Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:07:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wojna z Terroryzmem
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Wojna z Terroryzmem  (Przeczytany 2906 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #15 dnia: Września 08, 2009, 22:58:35 pm »

nie chcialem tez, zeby moim biskupem zostal czlowiek, ktory publicznie sklamal.

Inny biskup trzykrotnie się zaparł Pana Jezusa. :-)
Tylko w odróżnieniu od TW Greya, tamten biskup sprzed XX wieków, gdy uznał swój błąd - "upadł i zapłakał". TW Grey w podobnej sytuacji rozesłał do mediów duszoszczypatielnego gotowca.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #16 dnia: Września 08, 2009, 23:02:03 pm »

Nie wiem czy wypowiem się na temat :), ale widzę, że mowa jest o kibicach...
Po meczu drużyn ligowych (angielskiej i polskiej na łazienkowskiej) doszło do bitwy. Byli ciężko pobici Anglicy i Polacy. Ponoć dwóch kibiców straciło oko (!), byli aresztowani po obu stronach.
Najciekawsze jest to, że ambasada brytyjska zmobilizowała ogromne siły i środki (kaucje, spółki adwokackie itd.) by rodaków-kiboli powyciągać z aresztu i odesłać do domów. Dyplomaci brytyjscy w krawatach 24 godz na dobę pracowali by pomóc pijanym kibolom-rodakom.
Polskie media były nawet tym zdziwione. Tak walczyć za pijaków? A rzecznik ambasady mówił krótko: to są obywatele Zjednoczonego Królestwa.
Czy wyobrażają sobie Państwo polską dyplomację w podobnej sytuacji? Ja nie. 
Jak w PRL-u. Siedzą pozamykani w gabinetach stroszą piórka i pogardliwie wyrażają się o obywatelach.... których reprezentują i mają bronić w razie potrzeby; już nie wspomnę o pensjach, na które podatnicy się zrzucają.

Pisze Pan Józef o wojnie w Iraku.
(Żeby było śmieszniej KEP olał wypowiedzi J-P II na temat tej wojny. Obowiązywało embargo na informacje o papieskich wypowiedziach)
Załatwili dla Kwasa tzw. "wykłady" ;) dzieci kilkunastu posłów "wygrały" wizy i "dostały" stypendia na studia w usa ..... i już jadą chłopaki na wojnę z terroryzmem. Pozostałych posłów wystarczyło zaprosić na bankiet i poklepać kilka razy po plecach.
Tak kupuje się głosy państw III-go i II-go świata w onz i innych instytucjach. (za 500 usd kosztuje głos Górnej Wolty w onz.) Napisano o tym wiele książek. Panie Józefie, Pan da spokój.
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #17 dnia: Września 09, 2009, 09:33:17 am »

Niech Pan mnie tu nie obraża Panie Józefie. I nie straszy, bo się Pana nie boję. Mój śp. ojciec, był kibicem Poloniii Warszawa. Powtarzam, Był kibicem. I  Warszawiakiem. A Pan tu broni chuliganów w imię Polski, tzw. ,,kibiców" rzucających kamieniami w policję. Pisał Pan tutaj że przyjeżdza Pan do Radości do Przeoratu. Ja tez. Jeden z Panów tam przyjeżdzających popierał tam zbuntowane siostry betanki w Kazimierzu, czym wywołał konsterncję innych uczestników rozmowy przed Przeoratem. Rózne osoby tam przyjeżdają. Wysyła Pan tutaj masę tekstów, często ważnych. Ale dzisiejszy tekst mnie zbulweroswał. Nie jestem zwolennikiem PO, ale nazywanie władz Rzeczpospospolitej Polskiej bandytami nie uchodzi. Przynajmiej na tym forum o nazwie Krzyż. Ostatecznie władze zostały wybrane w wolnych wyborach przez obywali polskich. I wyborcom należy się szacunek. Można mieć iinne poglądy, dyskutować, ale nie obrażać. Żadna partia w Polsce nie może rościć sobie prawa do reprezentowanie wszystkich katolików. I Kościół nie podaje na jaką partię konkretnie należy głosować. Czasy jednej słusznej partii w Polsce się skończyły. A widzę że niektórzy by chcieli powrotu do jednej słusznej partii. Nieboszczki PZPR. Młodzież w Polsce o ile głosuje, to w większości głosuje na PO, nie dlatego że ich kocha, ale odpowiada im styl tej partii. Wyluzowany, bez nadmiaru ideologii. I nie zatrzymamy młodzieży przed wyjazdami z Polski na obczyznę jakimiś sloganami. Oni chcą normalnie pracować, żyć, bogacić się. Sam patriotyzm im nie wystarcza. A co do Pana Wierzejskiego to już się skompromitował ostateczne z tym Libertasem. Poprzedno przegrał nawet z partią Gamoni i Krasnoludków.

