Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:29:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: Solec Kujawski i Bydgoszcz
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Solec Kujawski i Bydgoszcz  (Przeczytany 6467 razy)
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« dnia: Sierpnia 28, 2009, 12:45:00 pm »

Bydgoszcz już jest, a Solec Kujawski - od wrześna.

http://www.pokoleniebxvi.pl/artykul.php?a=132

Deo gratias!
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 28, 2009, 12:53:52 pm »

:) nie ma to jak rozrost Mszy w Regionie... Toruń, Bydgoszcz, Solec, Nowa Cerkiew (no wiem...w. pomorskie)....imponujące.

Żeby jeszcze w Chełmnie zacząć...tam są piękne Kościoły i żal bierze że co po niektóre DOSŁOWNIE ,,zabite dechami"...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Krzysztof Cz.
uczestnik
***
Wiadomości: 174

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 28, 2009, 13:05:34 pm »

Zapomniał Szanowny Pan o Bajerzu...
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 28, 2009, 14:15:37 pm »

Z tych ministrantów, co są na zdjęciu, to tylko jeden był w Pcimiu - ten bez sutanny. On jest bezpośrednio z Bydgoszczy?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 28, 2009, 18:47:50 pm »

:) nie ma to jak rozrost Mszy w Regionie... Toruń, Bydgoszcz, Solec, Nowa Cerkiew (no wiem...w. pomorskie)....imponujące.

Żeby jeszcze w Chełmnie zacząć...tam są piękne Kościoły i żal bierze że co po niektóre DOSŁOWNIE ,,zabite dechami"...
Nowa Cerkiew juz nieaktualna. Ksiedza przeniesli do Bytowa.

Czy moglby ktos potwierdzic, ze w Bydgoszczy Msza co miesiac nadal odprawia sie w kosciele pw. Wniebowziecia NMP ul. Gdańska 2 oraz co tydzien w bazylice sw. Wincenta a Paulo?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 28, 2009, 18:51:25 pm »

:) nie ma to jak rozrost Mszy w Regionie... Toruń, Bydgoszcz, Solec, Nowa Cerkiew (no wiem...w. pomorskie)....imponujące.

Żeby jeszcze w Chełmnie zacząć...tam są piękne Kościoły i żal bierze że co po niektóre DOSŁOWNIE ,,zabite dechami"...
Nowa Cerkiew juz nieaktualna. Ksiedza przeniesli do Bytowa.
Tyborek pisał, że jednak aktualna.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 28, 2009, 20:25:08 pm »

Czy moglby ktos potwierdzic, ze w Bydgoszczy Msza co miesiac nadal odprawia sie w kosciele pw. Wniebowziecia NMP ul. Gdańska 2 oraz co tydzien w bazylice sw. Wincenta a Paulo?

Wiem od kolegi, że Msza św. w Bydgoszczy jest odprawiana co niedzielę o godz. 14.30 tylko w bocznej kaplicy NMP Częstochowskiej w wincentyńskiej bazylice, w byłych klaryskach już nie ma.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #7 dnia: Września 12, 2009, 10:47:39 am »

Msze św. w Solcu Kujawskim, w kościele p.w. NSPJ  będą sprawowane w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 15.00, oraz w każdą sobotę o godz. 11.00.

« Ostatnia zmiana: Września 16, 2009, 23:15:12 pm wysłana przez Wiedhold » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #8 dnia: Października 08, 2009, 16:03:01 pm »

Wierzchucinek – wieś położona w powiecie bydgoskim, w gminie Sicienko.
http://www.zumi.pl/1627443,Parafia_rzymsko-katolicka_p.w._Matki_Bozej_Szkaplerznej,Sicienko,firma.html
http://www.diecezja.byd.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=235:wierzchucinek-matki-boej-szkaplerznej&catid=48:parafie&Itemid=82
Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rzymskiego rytu w Wierzchucinku celebruje tamtejszy proboszcz, ksiądz Wiesław Skiba. Najbliższa będzie miała miejsce w niedzielę 18 października o godzinie 16:00.

Tradycyjna, łacińska Msza świętą w parafii Matki Bożej Szkaplerznej jest odprawiana regularnie, co dwa tygodnie.

Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #9 dnia: Października 09, 2009, 19:07:58 pm »

:) nie ma to jak rozrost Mszy w Regionie... Toruń, Bydgoszcz, Solec, Nowa Cerkiew (no wiem...w. pomorskie)....imponujące.

Żeby jeszcze w Chełmnie zacząć...tam są piękne Kościoły i żal bierze że co po niektóre DOSŁOWNIE ,,zabite dechami"...


buhehehe w diecezji Pelplińskiej tylko 1 miejsce i to niepewne , nie wiem co z księdzem sprawującym Mszę Wszechczasów , w maju zapewniał , że Msza jest i będzie.
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
silvarerum
bywalec
**
Wiadomości: 97


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 11, 2009, 00:42:07 am »

Ten Solec wydaje się wspaniały. Zwłaszcza, że ten sam ksiądz niewiele wcześniej będąc proboszczem w małej, zapadłej mieścinie nie wykazywał ciągot "trydenckich", co stwierdziłam na własne oczy i nie tylko.


Zapisane
Nawet poznanie dobra nie przynosi dzieciom takiego pożytku, jak ochrona przed poznaniem zła - św. Augustyn
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gnieźnieńska  |  Wątek: Solec Kujawski i Bydgoszcz « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!