Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 12:33:46 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rebe Ryś i superintendent Gądecki wyrażają ból i solidarność
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Rebe Ryś i superintendent Gądecki wyrażają ból i solidarność  (Przeczytany 3676 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 13, 2023, 10:21:57 am »

Panie Janku drogi, Pani Marszałek Witek to Braunowi do pięt nie dorasta. Ani wiedzą ani elokwencją, ani kulturą osobistą. Większej mściwej, fałszywej i pysznej baby to w sejmie nie ma i nie było. Miejsce tego babiszona jest na OIOMie przy mężu, a nie w sejmie. Ona jest z mojego rejonu i tu co nieco więcej wiemy nt. tego perfidnego babska. Tak między nami, gdyby była facetem to by już dawno dostała po pysku, ale jest kobietą więc to ją ominie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 13, 2023, 11:14:33 am »

Ja myślę, że najbardziej boli, że p. Braun zamachnął się na wielkie dziedzictwo i spuściznę (oczywiście wielkiego i świętej pamięci) prezydenta Lecha Wielkiego Kaczyńskiego, któren był tę ż, świecznikową chucpę inkardynował w Sejmie i Pałacu (jak domniemywam na zlecenie loży B'n'B).

To na razie najbardziej boli, a przed nami jeszcze likwidacja pomników w/w prezydenta w całym kraju (w tym może również pomnika "schodów donikąd").
Rozliczenia pomnikowe się dokonają bo to nie narusza umowy magdalenkowskiej, ale żywym funkcjonariuszom włos z głowy nie spadnie, jako i nie spadł żadnemu POwcowi przez ostatnie 8 lat.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 13, 2023, 12:05:03 pm »

W poniższym linku jest może wątpliwa ale ciekawa interpretacja wczorajszego zgaszenia żydom świec przez Grzegorz Brauna.

https://www.watanserb.com/en/2023/12/13/polish-deputys-bold-gesture-for-gaza-surprising-parliament-alarming-israel/
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2023, 12:07:17 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 13, 2023, 13:37:40 pm »

To co zrobił było na granicy jakiegoś niezrównoważenia i przyniesie duże szkody Polsce.
Jakie na przykład?

W konsekwencji tego czynu Konfederacja straci wicemarszałka Sejmu, ewentualnie rozpadnie jej się klub i w związku z tym i tak straci wicemarszałka
Ojej Mentzen, Bosak i Wipler nie będą mogli rozwinąć własnych karier politycznych, doprawdy straszne.  ;D

Polska wzmocni swój stereotyp kraju antysemickiego,
I bardzo dobrze, ludzie na całym świecie mają już serdecznie dość semityzmu, nawet sporo lewaków i celebrytów (jak chociażby Greta Thunberg).

a paliwo do antykatolickich ruchów w Sejmie, jak np w sprawie krzyża tylko zostanie wzmocnione.
Gdy chce się uderzyć psa to kij zawsze się znajdzie bez względu na to co by zrobił bądź nie Grzegorz Braun. Przekonanie że jak nie będziemy się wychylać i ponadstawiamy swoje policzki to demoliberałowie nie będą rugować resztek katolicyzmu z przestrzeni publicznej brzmi jak dziecinnie naiwna mrzonka i kapitulanctwo.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2023, 13:39:19 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 13, 2023, 16:50:28 pm »

Braun jest jednym z największych szkodników polskiej polityki. Chanuka w Sejmie jest od lat, wystarczyło wyjść na mównicę i przekazać swoje obiekcje. Ale przecież polityka nie po to jest, aby dbać o polskie interesy a po to, aby robić show. W konsekwencji tego czynu Konfederacja straci wicemarszałka Sejmu, ewentualnie rozpadnie jej się klub i w związku z tym i tak straci wicemarszałka, Polska wzmocni swój stereotyp kraju antysemickiego, jakakolwiek obiekcja względem działań Izraela w Palestynie będzie jeszcze mocniej tłumiona a paliwo do antykatolickich ruchów w Sejmie, jak np w sprawie krzyża tylko zostanie wzmocnione.
Szacunek panie pośle, dobra robota, zadanie wykonane.
Jak rozumiem tym tekstem głosi pan pochwałę trzymania głowy w piasku. Dla uzyskania wyimaginowanych korzyści. Dziś taka postawa ma dodatkowe znaczenie.

