Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:57:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992375 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #45 dnia: Lutego 18, 2009, 21:35:03 pm »

Cytuj
W sutannie w Szwecji? :)
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #46 dnia: Lutego 18, 2009, 22:21:51 pm »

W sutannie w Szwecji? :)

Hehe, licho wie.

Dla odmiany nieco angielskiej terminologii zakonnej: Old England ;) www.fromoldbooks.org/OldEngland/index24.html



BLACK FRIAR - dominikanin :)



GREY FRIAR - franciszkanin :)



WHITE FRIAR - ........ O. Nikodem! :D
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #47 dnia: Lutego 18, 2009, 23:21:42 pm »

@ Aqeb

To nie sutanna. Paszczaki chodziły w sukienkach (!).   ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #48 dnia: Lutego 19, 2009, 00:54:20 am »

Cytuj
W sutannie w Szwecji? :)
jedna z moich koleżanek ma taki opis na gg: Muminki cię widzą, muminki cię śledzą, muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą
Zapisane
omnia
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #49 dnia: Lutego 19, 2009, 08:02:49 am »

a teraz coś dla tych, którzy mają dość idiotycznych dowcipów o Panu Jezusie i palikach. Ten, wbrew pozorom, nie jest taki idiotyczny ;)
Plyną łódką po jeziorze Pan Jezus, faryzeusz i chrześcijanin. Rozprawiaja o sile wiary, prawach wiary itp.  w pewnym momencie Chrześcijaninowi zachcialo sie siusiu. Więc wstał i po toni jeziora poszedł na brzeg, by załatwić, co miał do załatwienia. Wraca. Faryzeusz jest pod wrażeniem, Pan Jezus uśmiecha się spokojnie.
Po jakims czasie faryzeusz stwierdza, że on takze pojdzie na brzeg. Wychodzi z łódki, uchodzi kilka kroków i robi chlup! Pan Jezus i chrześcijanin rzucaja się na pomoc, wyciagają zachlyśniętego faryzeusza.
Pan Jezus z wyrzutem do chrześcijanina:
- Dlaczego nie powiedziałeś mu o palikach?
Chrześcijanin wytrzeszcza oczy i mowi z pokorą:
- O jakich palikach, Panie?
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #50 dnia: Lutego 19, 2009, 09:10:40 am »

Stare podobno ale pierwszy raz usłyszałem, to i może ktoś jeszcze nie zna:


Stary człowiek spowiada się:

- ...i na koniec ojcze duchowny, chciałbym wyspowiadać się z grzechu, który popełniłem w czasie wojny, a z którego dotychczas nie spowiadałem się.

   Kapłan poruszony i zaniepokojony rzecze:

   - Wiesz dobrze, że świętokradztwo popełniłeś straszne! Naraziłeś swą duszę na wieczne potępienie! Ale dobrze! Dobrze, żeś się zdecydował. Oto Dobry Bóg daje ci jeszcze jedną szansę (być może już ostatnią!), zatem wyznaj ten grzech.

   Po krótkiej chwili milczenia stary człowiek ciężko mówi:

   - Ojcze, ...ja w czasie wojny... ukrywałem Żyda.

   Kapłan na chwilę zaniemówiwszy stanowczo oznajmił:

   - Jak możesz mówić o tym w kategoriach grzechu! Nawet heretyka, żyda, poganina a choćby i apostatę, godzi się ratować od niechybnej śmierci z rąk okrutnych oprawców! Zaprawdę - wielka jest twoja zasługa w Niebie!

   - Proszę księdza, ja przyjmowałem za to od niego pieniądze?

   - No cóż, to zrozumiałe: miałeś wydatki. Musiałeś go nakarmić, odziać i ogrzać. Poza tym za to groziła śmierć tobie i twojej rodzinie, więc usprawiedliwione wydaje się, żeś wyrazy wdzięczności od niego przyjmował. Nie masz grzechu.

   - Ale, proszę księdza, od wojny minęło już tyle lat, a ja wciąż nie mogę zdobyć się na to by powiedzieć mu,... że wojna się skończyła.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2009, 09:13:40 am wysłana przez Eochaid » Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #51 dnia: Lutego 19, 2009, 10:32:26 am »

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #52 dnia: Lutego 19, 2009, 11:30:54 am »

Cóż....no tak bywa :)

Znajoma pracowała kiedyś w Grudziądzu w Kebabowni...i niby nic..ale tam bardzo często można było znaleść ogłoszenie ,,sprzedam psa" :D:D:D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #53 dnia: Lutego 19, 2009, 12:14:24 pm »


Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #54 dnia: Lutego 19, 2009, 12:37:37 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=QO0pSvnEg1k - Imperator Benedykt i Jego armia klonów :D
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #55 dnia: Lutego 19, 2009, 14:33:25 pm »

Posprzątałem.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #56 dnia: Lutego 19, 2009, 14:34:10 pm »

Dziękujemy!  :D
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #57 dnia: Lutego 19, 2009, 14:41:19 pm »

Cytuj
Irlandzka policja rozwiązała wreszcie zagadkę tajemniczego polskiego pirata drogowego, który ponad 50 razy złamał przepisy drogowe i był ciągle nieuchwytny. Sprawę rozwiązał policjant, który odkrył, że ?Prawo Jazdy? to nie jest polskie imię i nazwisko - informuje Reuters.

Irlandzkie gazety cytują notatkę policyjną, wedle której funkcjonariusze spisywali polskich kierowców w Irlandii jako pana, bądź panią Prawo Jazdy. Napis ?Prawo Jazdy widnieje? w prawym górnym rogu polskiego dokumentu.

?Prawo Jazdy to dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów, a nie imię czy nazwisko wypisane na tym dokumencie?. ?To zdumiewające, że policyjny system wprowadził ?Prawo Jazdy? jako osobę o 50 różnych tożsamościach? ? czytamy w policyjnych zapiskach.

Rzecznik irlandzkiej policji nie chciał komentować sprawy.

Do Irlandii w czasie wielkiego wzrostu gospodarczego wyjechało około 200 tys. Polaków.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,91634,title,Irlandczycy-scigaja-Polaka-o-imieniu-Prawo-Jazdy,wid,10867276,wiadomosc.html?ticaid=17887
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
RB
adept
*
Wiadomości: 6


Romantyczny Bożydar powraca !!!

« Odpowiedz #58 dnia: Lutego 19, 2009, 15:02:12 pm »

nie wszyscy znają sie na żartach
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2009, 19:24:03 pm wysłana przez RB » Zapisane
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #59 dnia: Lutego 19, 2009, 19:06:01 pm »

Dzisiaj na NOMie w modlitwie wiernych: Módlimy się za zmarłą NN - ofiara sądsiadów z kamienicy X na ulicy Y :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!