Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:17:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami  (Przeczytany 2900 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 17, 2022, 01:44:27 am »

freski z Kaplicy Sykstyńskiej należałoby po prostu skuć

Niczym pan nie różnisz się od buninistow
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 17, 2022, 02:25:31 am »

Dotychczasowe malowidło Michała Anioła jest nie tylko nieskromne ale też przesadnie naturalistyczne co siłą rzeczy wpływa ujemnie na poczucie sacrum jakiejkolwiek przestrzeni kultu religijnego.

Mnie nawet już nie chodzi o samą nieskromność - choć zgadzam się, że do sacrum świątyni to nie pasuje. Raczej mi chodzi o pewien wyczuwalny podtekst.  Narodziny Wenus Boticellego też można nazwać "nieskromnym malowidłem", ale jest to obraz, na który każdy normalny mężczyzna patrzy z zachwytem.

Natomiast Ewa Michała Anioła to kobieta z torsem kulturysty. Muskularny facet z cyckami - proszę się przyjrzeć. Albo Libijska Sybilla - przecież to chłop w damskim przebraniu.

Dla mnie to ciężko strawne.


Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 17, 2022, 10:49:54 am »

Takie są skutki zakazu studiowania anatomii płci przeciwnej.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 17, 2022, 16:01:39 pm »

Mnie nawet już nie chodzi o samą nieskromność - choć zgadzam się, że do sacrum świątyni to nie pasuje. Raczej mi chodzi o pewien wyczuwalny podtekst.  Narodziny Wenus Boticellego też można nazwać "nieskromnym malowidłem", ale jest to obraz, na który każdy normalny mężczyzna patrzy z zachwytem.

Natomiast Ewa Michała Anioła to kobieta z torsem kulturysty. Muskularny facet z cyckami - proszę się przyjrzeć. Albo Libijska Sybilla - przecież to chłop w damskim przebraniu.

Dla mnie to ciężko strawne.
Michał Anioł był ponoć homoseksualistą więc obnażone męskie sylwetki postrzegał zapewne jako obiekty zmysłowego pożądania.  ;)

Niczym pan nie różnisz się od buninistow
Szeroko zakrojony remont Kaplicy Sykstyńskiej to postulat dość umiarkowany w porównaniu do XVI wiecznej akcji wyburzenia starożytnej bazyliki konstantynowskiej, wtedy o "buninistach" nikomu się jeszcze nawet nie śniło.  ;D  8)
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2022, 16:36:31 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 17, 2022, 22:36:02 pm »

Michał Anioł był ponoć homoseksualistą więc obnażone męskie sylwetki postrzegał zapewne jako obiekty zmysłowego pożądania.  ;)
Straszliwe pomówienie. Ma pan dowód?

Niczym pan nie różnisz się od buninistow
Szeroko zakrojony remont Kaplicy Sykstyńskiej to postulat dość umiarkowany w porównaniu do XVI wiecznej akcji wyburzenia starożytnej bazyliki konstantynowskiej,
[/quote]

Ale tej nie burzyli dlatego że im się rysunki nie podobały.


Cytuj
wtedy o "buninistach" nikomu się jeszcze nawet nie śniło.  ;D  8)
Śniło, śniło. Ta cała epoka pełna jest takich. Najsłynniejszym z nich jest Maffeo Barberini.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 18, 2022, 01:31:23 am »

Być może to pomówienie z tym Michałem Aniołem. Jednak jak w takim razie określić stan umysłu człowieka, który namalował ponad sto penisów w miejscu, gdzie odprawia się Najświętszą Ofiarę?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 18, 2022, 09:41:24 am »

Jednak jak w takim razie określić stan umysłu człowieka, który namalował ponad sto penisów w miejscu, gdzie odprawia się Najświętszą Ofiarę?
Jak określić człowieka który to zamówił? I który za to suto zapłacił pieniędzmi pochodzącymi z odprawiania Najświętszej Ofiary?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 18, 2022, 12:23:50 pm »

Ktoś tu ma problem ze skrupulanctwem.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 18, 2022, 13:25:18 pm »

Straszliwe pomówienie. Ma pan dowód?
Jego dwuznaczne relacje osobiste z Tommaso de Cavalieri? Czy normalny heteroseksualny mężczyzna w średnim wieku pisuje wiersze dla młodzieńców i wręcza im ot tak cenne podarki? W jednym ze swoich wierszy Michał Anioł wyobraża sobie że jest ubraniem Cavalieriego otulającym jego ciało i konkluduje że żałuje że nie jest butami aby zawsze mógł całować stopy Cavalieriego. Oczywiście to tylko poszlaki a nie twarde dowody, zresztą można być przecież homoseksualistą "niepraktykującym".

Ale tej nie burzyli dlatego że im się rysunki nie podobały.
Ale kto mówi od razu o wyburzeniach? Po prostu dałem przykład że dawniej, na długo przed współczesnymi czasami podejmowano niekiedy o wiele radykalniejsze decyzje w kwestiach architektury sakralnej niż zastąpienie jednego malowidła innym. Karta wenecka i tym podobne regulacje powstały dopiero w XX wieku.

Być może to pomówienie z tym Michałem Aniołem. Jednak jak w takim razie określić stan umysłu człowieka, który namalował ponad sto penisów w miejscu, gdzie odprawia się Najświętszą Ofiarę?
Dlatego też genitalia w Kaplicy Sykstyńskiej były dawniej osłonięte, domalowano również ubranie Matce Bożej.  ;)
Zapisane
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 18, 2022, 16:33:36 pm »

Michał Anioł był ponoć homoseksualistą więc obnażone męskie sylwetki postrzegał zapewne jako obiekty zmysłowego pożądania.  ;)
Straszliwe pomówienie. Ma pan dowód?

Niczym pan nie różnisz się od buninistow
Szeroko zakrojony remont Kaplicy Sykstyńskiej to postulat dość umiarkowany w porównaniu do XVI wiecznej akcji wyburzenia starożytnej bazyliki konstantynowskiej,

Ale tej nie burzyli dlatego że im się rysunki nie podobały.


Cytuj
wtedy o "buninistach" nikomu się jeszcze nawet nie śniło.  ;D  8)
Śniło, śniło. Ta cała epoka pełna jest takich. Najsłynniejszym z nich jest Maffeo Barberini.
[/quote]
Pytanie czy wtedy Bazylika św Piotra postawiona przez Konstantyna była do uratowania czy po prostu była taka wymówka że może się zawalić więc budujemy nową.....
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Gry i filmy z nieskromnymi strojami « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!