Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:28:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;)  (Przeczytany 35942 razy)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #45 dnia: Lipca 16, 2009, 23:51:34 pm »

Żonę, panie JRWF, żonę! Delikatnie przebudzić....  :)

A niech sobie pośpi, biedaczka i odpocznie... Jeszcze mi naczynia każe pozmywać... A tak wstanie rano wypoczęta, jeszcze zanim się przebudzę... A jak ja wstanę, to naczynia w jakiś cudowny sposób będą już czyste... ;)

A ja jeszcze ostatnie pół kieliszeczka...

_____

Ech, a co, pomarzyć mi nie wolno? ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2009, 23:53:57 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 17, 2009, 00:05:29 am »

Z dotychczasowej tutaj dyskusji wyłania mi się jedno spostrzeżenie, że może być coś takiego jak -

Chłop do tańca i do różańca.

A we wszystkim "Aurea mediocritas" - złoty umiar. Angielskie; Moderation in all things.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #47 dnia: Lipca 17, 2009, 00:14:53 am »

Ja mam jeszcze drugie spostrzeżenie (bardziej prostackie): moczymordy z nas i tyle. Nie minęły jeszcze 2 godziny od założenia wątku, a już 4 strony dysputy. I proszę zwrócic uwagę - nie wypowiadała się jeszcze żadna kobieta!
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #48 dnia: Lipca 17, 2009, 00:19:54 am »

Wszystko w porządku, chwalimy się, jacy to MY ..., zachwalamy różne zacne trunki - i bardzo dobrze ! A co z SW II ? Co ONI tam popijali, że wyszło to, co wyszło ? A co popijają ci, których wspomina końcówka tytułu tego wątku ? To może być ciekawe, zważywszy na okoliczności i miejsce powstania DN ( slumsy podobno ).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #49 dnia: Lipca 17, 2009, 00:25:56 am »

zakończę swój wieczorny udział w dyskusji akcentem "live". Wspomniany wyżej "Krajan" miodowy http://www.krajan.com.pl/strona/Obrazki/piwabig/miodowe.jpg nie zachwycił ale i nie skompromitował się

dobrej nocy WPanom życzę !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
slavko
Gość
« Odpowiedz #50 dnia: Lipca 17, 2009, 04:03:37 am »

Ja mam jeszcze drugie spostrzeżenie (bardziej prostackie): moczymordy z nas i tyle.

To spostrzerzenie to akurak takie protestncko-purytanskie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #51 dnia: Lipca 17, 2009, 07:05:03 am »

Wszystko w porządku, chwalimy się, jacy to MY ..., zachwalamy różne zacne trunki - i bardzo dobrze ! A co z SW II ? Co ONI tam popijali, że wyszło to, co wyszło ? A co popijają ci, których wspomina końcówka tytułu tego wątku ? To może być ciekawe, zważywszy na okoliczności i miejsce powstania DN ( slumsy podobno ).

Piołunówke???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Grigorij
adept
*
Wiadomości: 24


« Odpowiedz #52 dnia: Lipca 17, 2009, 08:35:30 am »

Jeśli chodzi o piwo, to:

Uwielbiam wspomnianego wcześniej Paulanera, choć np. Franziskaner mi nie podchodzi ( za to Faustus jak najbardziej :D ).

Jednak najlepszym piwem na upały jest zimny Beck's !

Żeby nie było, żem jakiś volksdojcz, to do mojej trójki faworytów Krusovice też się zaliczają :)

Wino ? własnej roboty! :D
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2009, 08:40:25 am wysłana przez Grigorij » Zapisane
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #53 dnia: Lipca 17, 2009, 08:50:24 am »

Oj nie tak Panowie, nie tak...

Piwo się skończyło, bo teraz piwa się nie warzy tylko rozpuszcza w wodzie, ew. browar Namysłów, albo Głubczyce. Czeskie piwo, ale z małych, lokalnych browarów. A na upał proponuję WÓDKĘ... bezalkoholową oczywiście i coby miała duuuuuuuuuuuuuużo minerałów np. Staropolanka 2000 ale najlepiej bez gazu, albo Zuber. Jest niezły ;D

A z tych czeskich mikrobrowarów może Pan coś polecić? Ja niestety zauważyłem, że w większości tutejszych mikrobrowarów też się rozpuszcza.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #54 dnia: Lipca 17, 2009, 08:53:20 am »

Krakonos, Krkonosky Miedvied i jeszcze parę innych. Należy szukać piw najlepiej niepasteryzowanych. W Czeskich Karkonoszach jest parę rodzajów takiego piwa :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #55 dnia: Lipca 17, 2009, 08:53:45 am »

PRZYPOMINAM SZANOWNYM PAŃSTWU IŻ W SIERPNIU EPISKOPAT POLSKI ZWRACA SIE DO NAS Z PROŚBĄ O NIE PICIE %.

ale puki co:

W sklepach o wdzięcznej nazwie ,,piotr i paweł" ostatnio można nabyć piwko KORAB  

cena ok 5 pln ale.....WYŚMIENITE. Proszę mi uwierzyć że Koźlak ( tak wiem..herezja jako żywo) się chowa.

Także polecam- jest miodowe, korzenne i inne ciekawe odmiany . NAPRAWDE WARTO
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Gregorius
uczestnik
***
Wiadomości: 199


« Odpowiedz #56 dnia: Lipca 17, 2009, 08:55:59 am »

PRZYPOMINAM SZANOWNYM PAŃSTWU IŻ W SIERPNIU EPISKOPAT POLSKI ZWRACA SIE DO NAS Z PROŚBĄ O NIE PICIE %.

ale puki co:

W sklepach o wdzięcznej nazwie ,,piotr i paweł" ostatnio można nabyć piwko KORAB  

cena ok 5 pln ale.....WYŚMIENITE. Proszę mi uwierzyć że Koźlak ( tak wiem..herezja jako żywo) się chowa.

Także polecam- jest miodowe, korzenne i inne ciekawe odmiany . NAPRAWDE WARTO

Nie podlegam pod jurysdykcję KEP a po drugie do sierpnia jeszcze trochę.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #57 dnia: Lipca 17, 2009, 09:04:20 am »

Oj nie tak Panowie, nie tak...

Piwo się skończyło, bo teraz piwa się nie warzy tylko rozpuszcza w wodzie, ew. browar Namysłów, albo Głubczyce. Czeskie piwo, ale z małych, lokalnych browarów. A na upał proponuję WÓDKĘ... bezalkoholową oczywiście i coby miała duuuuuuuuuuuuuużo minerałów np. Staropolanka 2000 ale najlepiej bez gazu, albo Zuber. Jest niezły ;D

A z tych czeskich mikrobrowarów może Pan coś polecić? Ja niestety zauważyłem, że w większości tutejszych mikrobrowarów też się rozpuszcza.

Woda....MUSZYNIANKA :):):):):)....

Dla odważnych polecam szczawiany..
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #58 dnia: Lipca 17, 2009, 09:12:59 am »

Znaczy się panie Filipie ma pan na myśli SZCZAWY jak sądzę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #59 dnia: Lipca 17, 2009, 09:23:03 am »

Dokładnie :).
Trzeba mieć mocną głowę a także żołądek. Generalnie WODA DLA TWARDZIELI :)
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Trunki - zacne i nie tylko - SWII a Noekatechumenat - heh!;) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!