Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 21, 2024, 05:49:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232283 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK)
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK)  (Przeczytany 5021 razy)
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #15 dnia: Marca 08, 2023, 18:46:08 pm »

@grzegorz44 No może rzeczywiście prawda, odszczekuję, przepraszam i kasuję swoje offtopowe komentarze.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2023, 19:02:52 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #16 dnia: Marca 09, 2023, 10:09:28 am »

Fragmenty wywiadu z red. Sebastianem Karczewskim (Nasz Dziennik z dnia 8.03.2023 r.):
Cytuj
Proszę zwrócić uwagę, że emisja filmu dziennikarza TVN Marcina Gutowskiego zbiegła się w czasie z premierą książki "Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział" autorstwa holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka. Zapewne to nie przypadek, że obaj panowie dokonali swoich "odkryć" w tym samym czasie... Tymczasem - jak zauważają historycy - zarówno film "Franciszkańska 3", jak i wspomniana książka zostały stworzone pod z góry przyjętą tezę, a wnioski, jakie są formułowane - przede wszystkim na podstawie materiałów służb specjalnych PRL - wykazują nieznajomość realiów historycznych tamtych lat (albo są świadomie ignorowane) i nierzetelność w krytyce źródeł (...) Niemal dokładnie 13 lat temu w podobny sposób podjęto próbę skompromitowania ks. abp. Stanisława Wielgusa. Wówczas również bezkrytycznie, w podstępny sposób posługiwano się materiałami Służby Bezpieczeństwa PRL i robili to nie tylko dziennikarze. Ci ostatni wiedzą, że nie ma możliwości dokładnego przeanalizowania i sprawdzenia szczegółów, więc wersję zdarzeń przedstawioną przez SB można zaprezentować jako w pełni wiarygodną. Na ogół nie wspominają przy tym o istnieniu grupy "D" Departamentu IV MSW, która zajmowała się fabrykowaniem fałszywych informacji na temat księży i biskupów, rozpowszechnianych, aby podważyć zaufanie do konkretnych duchownych, a w konsekwencji do Kościoła (...) Skoro już jesteśmy przy osobie Ekke Overbeeka, przedstawiany jest on jako "niezależny dziennikarz holenderski", który pracuje jako warszawski korespondent holenderskich dzienników "Het Financieele Dagblad" i "Trouw". Czy to nie ta ostatnia redakcja "promowała" program polityczny powstałej w 2006 roku holenderskiej partii na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności " (Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit, PNVD), która miała bronić praw i wolności pedofilów?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5803


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 09, 2023, 11:40:17 am »

Komunikat KiEP-u:
Cytuj
Przewodniczący KEP: Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć dziedzictwa Jana Pawła II
Pojawiło się kolejne oświadczenie episkopatu po reportażu "Franciszkańska 3". "Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża" – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Reportaż stacji TVN24 "Franciszkańska 3" wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi. Jak wynika z materiałów oraz relacji świadków, które ujawniła stacja, Karol Wojtyła wiedział o nadużyciach seksualnych księży i ukrywał je jeszcze w Polsce, zanim został papieżem.

Do podobnych wniosków doszedł Ekke Overbeek, autor książki "Maxima Culpa. Jan Paweł II wiedział". Dziennikarz opisał wstrząsające historie księży pedofili z archidiecezji krakowskiej z okresu, kiedy biskupem był tam Karol Wojtyła.

Po ostatnich doniesieniach rozpętała się prawdziwa burza. Mnożą się negatywne komentarze na temat papieża Polaka.

"Franciszkańska 3". Kolejne oświadczenie KEP.
Przewodniczący KEP podkreślił, że św. Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. "Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie" dla milionów Polaków – zauważył. "W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro" – dodał.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że "autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła". Dodał, że "nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny".

Abp Gądecki podkreślił, że poczynając od decyzji Jana Pawła II, "Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania jednoznacznych procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone".

Dodał, że obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. "Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów" - przypomniał.

"Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża" - zaapelował przewodniczący.
https://wiadomosci.wp.pl/przewodniczacy-kep-wzywam-wszystkich-ludzi-dobrej-woli-by-nie-niszczyc-dziedzictwa-jana-pawla-ii-6874552094132960a

Nie kupuję tego. Kolejny raz zamiast stanąć w prawdzie (bez względu jaka ona jest) uderza się w dobroludzizm i inne tego typu przyziemne treści. Mowa trawa.
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2023, 11:43:28 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 343

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 09, 2023, 18:48:03 pm »

Dzisiaj 9 marca godz. 19.00 w TVP Historia film o prowokacji S.B. w Gdańsku, wobec J.P.II podczas pielgrzymki do Ojczyzny.
Ciekawe jak to zostanie przedstawione. zapewne będzie to jakaś forma apologii.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 611


dawniej Bambin

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 10, 2023, 18:13:10 pm »Na zdjęciu co oznacza ręka? Hamsa, czyli ręka Fatimy.

