Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:35:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Wątek: Msze trydenckie na honneurs.free.fr - WikkiMissa
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Msze trydenckie na honneurs.free.fr - WikkiMissa  (Przeczytany 21329 razy)
PJJF
adept
*
Wiadomości: 20

« dnia: Sierpnia 17, 2009, 08:45:35 am »

W wolnym czasie ujednoliciłem zapisy na stronie http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=PolognE.

Główne zasady nowej edycji:
 - diecezje ułożone alfabetycznie
 - poszczególne miejsca celebracji wg kodów pocztowych
 - kolejność wpisów: polski / angielski / francuski
 - nazwy dni tygodnia itp. w l. pojedynczej
 - identyczne formatowanie każdego wpisu.

Bardzo zachęcam do przejrzenia i poprawienia różnych moich pomyłek. Na błędy narażone są szczególnie
 - tłumaczenia wezwań kościołów
 - numery telefonów
 - adresy stron (może brakować)

Zostało jeszcze poprawienie automatycznego tłumacza na http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=PagePrincipalPl (szczególnie tekst na dole).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2013, 08:48:26 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 17, 2009, 09:00:44 am »

Jeszcze tyliko lite krówki do poprawy i będzie extra np. "Grzergorz Śniadoch IBP", cieszy mnie Pańska inicjatywa, bo mi się nie udało jakoś wejść ostatnim razem i zmiany choćby godzin celebracji nanosił p. Hyacinthus Stanislaus. http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,494.msg32834.html#msg32834

podziękowania

D.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
PJJF
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 17, 2009, 21:47:29 pm »

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Niestety tekst wielojęzyczny ciężko się sprawdza. Tak więc literówki proszę wytykać, a najlepiej samemu poprawiać. Jakby każdy z państwa spojrzał, czy dane dot. swojej miejscowości są poprawne, to mielibyśmy bardzo dobrą bazę danych o mszach. Szczególnie polecam Państwa uwadze sformułowania "niedziela / Sun / dimanche". Czy nie należy ich zmienić w niektórych przypadkach na "niedziela i święto / Sun and feast / dimanche et fête"?
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:18:23 pm »

Miałem właśnie założyć podobny wątek.
Co do jednej rzeczy nie jestem zgodny. Chciałbym aby diecezje były ułożone wg. metropoli - tak jak poprzendnio ułożyłem.
Co Państwo na to?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
PJJF
adept
*
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #4 dnia: Sierpnia 17, 2009, 22:58:47 pm »

Miałem właśnie założyć podobny wątek.
Co do jednej rzeczy nie jestem zgodny. Chciałbym aby diecezje były ułożone wg. metropoli - tak jak poprzendnio ułożyłem.
Co Państwo na to?

Ja się tam nie upieram i chętnie wysłucham innych głosów. Ale wychodzę z założenia, ze to jest strona dla osób nie zorientowanych, także obcokrajowców. Zastanawiałem się, czy nie zrezygnować nawet z podziału na diecezje i pozostawić listę wg kodów pocztowych (a diecezję wskazywać gdzieś w nawiasie albo i nie), zaś po przekroczeniu 50 wpisów dokonać podziału na województwa. Przemawia za tym stosunkowo duża ilość diecezji (są ze dwa razy mniejsze niż np. w Niemczech) i mała (na razie) ilość miejsc sprawowania Mszy NFRR. Na stronie o Francji podział jest na departamenty (praktycznie pokrywające się z diecezjami). W niemieckiej mamy podział na landy, potem na diecezje; we włoskiej tylko podział na regiony, w USA na stany itd. Widać, że przeważa administracja cywilna nad kościelną. Bo po prostu ten podział jest łatwiej dostępny. Proszę zapytać kogoś na ulicy Wierzchucina, do jakiej należy metropolii... a województwo wskaże od razu.
Zapisane
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #5 dnia: Listopada 05, 2009, 17:04:19 pm »

Z tego, co znalazłem:

SP, Rev. prel. Roman Kneblowski
vs.
SP. rev. Wiesław Skiba

Jaroslaw Steczkowski

SP Rev. Radosław Orliński (przecinek dla jednolitości)


05-502 JAZGARZEW St. Rocco Church - a po polsku?

50-266 WROCŁAW Kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku / Our Lady “Na Piasku” Church / Église Notre-Dame „Na Piasku”
- o ile dobrze pamiętam, na tablicy na kościele jest napisane "Our Lady of Piasek".

Kościół św.Rodziny (brak odstępu)
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #6 dnia: Listopada 05, 2009, 17:42:18 pm »

do Lublina można dodać x. Piotra Paćkowskiego
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #7 dnia: Listopada 05, 2009, 22:13:05 pm »

Z tego, co znalazłem:
SP, Rev. prel. Roman Kneblowski
- o ile dobrze pamiętam, na tablicy na kościele jest napisane "Our Lady of Piasek".

@1 - ks. Kneblewski
@2 - może lepiej "Church of Our Lady on Sand Island" albo "Church of the BVM on Sand Island"?

D.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 30, 2009, 16:51:02 pm »

I dalej jest, jak było.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 30, 2009, 17:20:56 pm »

I dalej jest, jak było.
Zawsze mozna samemu poprawić - do czego zachęcam.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 30, 2009, 18:10:08 pm »

Zawsze mozna samemu poprawić - do czego zachęcam.
1) No właśnie nie doszedłem, w którym miejscu - układ jest jednak zdecydowanie inny niż w większości wiki, a francuskiego nie znam.
2) Nie czuję się kompetentną osobą do decydowania np. o właściwym tłumaczeniu nazwy kościoła na Piasku.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #11 dnia: Lipca 29, 2010, 18:27:32 pm »

Chciałabym zapytać o Mszę św w KRR w najbliższą niedzielę w okolicach Trydentu, Bolzano.

Znalazłam taką stronkę, ale nie wiem czy jest aktualizowana ( czy ktoś wie?)
http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=TrentinoAltoAdigeSudtirol

A może ktoś dałby mi namiary na kaplicę FSSPX w tamtych okolicach

Dziękuję z góry za pomoc
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #12 dnia: Lipca 29, 2010, 18:35:36 pm »

Tu może Pani potwierdzić:
http://www.unavox.it/messa.htm#SanVincenzo
http://www.pro-missa-tridentina.de/heilige-messen/regelmaessige-gottesdienste_11.htm
http://www.sanpiox.it/public/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=68

Zapisane
zdewirtualizować awatary
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 29, 2010, 23:44:44 pm »

O właśnie: czy jest Msza "trydencka" w Trydencie? ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 30, 2010, 10:05:55 am »

62-800 KALISZ Sanktuarium św. Józefa ul. świętego Józefa 71-sza niedziela miesiąca 14:00
Brakuje spacji  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Wątek: Msze trydenckie na honneurs.free.fr - WikkiMissa « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!