Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:45:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 997812 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #915 dnia: Sierpnia 18, 2009, 02:26:23 am »

Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #916 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:11:35 pm »

Z intencji mszalnych i modlitwy powszechnej

O pomoc w prowadzeniu firmy dla Roberta i wszystkich intencji Panu Bogu wiadomych.
O Kasię za nawrócenie.
O dobrą żonę oraz dobrego męża dla Małgorzaty.
O zdrowie dla rodziny Maryi.
O uwolnienie od przywiązywania do pewnych grzechów.
W intencji wynagradzającej za brak miłości Pana Boga.
W intencji mszy świętych zbiorowych na miesiąc lipiec.
O zdrowie dla matki generalnej Ducha Świętego.
W intencji niesłusznej kary dla Elen.
O rychłą beatyfikację i kanalizację sługi Bożego Jana Pawła II.
O szczęśliwy lot prosi Helena i Ewa Latawiec.


Z ogłoszeń przedpielgrzymkowych

Medyczni spotykają się po mszy z panem doktorem na krużgankach, pod obrazem ściętych głów.


Z prób scholi dominikańskiej

A teraz bardzo was proszę, żebyście skontrolowali wielkość rozwarcia.    (chodzi o otwarcie ust)
Ci panowie, co nie są w stanie, to niech się nie męczą.    (do tenorów)
Panowie, proszę pamiętać, że panie mają być zawsze na górze.
Panowie i tenory idą do kapitularza.
Panie śpiewają, a alty, tenory i basy mruczą.
I pamiętajmy też o tym, żebyśmy się nawzajem za siebie modlili. Dzisiejsza Ewangelia mówi o miłości nieprzyjaciół, więc módlmy się za siebie.    (na zakończenie próby)

O dar potomstwa dla Zbigniewa i Henryka.
O szczęśliwą śmierć dla całej rodziny Łodzińskich.
W intencji osób, które podjęły duchową aborcję.
Przebłagalna za grzechy Adama i Ewy z rodziną.
Módlmy się za studentów, aby coraz głębiej..., aby coraz głębiej... zajmowali się swoimi studiami. Aby zgłębiali swoją wiedzę.
Módlmy się za zmarłego Stefana i jego rodziców: Franciszka, Annę i Zbigniewa.
Módlmy się za siostry dominikanki misjonarki Jezusa i Maryi o liczne powołania zakonne i kapłańskie.
Módlmy się o mądrość dla polityków. U Boga wszystko jest możliwe...
Dzisiaj w Kościele obchodzimy uroczystość zmartwychwstania. Przepraszam, zwiastowania.
W tych wszystkich intencjach modlimy się szczególnie dziś, w dniu świętych apostołów Judy i Tadeusza.    (w dniu św. Szymona i Judy Tadeusza)
Obchodzimy dzisiaj święto apostołów Szymony i Judy.   
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #917 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:13:22 pm »

Ogłoszenia z Allegro

ŁASKA BYCIA KOBIETĄ, POLECAM
ŚWIADECTWO Stanisław Dziwisz zafoliowany
Dzieje duszy. Stan idealny!
MIŁOSIERDZIE MOJĄ MISJĄ Sophia Michalenko gratis
Bóg uzdrawia dzisiaj. Przesyłka gratis
PACIUSZKIEWICZ KOCHA MIMO WSZYSTKO
W PAKIECIE TANIEJ: Manipulacja, Wywieranie wpływu
bł. Henryk Suzo OP,Życie. Autobiografia - ideał
św.Tomasz z Akwinu i jego nauka + wykłady mp3
Modlę się do Ciebie Maliński
Boski Plan Wieków + gratis
"WYROKI BOŻEJ OPACZNOŚCI" F.BLACHNICKI
PROMOCJA! Dziesięć Przykazań Bożych Kup Teraz: 5,00 zł za sztukę
Męka Chrystusa wczoraj i dziś - POLECAM !!!!!!
DAWAĆ BRAĆ KOCHAĆ miłość etyka WYPRZEDAŻ !
Życie Jezusa - prosto z drukarni, a taniej!!!
BIEG KU GÓRZE!!!! PORAŻAJĄCA CENA!!!!
Ks. Edward Staniek - Trzynasty Apostoł
UMIŁOWANIE PISMA ŚWIETEGO najtaniej
Dzieje Apostolskie - Listy - Apokalipsa...rarytas
ZŁO W ŚWIECIE - praca zbiorowa
ZIEMIA ŚWIĘTA wyprzedaż za 1/3 ceny
KOŚCIÓŁ NIE BOI SIE WOLNOSCI - TADEUSZ PIERON
Joseph Ratzinger Nowa Pleśń dla Pana
Charyzmat Zmartwychwstańców - wielka rzadkość!
Rozmowy z moim telewizorem i Podręczny MSZAŁ
3 szt ks. M. Maliński od 1zł !
O.H.H.Socist-Żywoty świętych pańskich (chodzi o książkę ojca H. Hoevera SOCist, czyli cystersa)
JEZUS ŻYJE, stan bdb
WIERZĘ PODSTAWOWE PRAWDY WIARY bardzo tanio
TAKA JEST NASZA WIARA bardzo ciekawa
BYŁAM Z KSIĘDZEM MARTA KOCH STAN BDB
KŁOPOTY Z POCZĄTKIEM ŚWIATA .wyprzedaż
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #918 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:14:19 pm »


