórych użytkowników tego forum uogólniać na wszystkich tradycjonalistów?
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Thomas
Gość
« Odpowiedz #138 dnia: Lutego 18, 2009, 16:39:37 pm »

Zgoda.
Za ostro.Przepraszam. Na wątku obok, też juz przepraszam Pana OPena. przepraszam , ma Pan rację.
pytanie zawężam:
Cytuj
Jaka jest podstawa biblijna akceptacji homoseksualizmu ?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Lutego 18, 2009, 21:01:28 pm »

Dwugłos o rezygnacji x Wagnera
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #140 dnia: Lutego 18, 2009, 21:21:01 pm »

 :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #141 dnia: Lutego 19, 2009, 13:16:59 pm »

Podstawa Biblijna jest piękna :
Stary Testament: "...ich krew ich zabije...";
Nowy Testament w wielu miejscach o "mężołożnikach..." którzy nie wejdą do Królestwa Niebieskiego;
Po prostu wsazystko jasne... Kościół nigdy nie akceptował homoseksualizmu jako czynnego sposobu na życie;
Czym innym są osoby o słonnościach homoseksualnych, króte się toleruje lecz które sa wezwane do życia zgodnie z Bożymi Przykazaniami, mają więc do wyboru ożenek lubo samotnośc.
To tyle.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
murdelio
adept
*
Wiadomości: 31


« Odpowiedz #142 dnia: Lutego 19, 2009, 14:50:53 pm »

Jak do tej pory ks. Gerhard Maria Wagner nie podpisał swojej rezygnacji, a katolicy świeccy domagają się apostolskiej wizytacji diecezji Linz.
Trwa zażarty bój.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #143 dnia: Lutego 19, 2009, 21:52:55 pm »

Myślalem, że to rezygnacja zlożona przez niego. Z tych wszystkich wiadmości tak by wynikalo.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #144 dnia: Lutego 19, 2009, 22:47:35 pm »

Na stronie Catholic Hierarchy widać, że jednak oficjalnie zrezygnował: http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/bwagnerg.html

Nie jest to wprawdzie oficjalna strona Stolicy Apostolskiej (ani nawet jakakolwiek inna oficjalna, o ile mi wiadomo), jednak wg mojej wiedzy jest rzetelnie prowadzona i zawiera tylko takie informacje, które są oficjalnie znane, zatem najprawdopodobniej bp Wagner oficjalnie zrezygnował z nominacji.
Zapisane
Sacerdos
adept
*
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #145 dnia: Lutego 19, 2009, 23:00:51 pm »

Wystąpienia z Kościoła, podawane jako przyczyna nominacji biskupiej ks. Wagnera, są nie do końca prawdziwe. One następują każdego roku, po wcześniejszym upomnieniu się o niezapłacony podatek, wtedy decyzja o "apostazji" następuje dość szybko, by zaoszczędzić te kilka euro. A najlepsze jest to, że owi "apostaci" są nadal katolikami!- stanowisko Pontyfikalnej Komisji Interpretacji Tekstów Prawnych i nieszczęsna ostania Instrukcja KEP, dotycząca wystąpienia z Kościoła!
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #146 dnia: Lutego 20, 2009, 10:02:27 am »

Czy ks. Wagner został w końcu wyświęcony na biskupa czy nie? Nie pytam o objęcie diecezji, ale święcenia.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #147 dnia: Lutego 20, 2009, 10:11:23 am »

Czy ks. Wagner został w końcu wyświęcony na biskupa czy nie? Nie pytam o objęcie diecezji, ale święcenia.

nie - kiedy miałoby to nastąpić ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #148 dnia: Lutego 20, 2009, 10:11:38 am »

Nie został i chyba - przynajmniej na razie - nie zostanie. Jego zaplanowana data sakry (nie pamiętam na kiedy) została usunięta z listy Catholic Hierarchy:
http://www.catholic-hierarchy.org/bishop/sordb.html
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #149 dnia: Lutego 20, 2009, 11:36:26 am »

Tak uderz w stół a nożyce się odezwą.
Według mnie nie powinien się uginać pod presją, bo może to spowodować że po tym Benedykt XVI będzie się bał znów mianować konserwatywnego podług swojej wiedzy biskupa.
A poza tym na naszym polskim podwórku za "konserwatywnego" biskupa media uważają abp. Głódzia. A jaki to on konserwatywny to my wiemy. A ks. Gerhard Maria Wagner jest po prostu normalnym katolickim księdzem o normalnych katolickich poglądach, a cała reszta to jacyś wirtualni katolicy o nie katolickich poglądach. I jak ma iść ku dobremu?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dymisja nowo mianowanego biskupa Linzu Gerharda Marii Wagnera « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!