Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 23:36:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W styczniu Unia Europejska dopuściła do obrotu spożywczego mąkę ze świerszczy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: W styczniu Unia Europejska dopuściła do obrotu spożywczego mąkę ze świerszczy  (Przeczytany 1968 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« dnia: Lutego 16, 2023, 18:14:28 pm »

Co państwo sądzą o tej stronie internetowej?
https://polskiobserwator.de//
Przypełzło to do do Mojej Żony przez newsy w telefonie komórkowym,
gdzie pokazano ten artykuł:
https://polskiobserwator.de/swiat/owady-w-jedzeniu-te-nazwy-znajdziesz-na-na-etykietach-spozywczych/

Obecnie jest tyle publikacji horrorystycznych, że nie wiadomo które mają oparcie w faktach a które w fantasmagoriach
nawiedzonych eko-faszystów pokroju choćby niejakiej europoślicy Szpurek.


Polski Obserwator jest profesjonalnym serwisem informacyjnym dla Polaków w Niemczech,
wydawanym przez grupę medialną New European Media SRL, mającą swoją siedzibę w Londynie
(Suite C 4-6 Canfield Place, NW6 3BT London, United Kingdom).
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2023, 18:19:56 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 16, 2023, 18:26:02 pm »

To prawda. W marcu będzie w menu jeszcze jeden. Pleśniakowiec mu na imię.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ple%C5%9Bniakowiec_l%C5%9Bni%C4%85cy
https://agrodoradca24.pl/pomysl-na-biznes/larwy-plesniakowca-lsniacego-jako-nowa-zywnosc-na-rynku-6254.html
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2023, 18:28:20 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 16, 2023, 18:45:24 pm »

Ale ten pleśniakowiec należy do rodziny czarnuchowatych a to już skrajnie niepoprawne politycznie. Ci od BlackLivesMatter jeszcze się nie wypowiedzieli?

« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2023, 18:51:39 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 16, 2023, 19:56:50 pm »

Ale ten pleśniakowiec należy do rodziny czarnuchowatych a to już skrajnie niepoprawne politycznie. Ci od BlackLivesMatter jeszcze się nie wypowiedzieli?

Jeszcze nie, ale vegespurki twierdzą, że konsumpcja robaków jest koszer i halal. I to jest dopiero kosssmos.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2023, 20:57:55 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 16, 2023, 21:48:17 pm »

Jeszcze nie, ale vegespurki twierdzą, że konsumpcja robaków jest koszer i halal. I to jest dopiero kosssmos.

Tutaj czytałem, że jednak nie halal:
https://nczas.com/2023/02/06/islam-uratuje-nas-przed-jedzeniem-robakow-katar-stwierdzil-ze-owady-nie-sa-halal/
(new wiem czy link zadziała, bo w Polsce założono cenzurę prewncyjną na nczas. Z zagranicy działa).

« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2023, 21:55:11 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 17, 2023, 07:19:22 am »

Jak ktoś chce poczytać to zapraszam:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32022R0188&from=EN
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32023R0005&from=EN
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marusia
uczestnik
***
Wiadomości: 145

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 17, 2023, 10:23:33 am »

Link działa w przeglądarce Opera, tylko trzeba odpowiednio ustawić.
Jeszcze nie, ale vegespurki twierdzą, że konsumpcja robaków jest koszer i halal. I to jest dopiero kosssmos.

Tutaj czytałem, że jednak nie halal:
https://nczas.com/2023/02/06/islam-uratuje-nas-przed-jedzeniem-robakow-katar-stwierdzil-ze-owady-nie-sa-halal/
(new wiem czy link zadziała, bo w Polsce założono cenzurę prewncyjną na nczas. Z zagranicy działa).


Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 17, 2023, 16:02:48 pm »

Odpowiednio, to znaczy jak?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 17, 2023, 16:15:19 pm »

U mnie działa na Operze bez dodatkowych zabiegów.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 17, 2023, 19:09:58 pm »

Odpowiednio, to znaczy jak?
https://ziom.top/
ewentualnie vpn w operze, albo tor.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 17, 2023, 19:42:13 pm »

Panie z.czym masz pan problem.
Nie chcesz, to nie jedz.
Ja nie cierpię groszku ale nie pomstuje, że ludzie to paszkudztwo jedzą.
Jeden kupi gównianą mąkę pszenną 2000 i będzie udawał że pitce robi a.drugi kupi mąkę że swierszcza i będzie na masowce białkowej
To dobrze że UE zezwoliła na produkcję tego
 To powiększa zakres wolności.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 17, 2023, 20:48:11 pm »

Panie z.czym masz pan problem.
Nie chcesz, to nie jedz.
Ja nie cierpię groszku ale nie pomstuje, że ludzie to paszkudztwo jedzą.
Jeden kupi gównianą mąkę pszenną 2000 i będzie udawał że pitce robi a.drugi kupi mąkę że swierszcza i będzie na masowce białkowej
To dobrze że UE zezwoliła na produkcję tego
 To powiększa zakres wolności.
Spoko, a jak unia dopuści do obrotu gówno od wegan (bo bez toksyn mięsnych) to też pan będziesz zadowolony? I będzie je można dodawać do jedzenia to też pan będziesz to jadł nie mając świadomości?
Smacznego.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 17, 2023, 21:05:05 pm »

To ohydztwo ale chyba nie większe niż np. ślimaki, żabie udka, genitalia krów/świń czy wodne stawonogi typu krewetki. Nie chciałbym jednak żeby z mąki owadziej wyrabiano pieczywo lub ciasta sprzedawane następnie jak gdyby nic w piekarniach. A propos wegan, wielu z nich zachwala mąkę przemieszaną ze sproszkowanymi dębowymi żołędziami, podobno w smaku gorzkie toto jak diabli.  ::)
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2023, 21:06:39 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 17, 2023, 21:05:52 pm »

To dobrze że UE zezwoliła na produkcję tego
 To powiększa zakres wolności.

To wspaniale, radujmy się! Unia cały czas tak bardzo powiększa zakres wolności w rolnictwie, że aż dech zapiera. Rząd dobrej zmiany im wtóruje. Niedługo w Polsce (o ile nie zrobią wyjątku) trzeba będzie rejestrować "hodowlę kur" mając nawet tylko jedną kurę. Vive la liberté!

Nieśmiało tylko dodam, że owo "nie chcesz, to nie jedz" może być trudne w praktyce. Już teraz nakłanianie producentów, aby prawidłowo oznaczali składniki jest drogą pod górę. W wielu krajach np. żywność modyfikowana genetycznie nie jest oznaczana na etykietach, bo producenci nie chcą i już. Hasło "nie chcesz to nie jedz" nie sprawdza się wówczas, nie myśli Pan?

Jeśli mączka z szarańczy zacznie być produkowana na masową skalę, a tego zdają się pragnąć oszołomskie elity globalistów, to może się stać  tańsza od  zwykłej mąki,  a wtedy życzę powodzenia w zmuszaniu producentów czy też np. restauracje do szczerego przyznawania się, czy dosypują takiego świństwa do żywności.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 17, 2023, 22:07:28 pm »

Szkielet ja nie wiem, ja pilnuje michy i mnie nie obchodzi co kto żre.
 Ale przyznam się że jestem smakoszem flaków. A są ludzie którzy mdleją jak o tym słyszą. No, ale ja jestem tradycjonalistą, najwyżej cenię starą polska kuchnie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: W styczniu Unia Europejska dopuściła do obrotu spożywczego mąkę ze świerszczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!