Na początku Pan Bóg przyszedł do Arabów i pyta się:
– Czy chcecie moje przykazanie?
– A jakie?
– Nie kradnij.
– Panie! My żyjemy z rabowania karawan. Jeżeli przestaniemy kraść, to jak na tej pustyni będziemy mogli wyżyć? To jest niemożliwe! Nie chcemy takiego przykazania.
Przyszedł Pan Bóg do Amorytów i pyta:
– Chcecie moje przykazanie?
– A jakie?
– Nie zabijaj.
– Panie, jesteśmy najbardziej walecznym narodem, żyjemy z wojny i podbojów. Jak moglibyśmy egzystować bez zabijania? Nie, nie chcemy Twojego przykazania.
Przyszedł Pan Bóg do Amalekitów i pyta:
– Chcecie moje przykazanie?
– A jakie?
– Nie cudzołóż.
– Panie, podstawą naszego kultu są kapłanki oddające się miłości w świątyni. Jeżeli tego zaniechamy, co stanie się z naszą religijnością, naszą wiarą? Nie chcemy Twojego przykazania.
Pan Bóg był już w kłopocie, ale zobaczył mały naród izraelski znajdujący się w niewoli egipskiej. Poszedł więc do Izraelitów i pyta:
– Chcecie moje przykazanie?
– A ile by to kosztowało?
– Nic, za darmo!
– Tak całkiem za darmo?
– Całkiem bez płacenia!
– To byśmy wzięli dziesięć....
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #919 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:22:04 pm »

Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #920 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:23:29 pm »

zagadka: Co to za katedra?

Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #921 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:26:23 pm »

Wocławek ( czyt. Włocławek ) ....ale drzwi przepiękne :D ( Na Dadźboga- TAKIE DZWI! )
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #922 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:26:52 pm »

Pilot niewielkiego jednosilnikowego samolotu czarterowego z kilkoma pasażerami na pokładzie usiłował podejść do lotniska w Seattle, ale panowała straszna mgła, a instrumenty do lądowania bez widoczności popsuły się. Zaczął więc zataczać kręgi i szukać charakterystycznych punktów terenu. Po godzinie paliwo zaczęło się kończyć i pasażerowie zaczęli się denerwować. W końcu we mgle otworzył się niewielki prześwit i pilot zobaczył wysoki biurowiec. W jednym z okien stał mężczyzna. Pilot zatoczył krąg, otworzył okno i krzyknął: „Hej! Gdzie jestem?” Mężczyzna odkrzyknął: „Jesteś w samolocie”. Pilot zamknął okno, wykonał zakręt o 180 stopni i po chwili mimo całkowitego braku widoczności perfekcyjnie wylądował na pasie lotniska. Kiedy samolot się zatrzymał, silnik zgasł z braku paliwa.
Pasażerowie byli zdumieni i jeden zapytał pilota, jak zdołał to zrobić. „To proste” — odpowiedział pilot. — „Zadałem facetowi w biurowcu proste pytanie. Odpowiedź była w 100% poprawna, ale kompletnie bezużyteczna. Domyśliłem się więc, że jest to biurowiec pomocy technicznej Microsoftu. A pas startowy lotniska znajduje się pół mili od tego biurowca w kierunku SSW”.
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #923 dnia: Sierpnia 19, 2009, 15:57:42 pm »

