Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 05:05:51 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Poznań - Msza Wszechczasów w każdą niedzielę o 17.00 (update)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Poznań - Msza Wszechczasów w każdą niedzielę o 17.00 (update)  (Przeczytany 13333 razy)
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #15 dnia: Września 21, 2010, 18:02:03 pm »

Proponuję, żeby umieszczał pan newsy dotyczące Poznania w temacie "POZNAŃ", zamiast odświeżać  wątek pani Bogny z września... zeszłego roku - głupio to wygląda. ;)
Zapisane
ovensko
uczestnik
***
Wiadomości: 136

« Odpowiedz #16 dnia: Września 21, 2010, 23:14:28 pm »

.......................................... bez komentarza
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #17 dnia: Września 10, 2011, 11:24:26 am »

Z radością informuję, że ks.  Arcybiskup Stanisław Gądecki wyraził zgodę na coniedzielną Mszę Świętą w  nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszym kościele.  Będzie ona  odprawiana o godz. 15:00. Powiadomię o terminie "inauguracji" -
Musimy  poczynić przygotowania - wzmocnić grupę ministrancką i scholę. Bardzo  zachęcam Panów i Panie do włączenia się w śpiew naszej scholi  gregoriańskiej.
Pozdrawiam serdecznie
 ks. prob. Marcin Węcławski
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #18 dnia: Września 10, 2011, 11:50:38 am »

Znakomita wiadomość. Zaskakująca z uwagi na poznańskie perypetie z KRR - godne reportażu.

Można różnie interpretować zgodę biskupa. Ja sądzę jednak, że zimny prysznic (fsspx) dobrze wpływa na krążenie. W zdrowym ciele zdrowy Duch. I to się nazywa skuteczna współpraca Indultu i Bractwa.
Najwyższy czas pomyśleć o kaplicy na lewym brzegu Wisły w Warszawie.

ps
@ks.Proboszcz Marcin Węcławski

Cytuj
ks.  Arcybiskup Stanisław Gądecki wyraził zgodę na coniedzielną Mszę Świętą w  nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w naszym kościele

Czy a A-diecezji Poznańskiej obowiązuje MP SP i UE ?
Czy na odprawianie KRR ks. Proboszcz musi mieć zgodę biskupa? Papieska zgoda nie wystarczy Księdzu?
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2011, 12:03:14 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #19 dnia: Września 10, 2011, 12:46:21 pm »

Znakomita wiadomość. Zaskakująca z uwagi na poznańskie perypetie z KRR - godne reportażu.
Bardzo proszę:
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1588
 :)
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #20 dnia: Września 10, 2011, 13:16:47 pm »

@ Teresa
Dziękuję, nie wiedziałem, nie czytałem tylko słyszałem.
Tyle już jest tej publicystyki, ze człowiek nie nadąża z czytaniem.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #21 dnia: Września 10, 2011, 20:42:43 pm »

Arcybiskup Stanisław Gądecki wyraził zgodę na coniedzielną Mszę Świętą w  nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego o godz. 15:00 - bo przecież otwarto kaplicę FSSPX. czyli potrzeba otwierać jak najwięcej Kaplic FSSPX  :) Ale ta godz. 15:00 to ....
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #22 dnia: Września 10, 2011, 22:47:59 pm »



Uploaded with ImageShack.us

czyli mamy przepis na sukces:
1. z wapienia pińczowskiego stawiamy kapliczkę 5,5 m x 8,7m wg złączonego rysunku.
2. zwracamy sie do fsspx o opiekę duszpasterską.
3. dostajemy telefon od proboszcza z informacją, że bp. kazał powołać Grupę Stałą i od niedzieli mamy KRR w parafii.


Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #23 dnia: Września 10, 2011, 23:37:21 pm »


czyli mamy przepis na sukces:
1. z wapienia pińczowskiego stawiamy kapliczkę 5,5 m x 8,7m wg złączonego rysunku.
2. zwracamy sie do fsspx o opiekę duszpasterską.
3. dostajemy telefon od proboszcza z informacją, że bp. kazał powołać Grupę Stałą i od niedzieli mamy KRR w parafii.

