Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:58:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992659 razy)
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1410 dnia: Marca 06, 2010, 21:33:27 pm »

ZAGADKA!

Paryż, klasztor OP (prowincja francuska - paryska) i kościół św. Jakuba (St. Jacques). 4 diakonów przyjmie za chwilę święcenia kapłańskie. Jeden z diakonów miał rok praktyk duszpasterskich w jednym z polskich klasztorów - parafii i w Polsce przyjął diakonat. Na podstawie zdjęcia, proszę określić, który..?   :D



     
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2010, 07:14:27 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #1411 dnia: Marca 06, 2010, 22:30:52 pm »

Pierwszy z lewej? ;)
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1412 dnia: Marca 06, 2010, 22:31:34 pm »

ZAGADKA!

Paryż, klasztor OP (prowincja francuska - paryska) i kościół św. Jakuba (St. Jacques). 4 diakonów przyjmie za chwilę święcenia kapłańskie. Jeden z diakonów miał rok praktyk duszpasterskich w jednym z polskich klasztorów - parafii i w Polsce przyjął diakonat. Na podstawie zdjęcia, proszę określić, który..?   :D



     

chyba za latwe. :)
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1413 dnia: Marca 07, 2010, 08:54:34 am »

Gdzie jest zdjęcie? :(
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #1414 dnia: Marca 07, 2010, 10:30:55 am »

ten z brodą
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #1415 dnia: Marca 07, 2010, 11:51:29 am »

niestety u mnie to zdjecie sie nie zaladuje  :(
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #1416 dnia: Marca 07, 2010, 13:54:30 pm »

Pomyślałem, że wkleję tego linka do onetu. A wtedy ten dział od razu mi się narzucił, jako do tego najbardziej odpowiedni:

http://partnerstwo.onet.pl/1601333,3502,1,artykul.html
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1417 dnia: Marca 07, 2010, 14:28:19 pm »

Pomyślałem, że wkleję tego linka do onetu. A wtedy ten dział od razu mi się narzucił, jako do tego najbardziej odpowiedni:

http://partnerstwo.onet.pl/1601333,3502,1,artykul.html

"Pastorał" inspirowany zgłębnikiem stomatologicznym?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1418 dnia: Marca 08, 2010, 23:20:46 pm »

http://www.diecezja.sosnowiec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3757&Itemid=1

Cytuj
Kto z uczestników tego spotkania poda imiona i nazwiska wszystkich celebransów Mszy św. oraz miejsca ich duszpasterskiej posługi ( parafie i nie tylko ),weźmie udział w losowaniu ciekawej nagrody organizatorów (TBRM w Jaworznie ).
 
Odpowiedzi na adres : tbrm@jaworzno.iap.pl
 
Szczęść Boże !,

Takiego konkursu jeszcze nie widziałem. KNO?
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 23:36:35 pm wysłana przez xinspe » Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
antoninus op
Gość
« Odpowiedz #1419 dnia: Marca 08, 2010, 23:34:06 pm »

Xięży nie znam (rozpoznaję Biskupa), ale ornaty mają w tzw. "dechę" - "uwielbiam" wszelkie rybki, kłosy, winogronka, chlebki, kieliszki...    :D
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2010, 18:16:33 pm wysłana przez antoninus op » Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #1420 dnia: Marca 08, 2010, 23:38:53 pm »

Jak dla mnie jakość tych ornatów budzi wątpliwości. No ale niestety w wynalzku koncelebry liczy się ilość...
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1421 dnia: Marca 09, 2010, 17:58:49 pm »

Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1422 dnia: Marca 09, 2010, 18:09:55 pm »

Sposób trzymania krzyża na tym ogłoszeniu przypomina sposób trzymania młotka... Sama forma mnie wręcz poraziła (pewnie o to chodzi).
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #1423 dnia: Marca 09, 2010, 22:01:33 pm »

Ups :) moja niegdysiejsza parafia:) ale i obecnie bywam tam często:) kościół znany na pewno niektórym uczestnikom forum.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #1424 dnia: Marca 11, 2010, 21:01:08 pm »

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100311/KRAJ/705767793

Cytuj
Policjanci powinni palić "maryhę" - wynika z manifestu! Kto podszywa się pod posła Palikota?

