Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:36:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Drukuj
Autor Wątek: Mariawityzm w Polsce  (Przeczytany 84790 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #45 dnia: Września 01, 2009, 22:47:06 pm »

Mam pytanko odnośnie mariawitów a konkretnie śpiewu pieśni i śpiewu liturgicznego czy to jest chorał gregoriańskie tylko po polsku czy coś innego co to jest skąd zaczerpnęli śpiewy z jakiej tradycji się wzięły?
 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #46 dnia: Września 01, 2009, 22:51:51 pm »

Ubolewam że są poza kościołem bo wiele można się uczyć czci do Najświętszego  Sakramentu . Jak się słucha tych pieśni to aż się ciepło robi na duszy .
Może macie inne zdanie ? Czekam na wasze opinie .

Polecam : http://www.mariawita.lodz.pl/chordsl/chor-dsl.html  (Chór Diecezji śląsko - łódzkiej  „MARIAWITA”)

Polecam : Msza IV - Wstęp (1,07MB)
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #47 dnia: Września 16, 2009, 13:11:28 pm »

Może kto mi pomoże rozszyfrować  śpiewy mariawickie ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Gaudens Gaudebo
uczestnik
***
Wiadomości: 247


Domus Mea Domus Orationis

« Odpowiedz #48 dnia: Maja 07, 2010, 00:05:30 am »


 


To jest arcykapłanka i jednocześnie proboszcz parafii Poćwiardówka  , jakoś dziwnie ona mszę odprawia -> http://www.youtube.com/watch?v=dhADpZEB8L8
Zapisane
Deigenitrix illibata, Dei dicata Maria,

Apud tuum filium es electa, Maria,

Lucreris, veniam et miserere

+ + +
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #49 dnia: Maja 07, 2010, 08:42:47 am »

Ona nie odprawia tylko symuluje.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #50 dnia: Maja 09, 2010, 22:09:39 pm »

Czy jest możliwy powrót mariawitów do KK? Jeśli wracają anglikanie to dlaczego nie podjąć rozmów z nimi( oczywiście z gałęzią płocką)? Tak samo z tzw ,,kościołem polskokatolickim". Myślę, że Watykan byłby w stanie zakceptować jakieś ordynariaty dla nich. No i nie nie trzeba ich ponownie wyświęcać bo święcenia mają ważne. Może to moje marzenia, ale kto kiedyś myslał o powrocie anglikanów do KK. A jednak to następuje. Chystus kazał szukać każdej zagubonej owcy.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #51 dnia: Maja 09, 2010, 22:23:25 pm »

Czy jest możliwy powrót mariawitów do KK?  nie nie trzeba ich ponownie wyświęcać
Ale zaczęli powoli się bawić w kobiety biskupów więc niektóre mogą być wątpliwe jeżeli ta biskupa wyświęcała kandydatów na księży. Ale to są moje domniemywania.
Tylko z ta różnicą że to tradycyjny nurt anglikanów powraca do KK który się odłączył po tym gdy zaczęli się bawić w kapłaństwo kobiet. A mariawici są raczej odwrotnością tego nurtu jak wiemy ich mszał jest wierna kopią KRR przetłumaczoną na język polski, ale i oni zaczynają się bawić w NOM.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #52 dnia: Maja 09, 2010, 22:28:14 pm »

Mariawici linni płockiej nie wyświęcają kobiet, o nich mi chodzi, nie o tych z Felicjanowa. A co do NOM to coż na chwilę obecną jest to liturgia KK. I chyba jeszcze długo nią będzie. Niestety.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #53 dnia: Maja 09, 2010, 22:33:26 pm »

Czy jest możliwy powrót mariawitów do KK?
Myślę, że jest to możliwe - inna sprawa, że chyba raczej tu chyba będzie opcja wymarcia - bo liczb mariawitów (i w ogóle wszystkich nurtów starokatolików) stale się zmniejsza (u nas i na świecie).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
marcin
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Maja 09, 2010, 23:44:02 pm »

mariawityzm ten starokatolicki bo nie powinno się wcale mieszać tych drugich bo to psuje dyskusję moim zdaniem idą w zupełnie innym kierunku czyli coraz silniejszy kontakt z luteranami w Polsce. Oprócz kilku zachowanych elementów jak liturgia i adoracja Przenajświętszego Sakramentu widać ruch w kierunku protestantyzmu. Luteranie też mają ad orientem, mają często tradycyjną architekturę czy wysoką liturgię (staroluteranie, skandynawia) ale to nie oznacza że im bliżej do katolicyzmu.
Przywiązywanie takiej wagi do mariawickiej tridentiny jest błędem. Mariawityzm nie istnieje w odrewaniu od objawień m.Kozłowskiej a ich uznać nie można.
Co do polskokatolików to przecież byli już od kroku od unii z prawosławiem tylko to że obecność w unii utrechckiej de facto oznacza legitymizację święcenia kobiet ostudziła nadzieje ortodoksów na zachodni ryt prawosławny w Polsce. Starokatolicy dziś to moim zdanie taki wysoki luteranizm, coś jak wysoki kościół w anglikanizmie.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #55 dnia: Maja 10, 2010, 15:24:02 pm »

.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #56 dnia: Maja 10, 2010, 16:03:29 pm »

Panie DominoNR niech Pan nie wprowadza w błąd. Kapłaństwo ludowe sprawują tylko w tzw Katolickim Kościele Mariawitów (odłam felicjonowski, który ma kapłaństwo kobiet). Nie ma on nic wspólnego ze tzw Starokatolickim Kościołem Mariawitów, który w 1935 roku odrzucił idiotyzmy arcybiskupa Kowalskiego. Panie Kamilku czy w KK nie ma NOM w języku esperanto? Na pewno jest.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #57 dnia: Maja 11, 2010, 21:24:08 pm »

http://www.franciszkanska3.pl/247/bialystok_msza_sw_i_nabozenstwo_ekumeniczne_na_swiatowym_kongresie_esperanto,3697.html
u nas też są msze w języku esperanto, nie tylko u mariawitów drogi Panie Kamilku :)
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #58 dnia: Sierpnia 16, 2010, 00:04:42 am »

Mariawici to pierwsza religia gdzie odprawiono obrzędy w języku Esperanto. Czyli ekumenia na całego.

Nie wiem. To dziwna religia. Siedzą w swoich małych wiejskich parafiach i świat zewnętrzny mało ich interesuje.
A co do protestantyzm: pamiętam, jak jeden z ich księży gromił na kazaniu peregrynacje obrazu Matki Bożej.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #59 dnia: Sierpnia 16, 2010, 08:09:18 am »

Taka uwaga. Mariawici to nie jest inna religia. Z punktu widzenia Kościoła Katolickiego są mu najbliżsi. Oczywiście piszę o tzw. Starokatolickim Kościele Mariawitów z siedzibą w Płocku(tych bez kapłaństwa kobiet). Święcenia kapłańskie mają ważne, sakramenty też, msza trydencka(po polsku), itp. Oczywiście są ekskomunikowani przez św.  Piusa X. Ale jakieś rozmowy między Kościołem Katolickim a nimi się toczą. Nawet kiedyś w kaplicy papieskiej w Castel Gandolfo ks. Rudnicki mariawita sprawował mszę w obecności JPII.
Co do protestantów to są różne ich odmiany różniące się w temacie kultu Matki Bożej. Luteranie np. mają święta Matki Bożej w kalendarzu liturgicznym. Oczywiście inaczej od od katolików pojmują rolę Matki Bożej. 
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2010, 08:14:21 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 18 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Mariawityzm w Polsce « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!