Panie szanowny!!!
Ja Pana nie straszę, chcę tutaj bez konfliktów z każdym polemizować na argumenty a nie obelgi których Pan jest autorem wobec tych, co bronią swoich miejsc pracy.Nie będę wnikał w morale wszystkich uczestników awantury w centrum Warszawy. Pan nie może też kłamać, mówiąc że nazwałem bandytami rządzących w RP. Mogły się pojawić takie słowa w cytowanych przeze mnie artykułach, a to nie jest to samo. Pan też musi wiedzieć,że są Polacy, którzy w wyniku działań władz RP potracili mienie, nadzieje na lepsze jutro i wiarę w drugiego człowieka. Takich jest najwięcej i oni nie pójdą i nie zagłosują na nikogo.Broni Pan PO ale ja już nigdy tych i innych uczestników zmowy okrągłostołowej nie nazwę Polakami , czy Patriotami.W kwestii politycznej jesteśmy na przeciwstawnych biegunach. Cieszę się,że jest Pan uczestnikiem Mszy Św. w Przeoracie FSSPX i tutaj co do Tradycji pełna zgoda.Ja dopiero zaczynam, wiec jakimś autorytetem w tej kwestii na pewno nie jestem. Mogę czasem strzelić gafę.
To że upominam atakujących abp. Wielgusa, wynika z mojej lepszej znajomości tematu i nawet( teoretycznie) będąc kapłanem czy zakonnikiem nie odważyłbym się za oszczercami powtarzać kłamstw. Nikt nie ma dowodów na współpracę, a jedynie poszlaki z niektórymi sfałszowanymi podpisami na tzw. lojalkach. Ta sprawa była wyjaśniana min. na łamach ,,Naszego Dziennika". Krzywdzicie niewinną osobę i to jest złem w czystej postaci. Tak nie zachowuje się ani Tradycjonalista ani nawet ktoś chcący uchodzić za sprawiedliwego.Nie było sądu a jedynie staranie przygotowany i jednostronny atak, bez możliwości sprostowania. Na taką ohydę są gotowi jedynie nikczemnicy, których wam jako katolikom popierać wam nie wolno.Mimo wszystko proponuję zgodę. Być może siedzieliśmy w tej samej ławce obok siebie w Kaplicy FSSPX.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2009, 10:04:44 am wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #18 dnia: Września 09, 2009, 10:06:58 am »

Od kogo niby ma Pan lepszą znajomość sprawy Tajnego Współpracownika o pseudonimie Grey? Może od tych, którzy na własne oczy widzieli jak rządzi diecezją? Sprawa abpa Wielgusa była wielokrotnie już wałkowana na tym forum i osobiście nie widzę sensu wracania do niej. Muszę jednak napisać, że rzeczywistość jest bardziej złożona od tego co przedstawiają mass media związane z o. Tadeuszem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #19 dnia: Września 09, 2009, 10:17:10 am »

drogi Panie!
Chodziło mi o to, że Pan przytaczając cytaty z publikacji innych utożsamia się z ich treściami w pełni. A dla mnie nazywanie władz wybranych legalnie jest niedopuszczalne. A co do innych spraw:
1. Pan nie ma prawa odmawiać miana bycia Polakami ludziom którzy myślą inaczej niż Pan w sprawie np. różnych sprawach poltycznych.
2. Mam inne od Pana zdanie o arcybiskupie Wielgusie. Jak wyszła sprawa z nim to rozmawiałem z wioloma uczestnikami mszy w Przeoracie w Radości i zdania były podzielone. Ale nikt nie twierdził że jest on tradycjonalistą i chce powrotu KRR. Żadne sygnały z diecezji płockiej którą wcześniej kierował o ty nie świadczyły.
3. Jak Pan więcej razy będzie w Przeoracie to przekona się Pan, że np. że o takich sztandarowych postaciach jak ksiądz prałat Jankowski, o. Tadeusz Rydzyk większość osób nie ma zbyt dobrej opinii i że w żadnym wypadku nie traktują tych osób jako tradycjonalistów. Jak było zamieszanie z księdzem Jankowskim to sam ksiądz Stehlin w wyiadzie radiowym dla TOK FM oświadczył że szanuje prałata, ale nigdy by go do Bractwa nie przyjął.
4. Tak samo jest z postacią Jerzego Roberta Nowaka. Zdania są podzielone.
5. Czy np słyszał Pan, żeby obecnie  Radio Maryja propagowało mszę trydencką? Tak samo ,,Nasz Dziennik"? Podoba się Panu np. NOM celebrowany przez księży z Radia Maryja? Te oklaski na kazaniach, komunia na stojąco itp. Trzeba raczej pomyśleć jak wciągnąć Radio Maryja do propagowania KRR. Wtedy byłaby piękna sprawa
Ja też pozdrawiam Pana serdecznie
Zapisane
Józef
rezydent
****
Wiadomości: 347


