Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maja 27, 2024, 05:35:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232044 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 304 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 1009423 razy)
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #75 dnia: Lutego 20, 2009, 19:55:36 pm »

Panie Maswerku, śmieszne to i smutne, ale jest w tym krzynka prawdy ...
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #76 dnia: Lutego 21, 2009, 10:46:14 am »

Ogłoszenia z pewnego czasopisma kościelnego z końca XIXw .... :D - uwaga stara pisownia!

ORGANISTA, w swym zawodzie biegły, gra z nót, śpiewa tenorowym głosem,  trzeźwy zupełnie;D, moralny, znający się na rolnictwie, krawiec, żonaty, właściciel realności, może atoli w stanie pojedyńczym posadę objąć, szuka posady. Może się poszczycić chlubnem świadectwem z pierwszej posady, którą już 23 1/2 lat piastuje; jest średniego wieku. Adres: JM, org. w H.


OSOBA, w wieku lat 53 , wdowa, obznajomiona z domowem gospodarstwem i kuchnią, zaopatrzona w bardzo dobre świadectwa, szuka posady jakooeconoma domus, na plebanii. Adres: BC.

Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Marcin_
uczestnik
***
Wiadomości: 100

« Odpowiedz #77 dnia: Lutego 21, 2009, 10:59:40 am »

http://www.fronda.pl/news/czytaj/hansa_k%C3%BCnga_pomysly_na_kosciol_obama_na_papieza

- Benedykt XVI jest nieedukowalny w kwestii kontroli urodzin i aborcji, ogranicza wolność i prawa człowieka - twierdzi Hans Küng. Jego zdaniem Obama byłby lepszym papieżem.

Szwajcarski teolog, który od dawna ma problem z dużą częścią doktryny katolickiej, dał kolejny wyraz swojej pogardy wobec papieża. Jego zdaniem Benedykt XVI rozczarował świat "reakcyjnym kursem", jaki objął. Na fali krytyki, którą zgotowały Papieżowi światowe media po zdjęciu ekskomuniki z lefebrystów, Küng dał upust swoim fantazjom co do sposobu, w jaki Papież powinien kierować Kościołem. W swoim artykule dla niemieckiej ?Süddeutsche Zeitung? teolog udowadnia, że Benedykt XVI powinien brać przykład z... Baracka Obamy.

Church - change!

Zaciekły krytyk nieomylności papieża nie po raz pierwszy poucza go, jak powinien kierować Kościołem. Tym razem szczególnie nie podoba się mu zarządzanie kryzysowe w Kościele. Ostatnie decyzje Benedykta XVI budzą u teologa niemalże postrach ? Papież reorientuje się w tył, inspirowany ideałem Kościoła średniowiecznego, spoglądając ku soborowi z roku 1870 a nie 1965 ? pisze teolog.

Już w ubiegłym roku na łamach ?Süddeutsche Zeitung? Küng pouczał Papieża, by uczył się na błędach Georga Busha. Ten amerykański prezydent ? zdaniem teologa ? próbował wprowadzić kraj w ?nową epokę?, ale z pomocą złych neokonserwatywnych doradców. Obama kluczowym hasłem kampanii uczynił ?zmianę?. Tymczasem Benedykt XVI ? zarzucał Küng - nie powiedział ani słowa na temat zmian w Kościele i społeczeństwie.

Papież - zdaniem Künga - powinien działać jak Barack Obama: ogłosić kryzys, zidentyfikować problem, proklamować ?wizję nadziei?, ożywić ekumenizm, zgromadzić kompetentnych współpracowników obu płci i wydać odpowiednie dekrety.

Podły PR Ratzingera

Zdaniem Künga Benedykt XVI ma duże szanse, żeby przejść do historii jako ?papież afrontów?. - Szokował przecież Żydów włączając do Kościoła człowieka, który kwestionował Holokaust ? komentował zdjęcie ekskomuniki z bp. Williamsona w rozmowie z niemieckim dziennikiem ?Kölner Stadt-Anzeiger?.

? Fakt, iż niemiecki papież w taki sposób odnosi się do Żydów, jest szczególnie przykry dla Kościoła katolickiego w Niemczech ? kontynuuje Küng. Jego zdaniem, na całym świecie będzie się teraz mówiło, że ?oczywiście, to Niemiec, który nie lubi Żydów?. Wprawdzie Benedykt XVI tego nie chciał ? uważa teolog ? ale ?chcąc nie chcąc? zrobił takie wrażenie.

Summa errorum Benedykta XVI według Künga

Przypomnijmy kilka postulatów, które teolog od dłuższego juz czasu wysuwa w kierunku Kościoła. Pierwszy tyczy się praw człowieka. Zdaniem teologa Kościół co prawda broni ich, ale poza swoimi granicami. Sam Kościół cierpi na autokratyzm. Dyskryminuje także kobiety, o czym świadczy sprzeciw wobec wyświęcania ich na kapłanów oraz stosowania środków antykoncepcyjnych. Moralny rygoryzm w sferze seksualności jest przejawem zacofania, a obligatoryjny celibat duchownych prowadzi do spadku liczby powołań.