Co do intencji w moim kościele kiedyś padła
- Ks. Michał modli się za żonę Lidię
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #924 dnia: Sierpnia 20, 2009, 09:53:25 am »

Z kazań dominikanów krakowskich

My jesteśmy w takiej samej sytuacji, jak święta Brygida. To znaczy nie wszyscy mamy ośmioro dzieci. To znaczy mam nadzieję, że nie każdy z tutaj obecnych ma ośmioro dzieci.
Każdy z nas otrzymał na chrzcie wiarę, to znaczy program został ściągnięty i jest na komputerze, ale nie został jeszcze zainstalowany. Ja na przykład próbowałem wczoraj zainstalować sterowniki do takiej starej drukarki i wiem, jakie to jest trudne.
Walczmy z czystością, walczmy z ubóstwem, walczmy z posłuszeństwem!    (zdaje się, że miało chodzić o walkę o te cnoty zakonne)
Biedne świnki. Potopiły się.
Człowiek musi odnaleźć w sobie jakiś narząd czy organ, który pozwoli mu Pana Boga poznać.
I bardzo dobrze, jeśli znacie jakiegoś dobrego duszpasterza czy coś takiego.
Pasterz ma owce i krnąbrne barany do Boga doprowadzić.
Królestwo Boże to nie lot pterodaktyla.
W małżeństwie nie jest łatwo. Może to dobrze, że wybrałem tę drogę, którą wybrałem...
Nawracanie księży przypomina prostowanie świni ogona. I tak wróci do swojego poprzedniego kształtu.
Wyobraźmy sobie, że mamy dwa kamienie... I jeden z tych kamieni jest z marmuru, a drugi z granitu...
Druga śmierć dotyczy wdowy. Ona nie ma już męża, który prawdopodobnie umarł.
Nie chodzi o to, żeby postawić kloc.    (o budowaniu na piasku)
Chrześcijaństwo nie polega na marynowaniu dobrych uczynków, które na Sądzie Ostatecznym Bóg wyleje ze słoików i oceni.
To Jezus powołuje do posługi kapłańskiej. I z wiernością tych powołanych w historii różnie bywało. Czasami zdradzali. Na początku 1/8: było dwunastu, Judasz zdradził, a więc 1/8.
Podczas chrztu dziecko tylko leży, a działa Bóg. Jest to mój ulubiony sposób działania Pana Boga, bo bardzo lubię leżeć. Ja leżę, a Pan Bóg działa.
U franciszkanów jest coś takiego, czego u dominikanów trudno by doświadczyć: mianowicie franciszkanie obdarowują każdego taką spontaniczną dobrocią.
Mamy w podświadomości, że dzieci są niewinne. Otóż dziecko jest niewinne w sensie seksualnym, bo jeszcze nie umie. Natomiast wszyscy tutaj dobrze wiemy, do czego jest zdolne dziecko w innych rzeczach. Potrafi zrobić każde paskudztwo.
Święty Wojciech zrobił karierę po śmierci, ale za życia nic mu się nie udało. Został wygnany z Pragi, której był biskupem. Nie został wprawdzie zabity, jak święty Stanisław. Ale dzięki temu jeszcze więcej rzeczy mu się nie udało.
Pan Jezus po zmartwychwstaniu pojawia się najpierw kobietom bądź pojedynczym ludziom.
Dzisiaj jest święto katedry św. Piotra Apostoła. Niektóre święta kościelne są obchodzone po prostu dlatego, że istnieją od bardzo dawna. To święto istnieje od IV wieku, ale nie dlatego je obchodzimy. Katedra to jest krzesło, na którym zasiada biskup Rzymu. Ale nie gromadzimy się tu po to, żeby świętować mebel. Otóż jesteśmy tutaj, aby dziękować Bogu za trudny dar hierarchii kościelnej.
Z całą pewnością Pismo Święte można by ładniej napisać.
Chrześcijaństwo jest westernowe, bo zakłada dobre zakończenie.
Powiedzmy sobie szczerze, że Święta Rodzina nie była normalna. No może jeszcze święty Józef mieścił się w standardzie...
Do współczesnych wyobrażeń starożytna apokaliptyka żydowska pasuje mniej więcej jak siodło do krowy.
Czasami uważamy, że świętość to jest Real Madryt, galacticos — coś dla ludzi zupełnie innych niż my.
Módlmy się, abyśmy się stawali nie grobami pobielanymi, ale takimi, które są piękne nie tylko z zewnątrz, ale też w środku.
Statystyczny Polak–katolik robi rachunek sumienia i spowiada się w ten sposób: „nie powiedziałem paciorka, nie słuchałem rodziców, nie jadłem mięsa w piątek”.
W księdze Jonasza wszyscy są sympatyczni: Pan Bóg jest sympatyczny, Niniwici są sympatyczni, żeglarze są sympatyczni i ryba jest sympatyczna...
Gerazeńczycy mieli stado świń, a wśród nich jednego opętanego.
Chrześcijaństwo to nie jest teologia ciepłych kapci.
Spójrzmy na Pana Jezusa na krzyżu. Czy wygląda jak niezależny i niezawisły?
Maryja była otwarta na przestrzał.   (chodzi o otwartość Maryi na działanie Boga)
Gdyby papież przybył do nas tysiąc lat temu, kiedy Polska przyjmowała chrześcijaństwo, to pewnie przyszedłby na piechotę... albo przyjechał na koniu... bo w taki sposób ludzie wtedy podróżowali. A dzisiaj przylatuje samolotem... Ale to nie ma żadnego znaczenia...
Oto znak, że nadeszły czasy mesjańskie: Jezus przemienia wino w wodę...
Wszyscy wiemy, jak to jest, kiedy się zakochamy... Porządkujemy wtedy lodówkę i wykonujemy jakieś inne irracjonalne czynności.
„Marność nad marnościami i wszystko marność”. Zupełnie jak w polskim filmie. Bohater zapala papierosa. Pali. Patrzy w lewo. Pali. Patrzy w prawo. Pali. Patrzy prosto... Nuda.
Dzisiaj jest czwartek. A czwartek to nie jest taki dzień, jak na przykład środa lub wtorek, bądź, dajmy na to, piątek, sobota lub poniedziałek, czy też na przykład niedziela. Czwartek jest dniem szczególnym.
Pan Bóg robił kupę.    (gościnnie z Korbielowa)
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #925 dnia: Sierpnia 20, 2009, 23:24:29 pm »

