Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 25, 2024, 02:42:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232301 wiadomości w 6636 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Woyna ze Świętymi  (Przeczytany 14029 razy)
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« dnia: Października 21, 2023, 20:16:28 pm »

Dziś (21 października) przypada Wspomnienie ŚŚ. Urszuli y Towarzyszek Dziewic y Męczennic.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Urszula_z_Kolonii

https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-21b.php3


W powyższych źródłach uwagę zwracaią następuiące fragmenty.

"według legendy[2][3][4] męczennica chrześcijańska, dziewica, święta Kościoła katolickiego." - wg tego Kościół kanonizuie nieistnieiące, baśniowe postaci.

"Autentyczność legendy odrzucał już w XVI wieku Cezary Baroniusz[2]." - Kardynał, historyk y hagiograf Kościoła Świętego miałby odrzucać osoby kanonizowane przez tenże Kościół.

"Według jednej z legend była rzymsko-brytyjską księżniczką, która na prośbę swojego ojca, króla Donauta z Kornwalii, wyruszyła w podróż do swojego przyszłego męża, pogańskiego królewicza Conana Meriadoca z Armorici w Bretanii (według innego źródła - Eteriusza)[5]." - na brewiarz.pl iest, że Eteriusz to był ociec syna, którego miała poślubić Urszula.

"W czasie podróży tajemniczy sztorm zniósł ją do portu galijskiego nad Renem. Urszula ślubowała, że przed poślubieniem Conana wyruszy w pielgrzymkę do Rzymu. Jednak razem z dziesięcioma dziewicami została zamordowana przez Hunów w Kolonii, gdy odrzuciła zaloty Attyli[6]." - to wygląda jakby zniosło statki przed pielgrzymką do Rzymu, co stoi w sprzeczności z informacyą na brewiarz.pl

"W świetle dzisiejszej wiedzy towarzyszek Urszuli było 11, a nie 11 tysięcy. W herbie miasta Kolonii jest 11 płomieni. Są one wyryte także na wspomnianej płycie. Ponieważ były mocno zatarte, odczytano je nie jako 11, ale 11 000. Dlatego ku czci 11 000 dziewic powstawały kościoły w całej Europie, również w Polsce. Na wspomnianej tablicy doczytano się wreszcie po żmudnych badaniach następujących znaków: XI M V - co oznaczało "11 męczennic dziewic". Mylnie literę M wzięto za rzymską liczbę 1000, stąd zrodziła się pomyłka, gdy idzie o liczbę towarzyszek św. Urszuli."  -  czy to znaczy, że Kościół kanonizuiąc te Święte kierował się zatartymi promieniami na tablicy y dopiero dzisieysza wiedza y żmudne badania ukazuią coś zgoła inszego ? Y te wszytkie kościoły w Europie, w tym w Polsce, ich wezwanie, oparte były y są na kłamstwie ? To stoi w sprzeczności z informacyą na wikipedii:

"Z drugiej strony, istnienie Jedenastu Tysięcy Dziewic poświadczają średniowieczne przesłanki o licznych relikwiach z kobiecych kości i czaszek, które zostały wykopane na przedmieściach Kolonii na terenie dawnego cmentarza nazywanego Ager Ursulanus. Największa ich część znalazła się w pobliskim kościele Św. Urszuli (gdzie znajdują się do dziś), pozostałe zostały wykupione lub rozesłane do różnych ośrodków kultu religijnego w Europie."

Ale na tey samey stronie wikipedii w zdaniu powyżey czytamy "Tradycja mówi o jedenastu tysiącach dziewic - wynika to prawdopodobnie z pomyłki w tłumaczeniu łacińskiego skrótu XI M V, gdzie M tłumaczone było jako milia (tysiące), a nie martyres (męczennice), jak być powinno[2]." - czyż tedy Kościół to iest Papież, który iest nieomylny, Monarchowie koleynych wieków, Krzysztof Kolumb nadaiąc taką nazwę wyspom przez siebie odkrytym nie znali łaciny tak powszechney, będącey ięzykiem Kościoła, tudzież międzynarodowym y stąd niedopuszczali nazwy "Martyres" ? Y przypominam, według nich cała wiedza y Kanonizacya oparta była o zatartą tablicę.


