Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 07:12:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy biskup opolski.
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Nowy biskup opolski.  (Przeczytany 14229 razy)
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 17, 2009, 17:24:09 pm »

Co za czasy nastały, że cytowanie bulli ogłaszającej dogmat o wniebowzięciu w święto Wniebowzięcia NMP jest tak niesamowite...

ja wcale nie napisałem tego w tonie niesamowitości, tylko dla ukazania, że ksiądz zawodowy ekumenista może być normalnym kapłanem
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 17, 2009, 19:53:41 pm »

To znaczy, że nie odprawia Mszy św. w rycie posoborowym?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 17, 2009, 20:27:21 pm »

Cytuj
Co za czasy nastały, że cytowanie bulli ogłaszającej dogmat o wniebowzięciu w święto Wniebowzięcia NMP jest tak niesamowite...
Chyba nie tyl cytowanie co wygłoszenie kazania w całości będącego cytatem. :)
Jeśli chodzi o cytowanie to i mój proboszcz teraz cytował.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 17, 2009, 20:29:45 pm »

Cytuj
Mam informację od kliku ksieży, których uczył w seminarium - wszystkie opinie b. pozytywne (dla nas oczywiście  ). Kilku z nich zapamiętało jego powiedzenie: "Kościół potrzebuje św. Franciszków, a nie Marcinów Lutrów".
Z ekumenistami tak bywa. Pewien starszy ksiądz mówił mi, że jak zapytał ś.p. biskupa Miziołka: "Ksiądz biskup wierzy w ten ekumenizm?", biskup odpowiedział: "Nie". Po czym miał trochę rozwinąć, że jednak warto cobyśmy się szanowali a nie nieawidzili czy coś w tym rodzaju.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 18, 2009, 14:13:05 pm »

Dziękuje Pani Bolt za zwrócenie uwagi:) proszę także wziąć do serca moja uwagę na temat nicków- nikt nie domaga się didascaliów więc proszę pohamować swej fałszywej uprzejmości, która  jest tym nawiasem za nickiem, z błędną zresztą wymową. Prosiłem, żeby Pan używał nicków tak jak one widnieją na załączonym obrazku obok, nikt Pana nicka nie przekręca nie pisze Pan Pies Bolt itd..zatem proszę się dostosować do prośby już dwukrotnie zresztą ponawianej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 18, 2009, 14:25:31 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 18, 2009, 18:01:08 pm »

Panie AO, więcej opanowania, ja wiem, że tradycjonaliści są zagrożeniem,ale nie trzeba od razu wpadać w panikę, wystarczy po prostu pisać na temat i do rzeczy.
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 21, 2009, 09:03:43 am »

nie jest ks. bp Czaja z pewnością teologiem fundamentalnym (chyba dobrze zrozumiałem wyrażenie: "teolog fundamentalista", bo jeśli p. AO chodzi o inne znaczenie słowa "fundamentalista", to może być znacznie gorzej niż przypuszczałem...).

"Fundamentalista" jako zatwardziały ideowiec (często w błędzie), np. "ekumenista - fundamentalista" lub z innej beczki "fundamentalista islamski" jako terrorysta lub "fundamentalistyczny komunista"?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 22, 2009, 18:51:30 pm »

Jeśli sa teologowie moralni- zwani moralistami- to może być i teolog fundamentalny jako fundamentalista w nomenklaturze kościelnej nie ma to pejoratywnego wydźwięku.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 23, 2009, 21:36:30 pm »

Nowy biskup opolski przedstawia się czytelnikom ekai.

Zwraca uwagę fragment:
Cytuj
Tak jest, ponieważ także w duszpasterstwie, w konkretnej posłudze diecezji opolskiej chcę zasadniczo kontynuować dzieło abp. Nossola, jego myśl, jego służbę.

Ciekawy jest też strój na zdjęciu, czy to nowa moda księżowska?
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 23, 2009, 21:43:07 pm »

Zwraca uwagę fragment:
Cytuj
Tak jest, ponieważ także w duszpasterstwie, w konkretnej posłudze diecezji opolskiej chcę zasadniczo kontynuować dzieło abp. Nossola, jego myśl, jego służbę.
zdjęciu, czy to nowa moda księżowska?

Też chce popaść w herezję?
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #40 dnia: Sierpnia 23, 2009, 21:47:21 pm »

Cytuj
Ciekawy jest też strój na zdjęciu, czy to nowa moda księżowska?
Wśród niektórych naukowców chyba niestety nie nowa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2009, 21:49:30 pm wysłana przez Aqeb » Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Sierpnia 23, 2009, 21:51:13 pm »

Nowy biskup opolski przedstawia się czytelnikom ekai.

Zwraca uwagę fragment:
Cytuj
Tak jest, ponieważ także w duszpasterstwie, w konkretnej posłudze diecezji opolskiej chcę zasadniczo kontynuować dzieło abp. Nossola, jego myśl, jego służbę.

Ciekawy jest też strój na zdjęciu, czy to nowa moda księżowska?

Nie nowa.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #42 dnia: Sierpnia 23, 2009, 22:03:58 pm »

Nie nowa.
Ano fakt, teraz sobie przypomniałem, że np. nieżyjący już ks. prof. Piwowarski z KUL też tak występował, z tym śmiesznym kołnierzykiem.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #43 dnia: Sierpnia 23, 2009, 22:32:44 pm »

Filipini nosili go już dawno temu.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #44 dnia: Sierpnia 23, 2009, 22:36:12 pm »

Ale do sutanny :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowy biskup opolski. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!