A może   wystarczyłoby znaleźć jakiś garaż....?
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2011, 23:51:25 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #24 dnia: Września 10, 2011, 23:53:19 pm »

Cytuj
A może   wystarczyłoby znaleźć jakiś garaż....?

...a chciałem napisać, że mam na oku un garage de trocinobeton w Piasecznie...

ps
kupiłem sobie kiedyś lampę w Ikei. Składa sie ona z 3 zwisających halogenowych żaróweczek w plastikowych osłonkach. Każda osłonka w innym kolorze - oliwkowa, biała i czerwona. Jak zapaliłem, to zbaraniałem - wypisz wymaluj kościół - czerwona lampka centralnie nad stołem... można i u mnie w stołowym ;-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #25 dnia: Września 11, 2011, 14:17:25 pm »



czyli mamy przepis na sukces:
1. z wapienia pińczowskiego stawiamy kapliczkę 5,5 m x 8,7m wg złączonego rysunku.
2. zwracamy sie do fsspx o opiekę duszpasterską.
3. dostajemy telefon od proboszcza z informacją, że bp. kazał powołać Grupę Stałą i od niedzieli mamy KRR w parafii.
Jak już ktos pisał na innym forum - biskupowi akurat tradycjonalisci są obojętni, a Mszę sw. w nadzwyczajnej dformie rytu rzymskiego zawdzieczamy tylko wytrwałosci naszego ksiedza proboszcza.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2011, 14:19:19 pm wysłana przez bogna » Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #26 dnia: Września 11, 2011, 16:53:29 pm »

W artykule Pana Jakuba jest dużo o Kaliszu. Ja o Mszę w Kaliszu zacząłem molestować już w 1992 roku. Ślub w 1995 roku miał miejsce w Bazylice św. Józefa a celebransem był ks. Olewiński. Kolejne Msze były w 1997 roku- ks. Stehlin i w 1998 roku - ks. Wesołek. No i ostatecznie łaskawie  raz w miesiącu od 2010 roku. Natomiast bez problemu po parafiach działają pentestokalne sekty, które nawet ostatnio zielonoświątkocom dostarczyły paru członków. O DN nie wspominam bo podpisujący sie pod listami biskup jest członkiem DN. Fajnie bo listy z 93 i 95 roku są takie same.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Września 11, 2011, 20:06:49 pm »

@ Bogna
Cytuj
biskupowi akurat tradycjonalisci są obojętni
To macie w Poznaniu wielkie szczęście. Bo w większości diecezji polskich tradycjonaliści są zwalczani. Np. w moim dekanacie bp. pomocniczy wydał proboszczom instrukcję-polecenie by wszystkie próby wiernych wekslować na Karolkową.

@Major
Cytuj
w Kaliszu zacząłem molestować już w 1992 roku
To niedługo przypadnie 20-lecie molestowania (trzeba by to jakoś oblać ?). Że też jest Pan tak wytrwały....
Parafrazując stary kawał z PRL-u, mozna powiedzieć, że to szczyt bezpłodności ;)

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #28 dnia: Września 11, 2011, 20:35:15 pm »

w moim dekanacie bp. pomocniczy wydał proboszczom instrukcję-polecenie by wszystkie próby wiernych wekslować na Karolkową.
Pośrednio podał ludziom dobry adres ;) ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #29 dnia: Września 11, 2011, 20:45:17 pm »

@ Bogna
Cytuj
biskupowi akurat tradycjonalisci są obojętni
To macie w Poznaniu wielkie szczęście. Bo w większości diecezji polskich tradycjonaliści są zwalczani...

Chwila, ktoś się może nie do końca precyzyjnie wyraził - obojętni to są ci tradycjonaliści, którzy sobie idą do kaplicy. Bo problem z głowy.
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Poznań - Msza Wszechczasów w każdą niedzielę o 17.00 (update) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!