« Odpowiedz #20 dnia: Września 09, 2009, 11:02:43 am »

No to, dobrze,żeśmy się pogodzili, bo tym co Tradycję popierają  (a niewielu ich) skakanie nawzajem do oczu nie przystoi.Czy władze są legalne to świadczy o tym nie tylko mandat wyborców ale ich praca i efekty.
1. Pan nie ma prawa odmawiać miana bycia Polakami ludziom którzy myślą inaczej niż Pan w sprawie np. różnych sprawach poltycznych.

ad.1- Tylko tym, którzy poszli na współpracę obcymi ( także ludziom tzw. ,,biznesu") i zdradzili swój Naród

2. Mam inne od Pana zdanie o arcybiskupie Wielgusie. Jak wyszła sprawa z nim to rozmawiałem z wioloma uczestnikami mszy w Przeoracie w Radości i zdania były podzielone. Ale nikt nie twierdził że jest on tradycjonalistą i chce powrotu KRR. Żadne sygnały z diecezji płockiej którą wcześniej kierował o ty nie świadczyły.

ad.3Dla sedewakantystów np FSSPX też nie jest tradycyjnie katolickie.W obszarze NOM abp. Wielgus na takie miano zasługiwał.
trzeba trochę też spójżeć przez inną optykę. Abp. Wielgus czy abp. Życiński to przecież przepaść.


3. Jak Pan więcej razy będzie w Przeoracie to przekona się Pan, że np. że o takich sztandarowych postaciach jak ksiądz prałat Jankowski, o. Tadeusz Rydzyk większość osób nie ma zbyt dobrej opinii i że w żadnym wypadku nie traktują tych osób jako tradycjonalistów. Jak było zamieszanie z księdzem Jankowskim to sam ksiądz Stehlin w wyiadzie radiowym dla TOK FM oświadczył że szanuje prałata, ale nigdy by go do Bractwa nie przyjął.

ad.3Tutaj zgoda
4. Tak samo jest z postacią Jerzego Roberta Nowaka. Zdania są podzielone.

ad.4 JRN to nie osoba duchowna i dla mnie także mało wiarygodna
5. Czy np słyszał Pan, żeby obecnie  Radio Maryja propagowało mszę trydencką? Tak samo ,,Nasz Dziennik"? Podoba się Panu np. NOM celebrowany przez księży z Radia Maryja? Te oklaski na kazaniach, komunia na stojąco itp. Trzeba raczej pomyśleć jak wciągnąć Radio Maryja do propagowania KRR. Wtedy byłaby piękna sprawa
ad.5 Dla mnie otadyr po trzykroć zdradził Kościół, moherowy elektorat i Ojczyznę spoufalając się z kaczkami składającymi raporty z efektów swoich działań w pro masońskiej lub masońskiej ,,Fundacji Batorego". Ojtadyr pookładał jedyną jak na razie najbardziej patriotyczną formację  (zasiadającą w ,,paplamencie") LPR

Mam kolejny ciekawy artykuł dotyczący sposobu patrzenia na legalność podejmowanych inicjatyw, działań i cierpkich owoców dla polskiego Narodu.



 Artykuł  ma tytuł ,,Sitwo! Ojczyzno Nasza" Oto link

http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8561&Itemid=42
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2009, 11:34:52 am wysłana przez Józef » Zapisane
Ze śpiącym gada. który mądrość mówi głupiemu
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Wojna z Terroryzmem « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!