Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:00:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: IV przykazanie a wybór zawodu
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: IV przykazanie a wybór zawodu  (Przeczytany 1820 razy)
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« dnia: Sierpnia 24, 2022, 20:08:41 pm »

Wysłuchałem kazania x Szydłowskiego nt IV przykazania
https://www.youtube.com/watch?v=_EHp0boPyTI

1.Czy znacie  nauke teologów przed SVII dot posłuszeństwa rodzicom ,czy teologowie nauczali że dziecko musi być w "pewien sposób" posłuszne rodzicom w kwestii wyboru zawodu?
2.A czy po wyprowadzce dalej ten obowiązek pozostawał?
3.Czy to było powszechne nauczanie wsród teologów przed SVII,czy były inne opinie ?
4.I czy zgoda rodziców wystarczała na dane studia/zawód etc mimo ze mowili ze powinienes isc gdzie indziej ale udzieli  zgody na twoj wybor?

Szczerze to  bardzo przykro mi się zrobiło po wysłuchaniu tego fragmentu bo postawiłem sie w hipotetycznej  sytuacji w ktorej musiałbym wybrac kierunek zyciowy (studia itp) ktorego bym nie chciał i bałem się że miałbym obowiązek moralny tak zrobic
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1 dnia: Sierpnia 25, 2022, 03:24:01 am »

Dlaczego pan o to pyta? W kwestii zawodu to nie należy go sprawiać rodzicom. Należy nauczyć się umiejętności których inni potrzebują i nauczyć się je sprzedawać. Syn hydraulika może być księdzem a i syn chłopa dentystą. W obu przypadkach ojce niezadowolone ale co począć.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2 dnia: Sierpnia 25, 2022, 18:30:41 pm »

Wysłuchałem kazania x Szydłowskiego nt IV przykazania
https://www.youtube.com/watch?v=_EHp0boPyTI

1.Czy znacie  nauke teologów przed SVII dot posłuszeństwa rodzicom ,czy teologowie nauczali że dziecko musi być w "pewien sposób" posłuszne rodzicom w kwestii wyboru zawodu?
2.A czy po wyprowadzce dalej ten obowiązek pozostawał?
3.Czy to było powszechne nauczanie wsród teologów przed SVII,czy były inne opinie ?
4.I czy zgoda rodziców wystarczała na dane studia/zawód etc mimo ze mowili ze powinienes isc gdzie indziej ale udzieli  zgody na twoj wybor?

Szczerze to  bardzo przykro mi się zrobiło po wysłuchaniu tego fragmentu bo postawiłem sie w hipotetycznej  sytuacji w ktorej musiałbym wybrac kierunek zyciowy (studia itp) ktorego bym nie chciał i bałem się że miałbym obowiązek moralny tak zrobic


Tylu swietych szlo do zakonow, seminariow i do innych zawodow wbrew rodzicom, ze az glupio, ze pan pytasz.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3 dnia: Sierpnia 25, 2022, 19:28:57 pm »

... aż głupio, ze pan pytasz.

Ten pan specjalizuje się w tego typu pytaniach, wystarczy przejrzeć (na szczęście nie za długą) historię jego wpisów.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: IV przykazanie a wybór zawodu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!