Ostatni akapit to skończony kretyn i bezbożne ciele musiało napisać. Wystarczy odrobina włożonej pracy by wiedzieć że wbrew końcówce "-a" bozia NIE JEST rodzaju żeńskiego. To starodawne zdrobnienie, familiaryzm od słowa Bóg. W XIX wiecznej modzie byśmy rzekli bożątko. Bozia to takie zdrobnienie jak Jezusek. I pomodlić do Bozi NIE OZNACZA pomodlenia się do Maryi a właśnie do Pana Jezusa.
Tu natomiast https://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82_Rafa%C5%82 po prawey stronie widnieie obraz Williama Blake'a (https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Blake "(...) zaliczany czasem do grona poetów wyklętych[2] w literaturze angielskiej.") pt. "Archanioł Rafał z Adamem i Ewą, William Blake, 1808"Acz Pan Bóg to Duch, y aniołowie to duchy to iedank Pan Bóg toć zawżdy On, a nie ona "Bozia" iak ludzie pokazuiąc na obrazy mówią dziatkom, y to nie iedno dziatkom (w powszechney mowie też) bluźniąc, na Matkę Bożą takoż mówią "Bozia", co iest bałwochwalstwem. Aniołowie to Oni Księga Rodzaju [19:10- ], [18:2] https://www.gotquestions.org/Polski/Anioly-meskiej-zenskiej.html Syn Boży iest Mężczyzną. Niewiasta została stworzona po Adamie. Niewiasty są słabsze fizycznie y duchowo w rozumieniu ogólnym, co nie przekreśla ich Świętości. Mi to wygląda na upodlenie, na genderyzm albo protogenderyzm iuż na początku XIX w. Oczywiście to ohydny obraz, z natchnienia dyabelskiego.
Co to za pisownia?
Kwiat po grecku to "louloudi", tak przynaymniey znalazłem.
Przy okazji, niech Pan spojrzy na paździérnik w jakichś porządnie starych xięgach (w Sakramentarzu Tynieckim na przykład; ale także w sakramentarzach gelazjańskich); ani w piérwszym pomiędzy Łukaszem Ewangelistą a apostołami Szymonem i Judą nie ma ani jednéj dziewicy (nie mówiąc już o tysiącach), ani w drukowanym wydaniu drugiégo nié ma w ogóle nic w drugiéj połowie paździérnika. Kult świętych (tych albo innych) był przez długié wieki sprawą lokalną.
Ś. Elżbieta z Schönau, takoż Ś. Elżbieta z Hesyi Dziewica, Benedyktynka, MistyczkaW nagłówku "Visions" https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Ursula "Zanotowano, że Elżbieta z Schönau doświadczyła wizyi, która odsłoniła iey męczeństwo Urszuli y iey towarzyszek."https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_z_Sch%C3%B6nau"Wizje dotyczyły tajemnicy życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz wniebowzięcia Maryi, a także męczeństwa świętej Urszuli, co przyczyniło się do rozszerzenia kultu tej świętej."
Cytat: Hugues de Payns w Października 25, 2023, 19:47:46 pmKwiat po grecku to "louloudi", tak przynaymniey znalazłem. I tu zrezygnuję z "Pana".Na tym krótkim odcinku textu zrobiłeś dwa błędy dyskwalifikującé błąd dyskwalifikujący Cię jako dyskutanta w thematach językoznawczych:— pomyliłeś starogrecki i nowogrecki;— wykluczyłeś istnienié synonimów (edycja: pośpieszyłem się i pochopnie wyciągnąłem wniosek).Wróć do xiążek, Młodzieńcze (mam nadzieję).
(...), tak przynaymniey znalazłem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/TiaraW nagłówku "Symbolika trzech koron" iest "Najczęściej korony (diademy) na tiarze interpretuje się jako władzę papieża nad: niebem, ziemią i czyśćcem (lub też światem podziemnym); (...)" y " Może też oznaczać potrójną władzę papieża: duchową nad Kościołem, nad duszami pokutującymi za grzechy w czyśćcu i polityczną nad Państwem Kościelnym. [potrzebny przypis]" - Toć są herezye. Papież nie ma władzy nad Niebem y Czyśćcem, nad duszami pokutującymi za grzechy w Czyśćcu. Y ktoś zwrócił na to uwagę iuż w 2015 r. w zakładce "Dyskusja" https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Tiara Ktemu (w nawiasie iest diadem) Toć diadem to całkiem co innego niźli korona y nie wiem czyli którykolwiek chrześcijański Monarcha go nosił. Mi się koiarzy z niewiastą.
W Dzień Zaduszny, który iest dniem modlitw za dusze zmarłych w Czysćcu cierpiące y śpiewów pieśni żałobnych robili sobie radosne imprezy. Od kiedy y gdzie dokładnie nie wspomniano , ieśli tak oczywiście było, bo to może być oszczerstwo.