Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Grudnia 04, 2023, 08:35:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231219 wiadomości w 6614 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: Woyna ze Świętymi  (Przeczytany 2046 razy)
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #30 dnia: Listopada 04, 2023, 21:19:01 pm »

Dziś (4 listopada) przypada Święto Ś. Karola Boromeusza Biskupa y Wyznawcy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Boromeusz

W tabelce po prawey iest zły okres lat, powinno być "Administrator Archidiecezyi Mediolanu od 7 lutego 1560 r. - 12 Maia 1564 r." gdyż w nagłówku "Okres rzymski" iest "7 lutego 1560 został mianowany administratorem archidiecezji mediolańskiej z obowiązkiem pozostawania w Rzymie.", a w nagłówku "Arcybiskup Mediolanu" iest "(...) a 7 grudnia 1563 w Kaplicy Sykstyńskiej kardynał Giovanni Serbelloni konsekrował go na arcybiskupa Mediolanu." - konsekruie się na biskupa, a na Arcybiskupa daney Archidiecezyi dopiero późniey wyznacza Papież iak to było y tu. "Arcybiskup Mediolanu od 12 Maia 1564 - 3 listopada 1584 "


W nagłówku "Arcybiskup Mediolanu"

"I rzeczywiście, z żelazną konsekwencją zajął się reformą diecezji, która podupadła z powodu trwającej 80 lat nieobecności biskupa. Było to trudne zadanie, ponieważ była to wówczas największa we Włoszech z ponad 3 tysiącami duchownych i 800 tysiącami ludzi. Sprzedaż odpustów i stanowisk kościelnych była powszechnym obyczajem. Klasztory były w opłakanym stanie i „pełne nieporządku”, a duchowni „leniwi, niewykształceni i rozpustni”. Boromeusz przeprowadzał liczne wizytacje w celu przywrócenia ładu." - Toć ohydny atak na Kościół Katolicki w postaci potwarzy. Kto mógł coś takiego napisać okrom źródeł (w tym do cytatów) ? To dyabelstwo iest stąd w nagłówku "Reform in Milan"  https://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Borromeo#cite_note-swetnam-9  Tam są przypisy nr [9] https://upcolorado.com/our-books/our-authors/item/649-susan-h-swetnam y [10]  https://www.catholic.org/saints/saint.php?saint_id=212

"W czasach królowej Elżbiety I wielu katolików w obawie przed prześladowaniami uciekło z Anglii do Włoch. Późniejszy święty, Edmund Campion, jezuita wysłany z misją do Anglii w 1580 w drodze odwiedził Boromeusza i przebywał u niego 8 dni, które spędzili na rozmowach." - Elżbieta I nigdy nie była królową Anglii (tam powinno być wszędzie "rzekoma królowa"  https://pl.wikipedia.org/wiki/Regnans_in_Excelsis  Anglii takoż tedy nie było (heretyczka bez prawa do tronu y anglikanizm z prześladowaniem  Chrześcyian) Włoch też nie było (było Państwo Kościelne, Królestwo Neapolu, chyba Księstwa y Republika). X. Edmund Campion to późnieyszy Błogosławiony, nigdy nie został kanonizowany. A, że to był wizerunek późnieyszego Ś. Kard. Johna Fishera to nie ma napisane, a to całkowicie zmienia postać rzeczy (nosić wizerunek kogoś niebeatyfikowanego, niekanonizowanego).

"Był patronem chrzcielnym Karola Wojtyły[8]." (z nagłówka "Kult")

"„Surowy, poświęcony pracy, pozbawiony poczucia humoru i bezkompromisowy” – tak określał go oddany mu biograf."  Azali Karol Wojtyła naśladował swoiego Patrona z Chrztu Świętego ?

