Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 12:36:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231960 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum  (Przeczytany 40044 razy)
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 13, 2009, 22:02:33 pm »


TAK TO KSIĄDZ KTÓRY UCZYŁ W MOJEJ SZKOLE. Ale te słowa nie są o mnie, choć na początku pomyślałem że tak, ale ja nie jestem taki skrajny i nie afiszuje się tym. Ksiądz to świetny duszpasterz, ale niestety modernista. Nie uczy już w mojej szkole, ale kiedy uczył to ja jeszcze o tradycji wiedziałem tyle co nic.

Jak to Twoje rejony to pliiiiiiiiiz, znajdź tego zatwardziałego ultrakatolika-tradycjonalistę-fanatyka i ściągnij na forum. Pragnę mu serdecznie pogratulować wiedzy religijnej, którą potrafił zakasować skiędza i wkurzyć do tego stopnia, że nadal pamięta uraz.

Możliwe że to jestem ja, napialem do księdza Piecyka czekam na odp.
Niewiem jak mam odebrać tą wiadomość, Czy jest ironiczna czy nie. Bo fanatykiem nie jestem, a jeśli rzeczywiście chodzi o mnie w tym artykule to jest to mocno przerysowany obraz.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 13, 2009, 22:12:25 pm »

Zobaczyłem sobie księdza na naszej klasie. Rozrywkowy gość. Na księdza nie wygląda.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 13, 2009, 22:20:07 pm »

Dostałem odpowiedź!

Ksiądz napisał, że z moją szkołą nie utrzymuje już kontaktów i ma szerokie kontakty w wielu miejscach i że nie powinienem się utożsamiać z tą osobą. Życzył mi dystansu do siebie, bo nie zawsze wszytsko musi się kręcić wokół mnie. No cóż, przynajmniej wiem że to nie o mnie uff.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 13, 2009, 22:31:23 pm »

Czyżby było tak, że ksiądz, pamiętając, że miał kiedyś "kłopotliwego" ucznia , wysmażył sobie opowiadanko na modny temat. Szczegóły i fakty nieistotne, trochę przecież można ubarwić opowiadanie. A kiedy "kłopotliwy" uczeń przypomniał o sobie, ksiądz stwierdził : "nie chce mi się z tobą gadać".
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 13, 2009, 22:34:05 pm »

Zobaczyłem sobie księdza na naszej klasie. Rozrywkowy gość. Na księdza nie wygląda.
Żadnej informacji, że jest księdzem. Pełna konspiracja.
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 13, 2009, 22:34:15 pm »

Czyżby było tak, że ksiądz, pamiętając, że miał kiedyś "kłopotliwego" ucznia , wysmażył sobie opowiadanko na modny temat. Szczegóły i fakty nieistotne, trochę przecież można ubarwić opowiadanie. A kiedy "kłopotliwy" uczeń przypomniał o sobie, ksiądz stwierdził : "nie chce mi się z tobą gadać".
Też coś tak czuję. Tym bardziej, że na wiagrze nie podpisał się nawet, jako ksiądz.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 13, 2009, 22:34:59 pm »

Czyżby było tak, że ksiądz, pamiętając, że miał kiedyś "kłopotliwego" ucznia , wysmażył sobie opowiadanko na modny temat. Szczegóły i fakty nieistotne, trochę przecież można ubarwić opowiadanie. A kiedy "kłopotliwy" uczeń przypomniał o sobie, ksiądz stwierdził : "nie chce mi się z tobą gadać".

Nie prosze Pana ten ksiądz nie miał ze mną lekcji. Jedynie dyskutowaliśmy kiedyś na kółlku biblijnym, ale nie o tradycji. Bo wtedy jeszcze tradem nie byłem. A księdza już w szkole nie ma. Podejrzewałem że ta "zaprzyjaźniona osoba", która mu to opowiedziała to moja katechetka. Ale skoro ksiądz mówi że to nie o mnie to nie będę się z nim kłócił uznam że mówi prawdę.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 13, 2009, 22:41:15 pm »

Imię:     Mariusz     Miejscowość:     Europa
Nazwisko:    Piecyk    Wiek:    28 lat
Pseudonim szkolny:    Piecunia, Cezar    Płeć:    Mężczyzna

Szkoły i klasy

    * Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Janczka (Charłupia Mała)
          o Klasa A (1987-1995)

    * I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu (Sieradz)
          o Klasa F (1995-1999)

    * Publiczne Liceum Ogólnokształcące (Włocławek)


O sobie
po kilku tułaczych latach czuję, że odnalazłem swoje miejsce na ziemi.. uczę się nowej jakości życia.. bez żadnego skrępowania jestem sobą, czując przestrzeń życia, wolność.. i radość, i szczęście.. i jakże to wyjątkowe uczucie, kiedy realizują się moje marzenia..


