Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 24, 2024, 18:20:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232183 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23 Drukuj
Autor Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę  (Przeczytany 41575 razy)
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #105 dnia: Kwietnia 10, 2022, 21:20:46 pm »

"OwK'

Szczto eto "OwK' ???

Opoka w kraju.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3973


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #106 dnia: Kwietnia 15, 2022, 07:50:33 am »

Też chce by Polska miała broń atomową. Ale chcieć nie znaczy móc. Należy się zastanowić z jakimi kosztami to się wiąże. Nie mamy technologi, zaplecza ani organizacji. Samo zaszeregowanie pieniędzy w budżecie to mało. I nie żyjemy w próżni. Jakiekolwiek ruchy w tę stronę wzbudzą ciekawość i co więcej działania pozostałych bytów politycznych. Czy mamy siły i wolę by się im przeciwstawić?
Nie sądzę.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
DarPius
uczestnik
***
Wiadomości: 134


ZERO tolerancji

« Odpowiedz #107 dnia: Kwietnia 15, 2022, 11:25:01 am »

To działa w obie strony ponieważ głównymi odbiorcami rosyjskiego eksportu są kraje Europy Zachodniej, po drugie Rosja ściągała z tego kierunku najważniejsze produkty w tym kluczowe podzespoły do sprzętu wojskowego.
źródło?
Zapisane
'Et portae inferi non praevalebunt eam'
- Kto? katolik wierny tradycji Świętego Kościoła Rzymskiego
- Sedewakantysta? NIE
- Chodzi na NOM? NIE
Prombudrak
bywalec
**
Wiadomości: 60

« Odpowiedz #108 dnia: Kwietnia 19, 2022, 13:19:38 pm »

Witam,

Poniżej zamieszczam ciekawy wpis pewnego dyplomaty ze Śląska.

"Aktualnie wróciłem ze Lwowa gdzie zawoziliśmy żywność i lekarstwa.
Wszystko zostało zdeponowane w polskiej parafii św. Antoniego na Łyczakowie.
Potwierdzam znaczące braki w zaopatrzeniu aptek! Faktem jest, że osoby chore na tarczycę mają problem ze zdobyciem EURTHYROX. Ksiądz był wzruszony taką dużą ilością tego potrzebnego na co dzień lekarstwa.
Ogólnie we Lwowie w sklepach nie brakuje żywności. Na rogatkach miasta wybudowano wielkie centrum handlowe, w którym mieści się sklep AUCHAN. Myślałem o brakach, a o mało oczopląsu nie dostałem. Niejeden sklep w Warszawie, Katowicach czy we Wrocławiu nie ma takich różnorodnych towarów. Owoce egzotyczne, mięsa, i wyroby wędliniarskie frutti di mare, full wypas. Szokiem była ikra i...rosyjski kawior !!!.
Jak się ma rosyjski kawior w ukraińskim sklepie do wojny ? Czegoś tutaj nie rozumiem i to w chwili gdy Polska bojkotuje rosyjskie towary. Bazary miejskie są pełne towarów ze szczególnym uwzględnieniem towarów polskich. Wnioski? Znajomy wyjaśniał mi że ceny poszły b. znacząco do góry i nie wszystkich jest stać. Miałem okazję skorzystać z transportu miejskiego.
Myślałem naiwnie , że jako Polak jestem zwolniony z opłaty. Nic bardziej naiwnego. Zapłacił za nas znajomy. Zrobiło mi się nieswojo gdy pomyślałem o Ukraińcach podróżujących po Polsce gratis !
Wieczorem chcieliśmy zjeść kolację w znanym mi lokalu. Nic bardziej mylnego. Odmówiono nam, bo przyszliśmy o 19.15, a lokal zamykają o 20.00, gdyż o 22 zaczyna się godz. policyjna i trwa do 6 rano. Próbowaliśmy jeszcze w kilku innych lokalach z takim samym efektem.
Poinformowano nas również, że obowiązuje prohibicja ze względu na wojnę. Oczywiście w dzień później kupiliśmy butelkę w AUCHANIE, już wspomnianym, gdyż tam prohibicia nie obowiązuje. Znowu czegoś nie rozumiem. Ale czy ja wszystko muszę rozumieć ? W trakcie powrotu z nieudanej kolacji ogłoszono alarm lotniczy. Syreny wyły potwornie. Dźwięk przeszywał ciało. Dostałem gęsiej skórki. Ludzie gdzieś znikali, a my mimo alarmu szliśmy dalej, instynktownie patrząc w niebo. Doszliśmy do parafii, a ojcowie zaopiekowali się nami robiąc kolację. W nocy o trzeciej ponownie ogłoszono alarm lotniczy i wyły syreny. Otworzyliśmy oko i doszliśmy do wniosku, że śpimy. Rano pojechaliśmy na Cmentarz Orląt Lwowskich przywitać się z tamtejszymi działaczami polonijnymi oraz upamiętnić tych, którzy polegli w obronie najpiękniejszego z polskich miast.
W ciszy i zadumie patrzyliśmy na te 2858 grobów. Kto zna historię Cmentarza Łyczakowskiego ze specjalnym uwzględnieniem Cmentarza Orląt Lwowskich wie, że aktualne władze kierowane przez mera miasta Andria Sadowego nigdy nie pozwoliły przywrócić pierwotnego stanu tego cmentarza ze szczególnym uwzględnieniem łuków , napisów oraz lwów. Do dnia dzisiejszego lwy są zapudłowane i opakowane. Faszyści ze Lwowa z grupy p. Sadowego twierdzą, że to symbol agresywnej Polski i deklaracja wierności Polsce! Rodzi się pytanie. Cała polska oszalała w pomocy Ukrainie.
W Polsce nawet w bankomatach jest j. ukraiński, ogłoszenia ,strony internetowe itp. A ja jako Polak we Lwowie nie dostanę np. karty dań w j.polskim (z małymi wyjątkami ). Muszę płacić za transport miejski. By wejść do muzeum i zobaczyć obrazy : Grottgera, Malczewskiego, Kossaka czy Matejki, ja obywatel RP, której te dzieła zostały przywłaszczone, muszę płacić.
Rodzi się nowe pytanie. Czy naprawdę my Polacy nie mamy prawa otrzymać w zamian za nasze serce jakieś minimum wdzięczności ?
Osobiście pokazałem i udowadniam stale, że nie zawsze zgadzam się z kierunkiem politycznym. Wazeliniarstwo nie jest w moim typie. Polityka to jak małżeństwo.
Coś za coś.  Zacznijmy głośno żądać pewnych ustępstw ze strony ukraińskiej.
Ekshumacja grobów pomordowanych Polaków jest absolutnie priorytetem.
Jeśli ktoś myśli inaczej nie jest godny tego by być Polakiem.

