Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 11:17:48 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 304 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 1001206 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #2565 dnia: Września 28, 2013, 00:12:43 am »

Podziękowania prof. Pawłowicz dla "Polityki":

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kl1QgQ7bsKU
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2566 dnia: Września 29, 2013, 21:59:08 pm »

Z profilu FB starego forowicza:
Po wielu latach Bog spojrzal znow na ziemie i stwierdzil, ze sie bardzo zle dzieje. Ludzie byli zepsuci i sklonni do przemocy, wiec postanowil znow zeslac potop i zniszczyc ludzkosc. Ale przedtem zawolal Noego i powiedzial: "Zbuduj arke z drzewa cedrowego, tak jak wtedy: 300 lokci dluga, 50 lokci szeroka, 30 lokci wysoka. Zabierz zone i dzieci, i z kazdego gatunku zwierzat po parze. A za 6 tygodni zesle wielki deszcz".

Noe nie byl zachwycony - znow 40 dni deszczu, 150 dni bez wygod na arce, bez telewizora i z tymi wszystkimi zwierzetami - ale byl posluszny i obiecal spelnic wymagania Boga.

Po 6 tygodniach zaczelo padac dzien i noc. Noe siedzial w ogrodku i plakal, bo nie mial arki. Bog wychylil sie z nieba i zapytal "Dlaczego nie spelniles mojego rozkazu?" Noe odpowiedzial: "Panie, cos mi uczynil? Jako pierwsze musialem zlozyc podanie o budowe. W urzedzie mysleli, ze chce budowac stajnie dla baranow. Potem nie podobala im sie architektura - za wymyslna dla baranow, a w budowe statku na ladzie nie chcieli wierzyc. Takze wymiary nie znalazly poparcia, bo dzis nikt nie wie, jaka miara jest lokiec. Po przedlozeniu nowych planow dostalem znow odmowe, bo budowa stoczni w terenie zamieszkanym jest niedozwolona. Po kupnie odpowiedniej dzialki zaczely sie nowe klopoty. W tej chwili np. chodzi o to, ze w planach nie sa uwzglednione systemy do gaszenia w czasie pozaru. Na moja uwage, ze bede przeciez otoczony woda, przyslali mi psychiatre powiatowego. Kiedy psychiatra upewnil sie, ze jednak buduje statek, zadzwonili do mnie z wojewodztwa, zeby mi uswiadomic, ze na transport statku do morza bedzie potrzebne nowe zezwolenie, a bedzie o nie trudno, bo minister podal sie do dymisji. Kiedy powiedzialem, ze statku nie musze transportowac, bo bedzie i tak otoczony woda, kazali mi z ministerstwa marynarki wojennej, wedlug przepisow unii, zlozyc podanie do Brukseli w osmiu odbitkach i trzech urzedowych jezykach o zezwolenie na zalanie terenow zamieszkalych.

Z drzewa cedrowego musialem tez zrezygnowac - nie wolno go juz ze wzgledow ekologicznych sprowadzac. Probowalem kupic tutejsze drzewo, ale nie dostalem tej ilosci ze wzgledu na przepis o ochronie srodowiska, najpierw musialbym zadbac o sadzenie drzew zastepczych. Na moja wzmianke o tym, ze i tak bedzie potop i nie oplaca sie tu sadzic zadnych drzew, przyslali mi nowego psychiatre, tym razem z wojewodztwa.

Krotko mowiac - dalem kilka lapowek, kupilem drzewo, znalazlem nawet ciesli do budowy, ale oni najpierw utworzyli zwiazki zawodowe. Kiedy sie okazalo, ze nie moge ich placic wg. taryfy, to rozpoczeli strajk, tak ze budowa arki znow sie odwlekala.

W miedzyczasie zaczalem sprowadzac zwierzeta. Tylko ze wmieszal sie zwiazek ochrony zwierzat i zabronil mi (zarzadzenie unii europejskiej Nr 733/6/987) transportu jeleni w okresie rykowiska. Poza tym musialem podac cel transportu tych zwierzat, jestem na stronie 22 pierwszego formularza z 47, moi adwokaci sprawdzaja, czy przepisy dotyczace krolikow obejmuja rowniez zajace. A dzialacze z Greenpeace wskazali na koniecznosc specjalnego urzadzenia do pozbycia sie gnoju i innych odpadow pochodzacych z hodowli zwierzat. Panie Boze, teraz jeszcze podal mnie moj sasiad do sadu, twierdzac, ze buduje prywatne zoo bez zezwolenia. Moje nerwy sa zszarpane, nie moge spac, arka nie gotowa, a ty juz zeslales deszcz."

W tej chwili przestalo padac, wyszlo slonce i tecza. Noe spojrzal w niebo i powiedzial: "Czyzbys sie Boze rozmyslil i nie chcesz juz zniszczyc ludzkosci?"

