Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:28:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska  (Przeczytany 12097 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #30 dnia: Maja 10, 2021, 23:49:06 pm »

Przywołany cytat jest ok! do bólu prawdziwy, a zwłaszcza to zdanie bardzo pasuje do pana:

"Gdy krytyka Kościoła nabywa złośliwej goryczy, w gruncie rzeczy działa zawsze ukryta pycha, która dziś zaczyna się już stawać nagminna."

... bo ileż można! Takim gadaniem jak pan to robi (w kolko to samo) Kościoła pan nie naprawi ani nie odnowi. Proponuję posłuchać tę rozmowę:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10422.0.html
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #31 dnia: Maja 11, 2021, 00:09:58 am »

Porys:
Cytuj
O Bonitas!
 Drodzy Miłośnicy tradycyjnej liturgii łacińskiej!

 Zapraszamy serdecznie do włączenia się w tworzenie przy Pustelni Matki Bożej Jasnogórskiej duszpasterstwa tradycji łacińskiej. Tuż przed świętami Narodzenia Pańskiego na jego powstanie wyraził zgodę ks. abp. Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.

Siostra Bruna od Maryi:
Cytuj
O Bonitas!
Bardzo dziękuję za wklejenie listu :)
Mona też do nas przysyłać intencje modlitewne na adres: intencje@eremitki.pl :)
pozdrawiam Każdego z Państwa serdecznie

Anna M:
Cytuj
Te nagrania na YT były całkiem dobre, takie krótkie nauki
Cytuj
I z tego co wiem, to miała pozwolenie od abp Depo na prowadzenie takiej ewangelizacji

Tak się zaczyna i kończy Tradycja Una Cum Posoborum  ;D ;D ;D

Portal Una Cum ....Posoborum

Cytuj
s. Bruna od Maryi
Wspólnota Świętego Brunona z Kolonii
Pustelnia Matki Bożej Jasnogórskiej

Kontakt: kontakt@eremitki.pl
Ofiary można wpłacać na konto:
Fundacja Biskupa Hugona
87 1320 1104 3006 5417 2000 0002
Tytułem: dla eremitek

KURTYNA !
 ;D ;D ;D

Tylko proszę nie próbować mnie kulpabilizowac. Jest pani w tym zacieklejsza niż posoborowy kler, który nie ma nic do zaoferowania.
Proszę stanąć w prawdzie, rozejrzeć się i uśmiechnąć: nie pomogą dobre chęci z g. lodów nie ukręcisz  :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #32 dnia: Maja 11, 2021, 14:27:31 pm »

Przywołany cytat jest ok! do bólu prawdziwy, a zwłaszcza to zdanie bardzo pasuje do pana:

"Gdy krytyka Kościoła nabywa złośliwej goryczy, w gruncie rzeczy działa zawsze ukryta pycha, która dziś zaczyna się już stawać nagminna."

... bo ileż można! Takim gadaniem jak pan to robi (w kolko to samo) Kościoła pan nie naprawi ani nie odnowi.


To jest beznadziejny przypadek do gruntu zgorzkniałego zgreda, po ludzku nie do naprawy.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Maja 11, 2021, 20:14:53 pm »

(...)
Tylko proszę nie próbować mnie kulpabilizowac. Jest pani w tym zacieklejsza niż posoborowy kler, który nie ma nic do zaoferowania.
Proszę stanąć w prawdzie, rozejrzeć się i uśmiechnąć: nie pomogą dobre chęci z g. lodów nie ukręcisz  :)



Ja nie mam zamiaru pana kulpabilizowac, ale jest pan winny manipulacji. U pana zaczadzenie mózgownicy to przekroczyło wszelkie normy!  Powyrywał pan zdania z listu który pan porys zamieścił w 2013 roku który otrzymał od s. Bruny i na jej prośbę zamieścił. Wtedy tworzyły pustelnię we wsi Kocierzowy i podała konto, żeby jej pomóc w stworzeniu tej pustelni.  Dalej s. Bruna dziękuje za wklejenie listu.