Jakiej głowy w piasek? Dlaczego ma mi przeszkadzać obchodzenie żydowskiego święta w Sejmie? Czy z opłatka też rezygnujemy a w tym roku, jeśli mamy jakiegoś ortodoksyjnego Żyda to też z gaśnica będzie mógł wtedy latać w Sejmie? Zresztą chanuka jest obchodzona w Parlamencie od 17 lat, Braunowi zaczeła przeszkadzać wczoraj. Dodam, że wprowadził ją marszałek Jurek.
Ci którzy tutaj bronią Brauna to ta sama grupa co jeszcze niedawno broniła Woźnickiego. Dzisiaj już większość widzi, że ten drugi powinien wylądować na leczeniu psychiatrycznym. Stosując analogię Braun właśnie szykuje się do eksmisji z Woronieckiej.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 13, 2023, 18:16:19 pm »

Dlaczego ma mi przeszkadzać obchodzenie żydowskiego święta w Sejmie? Czy z opłatka też rezygnujemy a w tym roku, jeśli mamy jakiegoś ortodoksyjnego Żyda to też z gaśnica będzie mógł wtedy latać w Sejmie?

Ma Pan rację! Przecież w Knessecie też mają choinkę  a nawet dzielą się opłatkiem, i nikomu to nie przeszkadza. 8)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Lappiy
uczestnik
***
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 13, 2023, 18:30:27 pm »

O proszę, nie wiedziałem. Piękny gest. Mam nadzieję, że dorosną kiedyś do tego, że tak jak w Polsce będą także w Knessecie obchodzić święta muzułmańskie. Przecież dokładnie tak samo jak w Polsce mają stałe grupy mniejszości religijnych. Mam też nadzieję, że jak komuś w Izraelu ta choinka jednak będzie przeszkadzała to wyjdzie na mównicę I spokojnie to powie, a nie jak idiota zacznie gasić ją gaśnicą. Mam też nadzieję, że jak już ta osoba będzie protestować to dostrzeże różnicę między świetnem chrześcijańskim a świętem agresywnego i nacjonalistycznego państwa Watykan.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 13, 2023, 19:33:44 pm »

A może chodziło o odwrócenie uwagi. Wszyscy mówią o tej chanuce i gaśnicy, a chodziło o to by hertusk po wygłoszonym expoze nie musiał odpowiadać na trudne pytania jak dzień wcześniej Morawicki przez 3 godziny.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 13, 2023, 21:49:21 pm »

A może chodziło o odwrócenie uwagi. Wszyscy mówią o tej chanuce i gaśnicy, a chodziło o to by hertusk po wygłoszonym expoze nie musiał odpowiadać na trudne pytania jak dzień wcześniej Morawicki przez 3 godziny.
Mało prawdopodobne.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 14, 2023, 00:54:11 am »

O proszę, nie wiedziałem. Piękny gest.

Pan tak serio? No bo chyba Pan nie wziął na poważnie mojego wpisu,  że w Knessecie mają choinkę?  ::)
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 14, 2023, 12:30:43 pm »

Jedna gaśnica udzieliła odpowiedzi na wiele pytań
Piękne podsumowanie Pana Sommera:
Cytuj
„Czego dowiedzieliśmy się dzięki jednej odpalonej gaśnicy?

