Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 22:09:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 304 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 1002967 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1635 dnia: Lipca 08, 2010, 12:55:45 pm »



 ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #1636 dnia: Lipca 09, 2010, 12:26:17 pm »

 ;D  ;D  ;D ..... - kogo teraz obstawiacie ?

Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1637 dnia: Lipca 09, 2010, 15:25:05 pm »

;D  ;D  ;D ..... - kogo teraz obstawiacie ?
Ośmiornica już wybrała - finał wygra Hiszpania, a Niemcy zdobędą 3. miejsce   :D

http://www.polskieradio.pl/sport/wiadomosci/artykul175481.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2010, 15:35:13 pm wysłana przez Teresa » Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1638 dnia: Lipca 11, 2010, 20:48:08 pm »

"Ja noszę obrączkę, choć zdaję sobie sprawę, że jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będzie to anachronizm niepoprawny politycznie i być może prawnie zakazany jako ostentacyjne obnoszenie się z heteroseksualnym szowinizmem. (...)
x. Andrzej Przybylski
(rektor seminarium duchownego w Częstochowie)"  ;D ;D ;D


http://rzymskikatolik.blox.pl/2010/07/Dlaczego-ksieza-nie-nosza-sutanny.html
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #1639 dnia: Lipca 14, 2010, 20:09:52 pm »

"Ja noszę obrączkę, choć zdaję sobie sprawę, że jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będzie to anachronizm niepoprawny politycznie i być może prawnie zakazany jako ostentacyjne obnoszenie się z heteroseksualnym szowinizmem. (...)
x. Andrzej Przybylski
(rektor seminarium duchownego w Częstochowie)" 

To seminarium grekokatolickie mamy w Częstochowie? Bo mi się obrączka u faceta jednoznacznie z małżeństwem kojarzy...
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1640 dnia: Lipca 14, 2010, 23:15:22 pm »

Mnie bardzo ubawiła zakonnica grająca na tam tamie. Ale mimo wszystko to smutne i prowadzi młodzież na manowce.
http://oblaci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=340:festiwal-ycia-2009&catid=36:video&Itemid=61
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1641 dnia: Lipca 15, 2010, 12:02:52 pm »

To seminarium grekokatolickie mamy w Częstochowie? Bo mi się obrączka u faceta jednoznacznie z małżeństwem kojarzy...
Równie dobrze mógł owdowieć i iść do seminarium :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #1642 dnia: Lipca 15, 2010, 16:12:48 pm »

Ośmiornica już wybrała - finał wygra Hiszpania, a Niemcy zdobędą 3. miejsce   :D
http://www.polskieradio.pl/sport/wiadomosci/artykul175481.html

Ba, nawet wiemy, kto wygrał ... PAUL;D  ;D  ;D

Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1643 dnia: Lipca 19, 2010, 20:35:09 pm »

http://www.herezja.com/
 ;D
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1644 dnia: Lipca 19, 2010, 23:05:38 pm »

przynajmniej ktos swiadomy wartosci jakie lokal ze soba niesie  :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1645 dnia: Lipca 21, 2010, 21:23:52 pm »

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20100720124506493.htm
To jest niestety czarny humor, gorzej że jest to prawda
Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #1646 dnia: Lipca 22, 2010, 09:13:35 am »

http://www.youtube.com/watch?v=_Ygp53ovwG0
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #1647 dnia: Lipca 26, 2010, 20:31:40 pm »

Celebrans (proboszcz) po zakończonej Mszy św. wychodzi do zakrystii i po chwili wraca do nawy, gdzie pozostali jeszcze niektórzy uczestnicy zakończonej liturgii, w tym pani gospodyni. Głośnym szeptem dopytuje się: "Co będzie na obiad? - ugotowałam już zupę ... - a na drugie? - będzie pieczeń ... - i co jeszcze? - upiekłam ciasto ze śliwkami.  - To dobrze, to dobrze." I odchodzi na plebanię.
Kilka tygodni później ten sam ksiądz głosi homilię (temat: modlitwa): "Niektórzy jak się modlą, to myślą jakie kotlety zrobić na obiad, albo jaki deser podać?"
To jest dopiero życiowy temat - sam przeżywa takie dylematy: Prefacja a tu w myślach tylko obiad ... obiad ... obiad ...
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1648 dnia: Lipca 26, 2010, 22:00:38 pm »

Celebrans (proboszcz) po zakończonej Mszy św. wychodzi do zakrystii i po chwili wraca do nawy, gdzie pozostali jeszcze niektórzy uczestnicy zakończonej liturgii, w tym pani gospodyni. Głośnym szeptem dopytuje się: "Co będzie na obiad? - ugotowałam już zupę ... - a na drugie? - będzie pieczeń ... - i co jeszcze? - upiekłam ciasto ze śliwkami.  - To dobrze, to dobrze." I odchodzi na plebanię.

To jeszcze pół biedy... Jeśli wierzyć zachowanemu opisowi Mszy papieskiej z II połowy VII wieku, między Agnus Dei a obrzędem Komunii papież naradzał się z urzędnikami celem ustalenia listy zaproszonych na obiad gości.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1649 dnia: Lipca 26, 2010, 23:49:51 pm »

Celebrans (proboszcz) po zakończonej Mszy św. wychodzi do zakrystii i po chwili wraca do nawy, gdzie pozostali jeszcze niektórzy uczestnicy zakończonej liturgii, w tym pani gospodyni. Głośnym szeptem dopytuje się: "Co będzie na obiad? - ugotowałam już zupę ... - a na drugie? - będzie pieczeń ... - i co jeszcze? - upiekłam ciasto ze śliwkami.  - To dobrze, to dobrze." I odchodzi na plebanię.

To jeszcze pół biedy... Jeśli wierzyć zachowanemu opisowi Mszy papieskiej z II połowy VII wieku, między Agnus Dei a obrzędem Komunii papież naradzał się z urzędnikami celem ustalenia listy zaproszonych na obiad gości.

Mowa o "Ordo Romanus I", które rzeczywiście taką praktykę określa. Mimo, że "Porządek" ten jest zapisem jednego wydarzenia, powszechnie liturgiści twierdzą, że ta praktyka była wtedy stałą, nazwijmy to, ceremonią na dworze papieskim. Obok "Ordo Romanus I", zdaje się, że pochodzące z niemal tego samego czasu "Ordo" archikantora Jana potwierdza także praktykę, także mającą miejsce w okolicach Komunii św., kiedy to subdiakoni ogłaszali ludowi datę i miejsce następnej "stacji" (liturgii stacyjnej).
Zapisane
Strony: 1 ... 108 109 [110] 111 112 ... 304 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!