Ja dopiero zainteresowałam się w 2019 roku i dopytywałam tu na forum, bo na fb  wiele pisała i doczytałam gdzie jest pustelnia,  że Pustelnia jest na Mirowie (dzielnica  Częstochowy), a nie Kocierzowy.  I w tymże samym roku 2019 ks. Kostrzewa zainteresował się jej nagraniami,  (o czym tu pisze i nie będę powtarzać) a w ogóle zaczęła nagrywać bodajże od 2018 r.  i tak jak napisałam te początkowe nagrania na YT były całkiem dobre,  nie byłam jej słuchaczką, ale niektóre wysłuchałam.

Nie będę stosować łopatologii, tylko proszę sobie pierwszą stronę poczytać.

To co dałam w pana cytacie na kolor, to nawet nie będę komentować, mogę tylko spuentować przysłowiem: "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć" --> bez względu na sytuację i okoliczności, zawsze lepiej mieć do czynienia z ludźmi mądrymi, bo w towarzystwie głupich nawet korzyść może się okazać pozorna.

Tyle i aż tyle i proszę się nie wysilać! i ludziom nie ubliżać.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2021, 20:16:27 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #34 dnia: Maja 12, 2021, 12:40:00 pm »

MŁOT NA POSOBOROWIE powraca!!

http://przedsoborowy.blogspot.com/2021/05/nie-ze-mna-te-numery-bruna.html

Bruna odwołuje się werbalnie do charyzmatu zakonu kartuzów i jego założyciela, św. Brunona. Jednak nie potrafię sobie wyobrazić, jak można realizować te ideały: zasady milczenia, modlitwy, postu, samotności, odcięcia się od świata przebywając w ciągłej interakcji z otoczeniem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Bruna nie jest zakonnicą, nie jest pustelnicą. Jest świecką teolożką – elokwentną, o niemałej wiedzy, która przez parę lat zbudowała dość oryginalny model biznesowy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Cynin Sodowy
uczestnik
***
Wiadomości: 128

« Odpowiedz #35 dnia: Maja 14, 2021, 21:20:45 pm »

LIST DO REDAKCJI

Dziękuję za czas, który Pan poświęcił na pisanie Młota. To drugie po KNO miejsce w interneciech, dzięki któremu pozbyłem się postawy mszalistycznej, jaką przejawiałem wcześniej, i to niekoniecznie zgadzając się ze wszystkimi tezami, prezentowanymi na blogu.

Nota bene, razu pewnego, roku ubiegłego, przeglądając po raz enty Młota jak starą, zakurzoną i dawno nieczytaną książkę, znalazłem jakiś złośliwy komentarz sfrustrowanego czytelnika w stylu "pozdrawiam tych świrów z Forum Krzyż"...

...o, ciekawe, czy takie forum jeszcze istnieje...

...istnieje. No to cyk i jestem.

Także pod żadnym pozorem nie należy przestawać.
Chapeau bas i z Bogiem!

Cynin Sodowy, czytelnik.
 ;D
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #36 dnia: Lipca 31, 2021, 11:47:48 am »

s. Bruna od Maryi chyba zwinęła biznes. Jej kanał jest niedostępny:

https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 01, 2021, 14:14:58 pm »

s. Bruna od Maryi chyba zwinęła biznes. Jej kanał jest niedostępny:

https://www.youtube.com/channel/UC1K0rw_9JUM-1J6kAuR7sWA

Dwa dni temu jeszcze wszystko było, albo zwinęła biznes, albo coś przerabia i za jakiś czas znów udostępni. Okaże się za jakiś czas, bo to nie pierwsze jej zwijanie kanału.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 30, 2021, 14:14:46 pm »

Siostra Bruna znów działa, kanał jest  :)
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia częstochowska  |  Wątek: KOCIERZOWY k. Radomska « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!