"Zajęty wdrażaniem reform trydenckich, Boromeusz stał się bezwzględny i z powodu swej nieustępliwości z tego powodu znalazł się w konflikcie z władzami świeckimi, kościelnymi, a nawet z papieżem. Władze prowincji, rody senatorów, arystokracja wysyłały wiele skarg na dwory w Rzymie i Madrycie. Wielokrotnie wchodził w kompetencje jurysdykcji świeckiej. Doprowadził do zakończenia kariery własnego spowiednika, jezuity Giovanniego Battisty Ribery, który z innymi członkami kolegiaty mediolańskiej został oskarżony o wykroczenia przeciwko naturze. To przyczyniło mu wielu wrogów wewnątrz Kościoła." Toć iest iedna wielka ohydna potwarz. Iak można wypisywać takie dyabelstwa okrom podania źródła. Poprzez to (przetłumaczcie y poczytaycie)  https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Charles_Borromeo#Ribera_slander?  y to  https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Charles_Borromeo#Tag_I_just_placed dotrzecie do tego  "Żywoty Świętych autorstwa Sabine Baring-Gould" (kliknyicie na link z pytaynikiem niżey po weyściu w następuiący link bo iest iakaś usterka) https://en.wikipedia.org/wiki/The_Lives_of_the_Saints_(Baring-Gould)  y tego, że ten pan (autor) był "anglikańskim księdzem" (Papież Leon XIII ogłosił nieważność "Święceń Anglikańskich" w Bulli Apostolicae curae (13.09.1896))  https://en.wikipedia.org/wiki/Sabine_Baring-Gould  Proszę poczytać o Ś. Karolu Boromeuszu, że był iednym z Inkwizytorów Generalnych (iakie przeto miał nastawienie do heretyków (w tym anglikanów) ?) itd. Teraz wiadomo skąd ten żmyiowy ięzyk, ten iad. Proszę zauważyć, iż ani w wikipedii tzw. "polskoięzyczney" nie ma, ani w tzw. "angloiezyczney" chyba nie było, podanych źródeł. Dla czego ? Iak myślisz ?
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2023, 17:07:49 pm wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #31 dnia: Listopada 05, 2023, 20:11:27 pm »

W Dzień Zaduszny, który iest dniem modlitw za dusze zmarłych w Czysćcu cierpiące y śpiewów pieśni żałobnych robili sobie radosne imprezy. Od kiedy y gdzie dokładnie nie wspomniano , ieśli tak oczywiście było, bo to może być oszczerstwo.

Tak jest dalej np. w Meksyku. Mam dość bliskie kontakty z Meksykanami i mogę potwierdzić, że Zaduszki są tam świętem radosnym (jak zresztą wszystkie święta, Meksykanie nie należą do ponuraków :-)
Dostałem wczoraj zdjęcia przedstawiające  zaduszkowe dekoracje plebanii w jednej z tradi-parafii w dużym meksykanskim mieście. Nie będę ich tu zamieszczał, bo wywołałbym zgorszenie. ;D

Dodam tylko, że kiedy pierwszy raz zobaczyłem cmentarz w Meskyku, to byłem poniekąd w szoku. Groby to kolorowe domki, gdzie się imprezuje na cześć nieboszczyków.

Dobrze, że to napisałeś. Ale od kiedy takie coś trwa ? To iest istotne.

W tym kontekście, po tych ponurakach to buźka powinna być smutna. Widać, iż to ani tradycya katolicka ani parafia katolicka.
Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #32 dnia: Listopada 08, 2023, 12:57:20 pm »

Dziś (8 listopada) przypada Wspomnienie ŚŚ. Czterech Ukoronowanych Męczenników.

Na stronach rzekomo opisuiących żywoty Świętych powszechna iest informacya, iż dodatkowo było iescze pięciu Męczenników (rzeźbiarzy abo kamieniarzy) y w sumie to Wspomnienie dotyczy dziewięciu Męczenników, a argumentacye są iescze bardziey zamotane Mat [5:14-16]. To iest rozmycie Wspomnienia prawdziwych Męczenników tego dnia.


Biskupi we wczesnym Średniowieczu, a może y wcześniey rzekomo "kanonizowali". Oni nie mogą beatyfikować ani kanonizować boć nie są nieomylni. To wyiaśniałoby dla czego np. w rzekomym Sakramentarzu Galezyańskim  https://archive.org/details/gelasiansacrame00gelagoog/page/n294/mode/2up?view=theater  są dodatkowe imiona, co więcey są one inne niźli te podawane obecnie powszechnie y iest ich cztery, a nie pięć.