"W 1493 r. Krzysztof Kolumb nazwał odkryte przez siebie na Morzu Karaibskim wyspy Archipelagiem Świętej Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic. Dziś znane są one pod nazwą Wysp Dziewiczych." - w wikipedii iest coś zgoła inszego: "Krzysztof Kolumb nazwał odkryte przez siebie Wyspy Dziewicze na cześć św. Urszuli." Szczerze napiszę, że nazwa "Wyspy Dziewicze", którą słyszałem kiedyś kojarzyła mi się, że to taka nazwa wysp bo dopiero co odkryte, okrom śladu obecności człowieka, stąd dziewicze - czysto świecka nazwa (zeświedczona). Przez myśl mi nie przeszło, że taka iest ich prawdziwa nazwa y skąd się wzięła. Y tu iest pytanie - kto y kiedy "zmienił" (oczywiście  nazwa nadana im przez Krzysztofa Kolumba stale obowiązuie) tym wyspom nazwę ? Nawet nie "nazwali" "Wyspy Dziewic".

Proszę zauważyć iak ważnymi Świętymi są ŚŚ. Urszula Dziewica y jej 11 Tysięcy Towarzyszek Dziewic Męczennice. Proszę zwrócić uwagę gdzie idą pobożne Dziewice "Barbarzyńcy, jak głosi tradycja, pod wpływem wizji wstępujących do nieba zastępów dziewic odstąpili spod murów miasta.".


"W 1969 roku jej wspomnienie zostało obniżone do znaczenia lokalnego[3], ze względu na wątpliwości co do samego istnienia takiej osoby[4]." - to by znaczyło, że Kościół co do Kanonizacyi Świętych iest omylny. Tak przeto można poddać w wątpliwość istnienie wszytkich Świętych. Pozostaie ieszcze iedno pytanie: co tedy z Założycielką Zakonu Urszulanek Ś. Anielą Merici y samymi obecnie żyiącymi niewiastami uważaiącymi się za Urszulanki ? Czy przez wieki Kościół, w tym Urszulanki czcił fikcye ? Czy to aby nie brzmi iak ze "strefy 11" ? Kiedyś był taki program na tvn chyba, o ufo. Oczywiście sekta 1958 nie może niczego obniżać do znaczenia lokalnego.

"Kult św. Urszuli i towarzyszek był żywy w średniowieczu i u progu czasów nowożytnych. Obecnie zmalał, nawet w swym tradycyjnym ośrodku - Kolonii[5]."

Skoro kult tych Świętych był taki żywy w Średniowieczu, tak wiele zostało zamotane, iak przedstawiono powyżey, skoro Krzysztof Kolumb nazwał nowo odkryty Archipelag nazwą tych Świętych Dziewic, skoro "Św. Urszula została wybrana patronką Kolonii, jak również Sorbony w Paryżu oraz uniwersytetów w Wiedniu i w Coimbrze." y "W Niemczech istniało Bractwo św. Urszuli, do którego należeli cesarze, magnaci i biskupi. Także w Polsce jej właśnie poświęcone było najstarsze założone w Krakowie w XIV w. bractwo dewocyjne." y "O popularności św. Urszuli i Towarzyszek może świadczyć także znaczna liczba kościołów pod ich wezwaniem (w Polsce ten tytuł nosi romański kościół z XII/XIII w. w Strońsku, a od XIV wieku aż do 1946 r. istniała parafia pod ich wezwaniem we Wrocławiu). ",

skoro zostały wytoczone tak wielkie działa, w obliczu takiego bluźnierstwa, takich oszczerstw, kłamstw, herezyi y dyabelstw

to biorąc powyższe pod uwagę proszę sobie odpowiedzieć na dwa pytania: Iak ważne są te Święte Dziewice y Męczennice ? Iak ważny iest stan y cnota Dziewictwa ?
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2023, 19:00:07 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Października 21, 2023, 23:09:09 pm »

Dziewictwo jest ważne. Ale nie ma takiej rzeczy dla której warto kłamać. Z tymi tysiącami to jest ewidentna exageracja.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #2 dnia: Października 22, 2023, 09:25:12 am »