Kolejna papieska porażka wg Künga to ekumenizm, a raczej jego brak. Teolog ma na myśli napięcia z prawosławiem i sprzeciw wobec interkomunii z protestantami. Ponadto w Kościele promuje się klerykalizm. Zaniedbuje się ? zdaniem teologa - właściwą kościelną równowagę, preferując konserwatyzm i marginalizując nurty liberalne. W końcu najważniejsze: zmarnowanie wielkiej szansy odnowy Kościoła, jaką stwarzało wyznanie ?mea culpa Ecclesiae? w Roku Wielkiego Jubileuszu, które nie przełożyło się na praktykę.

Perypetie teologa

Szwajcar ma na to wszystko rozwiązanie. Apeluje do Papieża o zmianę w polityce Kościoła w takim kierunku, ?abyśmy znowu byli katoliccy w dobrym znaczeniu tego słowa?. - Potrzebny nam jest papież-Obama - twierdzi Küng.

Hans Küng i Joseph Ratzinger w latach 60-tych byli profesorami teologii w Tybindze. Küng został pozbawiony prawa nauczania w imieniu Kościoła, krytykując dogmat o niepokalanym poczęciu NMP. Ratzinger został kardynałem, a ostatecznie papieżem. Dawnego kolegę Benedykt XVI przyjął niedługo po objęciu Stolicy Piotrowej na prywatnej audiencji. We wrześniu 2005 teologowie spotkali się na czterogodzinnej rozmowie w Castel Gandolfo. Potem Küng mówił o Benedykcie XVI: "To nie jest papież, który byłby wpatrzony w przeszłość i zamknięty w sobie". Jak widać jednak nie łatwo oprzeć się czarowi Obamy i dziś teolog ma już zupełnie inne zdanie.

 

AJ/Catholicculture.org/Sueddeutsche.de


PS Zgodnie z sugestią przeniosłem do wątku humor
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2009, 11:03:01 am wysłana przez Marcin M. » Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #78 dnia: Lutego 21, 2009, 12:04:10 pm »

Wspanialszego miejsca na to nie ma:)
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #79 dnia: Lutego 21, 2009, 19:56:02 pm »

Proszę takich głupich kawałów romecku nie zamieszczać to jest znieważenie osób duchownych.

???
To ja poproszę Sz. Moderatorów o ocenę i jeśli trzeba - usunę!
Ani mi w głowie urażanie kogoś.

Ale - tak myśląc, to humor pana Maswerka razi uczucia wszystkich katolików, którzy pobożnie spędzają Boże narodzenie...
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2009, 19:58:30 pm wysłana przez romeck » Zapisane
Wiedhold
rezydent
****
Wiadomości: 320


« Odpowiedz #80 dnia: Lutego 21, 2009, 21:56:08 pm »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=563506117
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #81 dnia: Lutego 21, 2009, 22:02:15 pm »

Fajne, tylko jak to czytać ?   ;D
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #82 dnia: Lutego 21, 2009, 22:25:05 pm »

Wogóle ten użytkownik ma mnóstwo podobnych przedmiotów:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2582233&p=1
Podobny w fasonie "tone dialer" i "płytka do czyszczenia srebra"
podobny, acz biały "notes dla biznesmena"
na koniec:

http://www.allegro.pl/item563614518_a.html
<<Opis
ZARAZ DODAM>>
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #83 dnia: Lutego 22, 2009, 17:11:59 pm »

http://www.dailymotion.pl/video/x1muhj_stellaartois_ads
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #84 dnia: Lutego 22, 2009, 17:14:51 pm »

Już było na poprzednim forum.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2929

« Odpowiedz #85 dnia: Lutego 23, 2009, 15:33:35 pm »

Pewien ksiądz opowiadał o pobożności Maryjnej pewnej kresowianki. Trochę eufemizuję, bo bez eufemizmów już mogłoby nie nadawać się do tego działu:
"Przed Matką Bożą Ostrobramską modliło się lepiej niż przed Częstochowską. Bo kobiety to tak muszą ze sobą na osobności pogadać, a tu Dziecko siedzi obok Matki i podsłuchuje..."
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #86 dnia: Lutego 23, 2009, 19:21:06 pm »

Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #87 dnia: Lutego 23, 2009, 21:09:07 pm »

To chyba jakieś przedsoborowe zdjęcie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Lutego 23, 2009, 21:15:27 pm »

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5786


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #89 dnia: Lutego 23, 2009, 21:22:05 pm »

Spoko :)
W mojej parafii na początku lat 80-tych, kiedy jeszcze nie było wybudowanego kościoła też stało coś takiego, tylko że rozcięte na pół i z dorobionym dachem. Nawet Pierwszą Komunię tam miałem ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 304 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!