Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:08:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992696 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #180 dnia: Marca 14, 2009, 19:45:20 pm »

Nocą, na prawie wymarłym polsko-niemieckim przejściu granicznym w Olszynie polscy celnicy

Dobry żart. Polskich i niemieckich celników nie ma w Olszynie od maja 2004 r. :-)))
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #181 dnia: Marca 14, 2009, 19:46:47 pm »

Róg Jerozolimskiej i Synagogalnej. I zagadka: Co to za miasto?

Odpowiedzi proszę przesyłać przez PW. Osoba, która odpowie prawidłowo jako trzecia, otrzyma nagrodę - niespodziankę.



Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #182 dnia: Marca 14, 2009, 20:05:34 pm »

Nocą, na prawie wymarłym polsko-niemieckim przejściu granicznym w Olszynie polscy celnicy

Dobry żart. Polskich i niemieckich celników nie ma w Olszynie od maja 2004 r. :-)))
Ha - zdziwiłbyś się. Jak jechałem w listopadzie do Amsterdamu to najpierw -jakieś 15 km. za Olszyną zatrzymała nasz autokar niemecka Zoll-Schengenkontroll, a w drugą polscy celnicy (z oddziałow operacyjnych) na samej granicy. W obu przypadkach czułem się, jak za komuny - bo kontrola bagaży (łacznie z otwieraniem niektórych trwała jakieś 10-15 min.)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #183 dnia: Marca 14, 2009, 20:10:11 pm »

Nocą, na prawie wymarłym polsko-niemieckim przejściu granicznym w Olszynie polscy celnicy

Dobry żart. Polskich i niemieckich celników nie ma w Olszynie od maja 2004 r. :-)))
Ha - zdziwiłbyś się. Jak jechałem w listopadzie do Amsterdamu to najpierw -jakieś 15 km. za Olszyną zatrzymała nasz autokar niemecka Zoll-Schengenkontroll, a w drugą polscy celnicy (z oddziałow operacyjnych) na samej granicy. W obu przypadkach czułem się, jak za komuny - bo kontrola bagaży (łacznie z otwieraniem niektórych trwała jakieś 10-15 min.)

1) kontrole są wyrywkowe
2) patrole są lotne
3) od grudnia 2007 na granicy polsko-niemieckiej nie ma ani jednego przejścia granicznego
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #184 dnia: Marca 14, 2009, 20:35:09 pm »

Nocą, na prawie wymarłym polsko-niemieckim przejściu granicznym w Olszynie polscy celnicy odkrywają wisielca.
Facet, zimny jak wspomnienie o teściowej, wisi sobie przed samymi oknami Urzędu Celnego.
Po krótkiej naradzie postanawiają, w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów, podrzucić go na niemiecką stronę.

I jeszcze druga kwestia - budynki dawnego przejścia granicznego w Olszynie zlokalizowane są w całości na terenie Polski, więc nie bardzo rozumiem, co autor tej podejrzanej dykteryjki miał na myśli pisząc "podrzucić go na niemiecką stronę", skoro niemieccy celnicy (importowi) siedzieli również na terenie Polski i do ewentualnego wisielca za oknem i tak musieliby wzywać polską policję.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #185 dnia: Marca 14, 2009, 20:58:50 pm »

To był tylko kawał ;)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #186 dnia: Marca 14, 2009, 21:25:01 pm »


1) kontrole są wyrywkowe
2) patrole są lotne
3) od grudnia 2007 na granicy polsko-niemieckiej nie ma ani jednego przejścia granicznego

Panie pjo,
Jako szczecinianin nie potwierdzam Pańskiego optymizmu. Niemiecka policja umila Polakom życie na wiele sposobów. Wiele osób twierdzi, że lepiej było przechodzić przez normalną odprawę na przejściu granicznym, niż być nękanym wyrywkowymi kontrolami na trasie. W przygranicznych wiochach drogówka interesuje się głównie samochodami z polskimi rejestracjami (mieszkający tam Polacy często sprowadzają sobie samochody z... Polski aby mieć niemieckie blachy). Tylko niemiecka drogówka budzi na parkingach śpiących kierowców ciężarówek (dla kierowcy ciężarówka to pierwszy dom - wyobraźcie sobie Państwo, że policja budzi was o trzeciej w nocy...). Jedyny plus - dwa razy zdarzyło się, że fotoradar zamrugał w Niemczech bez konsekwencji :)
Zapisane
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #187 dnia: Marca 14, 2009, 21:43:16 pm »

Tylko tradsi potrafią tak "zniszczyć" kawał ;)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Thomas
Gość
« Odpowiedz #188 dnia: Marca 14, 2009, 21:43:30 pm »

Cytuj
http://www.minute-hebdo.fr/infosemaine.php

20-minut debilizmu gratis.

Chrzest cywilny w Republice Francuskiej. Matka -działaczka komunistyczna, ojciec-proboszcz. Opowiadają przed kamerami o jedności ponad podziałami. Bareja wymięka.
(kiedyś to przetłumaczyłem, może do kno?)
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #189 dnia: Marca 14, 2009, 21:45:38 pm »

a zapomniałem, to Wandea :)
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #190 dnia: Marca 14, 2009, 21:46:08 pm »

Jako szczecinianin nie potwierdzam Pańskiego optymizmu. Niemiecka policja umila Polakom życie na wiele sposobów. Wiele osób twierdzi, że lepiej było przechodzić przez normalną odprawę na przejściu granicznym

Pier... kotka za pomocą młotka. Wolę być skontrolowany raz na 5 przekroczeń granicy przez 15 minut niż za każdym razym stać w godzinnej kolejce. Niedawno zrobiłem pętelkę Polska-Czechy-Niemcy-Szwajcaria-Lichtensztajn-Austria-Włochy-Austria-Niemcy-Austria-Słowacja-Czechy-Polska i zaliczyłem tylko jedną kontrolę w pobliżu granicy Austriacko-Lichtensztajnskiej - trwała 2 minuty i ograniczyła się do okazania "firerszajnu i culasungsbeszajnigungu". Gdybym na każdej z tych granic miał stać choćby kwadrans, to ja dziękuję za takie "lepiej"
Zapisane
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #191 dnia: Marca 14, 2009, 21:55:39 pm »

I jeszcze jedno - tak wygląda droga prowadząca z Malhowic (PL) do Niżankowic (UA). 12 km w linii prostej od Przemyśla. Na granicy rozorany asfalt i brama zamknięta na kłódkę. Jak się chce odwiedzić rodzinę za drutem kolczastym to trzeba nadłożyć 75 km do najbliższego przejścia w Medyce.



Powyższe polecam wszystkim przeciwnikom Układu z Schengen.
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #192 dnia: Marca 15, 2009, 01:52:50 am »

Droga z przerywnikiem  :)
Zapisane
Giovanni_23
Gość
« Odpowiedz #193 dnia: Marca 15, 2009, 01:53:26 am »

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie, W szczękach chrząszcza trzeszczy miąższ, Czcza szczypawka czka w Szczecinie, Chrząszcza szczudłem przechrzcił wąż, Strząsa skrzydła z dżdżu, A trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, Straszny wszczyna szum  ;)
Zapisane
emircoo
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #194 dnia: Marca 15, 2009, 10:20:22 am »

Cytat: pjo

Powyższe polecam wszystkim przeciwnikom Układu z Schengen.
Ależ ja jestem zwolennikiem układu z Schengen. Jestem zwolennikiem swobody przepływu osób, dóbr, usług i kapitału. Jestem zwolennikiem zniesienia ceł itp. Ale tego, co nazywamy dziś "unią europejską" całym sercem nie znoszę.
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!