Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:58:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Długość Rachunku sumienia
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Długość Rachunku sumienia  (Przeczytany 2408 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 21, 2022, 12:56:59 pm »

Ja myślę Panie Hubertosie iż na razie wystarczy psycholog kliniczny a kapłan tylko po to by nakłonić pana Randoma do terapii.
Zapisane
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 21, 2022, 13:08:16 pm »

Długość rachunku sumienia to nie jest kwestia biurokratyczna. Spowiedź i rachunek sumienia to taka higiena duszy. Podobnie jak z prysznicem, można go brać krótko i rzadko, ale wtedy łatwo pewne brudy przeoczyć, albo nowe brudy będą nachodziły na stare tak, że nawet nie będziemy zauważali, że coś nowego się do nas dokleiło. Częsty i uczciwy rachunek sumienia (literatura katolicka zaleca robić go co wieczór) sprawia, że nasza dusza i sumienie są poprawnie formowane. Praktyka codziennego rachunku sumienia przekłada się na to, że rachunek przed spowiedzią jest krótszy.
Rachunek sumienia jest dla nas, a nie my dla rachunku sumienia. On nam służy, powinniśmy z niego korzystać, a nie traktować jako przykry obowiązek, ale konieczny do wypełnienia.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 21, 2022, 14:54:37 pm »

Ja myślę Panie Hubertosie iż na razie wystarczy psycholog kliniczny a kapłan tylko po to by nakłonić pana Randoma do terapii.

Właśnie mieliśmy w sąsiedztwie "symetryczny" wypadek, Sąsiad ~90 uparł się, by nie iść na zabieg do szpitala a prosił o księdza, był od zawsze praktykujący.
Córka wyjaśniła księdzu sytuację a ten po Sakramentach zapytał go czy chce żyć. Kiedy powiedział, że tak, to ksiądz powiedział, że musi się poddać zabiegowi szpitalnemu.
I teraz jest już po zabiegu i rokowania są dobre.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 22, 2022, 12:03:47 pm »

Ja myślę Panie Hubertosie iż na razie wystarczy psycholog kliniczny a kapłan tylko po to by nakłonić pana Randoma do terapii.
Panie Majorze, zdaje się psycholog kliniczny niewiele zdziała jeśli jest konieczna terapia. Raczej terapeuta, który psychologiem być nie musi.
Zapisane
Taki sobie o...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 22, 2022, 20:20:26 pm »

Tak czy inaczej wszyscy tu myślą o terapii.
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 22, 2022, 23:35:46 pm »

Tak czy inaczej wszyscy tu myślą o terapii.
Nie. Ja myślę że to troll.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 23, 2022, 00:28:15 am »

Tak czy inaczej wszyscy tu myślą o terapii.
Nie. Ja myślę że to troll.

Ja też nie. A co to terapii u psychologa to osobiście wszystkich psychologów wysłałbym do.... No dobrze, nie będę pisał, bo jeszcze się ktoś obrazi.
W każdym razie dziwi mnie niezmiernie, że na wszystkie problemy ludzkiej duszy poleca się dzisiaj psychologa. Wypadek z dużą ilością ofiar? "Wszystkim zapewniono pomoc psychologa". 
Skrupulant na forum? Pomoc psychologa.   Kiedyś nawet  widziałem artykuł zatytułowany "psycholog może ci pomóc ustalić, czego chcesz od życia".

Ten psycholog to musi być drugi po Panu Bogu chyba, skoro tyle może.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 23, 2022, 07:04:26 am »

Są różni psycholodzy. Nie wszyscy to szarlatani. Wszak w naszym gronie jest Bogna Białecka. A tu chyba kapłan nie pomoże.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 23, 2022, 08:26:41 am »

Ja myślę że to troll.

Też mam takie wątpliwości, nie bardzo mieści mi się w głowie, że można mieć takie wątpliwości i problemy. Ale zawsze jakiś margines, że jest inaczej pozostaje i wtedy trzeba coś pomóc.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2022, 08:46:18 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #24 dnia: Stycznia 22, 2023, 13:46:31 pm »

Regiomontanusie czemuś by wysłał wszystkich psychologów daleko stąd?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Długość Rachunku sumienia « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!