Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 07:00:24 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zachowanie wiernych na NOM w świetle Summorum Pontificum
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Zachowanie wiernych na NOM w świetle Summorum Pontificum  (Przeczytany 12908 razy)
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 16, 2009, 21:33:34 pm »

Jakiz to ja jestem nienowoczesny - wlec sie pol godziny ze zwyklym chrztem... Musze sie poprawic  ;D

No to jest tylko kwestia wprawy ;)
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 16, 2009, 23:11:06 pm »

Jakiz to ja jestem nienowoczesny - wlec sie pol godziny ze zwyklym chrztem... Musze sie poprawic  ;D
No to jest tylko kwestia wprawy ;)
Nie mam zamiaru sie tak wprawiac i mam nadzieje, ze mi to nie przejdzie  ;)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 17, 2009, 07:29:00 am »

Chrzest w startym rycie (oczywiscie poza Msza) moich blizniat trwal 30 minut, nie liczac obrzedow Komunii Sw. 
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 17, 2009, 15:12:50 pm »

Chrzest w startym rycie (oczywiscie poza Msza) moich blizniat trwal 30 minut, nie liczac obrzedow Komunii Sw. 
W zasadzie w starym rycie to chrzest nie może być w trakcie Mszy :) Co najwyżej po nim może nastąpić Msza
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 18, 2009, 13:04:14 pm »

Ja na początku mamroczę Confiteor, potem Kyrie i Gloria w stosownych językach, wysłuchuję czytań i zazwyczaj kazania o potem odmawiam różaniec - też łatwiej po łacinie, bo się języki nie nakładają
Dzięki za odpowiedź i radę. Ja się właśnie uczę podstawowych modlitw po łacinie, bo (wstyd przyznać) do tej pory nie znałem.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Zachowanie wiernych na NOM w świetle Summorum Pontificum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!