Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 30, 2024, 19:13:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231967 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 304 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 1002892 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2055 dnia: Kwietnia 30, 2011, 01:27:47 am »

Lekko nie przemyślana reklama...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #2056 dnia: Kwietnia 30, 2011, 09:52:46 am »

Problem z tłumaczeniem.

W języku angielskim słowo tiara może oznaczać nie tylko tiarę papieską, ale także rodzaj korony, zwanej tiarą krolewską. Królowa Elżbieta II jest w posiadaniu największej w świecie kolekcji tiar, m. in.  "The Vladimir Tiara", a także innych:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Personal_Jewel_Collection_of_Elizabeth_II#Diadems_and_tiaras

Nic więc dziwnego, że pożyczyła jedną pannie młodej.

No i jeszcze muszę sprostować jedną rzecz: królowa Elżbieta II nie jest głową "Kościoła" Anglikańskiego. Tytuł ten przysługuje Arcybiskupowi Cantenbury (dokładnie jest on "head of Anglican Communion"). Królowa ma inny tytuł, mianowicie "Supreme Governor of the Church of England".
zdaje się, że "arcybiskupa" też by należało wziąć w cudzysłów :)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #2057 dnia: Kwietnia 30, 2011, 10:01:11 am »

Królowa ma inny tytuł, mianowicie "Supreme Governor of the Church of England".
i jeszcze 'obronczyni wiary' :)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2058 dnia: Kwietnia 30, 2011, 11:51:53 am »

Problem z tłumaczeniem.

W języku angielskim słowo tiara może oznaczać nie tylko tiarę papieską, ale także rodzaj korony, zwanej tiarą krolewską. Królowa Elżbieta II jest w posiadaniu największej w świecie kolekcji tiar, m. in.  "The Vladimir Tiara", a także innych:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Personal_Jewel_Collection_of_Elizabeth_II#Diadems_and_tiaras

Nic więc dziwnego, że pożyczyła jedną pannie młodej.

No i jeszcze muszę sprostować jedną rzecz: królowa Elżbieta II nie jest głową "Kościoła" Anglikańskiego. Tytuł ten przysługuje Arcybiskupowi Cantenbury (dokładnie jest on "head of Anglican Communion"). Królowa ma inny tytuł, mianowicie "Supreme Governor of the Church of England".

Aha.  :)  Ale nawet to po prostu przypomniała mi się afera z tiarą. Jak to? Papież nie ma, a ona ma? haha  ;D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #2059 dnia: Kwietnia 30, 2011, 16:03:05 pm »

Królowa ma inny tytuł, mianowicie "Supreme Governor of the Church of England".
i jeszcze 'obronczyni wiary' :)

Ten tytuł to w zasadzie uzurpacja, bo papież Paweł III odebrał go Henrykowi VIII.

Jeszcze taka ciekawostka: w Kanadzie "defensor fidei" jest używane w tytule królewskim, ale oficjalnie tłumaczy się to jako "obrońca wiary w najwyższą istotę kierującą sprawami ludzkimi"  :) Przypuszczam jednak, że wkrótce i to ktoś uzna za obrazę niewierzących obywateli...
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #2060 dnia: Kwietnia 30, 2011, 17:47:45 pm »

 
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2061 dnia: Kwietnia 30, 2011, 17:53:32 pm »

Może autor tej instrukcji pytał prezydenta o polską ortografię ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2062 dnia: Kwietnia 30, 2011, 18:50:39 pm »

To chyba wyprodukowała kancelaria p.rezydenta na beatyfikację:
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2063 dnia: Maja 11, 2011, 19:36:25 pm »

Cytuj
o godz. 18 kard. Antonio Canizares Llover, prefekt Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, odprawi mszę św

Latino lover? :D
Zapisane
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #2064 dnia: Maja 12, 2011, 15:21:49 pm »

A może tak ołtarz na kółkach?

Tradycja z wygodą i nowoczesnością.

http://www.adalbertus.gda.pl/galerie/2011-05-01_Bazylika_Mariacka_Gdansk_Transmisja_Beatyfikacji/slides/IMG_2173.html
http://www.adalbertus.gda.pl/galerie/2011-05-01_Bazylika_Mariacka_Gdansk_Transmisja_Beatyfikacji/slides/IMG_2151.html
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #2065 dnia: Maja 13, 2011, 22:59:20 pm »

To nie jest ołtarz. To 'opakowanie' slużące do przenoszenia nagłośnienia na dużych koncertach lub sama kolumna (bynajmniej woskowa) ;/
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #2066 dnia: Maja 14, 2011, 11:01:01 am »

A może tak ołtarz na kółkach?
Tradycja z wygodą i nowoczesnością.
http://www.adalbertus.gda.pl/galerie/2011-05-01_Bazylika_Mariacka_Gdansk_Transmisja_Beatyfikacji/slides/IMG_2173.html
http://www.adalbertus.gda.pl/galerie/2011-05-01_Bazylika_Mariacka_Gdansk_Transmisja_Beatyfikacji/slides/IMG_2151.html
Jaki bp taki "ołtarz". Smutne to. Może administracja wydzieli ten wpis jako początek wątku - czarny humor -
Lepiej byłoby już gdyby darowali sobie...
Ciekawe ile "na kremówkach pociągnie" KRK w RP?
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #2067 dnia: Maja 14, 2011, 13:12:50 pm »

Mało śmieszne :(
Miałem coś napisać, ale zabrakło mi słów...
Zapisane
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 200


« Odpowiedz #2068 dnia: Maja 14, 2011, 19:01:20 pm »

Ok, chcecie usłyszeć coś śmiesznego? Powiem wam, z czego ja się dzisiaj uśmiałem...
Uczestniczyłem dziś w święceniach diakonatu. Otóż siedziałem sobie normalnie w katedrze, kiedy nagle zauważyłem jakąś nieprawidłowość w prezbiterium. Jeden z kandydatów cały czas kulał podczas chodzenia. Dowiedziałem się, że złamał sobie kość w stopie i ma założony gips. Po mszy wychodzę z kościoła, aby mu pogratulować, patrzę, a on stoi w albie, dalmatyce oraz... w jednym, czarnym klapku Kubota.  ;D Że też nie zauważyłem tego w czasie prostracji...
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #2069 dnia: Maja 14, 2011, 19:17:27 pm »

Ok, chcecie usłyszeć coś śmiesznego? Powiem wam, z czego ja się dzisiaj uśmiałem...
Uczestniczyłem dziś w święceniach diakonatu. Otóż siedziałem sobie normalnie w katedrze, kiedy nagle zauważyłem jakąś nieprawidłowość w prezbiterium. Jeden z kandydatów cały czas kulał podczas chodzenia. Dowiedziałem się, że złamał sobie kość w stopie i ma założony gips. Po mszy wychodzę z kościoła, aby mu pogratulować, patrzę, a on stoi w albie, dalmatyce oraz... w jednym, czarnym klapku Kubota.  ;D Że też nie zauważyłem tego w czasie prostracji...

Ładne chociaż te święcenia były, czy raczej plastikowe dalmatyki, ornaty, typowy NOM bez chorału i nic nadzwyczajnego?  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Strony: 1 ... 136 137 [138] 139 140 ... 304 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!