Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:16:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Humor  (Przeczytany 992424 razy)
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 07, 2009, 19:53:55 pm »

Cytuj
z kazania  spod Poznania z ostatniej niedzieli
Czy to miejscowosć na "W" (swego czasu mówiono o różnych dziwnych wtrąceniach tam na kazaniach i nie tylko)?
Nie, nie chcę obgadywać. Aczkolwiek informacja że to kazanie wioskowe dodaje smaczku.
Zapisane
bogna
uczestnik
***
Wiadomości: 170

http://www.bognabialecka.pl

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 07, 2009, 20:12:06 pm »

Z ff:
Po śmierci neon znalazł się w piekle. Siada na ziemi i drapie się po głowie: "Hm, ciekawe, co Pan Bóg chce mi przez to doświadczenie powiedzieć?"
Zapisane
Mainchin
rezydent
****
Wiadomości: 329


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 07, 2009, 20:13:33 pm »

W tym roku słyszałem w wakacje na kazaniu: "Rozmawiałem z jedna panią z naszej parafii, młoda wdowa z dwójką dzieci..." Parafia ok. 1000 osób i wszyscy siebie znają. Fajnie było zobaczyć miny ludzi, jak się zaczęli domyślać, o kogo chodzi...
Zapisane
Recordare, Virgo Mater, dum steteris in conspectu Dei, ut loquaris pro nobis bona, et ut avertas indignationem suam a nobis.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 08, 2009, 18:25:33 pm »

A propos dzisiejszej Ewangeliii...

Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy.

Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy!" A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!" Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty".  Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę?"

Na co kilku z nich poszło do lokalnego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy i donieśli na gospodarza. I przyszli do gospodarza funkcjonariusze i zawiedli go przed Inspektora, a ten spytał go: "zali nie znasz Kodeksu Pracy?" A ten milczał. Pytał go więc dalej: "czemuś dyskryminował kobiety i mężów jedynie do winnicy przyjąłeś?" Ten jednak dalej milczał. "Czyś nie słyszał, że obowiązuje stawka minimalna 1.35 denara na godzinę prac rolnych średnio-kwalifikowanych plus 15% zaliczki na poczet podatku dochodowego oraz 5% zaliczki na fundusz opieki społecznej i 10% na pracowników socjalnych?" "Zali nie wiesz, że pracownicy rolni średnio-kwalifikowani powinni byli dostać pisemną umowę oraz odzienie ochronne i przeszkolenie BHP?" Gdy ten dalej milczał Inspektor odebrał mu winnicę i przekazał Agencji Rolnej Skarbu Państwa a jego samego wrzucił do więzienia na resztę dni jego.Tych zaś, co nań donieśli wynagrodził bonami na darmową zupę w ośrodku pomocy społecznej.

:)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 08, 2009, 19:12:58 pm »

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 08, 2009, 19:22:58 pm »

Ale się uśmiałem. buchacha.  ??? ??? ???
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 08, 2009, 21:24:05 pm »

Taki dziwny zbieg okoliczności po prostu, a dobry spostrzegawczy fotograf uchwycił to, albo zrobił w fotoshopie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 08, 2009, 21:33:16 pm »

Mój ks. proboszcz dnia 6.01 (Trzech Króli) cyt.
"Weźcie tę poświęconą kredę i po powrocie do domu napiszcie na drzwiach K plus M plus B równa się 2009."
Dziś:
kościół pw. św. Wojciecha BM, na ogłoszeniach parafialnych było info o możliwości kompleksowego przebadania się u jakiegoś lekarza w tym leczenia akupunkturą.
tfu, tfu
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 08, 2009, 22:12:56 pm »

@ andy.

Gratuluję Panie andy. Dobry tekst. Zaprawde powiadam Panu - podobał mi się wielce. Jako żem filolog -  wyczulonym na taką stylizację.  ;D
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 08, 2009, 22:17:08 pm »

Z ff:
Po śmierci neon znalazł się w piekle. Siada na ziemi i drapie się po głowie: "Hm, ciekawe, co Pan Bóg chce mi przez to doświadczenie powiedzieć?"

W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego główny artykuł jest o Neonach i w/w dowcip jest tamże opublikowany. Jest też taki dowcip:

Stoją dwie prostytutki przy autostradzie: Jedna pyta się drugiej: A siostra ile lat na Drodze?

