Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:53:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Życzenie papieża: Msza bez aplauzu
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Życzenie papieża: Msza bez aplauzu  (Przeczytany 3347 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Września 07, 2009, 15:30:12 pm »

chyba, że parafrazując pewną reklamę uda się doprowadzić do tego:

"bądź sobą, wybierz Mszę Trydencką"

Naszła mnie taka refleksja związana z tym co Pan napisał i z tematem wątku. Kiedy Papież w końcu zdecyduje się odprawić Mszę Trydencką ? Oficjalnie, żeby wszyscy widzieli. Chociaż jedną tak, żeby dać wiernym tradycji jakąś nadzieje. Ciekawe, dlaczego tego jeszcze nie zrobił ? Na co czeka ?

Był o tym odpowiedni wątek na forum. Proszę używać wyszukiwarki - opcja ta jest bardzo pomocna. W skrócie: rzecz nie jest taka prosta, jak się wydaje. W tym miejscu mogę dodać, że biskup (stojący w hierarchii niżej niż papież oczywiście) może sprawować jedynie Msze ciche, prywatne, albo pontyfikalne (śpiewane z asystą lewitów) - rubryki nie przewidują dla niego Mszy śpiewanej (choć ostatnim czasy zdarza się, że tak biskupi odprawiają).
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #16 dnia: Września 07, 2009, 15:51:32 pm »

Z tych wszystkich biskupow, ktorzy takie hybrydy liturgiczne ostatnimi czasy popelnili z koniecznosci zrobil to tylko bp. Kozon z Kopenhagi. Wszyscy inni mieli pod reka i ministrantow i lewitow.
Fakt, ze przygotowanie mszy papieskiej to inna para kaloszy. Nie wiem czy znalazlby sie dzis ceremoniarz czy liturgista potrafiacy cos takiego. Moze ks. Meissonnier ? No coz, jak w Mad Maksie : po wybuchu atomowym pewnych rzeczy trzeba uczyc sie od nowa.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #17 dnia: Września 07, 2009, 16:11:44 pm »

Z tych wszystkich biskupow, ktorzy takie hybrydy liturgiczne ostatnimi czasy popelnili z koniecznosci zrobil to tylko bp. Kozon z Kopenhagi. Wszyscy inni mieli pod reka i ministrantow i lewitow.
Kardynał 23 też takie hybrydy liturgiczne odprawiał.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #18 dnia: Września 07, 2009, 16:20:56 pm »

No wlasnie o min mysle. Wystarczylo wyjsc na balkon Notre Dame i gwizdnac, a natychmiast skompletowalby bez trudu ze trzy ekipy do mszy pontyfikalnej. A lewitow w Paryzu i okolicznych diecezjach zatrzesienie, z instytutow Ecclesia Dei i diecezjalnych. Nie zrobil - znaczy nie chical, a nie nie mogl.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #19 dnia: Września 07, 2009, 16:39:01 pm »

Nie zrobil - znaczy nie chical, a nie nie mogl.

albo aż tak nie wie, że powinien
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Życzenie papieża: Msza bez aplauzu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!