Bog odpowiedzial: "Nie trzeba. To zalatwi biurokracja"
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #2567 dnia: Września 29, 2013, 22:11:26 pm »

@jp7

Dzisiaj przyszło mi do głowy, że okres życia Pana Jezusa był pewnie najbardziej optymalnym okresem w dziejach, aby upowszechnić chrześcijaństwo. Teraz nie byłoby szans, aby Pan Jezus się przebił. Wtedy jeszcze było Imperium Rzymskie i łatwiej można było głosić Ewangelię w ramach tak dużego kraju. Po upadku Rzymu musiałoby być dużo trudniej. Znowu we wcześniejszych okresach filozofia nie była jeszcze tak rozwinięta....
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #2568 dnia: Września 29, 2013, 22:20:41 pm »

No bo nie przypadkowo Pismo Świete mówi nam że Pan Jezus przyszedł w pełni czasów.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2569 dnia: Września 30, 2013, 09:27:32 am »

Dzisiaj przyszło mi do głowy, że okres życia Pana Jezusa był pewnie najbardziej optymalnym okresem w dziejach, aby upowszechnić chrześcijaństwo. Teraz nie byłoby szans, aby Pan Jezus się przebił. Wtedy jeszcze było Imperium Rzymskie i łatwiej można było głosić Ewangelię w ramach tak dużego kraju. Po upadku Rzymu musiałoby być dużo trudniej. Znowu we wcześniejszych okresach filozofia nie była jeszcze tak rozwinięta....
Swoja droga - nestorianie poza imperium - a też im szło...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2570 dnia: Września 30, 2013, 19:17:09 pm »

Od antyklerykałów, ale coś w tym jest:
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2571 dnia: Września 30, 2013, 19:18:01 pm »

Ale to lepsze:
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2572 dnia: Września 30, 2013, 20:58:42 pm »

To taki karcer te drzwi donikąd??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #2573 dnia: Października 02, 2013, 09:15:48 am »

Akademia Obrony Narodowej przyznała Donaldowi Tuskowi tytuł Człowieka Wielkiej
Wiedzy, Honoru i Wspaniałego Serca
.

http://www.rp.pl/artykul/10,1053333-AON-przyznal-Tuskowi-tytul-Czlowieka-Wielkiej-Wiedzy--Honoru-i-Wspanialego-Serca.html

 :) :) :)
Zapisane
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #2574 dnia: Października 02, 2013, 09:24:36 am »

... i jeszcze jeden z komentarzy do artykułu, bardzo trafny:

Cytuj
Zapomnieli dodać, że niespotykane o tej porze roku stado skowronków krążyło
i radośnie kląskało nad miejscem gdzie przebywał Pan Premier, po uroczystości
wreczenia, ptaki udały się do ciepłych krajów.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #2575 dnia: Października 02, 2013, 11:00:56 am »

Akademia Obrony Narodowej przyznała Donaldowi Tuskowi tytuł Człowieka Wielkiej
Wiedzy, Honoru i Wspaniałego Serca
.
To ostatnie - to powinni kardiolodzy przyznać...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2576 dnia: Października 03, 2013, 12:00:19 pm »

Jak się czegoś nie ma, to trzeba dostać.

Pewnego razu był pogrzeb zasłużonego kardiologa. Postawili mu nagrobek w kształcie serca.
"Ciekawe, jaki mi postawicie pomnik?", śmiejąc się, powiedział specjalista ginekolog.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Infirmus
uczestnik
***
Wiadomości: 172


« Odpowiedz #2577 dnia: Października 05, 2013, 07:27:46 am »

Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2578 dnia: Października 05, 2013, 08:03:09 am »

Dzisiaj przyszło mi do głowy, że okres życia Pana Jezusa był pewnie najbardziej optymalnym okresem w dziejach, aby upowszechnić chrześcijaństwo ...
Swoja droga - nestorianie poza imperium - a też im szło...
Przyzna Pan, że szło im jednak w bok ...


... i jeszcze jeden z komentarzy do artykułu, bardzo trafny:

Cytuj
Zapomnieli dodać, że niespotykane o tej porze roku stado skowronków krążyło
i radośnie kląskało nad miejscem gdzie przebywał Pan Premier, po uroczystości
wreczenia, ptaki udały się do ciepłych krajów.
Jakoś dawno nie bywam w Alejach Ujazdowskich koło ambasady "ludowej" Korei, ale inspiracja jest dla mnie jednoznaczna. Mamy już pozłocisty monument płemiera, brakuje tylko Wieży Idei Dżucze, vel Płomienia Idei Dżucze a będzie komplet.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2579 dnia: Października 21, 2013, 05:07:33 am »

Cała strona http://sekty.wordpress.com/kana/ i niby autor http://sekty.wordpress.com/sekty_w_polsce/
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 170 171 [172] 173 174 ... 304 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!