Te kazania krakowskie jakoś mi ojcem Badenim pachną po trochu
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #926 dnia: Sierpnia 21, 2009, 08:15:31 am »

Wszyscy wiemy, jak to jest, kiedy się zakochamy... Porządkujemy wtedy lodówkę i wykonujemy jakieś inne irracjonalne czynności.

To jest absolutny hit! już lubię tego ojca - on też wie, że sprzątanie to irracjonalna strata czasu!
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #927 dnia: Sierpnia 21, 2009, 09:03:40 am »

To jest absolutny hit! już lubię tego ojca - on też wie, że sprzątanie to irracjonalna strata czasu!


To tak trochę jak chodziłem na religię (w tamtych czasach jeszcze/już nie w szkole) - siostra katechetka uczyła nas o grzechach głównych. Opisując grzech nieczystości "przemknęła się" tylko nad tematem, mówiąc coś w tym stylu, że to bardzo ciężki grzech, którego ciężkości my dzieci i tak nie zrozumiemy.

Ja zrozumiałem i przerażony piekielną wizją, niezwłocznie po powrocie z religii, ku zaskoczeniu mojej mamy: nie tylko dobrowolnie ale i gorliwie wskoczyłem do wanny.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #928 dnia: Sierpnia 21, 2009, 21:49:29 pm »

Z kazań dominikanów krakowskich

(...)
Chrześcijaństwo to nie jest teologia ciepłych kapci.
(...)
Tu pojechał ad personam  :D
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #929 dnia: Sierpnia 21, 2009, 23:48:48 pm »

Z kazań dominikanów krakowskich

(...)
Chrześcijaństwo to nie jest teologia ciepłych kapci.
(...)
Tu pojechał ad personam  :D

 ;D ;D
(dopiero teraz załapałam_
Zapisane
Strony: 1 ... 60 61 [62] 63 64 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!