Ja bym tego kultu nie ruszał, wiadomo, że orszak 11000 panien w tamtych czasach z punktu widzenia ówczesnych możliwości logistycznych jest trudno wyobrażalny ale jest to uświęcone wielowiekową tradycją. Z resztą cała deforma Kościoła podlewana była pseudo racjonalnym sosem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #3 dnia: Października 22, 2023, 19:05:58 pm »

Tak I właśnie dlatego trzeba usunąć przystawkę "pseudo".
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #4 dnia: Października 22, 2023, 19:49:41 pm »

Ś. Elżbieta z Schönau, takoż Ś. Elżbieta z Hesyi Dziewica, Benedyktynka, Mistyczka


W nagłówku "Visions"  https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Ursula

"Zanotowano, że Elżbieta z Schönau doświadczyła wizyi, która odsłoniła iey męczeństwo Urszuli y iey towarzyszek."


https://pl.wikipedia.org/wiki/El%C5%BCbieta_z_Sch%C3%B6nau

"Wizje dotyczyły tajemnicy życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa oraz wniebowzięcia Maryi, a także męczeństwa świętej Urszuli, co przyczyniło się do rozszerzenia kultu tej świętej."
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2023, 19:51:27 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #5 dnia: Października 22, 2023, 20:11:44 pm »

Nie tylko nazwa wysp odkrytych przez Krzysztofa Kolumba została "zmieniona".


W nagłówku "Places named after her companions"  https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Ursula

"Ferdynand Magellan opłynął Przylądek Virgenes 21 października 1520 roku y wpłynął do Cieśniny Magellana, nadaiąc przylądkowi imię dziewic Urszuli."


https://pl.wikipedia.org/wiki/Cabo_V%C3%ADrgenes

"Odkryty został przez wyprawę Ferdynanda Magellana, 21 października 1520 r., w dniu św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic, co dało początek nazwie tego obiektu[1]."


W nagłówku "Places named after her companions"  https://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Ursula

"João Álvares Fagundes, portugalski odkrywca, nadał w 1521 roku nazwę "Jedenaście Tysięcy Dziewic" obszarowi znanemu obecnie iako Saint-Pierre y Miquelon."
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2023, 20:14:42 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3999


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #6 dnia: Października 22, 2023, 21:50:46 pm »

Boże jak to dobrze że zmieniono te okropne nazwy!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #7 dnia: Października 23, 2023, 13:03:39 pm »

Dziewictwo jest ważne. Ale nie ma takiej rzeczy dla której warto kłamać. Z tymi tysiącami to jest ewidentna exageracja.

Boże jak to dobrze że zmieniono te okropne nazwy!

Syczysz iak wąż.
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #8 dnia: Października 23, 2023, 19:11:18 pm »

"W świetle dzisiejszej wiedzy towarzyszek Urszuli było 11, a nie 11 tysięcy. W herbie miasta Kolonii jest 11 płomieni. Są one wyryte także na wspomnianej płycie. Ponieważ były mocno zatarte, odczytano je nie jako 11, ale 11 000. Dlatego ku czci 11 000 dziewic powstawały kościoły w całej Europie, również w Polsce. Na wspomnianej tablicy doczytano się wreszcie po żmudnych badaniach następujących znaków: XI M V - co oznaczało "11 męczennic dziewic". Mylnie literę M wzięto za rzymską liczbę 1000, stąd zrodziła się pomyłka, gdy idzie o liczbę towarzyszek św. Urszuli."  -  czy to znaczy, że Kościół kanonizuiąc te Święte kierował się zatartymi promieniami na tablicy y dopiero dzisieysza wiedza y żmudne badania ukazuią coś zgoła inszego ?

To tak iak z Marcinem Lutrem - "to dopiero on dostąpił poznania prawdy." Nie wiem czyli wy to poymuiecie ludzie. "Nikt inny, iedno on, w jego mniemaniu."
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3723

« Odpowiedz #9 dnia: Października 23, 2023, 19:41:36 pm »

Co to za pisownia?
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #10 dnia: Października 23, 2023, 20:15:24 pm »

Ahmedowata z prysiudami.
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #11 dnia: Października 24, 2023, 10:48:21 am »

Co to za pisownia?

Toć szczery ięzyk polski.
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #12 dnia: Października 24, 2023, 11:11:22 am »

Stan y cnota Dziewictwa.