Janusz Krzywoszyński 02.04.2022r."
Zapisane
Tolerancja...to odchyłka od normy.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #109 dnia: Kwietnia 19, 2022, 20:09:05 pm »

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/gorszace-sceny-w-warszawskim-kosciele-ksiadz-plasal-przy-dzwiekach-piesni-upa-video/

"Do gorszących scen doszło w Poniedziałek Wielkanocny na mszy świętej w kościele przy parafii bł. Edwarda Detkensa na warszawskich Bielanach. Ksiądz proboszcz Wojciech Drozdowicz podczas kazania puścił wiernym z głośnika ukraińską pieśń wojskową „Czerwona kałyna” będącą hymnem Strzelców Siczowych i jedną z popularnych pieśni w tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii (nazywa się ją czasem nieformalnym „hymnem UPA”)...." (zachowałem pisownię oryginalną)
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #110 dnia: Kwietnia 20, 2022, 14:40:35 pm »

Dlaczego p. Janusz Krzywoszynski chciałby darmowych przejazdów po Lwowie? Czy nie zabrał ze sobą pieniędzy jadąc na Ukrainę? Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Pomagajmy, ale z głową.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #111 dnia: Kwietnia 20, 2022, 16:11:29 pm »

Ta osoba serio czegos nie rozumie i to bardzo.
Z katolickiego punktu widzenia - niech nie wie prawa twa reka co czyni lewa.
"Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych"

Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5795


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #112 dnia: Kwietnia 20, 2022, 17:15:14 pm »

Ta osoba serio czegos nie rozumie i to bardzo.
Z katolickiego punktu widzenia - niech nie wie prawa twa reka co czyni lewa.
"Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych"
To chyba pan czegoś nie rozumie, a podany cytat ma się nijak do sytuacji.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5795


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #113 dnia: Kwietnia 20, 2022, 17:32:12 pm »

Flaga Ukrainy jak polska flaga państwowa? Polska przyjęła ukraiński kodeks karny? Co się dzieje?!

Jak informuje portal Puck.naszemiasto.pl, 9 kwietnia 2022 r. 41-letni mieszkaniec Pucka zdjął flagę Ukrainy. Po donosie został szybko zidentyfikowany dzięki monitoringowi i zatrzymany przez policję w areszcie. Prokuratura przedstawiła mu zarzut znieważenia symbolu państwowego i publicznego nawoływania do nienawiści. Mężczyzna częściowo przyznał się do popełnienia czynu (zapewne chodzi o przyznanie się do zdjęcia flagi obcego państwa).

