Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 00:59:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Diecezja ostrzega przed ks. Rybką
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Diecezja ostrzega przed ks. Rybką  (Przeczytany 9990 razy)
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 12, 2009, 17:07:37 pm »

Nienajnowsza, ale może dla niektórych nieznana, wiadomość o karierze aktualnego zwierzchnika "Kościoła" polskokatolickiego:
http://superwizjer.onet.pl/1259782,archiwum.html?MASK=16437793

No, jakby na to nie patrzeć - jeśli reportaż mówi prawdę, że zwierzchnik k. polskokatolickiego dąży do likwidacji jego struktur, to należy go popierać. :-)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 12, 2009, 17:23:50 pm »

Dziwne, przecież Kościół polskokatolicki nie jest w łączności z Rzymem, więc czemu kuria ostrzega tylko przed x. Rybką?! Myślę, że wiernych należy informować, ponieważ jak spostrzegą przymiotnik "katolicki" i zobaczą, że nawet Msza jest podobna, to mogą zacząć masowo uczęszczać. A przecież mamy takie Kościoły w Polsce jak grekokatolicki czy ormiańskokatolicki, które są w jedności z Rzymem.

Jeśli biskup Wysoczański był kapusiem, no to ładnie hierarchowie różnych wyznań zachowywali się w tej naszej, komunistycznej Polsce. Metropolita Sawa, zwierzchnik luteran, a o rzymskokatolickich biskupach to nawet nie wspomnę...
Zapisane
Solozzo
bywalec
**
Wiadomości: 91


« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 12, 2009, 17:39:38 pm »

w Gdańsku proboszcz ichniejszy byl duszpasterzem SdRP, uczestniczył w obchodach i pochodach 1Maja. Nie byl to dziadek żaden wtedy kolo 30-35 człowiek:)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 12, 2009, 17:40:11 pm »

Dziwne, przecież Kościół polskokatolicki nie jest w łączności z Rzymem, więc czemu kuria ostrzega tylko przed x. Rybką?!

Niech Pan poczyta caly komunikat . Chodzi o to, ze ks. Rybka tworzy odrebna wspolnote.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 12, 2009, 20:30:48 pm »

[...]
 bo Watykam sprzedał prawa autorskie do nich [starych mszałów] na cele charytatywne, tak ja tiarę, wiadomym ośrodkom. Nie wiem ile w tym prawdy oczywiście.

Można prosić coś więcej na temat tej (domniemanej ?) sprzedaży praw autorskich ?
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 13, 2009, 14:09:08 pm »

Dziwne, przecież Kościół polskokatolicki nie jest w łączności z Rzymem, więc czemu kuria ostrzega tylko przed x. Rybką?!

Niech Pan poczyta caly komunikat . Chodzi o to, ze ks. Rybka tworzy odrebna wspolnote.

Wiem o tym, tylko kuria powinna też ostrzec, że Kościół polskokatolicki pod zwierzchnictwem biskupa Wysoczańskiego również nie jest w jedności z Rzymem.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 13, 2009, 21:51:06 pm »



Wiem o tym, tylko kuria powinna też ostrzec, że Kościół polskokatolicki pod zwierzchnictwem biskupa Wysoczańskiego również nie jest w jedności z Rzymem.

Tyle, że kosciół Wysoczańskiego nie udaje, ze jest
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 14, 2009, 15:52:35 pm »



Wiem o tym, tylko kuria powinna też ostrzec, że Kościół polskokatolicki pod zwierzchnictwem biskupa Wysoczańskiego również nie jest w jedności z Rzymem.

Tyle, że kosciół Wysoczańskiego nie udaje, ze jest

Zapewne, ale ludzie to są straszni ignoranci.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 14, 2009, 16:58:33 pm »



Wiem o tym, tylko kuria powinna też ostrzec, że Kościół polskokatolicki pod zwierzchnictwem biskupa Wysoczańskiego również nie jest w jedności z Rzymem.

Tyle, że kosciół Wysoczańskiego nie udaje, ze jest

Zapewne, ale ludzie to są straszni ignoranci.

Jak to mowia: wszedzie jest przeciez ten sam Bog. I co odpowiedziec?
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 14, 2009, 18:17:49 pm »

Najprościej to, że tego samego Boga nie wszędzie i nie każdy kościół / grupa wyznaniowa jednakowo wielbi i niejednakowo przekazuje Jego Objawienie.
Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Diecezja ostrzega przed ks. Rybką « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!