Zachęcam do zakupu szczerego, papierowego Pisma Świętego przekładu X. Jakuba Wujka z komentarzem X. Wujka y X. Menochiusza. Iak nie będzie internetu toć będzie iak znalazł. Tu iest Pismo Święte  https://sklep.antyk.org.pl/f/Biblia,t/szukanie,0,0,0,1.html


1 List do Koryntian [7:1], [7:25-29, 32-35]

Ewangelia podług Ś. Mateusza [13:1-9]

Apokalipsa Ś. Jana [14:4-5]
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2024, 19:48:00 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #13 dnia: Października 24, 2023, 11:18:00 am »

Tu iest uzupełnienie tematu  https://www.suscipedomine.com/forum/index.php?topic=23608.0

Treść z linku proszę sobie przetłumaczyć (tłumaczenie mniey więcey, zaznaczać y kopiować całe części textu) tu https://translate.google.pl/?hl=pl#view=home&op=translate&sl=en&tl=pl
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2023, 15:26:58 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #14 dnia: Października 24, 2023, 17:39:29 pm »

Dziś (24 października) przypada Święto Ś. Rafała Archanioła.

Pseudozmiana tworząca iedno "Święto" dla wszytkich trzech Archaniołów 29 września, dokonana przez sektę 1958, zmnieysza poświęconą uwagę dla każdego Archanioła.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82 - na uwagę treści tegoż linku zasługuie poniższe bluźnierstwo.

"Grzegorz Wielki pisał: „Powiedzieliśmy, iż jest dziewięć chórów anielskich, a mianowicie wiemy z Pisma Świętego, iż są aniołowie, archaniołowie, moce, potęgi, księstwa, panowania, trony, cherubini i serafini”[35]. Święty podał następujące imiona siedmiu archaniołów:

Michał
Gabriel
Rafał (Rafael)
Uriel (Fanuel)
Symiel
Orifiel
Zachariel."

Powyżey natomiast widoczne są poniższe dwa fragmenty:

"Zostali ekskomunikowani. Na synodzie w Laodycei (363–364) papież Zachariasz postanowił bowiem, że chrześcijanie nie powinni wymieniać w modlitwach innych imion aniołów jak tylko Michała, Gabriela i Rafała[34]. Było to możliwe, bo ich imiona pojawiają się w kanonie. Kanon 35 Soboru w Laodycei zakazywał kultu innych aniołów, nazywając go bałwochwalstwem. Postanowienie powtórzyły synody w Rzymie w 492 i 745[27]."

"W 745 heretycy Adalbert i Klemens wezwali po imieniu ośmiu archaniołów: Uriela, Raguela, Tubuela, Michała, Abnisa, Tubuę, Sabaotha i Simila. Zostali ekskomunikowani."

Nie da się tego tak zmanipulować, iż Papież wymienił trzech Archaniołów y czterech upadłych (byłych) Archaniołów.

Ktemu w górney zakładce "Dyskusja" https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Archanio%C5%82 iest następuiące pytanie "Skąd wiadomo o imionach wg Grzegorza Wlk.?"


Tu natomiast  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anio%C5%82_Rafa%C5%82 po prawey stronie widnieie obraz Williama Blake'a (https://pl.wikipedia.org/wiki/William_Blake "(...) zaliczany czasem do grona poetów wyklętych[2] w literaturze angielskiej.") pt. "Archanioł Rafał z Adamem i Ewą, William Blake, 1808"

Acz Pan Bóg to Duch, y aniołowie to duchy to iedank Pan Bóg toć zawżdy On, a nie ona "Bozia" iak ludzie pokazuiąc na obrazy mówią dziatkom, y to nie iedno dziatkom (w powszechney mowie też) bluźniąc, na Matkę Bożą takoż mówią "Bozia", co iest bałwochwalstwem. Aniołowie to Oni Księga Rodzaju [19:10- ], [18:2]  https://www.gotquestions.org/Polski/Anioly-meskiej-zenskiej.html  Niewiasta została stworzona po Adamie. Niewiasty są słabsze fizycznie y duchowo w rozumieniu ogólnym, co nie przekreśla ich Świętości. Mi to wygląda na upodlenie, na genderyzm albo protogenderyzm iuż na początku XIX w. Oczywiście to ohydny obraz, z natchnienia dyabelskiego.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!