Inny aspekt to to, że rzekomy Sakramentarz Galezyański moze być sfałszowany (maszynopis w tzw. ięzyku angielskim) tak iak został sfałszowany Kodeks Prawa Kanonicznego y inne rzeczy, o czym tu  http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10206.0.html 

Ieśli nawet ta dodatkowa Piątka była abo iest wspominana w tym dniu to (w nagłówku "Joint veneration") https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Crowned_Martyrs

"Łączono ich z pięcioma męczennikami Panonii w czysto zewnętrznym związku.[3]" to wyiaśnia dla czego nie są wpisani do Kalendarza Liturgicznego.


Zwraca natomiast uwagę wmieszanie w to wszytko masonerii (y nie idzie bynaymniey o kamieniarzy "mason"), w nagłówku "Veneration"  https://en.wikipedia.org/wiki/Four_Crowned_Martyrs

"Z kolei ich powiązania z kamieniarstwem połączyły ich z masonami. Jedno z czasopism naukowych angielskich masonów nosi tytuł Ars Quatuor Coronatorum [5] i niemieccy kamieniarze przyjęli ich jako Świętych Patronów „kamieniarstwa albo masonerii operacyjnego/ej (moia uwaga - nie ma iuż wyraźnego rozróżnienia ięzykowego)”.

Tu  https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-08e.php3  zastanawia zdanie "Według przekazów byli oni kamieniarzami (lub rzeźbiarzami) z Sirmium.". Dla czego to właśnie kamieniarze są na pierwszym planie, a nie rzeźbiarze ?

Może idzie o to, iżby czcić masonów iako Świętych Męczenników ("są wkońcu tak bardzo prześladowani przez Kościół Katolicki (niesprawiedliwie)") y być może iżby rozmyć Wspomnienie ŚŚ. Czterech Ukoronowanych Męczenników możliwe, że Świętych Patronów kamieniarzy (masonów), z nienawiści do Świętych.


Ale wróćmy do prawdy, a iest ona taka, że w Kalendarzu Liturgicznym widnieie Wspomnienie ŚŚ. Czterech Ukoronowanych Męczenników, a nie Dziewięciu.

Na freskach Bazyliki pod wezwaniem tych Świętych w Rzymie  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_Czterech_Koronat%C3%B3w#/media/Plik:Martyrdom_of_Four_Crowned_Saints_-_fresco_in_the_apse.jpg  przedstawione iest Męczeństwo Czterech Ukoronowanych Świętych, a nie Dziewięciu.

Na zewnętrznych ścianach kościoła San Michele we Florencji pomiędzy łukami arkad znajdują się posągi ŚŚ. Czterech Ukoronowanych Męczenników, a nie Dziewięciu (a ieśli dodatkowa Piątka była kamieniarzami abo rzeźbiarzami to tym bardziey powinna być na posągach). Tytuł rzeźby to ŚŚ. Czterech Ukoronowanych Męczenników, a pod posągami to zapewne rzeźbiarze z gildii, która ufundowała tę rzeźbę, którzy możliwe, iż byli Świętymi Patronami teyże gildii.

Mat [5:14-16] y 2 Tym [4:4].
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2023, 08:21:09 am wysłana przez Hugues de Payns » Zapisane
Hugues de Payns
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 66

« Odpowiedz #33 dnia: Listopada 09, 2023, 19:25:02 pm »

Dziś (9 listopada) przypada Święto Dedykacyi (Poświęcenia Panu Bogu) Archibazyliki Nayświętszego Zbawiciela na Lateranie.

Obecnie znayduiemy się w 66-tym roku zaymowania (okupacyi) możliwe, że wszytkich świątyń Kościoła Katolickiego na całym świecie przez sektę 1958.

O tymże Święcie można sobie poczytać tu  https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-09a.php3
Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Woyna ze Świętymi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!