Czym się aktualnie zajmuję
właściwie to mam teraz rok szabatowy.. wszystko odbywa się w zwolnionym tempie.. tutaj, w Prowansji, delektuję się okruchami życia.. i tym, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze i najpiękniejsze.. a kiedy to wszystko ma lawendowy zapach nostalgii, wtedy już tylko staram się być dobrym człowiekiem.. mając świadomość, że reszta to tylko dodatki..


W galerii 20 zdjęć i ani jednego, które chociażby sugerowało przynależność do stanu kapłańskiego.
http://nasza-klasa.pl/profile/2774600
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 13, 2009, 22:47:21 pm »

Ha. Dlatego nie przepadam za nawiedzonymi katechetkami.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 13, 2009, 22:51:02 pm »

To jeszcze lepiej. Sam nie uczył, ale WIE. I jeszcze ten profil w "Naszej Klasie". Gdybym nie wiedział, że to ksiądz katolicki, napisałbym "dupek".  :P Ale wiem, więc nie napiszę.  :-X
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
OPen
Gość
« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 13, 2009, 23:02:08 pm »

nasza-klasa to zebranie ludzi, którzy byli w jednej klasie kiedyś tam, jest dziennik z listą obecnością - wszyscy mają tam imię nazwisko. nie wymagałbym wpisywania swoich wszelkich tytulatur, czy to ksiądz, czy profesor, czy pastor był w jakiejś klasie i teraz się tam dopisał. w ogóle przeklejanie danych tego księdza uważam za niestosowne. nie wszyscy z nas są jego znajomymi, nie wiem, czy życzyłby on sobie, żebyśmy tu poznawali jego profil. nawet jeśli napisał to, co napisał, to nie musimy się nad nim tu pastwić.
dla Państwa informacji: też mam konto w nk. i nie podpisane jako o....OP, tylko imieniem i nazwiskiem. o tym, że jestem zakonnikiem można dowiedzieć wchodząc na mój profil, poza tym na jedynym zdjęciu, jakie tam jest, jestem w habicie. 
może z facebooka sobie coś ściągniemy, albo jakiś franciszkański zespół techno z mySpace..?
dajmy już sobie spokój...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 13, 2009, 23:12:45 pm »


Pamiętam gdy jeszcze jako 7-8 klasista z wypiekami na twarzy i drżeniem rąk zaczytywałem się w artykułach dotykających problemu Tradycji w pewnym niszowym periodyku społeczno-politycznym. Mało wtedy rozumiałem z tych uczonych tekstów, ale już wtedy podskórnie czułem, kto ma rację. Później odkryłem witrynę FSSPX w jeszcze raczkującym polskim Internecie i na nowo poczułem dumę z bycia katolikiem. Doskonale zapamiętałem lekcje religii z czasów liceum, które często sprowadzały się do moich prostych czy wręcz prostackich odpowiedzi na pytania zadawane przez kolejnych księży. To był wspaniały czas!

Szczerbiec czy NCzas ? Bo ja to z zaciągu NCz
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 13, 2009, 23:14:55 pm »

za to, że kiedyś opublikowałem w internecie jakąś notkę, w której poddałem ten nurt rzeczowej krytyce.
Umarlem prawie ze smiechu...rzeczowa krytyka...
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 13, 2009, 23:23:31 pm »

Też mnie to rozśmieszyło. Czytając wymianę listowną pomiędzy Antiqusem a ks. Nitką bawiłem się tak samo przednio
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 13, 2009, 23:35:04 pm »

Tak, ta "rzeczowa krytyka" była niezła. Ale mnie nie było do śmiechu, jest pełno ludzi (księży też) myślących w ten sposób. To nie jest śmieszne.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Tradycjonalista w gimnazjum « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!