Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:08:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: LUBLINIEC
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: LUBLINIEC  (Przeczytany 8845 razy)
Giovanni_23
Gość
« dnia: Lutego 13, 2009, 21:05:25 pm »

Jak tam stoją  sprawy Mszy Tradycyjnej w Lublińcu? Czy jej celebrowanie jest nadal kontynuowane? Czy msza święta jest nadal odprawiana w kaplicy szpitala psychiatrycznego czy może już w innej lokalizacji?
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Marca 11, 2009, 19:15:13 pm »

 ???
Zapisane
Kryspin
adept
*
Wiadomości: 47

« Odpowiedz #2 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:05:49 pm »

Dobre było, ale się skończyło :( Szkoda, bo blisko miałbym.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #3 dnia: Czerwca 03, 2009, 16:23:41 pm »

Ojciec oblat został spacyfikowany chyba. Niestety.
Zapisane
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #4 dnia: Czerwca 03, 2009, 17:15:10 pm »

Szanowni Państwo!

Spokojnie, co ma wisieć nie utonie.
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby został spacyfikowany o. Cezary. Przyczyna jest bardziej prozaiczna. Brak chętnych do współpracy ludzi! Owszem, nie ma chętnych bo i jak mają się dowiedzieć o mszy i w ogóle inicjatywie skoro nie wolno nam o niej mówić.
Brakuje chętnych do współpracy - ministrantów, organizatorów... Lubliniec to jednak małe miasteczko... ciężko spośród tych 28 tysięcy mieszkańców wyłuskać grupę inicjatywną.
Ja zaś nie posiadam niestety (jeszcze ;) ) daru bilokacji!:)

PS Panie Majorze, co z Bratem? Rozmawiał Pan? Zechce przejść na naszą stronę?
Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #5 dnia: Sierpnia 08, 2009, 21:30:26 pm »

Rozmawiałem dzisiaj z moim bratem o. Pawłem OMI który pełni obecnie posługę w Lublińcu. On jest po rozmowie z o. Cezarym OMI( który już celebrował w KRR) i jest w stanie podjąć się celebracji o ile znajdzie się jakiś kapłan który go tego nauczy.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #6 dnia: Sierpnia 08, 2009, 22:14:43 pm »

Rozmawiałem dzisiaj z moim bratem o. Pawłem OMI który pełni obecnie posługę w Lublińcu. On jest po rozmowie z o. Cezarym OMI( który już celebrował w KRR) i jest w stanie podjąć się celebracji o ile znajdzie się jakiś kapłan który go tego nauczy.
Najblizej ma do Bytomia.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #7 dnia: Sierpnia 09, 2009, 00:35:29 am »

o ile znajdzie się jakiś kapłan który go tego nauczy.
Taka płyta kiedyś była ciekawa.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #8 dnia: Sierpnia 09, 2009, 00:39:32 am »

Ja mam. Wyślę. Skontaktuję się jutro jak będę w domu. Gdybym zapomniała to proszę przypomnieć.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Ioannes
uczestnik
***
Wiadomości: 112

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 09, 2009, 02:13:32 am »

Ja mam. Wyślę. Skontaktuję się jutro jak będę w domu. Gdybym zapomniała to proszę przypomnieć.
Jak to Pani zrobiła? Z doświadczeń innych użytkowników wynika, że ściśle przestrzegali zakazu rozprowadzania wśród świeckich.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #10 dnia: Sierpnia 09, 2009, 07:24:38 am »

Ja mam. Wyślę. Skontaktuję się jutro jak będę w domu. Gdybym zapomniała to proszę przypomnieć.
Jak to Pani zrobiła? Z doświadczeń innych użytkowników wynika, że ściśle przestrzegali zakazu rozprowadzania wśród świeckich.

Może mam inną. Poza tym u mnie ksiądz miał się uczyć.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #11 dnia: Sierpnia 09, 2009, 13:41:47 pm »

Pani Wiridiano,
Płytkę mam i ja. Potrzebowaliśmy jeno zgody ojca Pawła. :) Ja osobiście nie chciałem się podjąc tej rozmowy, bo wiele przyjemności już mnie w klasztorze za płotem spotkało...:) Piszę teraz do Ojca Pawła maila. Jak się ustosunkuje to napadnę go i po jakiejś Mszy.

A co do samej plytki to i ja, świecki, taką otrzymałem, jak tylko wytłomaczyłem jakie ma być jej przeznaczenie:) panie Ioannes.
Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #12 dnia: Sierpnia 27, 2009, 14:53:05 pm »

zakazu rozprowadzania wśród świeckich.

Z jakich racjonalnych przesłanek ten zakaz wynikał?
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #13 dnia: Sierpnia 27, 2009, 20:43:41 pm »

A był taki zakaz? Cholewcia to ja te kilka sztuk dostałem nielegalnie, choć faktycznie te płytki które otrzymałem bardzo szybko zostały przekazane do kapłanów.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #14 dnia: Sierpnia 28, 2009, 19:15:27 pm »

A był taki zakaz? Cholewcia to ja te kilka sztuk dostałem nielegalnie, choć faktycznie te płytki które otrzymałem bardzo szybko zostały przekazane do kapłanów.
Otóż właśnie, w takim przypadku także świecki otrzymuje płytę. Wielu już o tym pisało.

Co do meritum: To jest instruktaż dla kapłanów, a taki zakaz ustanowił wydawca, dystrykt FSSPX we Francji. Sprzedając te płyty warszawskiemu przeoratowi, wymagał złożenia stosownego oświadczenia o respektowaniu umowy licencyjnej.

Mam nadzieję, że nie będzie się tu nawoływać do łamania dobrowolnie podpisanych umów.

A na marginesie: znaleźli się tacy, co z "dobrego serca" udostępniali płytę różnym dziwnym świeckim, i jaki rezultat? Owi dziwacy przychodzili na Mszę i sprawdzali, czy ksiądz ma prawidłowo rozłożone ręce przy Dominus vobiscum ("na trzy palce", chciałoby się napisać...), a zrażeni niestarannością, która objawiała się rozkładaniem rąk o 10 cm szerzej niż na filmie, postanowili sami sobie odprawiać Mszę w domku.

Wytłuściłem ważniejsze sformułowania dla mających kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.
Zapisane
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: LUBLINIEC « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!