- że najważniejszą religią dla POPiS-u i lewicy jest judaizm
- że wszyscy politycy tych partii boją się Żydów, jak ognia i gotowi są przed nimi poniżyć przekraczając granice skrajnego upodlenia
- że w polskim sejmie od lat odprawiane są jakieś dzikie gusła i tylko jeden człowiek się temu procederowi sprzeciwia, a te gusła są oczywiście niczym innym, jak zaznaczaniem zdobytego
  terytorium, dokładnie tak samo, jak to się dzieje przy ekspansji islamu (polecam przy okazji „Światy islamu” Chodakiewicza, tam ten proces wasalizacji elit jest szczegółowo opisany)
- że na jedno gwizdnięcie na kolana przed Panami padają prezydent RP Duda, biskup Ryś, wszyscy mainstreamowi dziennikarze i publicyści, a wesołek Hołownia posuwa się tak daleko, że
  szantażuje wicemarszałka Bosaka, próbując go zmusić do udziału w żydowskich obrzędach (czego jeszcze w historii Polski chyba nie było)
- że nawet duża część Konfederacji wykazała się kręgosłupami miękkimi, jak plastelina
- że, i to jest w sumie najsmutniejsze, ci wszyscy ludzie zawsze będą służyć Unii, Żydom, agenturom do których są w danym momencie przypięci i w nosie zawsze będą mieli jeden kraj: Polskę” – wskazał.
„Podziękujmy wszyscy Grzegorzowi Braunowi, że jedną gaśnicą znegliżował tę żałosną sytuację” – skwitował Sommer.
https://nczas.info/2023/12/14/sommer-o-akcji-brauna-jedna-gasnica-zneglizowal-te-zalosna-sytuacje/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 14, 2023, 14:27:47 pm »

Jeśli jest tak wielkie przyzwolenie na obchodzenie świąt żydowskich i muzułmańskich etc. w sejmie, to pewnie jako państwo post chrześcijańskie dorośliśmy do wybudowania Wielkiej Narodowej Świątyni Areopagu, gdzie znajdą swoje miejsce i oczywiście szacunek wszelkie kulty - zaczynając od animistycznych. Zaprosimy Papieża to nam wstążkę przetnie i może kropidłem machnie.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 14, 2023, 15:03:21 pm »

A tymczasem Żydzi popierają p. Brauna:
https://www.tiktok.com/@norbertlvm/video/7312147731194072353?_r=1&_t=8iAxsu7fhsu
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 14, 2023, 15:09:31 pm »

Cytuj
Tymczasem w czwartek o godzinie 16.00 w holu głównym w Sejmie odbędzie się uroczystość zapalenia menory chanukowej. W wydarzeniu wezmą udział prezydent Andrzej Duda, marszałek izby Szymon Hołownia oraz członkowie Prezydium Sejmu. Z pytaniem w tej sprawie zwrócił się do prezydenta i marszałka Sejmu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

"Mam pytanie dla Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Pana Marszałka Szymona Hołowni. Czy w Knesecie i pałacu prezydenta Izraela są zapalane świece adwentowe? Przecież chrześcijan w Izraelu jest bardzo wielu" – napisał na X (dawniej Twitter), oznaczając obu polityków.

Jeden z internautów zapytał duchownego, dlaczego pytanie pada dopiero teraz. Świece chanukowe są bowiem odpalane w Sejmie nie po raz pierwszy. Ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał, że w poprzednich latach także próbował uzyskać od prezydenta Dudy odpowiedź na to pytanie, ale bez efektu.
https://dorzeczy.pl/kraj/525399/pytanie-do-dudy-i-holowni-chodzi-o-menore-chanukowa-w-sejmie.html
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 14, 2023, 15:35:05 pm »

Cytuj
Bardziej humanistycznego wojska i polityki, jak Izrael ma, nie ma na świecie – pytany o Strefę Gazy twierdzi rabin Szalom Dow Ber Stambler, przewodniczący Chabad Lubawicz w Polsce, a zarazem przewodniczący chanukowego zgromadzenia w sejmie.
https://wprawo.pl/przewodzi-chanuce-w-sejmie-i-tlumaczy-zbrodnie-na-palestynczykach-nie-ma-bardziej-humanistycznego-wojska-i-polityki-niz-ma-izrael-wideo/
Statystyki to potwierdzają...:

 ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Rebe Ryś i superintendent Gądecki wyrażają ból i solidarność « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!