Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 13:14:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232285 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK)
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK)  (Przeczytany 5023 razy)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3647


« Odpowiedz #30 dnia: Marca 13, 2023, 15:28:17 pm »

Na zdjęciu co oznacza ręka? Hamsa, czyli ręka Fatimy.


Kościół św. Anny w Nowym Targu. Pytałem w innym wątku, czy ktoś wie, co to za ręka, ale nikt mi nie odpowiedział. Relikwiarz?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #31 dnia: Marca 13, 2023, 19:22:30 pm »

No tak. Relikwiarz na ułomek kości z ręki.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #32 dnia: Kwietnia 23, 2023, 19:16:22 pm »

Cytuj
Niemiecki kardynał grzmi. "To piąty rozbiór Polski"

Mamy dziś do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski. Próbuje się go dokonać za pomocą walki ideologicznej - powiedział w Warszawie kard. Gerhard Müller, emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji nauki wiary.

Kardynał Müller gości w Polsce z okazji XXVIII Targi Wydawców Katolickich. W trakcie sobotniej gali hierarcha otrzymał złotego Feniksa - nagrodę główną Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyznawanego "za najlepsze publikacje o tematyce katolickiej lub te, która przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie".

Odbierając nagrodę kard. Müller zwrócił uwagę, że choć chrześcijaństwo liczy już ponad 2000 lat, to "dziś stoimy na rozdrożu i trzeba tłumaczyć kwestie duchowe, ideologiczne czy politykę". Według niego "choć Polska rzeczywiście rozumie, czym jest katolicyzm, to jednak ciągle musi walczyć, żeby on mógł w niej przetrwać".

Duchowny stwierdził też, że "jeden z doradców Putina powiedział ostatnio, iż żeby zniszczyć Polskę, trzeba zniszczyć polski katolicyzm i wtedy będzie otwarta droga do Europy". Według niego "zachowanie wiary katolickiej" jest "gwarancją jedności Polski".

Kard. Müller broni Jana Pawła II. Przypomniał zamach

Obecnie mamy do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski (…). Nie próbuje się go dokonać za pomocą siły militarnej, ale w wyniku walki, przemocy ideologicznej - oświadczył kardynał Müller.

Przypomniał też zamach na papieża-Polaka oraz burzę wokół Karola Wojtyły. - W 1981 r. Mehmet Ali Agca chciał fizycznie zabić papieża Jana Pawła, tymczasem dziś próbuje się tego dokonać ideologicznie - niszcząc dobre imię św. Jana Pawła II i stoją za tym te same służby, które stały za zamachem 13 maja - ocenił hierarcha.

https://wiadomosci.wp.pl/niemiecki-kardynal-grzmi-to-piaty-rozbior-polski-6890308881840736a
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #33 dnia: Kwietnia 24, 2023, 00:08:56 am »

Tę samą wiadomość cytują i katolickie media a bez niechęci i takiego "grzmienia".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #34 dnia: Października 25, 2023, 08:14:23 am »

Zmarła Wanda Półtawska - obrończyni życia, przyjaciółka Jana Pawła II. Miała prawie 102 lata

Cytuj
W Krakowie zmarła Wanda Półtawska - doktor psychiatrii i działaczka na rzecz obrony życia człowieka. 2 listopada skończyłaby 102 lata.
Nie żyje Wanda Półtawska. Blisko dwa lata temu obchodziła 100 lat. Z tej okazji została odwiedzona przez parę prezydencką

Przez kilkadziesiąt lat doktor Wanda Półtawska zajmowała się poradnictwem małżeńskim i rodzinnym. Wykładała w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Była zaprzyjaźniona z Janem Pawłem II, z którym współpracowała. W 2016 roku została odznaczona Orderem Orła Białego.

Wanda Półtawska - działaczka konspiracji, więźniarka Ravensbrück
Przed II wojną światową działała w harcerstwie, podczas okupacji pełniła funkcję łączniczki. Aresztowana za działalność konspiracyjną, najpierw więziona na Zamku Lubelskim, potem została wywieziona do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück, gdzie poddano ją pseudomedycznym eksperymentom. Cudem ocalała, a po wyzwoleniu uczestniczyła w pracach Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.

Prowadziła badania "dzieci oświęcimskich" - ludzi, którzy jako dzieci trafili do obozów koncentracyjnych. Opracowała też metodę "psychoterapii obiektywizującej" opartą na uświadamianiu nieprzystosowanej młodzieży jej miejsca w rodzinie i społeczeństwie. Zajmowała się też, w oparciu o swe doświadczenia w poradnictwie, wpływem aborcji na psychikę kobiety oraz wpływem postawy antykoncepcyjnej na współżycie małżeńskie i rodzinne.

Od 1955 do 1997 roku Wanda Półtawska wykładała medycynę pastoralną w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II). W 1967 roku, przy tej uczelni, zorganizowała Instytut Teologii Rodziny, którym kierowała przez 33 lata, szkoląc młode małżeństwa, narzeczonych oraz księży. Prowadziła też wykłady w Instytucie Jana Pawła II przy Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Napisała szereg prac o przygotowaniu do małżeństwa i o właściwej postawie wobec współżycia płciowego.

Psychiatra, obrończyni życia, przyjaciółka papieża Jana Pawła II
Doktor Półtawska angażowała się w działania na rzecz obrony życia człowieka. W licznych publikacjach i wystąpieniach przywoływała wartości i zasady bioetyki wywodzące się z antropologii chrześcijańskiej. W 2014 roku opublikowała "Deklarację wiary", podpisaną przez 4 tysiące lekarzy. Zajmowała się propagowaniem wartości małżeństwa i rodziny. Starała się przekazywać nauczanie papieża Jana Pawła II o świętości ludzkiej miłości. Organizowała i uaktywniała lekarzy w służbie życia i rodziny.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/3267693,zmarla-wanda-poltawska-obronczyni-zycia-przyjaciolka-jana-pawla-ii-miala-prawie-102-lata
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!