(pij)

"Policjanci powinni palić marihuanę, którą rząd powinien zalegalizować, tak jak to stało się już w wielu innych krajach". Redakcja "GL” dostała Manifest Polityczny Kandydata na Prezydenta RP Posła Palikota. Po sprawdzeniu w biurze posła w Lublinie okazało się, że nie wysłała go poseł.

(fot. dziennikwschodni.pl)

Manifest jest szokujący. Czytamy w nim między innymi:

"Systemy Windows w komputerach są strasznie wolne i brakuje nowych technik tworzenia muzyki. Należy posadzić Billa na kiju, być może go to zachęci”.

"Żadne pieniądze nie zastąpią dobrej łączności między ludźmi. Tak zapewnia internet. Należy zlikwidować TPSA.”

"Kształcenie dzieci powinno się odbywać na zasadzie uczenia ich wewnętrznej samodyscypliny, zamiast warunkowania ich nierzeczywistymi autorytetami, co czyni kościół. Należy spalić wszystkie figurki Jezusa na krzyżu.”

"To, czego brakuje Polakom, to umiłowanie życia. A to dlatego, między innymi, że kościół zakazuje kontaktu z fizycznymi przyjemnościami wynikającymi z seksu. To się wiąże również z nowym sposobem wychowywania dzieci, bez blokowania dostępu do nagości, ale z zastrzeżeniem braku dostępu do oglądania współżycia, do czasu ukończenia 16 lat. Żeby kochać życie, trzeba żyć jak Pigmeje. Pojęcie katolickiego małżeństwa, nie ma racji bytu. Należy unieważnić od strony formalnej wszystkie katolickie małżeństwa”.

"Polacy nie powinni wybierać na prezydenta ani Lecha Kaczyńskiego, ani żadnego innego postpatriotycznego lub postkomunistycznego kandydata z uwagi na nierzeczywiste uwarunkowania w kwestii wyznawanych poglądów a tym samym brak możliwości skutecznego funkcjonowania w rzeczywistej polityce. Z kolei Donald Tusk dobrze mówi, że Polskę trzeba zaorać i zbudować na nowo. Orać powinien Lepper. Niemcy budować.”

"Portal Nasza Klasa powinno się absolutnie zlikwidować w trybie natychmiastowym, ze względu na odwoływanie się do wybiórczych uczuć z przeszłości a tym samym wysokie prawdopodobieństwo dezintegracji dojrzałych uczuć wypracowywanych w ciągu całego dorosłego życia.”

"Policjanci powinni palić marihuanę, którą rząd powinien zalegalizować, tak jak to stało się już w wielu innych krajach. Być może wtedy podchodziliby do siebie i do kierowców bardziej na luzie, a ludzie zamiast ogłupiać się alkoholem, zaczęliby się rozwijać i cieszyć. Marihuana uwalnia dobry humor i śmiech, zwiększa możliwości umysłowe i powoduje, że człowiek łatwo nabiera dystansu sam do siebie, łatwiej porozumiewa się z innymi ludźmi, skuteczniej rozwiązując problemy życiowe zarówno innych jak i swoje”.

To tylko niektóre cytat z olbrzymiego manifestu. Został wysłany z maila Janusz Palikot (PO) - janusz.palikot@klubwyborczy.pl.

Zadzwoniliśmy do biura posła Janusza Palikota w Lublinie i zapytaliśmy o manifest. - Wyjaśniamy to, nie rozesłał go poseł Palikot - dowiedzieliśmy się.

Na mój adres właśnie przysłano maila, o którym mówi powyższy artykuł. 8)
Zapisane
Strony: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!