Źródło:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-sprawa-kard-wojtyly-poruszyla-polakow-kmieciak-chce-wspolpra,nId,6646408
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2023, 18:14:47 pm wysłana przez Baltazar » Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 10, 2023, 18:45:29 pm »

To najpewniej relikwiarz. Domyślam się, że zapewne Św. Stanisława ze Szczepanowa, skoro po lewej stronie na zdjęciu widać najpewniej relikwiarz na głowę świętego.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #21 dnia: Marca 10, 2023, 19:28:52 pm »

Tak sobie myślę że Katarzyna Kolęda Zalewska pisząc swoją dziwaczną apologię w bardzo dobitny sposób wytłumaczyła katolikom wiernym Tradycji dlaczego nie warto bronić mitu Jana Pawła 2:

https://dorzeczy.pl/opinie/414799/dziennikarka-tvn-broni-jana-pawla-ii.html
Z kolei dość sensownie na ten temat pisał dzisiaj Brawario na swoim facebookowym profilu, polecam przeczytać.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2023, 19:37:31 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #22 dnia: Marca 10, 2023, 19:55:31 pm »

[...] dość sensownie na ten temat pisał dzisiaj Brawario na swoim facebookowym profilu, polecam przeczytać.
Skoro Pan poleca, to może wskaże Pan link do tej wypowiedzi ?
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 1000


« Odpowiedz #23 dnia: Marca 10, 2023, 20:05:16 pm »

Zakładam że wie Pan o kogo chodzi, wklejam link do jego profilu, moim zdaniem napisał dość sensownie komentarze w tej kwestii:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000916760303
Ponieważ to jego prywatny profil to nie chcę robić screenshootów i ich tutaj wklejać.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2023, 20:11:28 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 860


« Odpowiedz #24 dnia: Marca 10, 2023, 20:48:23 pm »

Tak, oczywiście wiem o kogo chodzi, pamiętam nawet jego pobyt tutaj na forum.
Pytałem jednak o link, ponieważ wyszukiwanie w googlu hasła 'Brawario i jego facebookowy profil' przynosiło dość mizerne rezultaty ...
Dziękuję Panu za pomoc.

uzupełnienie:
jeszcze dopytam, bom w tym niekumaty - widzę tylko zdjęcia, żadnych większych pisanych wypowiedzi ... Gdzie tego szukać ?
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2023, 20:52:10 pm wysłana przez Richelieu » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3994


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #25 dnia: Marca 11, 2023, 00:47:30 am »

Panie Filipie dziękuję za polecenie postów Brawario! Posty z ostatnich dni tyczące KW są bardzo dobre, wyważone i słuszne.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1410

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 11, 2023, 08:50:04 am »

jeszcze dopytam, bom w tym niekumaty - widzę tylko zdjęcia, żadnych większych pisanych wypowiedzi ... Gdzie tego szukać ?
Trzeba być zalogowanym, żeby zobaczyć posty.
Zapisane
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 146

« Odpowiedz #27 dnia: Marca 11, 2023, 09:52:03 am »Wasza Ekscelencjo Księże Arcybiskupie Gądecki, może by częściej w taki sposób Msze odprawiać? 

Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3691

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 11, 2023, 12:42:40 pm »

Zakładam że wie Pan o kogo chodzi, wklejam link do jego profilu, moim zdaniem napisał dość sensownie komentarze w tej kwestii:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000916760303
Ponieważ to jego prywatny profil to nie chcę robić screenshootów i ich tutaj wklejać.
Jego posty o JP II mają status publiczny.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
grzegorz44
uczestnik
***
Wiadomości: 222

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 12, 2023, 23:10:53 pm »

Tak sobie myślę że Katarzyna Kolęda Zalewska pisząc swoją dziwaczną apologię w bardzo dobitny sposób wytłumaczyła katolikom wiernym Tradycji dlaczego nie warto bronić mitu Jana Pawła 2:

Tyle tylko, że dziennikarka odwołuje się do cytatu JP II, który chyba jest jakąś jej parafrazą słów papieża. Także przytoczone opisowo przeprosiny za grzechy Kościoła, co do których na pewno można i należy zapewne mieć wątpliwości, to raczej bardziej projekcja jej wyobrażenia o tych przeprosinach, niż ich precyzyjny opis. Czy Jan Paweł II faktycznie powiedział, że "Kościół błądził przez 2000 lat"? Może to ktoś zweryfikować?

Znalazłem natomiast opis nabożeństwa wyznania win Kościoła i prośby o przebaczenie - odprawionego 12.03.2000. Tam takie słowa nie padają, nie ma też chyba wprost przepraszania za antysemityzm czy inkwizycję, choć pewnie można uznać, że są jakieś odwołania do nich:

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/modlitwy/wyznanie_12032000.html
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dzień, w którym pękło niebo (polskiego KK) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!