 :-\

Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 08, 2009, 22:47:02 pm »

Stoją dwie prostytutki przy autostradzie: Jedna pyta się drugiej: A siostra ile lat na Drodze?

 :-\

Raczej nie powinni się za ten dowcip oburzać - przecież na Drodze są sami wielcy grzesznicy  ;)
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 08, 2009, 22:55:30 pm »

Taki dziwny zbieg okoliczności po prostu, a dobry spostrzegawczy fotograf uchwycił to, albo zrobił w fotoshopie.

Jaki zbieg okoliczności? Że w Auschwitz jest niemiecki napis? Zdjęcia tego miejsca w dziale humor są nie na miejscu.
Zapisane
kuba
Gość
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 08, 2009, 23:39:42 pm »

 z kazania dzisiejszego "Pan Jezus był biczowany, wyszydzany, ukrzyżowany. I co? Miło Mu było?"
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 09, 2009, 09:23:18 am »

Jak to trzeba uważać na tajemnicę spowiedzi:

Proboszcz pewnej małej wioski świętuje 25-tą rocznicę święceń kapłańskich. Na specjalnie wynajętej sali zebrało się pokaźne grono miejscowych znakomitości.
Proboszcz, siedzący za specjalnym stołem na podwyższeniu, zwraca się do przybyłych parafian:
 - Kochani moi ! ... Nie łatwo jest osobie takiej jak ja, mówić o rzeczach nie związanych z naszą wiarą. Dlatego potraktujmy to spotkanie na wesoło ! Gdyby nie tajemnica spowiedzi, mógłbym was tutaj rozbawić, zacznę jednak poważniej. W pierwszym dniu po przybyciu tutaj, zmuszony byłem zadać sobie pytanie: gdzie ja trafiłem ?
Pierwszą osobą, którą wyspowiadałem był młody mężczyzna, który wyznał, że zdradza żonę z jej siostrą. Wyznał również, że zaraził się chorobą weneryczną od sekretarki.
Jednak z upływem czasu nabrałem przekonania, że mieszkający tutaj ludzie są dobrzy i uczciwi, a to co przedstawiłem, to był tylko incydent ...

Po 20 minutach na salę wchodzi zdyszany wójt, który bardzo przeprasza za spóźnienie. Siada na miejscu obok proboszcza i poprawiając wąsa zaczyna mówić:
 - Doskonale pamiętam dzień, w którym nasz dostojny jubilat zawitał do naszej parafii. Zresztą nie będę się chwalił, ale miałem zaszczyt być pierwszą osobą, którą nasz proboszcz wyspowiadał ...
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 567


dawniej Bambin

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 10, 2009, 20:23:17 pm »

Policja izraelska zapowiedziała, że w autobusach oraz w miejscach publicznych szczególnie narażonych na zamachy terrorystyczne umieści torby ze świńskim tłuszczem, aby odstraszyć ewentualnych muzułmańskich zamachowców-samobójców.

Jednym z motywów działania terrorystów związanych z ekstremistycznymi organizacjami islamskimi jest ich przekonanie, że zabijając wrogów własnej religii, zdobywają sobie miejsce w raju. Tymczasem według tradycji islamskiej do nieba nie może trafić ten, kto przed śmiercią dotknie świńskiego mięsa.

Tłuszcze wieprzowy za nieczysty uważają nie tylko muzułmanie, ale również Żydzi. Jednak izraelscy rabini uznali, że można z niego skorzystać, jeśli będzie to ratować życie. Jerozolimski Sąd Rabinacki wydał już stosowną zgodę na umieszczenie toreb z mięsem w środkach komunikacji publicznej i budynkach szkolnych.

- Jeśli policja nie zrealizuje tego planu, dziesiątki tysięcy ortodoksyjnych Żydów mogą uzbroić się w karabiny, zdolne do spryskiwania płynnym świńskim tłuszczem osoby podejrzane o terrorystyczne zamiary - powiedział korespondentowi BBC rabin Eliezer Mosze Fiszer.

Muzułmanie boją się świni jak diabeł wody święconej  ;D
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: 1 [2] 3 4 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Humor « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!