Teraz dostał postanowienie z Prokuratury Rejonowej, w którym poinformowano go, że zlecono przetłumaczenie przez biegłego tłumacza na język polski przepisów ukraińskiego kodeksu karnego.
O czym mówi Art. 137 polskiego Kk?

„1. Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2. Tej samej karze podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwa obcego, wystawione publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy”.

W postanowieniu jest odwołanie do trzech artykułów kodeksu karnego:

Art. 256.1 – „Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Art. 12.1 – „Dwa lub więcej zachowań, podjętych w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, uważa się za jeden czyn zabroniony; jeżeli przedmiotem zamachu jest dobro osobiste, warunkiem uznania wielości zachowań za jeden czyn zabroniony jest tożsamość pokrzywdzonego”.

Art. 11.2 – „Jeżeli czyn wyczerpuje znamiona określone w dwóch albo więcej przepisach ustawy karnej, sąd skazuje za jedno przestępstwo na podstawie wszystkich zbiegających się przepisów”.

Na koniec bardzo dziwna sprawa dotycząca ukraińskiego kodeksu karnego. O czym mówi Art. 338 ukraińskiego kodeksu karnego? Automatyczne tłumaczenie z translatora:

„Artykuł 338. Nadużywanie symboli państwowych

1. Publiczna zniewaga flagi państwowej Ukrainy, godła państwowego Ukrainy lub hymnu Ukrainy – podlega karze grzywny do 50 minimalnych dochodów wolnych od podatku, aresztu do sześciu miesięcy lub pozbawienia wolności do lat trzech.

2. Publiczna zniewaga oficjalnie ustanowionej lub wyniesionej flagi lub godła obcego państwa – podlega karze grzywny do 50 minimalnych dochodów wolnych od podatku lub aresztu do sześciu miesięcy lub pozbawienia wolności do dwóch lat”.

Sprawa jest więc przesądzona – zdjęcie flagi obcego państwa wywieszonej na zarządzenie polskiego organu władzy jest w Polsce przestępstwem, ale całkowicie niezrozumiała jest próba zastosowania w Polsce obcego kodeksu karnego przez polską prokuraturę. Trudno w to uwierzyć, ale wygląda na to, że Prokuratura Rejonowa w Pucku uważa, że obowiązuje u nas ukraińskie prawo karne. Na dodatek próbuje patriotycznej postawie oburzonego Polaka przypisać szerzenie nienawiści na tle narodowościowej.


https://puck.naszemiasto.pl/pucczaninowi-przeszkadzaly-ukrainskie-flagi-teraz-sprawe/ar/c1-8770959
https://wolnemedia.net/kiedy-polska-przyjela-ukrainski-kodeks-karny/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2022, 17:34:37 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 143

« Odpowiedz #114 dnia: Kwietnia 21, 2022, 18:54:23 pm »

Arkadiusz Miksa powiedział (CEPowiśle 29.03.2022 r.):
Cytuj
Jedną z większych bolączek państwa polskiego w okresie międzywojennym były liczne mniejszości narodowe; właśnie mniejszość ukraińska, mniejszość żydowska. Co byśmy nie powiedzieli o okresie PRL-u otrzymaliśmy chcąc nie chcąc (...) jednorodne państwo i to był nasz ogromny atut, ogromny atut nie tylko w tym okresie PRL-u (...) ale dzisiaj kiedy my mamy już doświadczenie tego co się dzieje w Francji, która przyjęła mnóstwo imigrantów, co się dzieje w Niemczech, co się dzieje w Szwecji, w Holandii, w Wielkiej Brytanii, i my nie wyciągamy z tego wniosków; że byliśmy jako jedno z niewielu państw w ogóle w Europie skrajnie jednorodnym państwem narodowym. Ono co prawda od tej idei narodowej już odchodzi, ale jednorodne [ma-moje dop.] jakąś przynajmniej bazę, punkt wyjściowy do tego żeby znowu pracować nad unarodowieniem tego społeczeństwa polskiego (...) był jakiś punkt wyjściowy, po czym pompujemy sobie sami potężną mniejszość (...) Ta mentalność i przeświadczenie w społeczeństwie ukraińskim, że to wszystko co wydarzyło się w historii narodu ukraińskiego to wina Rosjan i Polaków dalej jest, ono jest aktywne (...) Oni przyjeżdżając nawet do pracy przez te ostatnie lata; słyszałem takie opinie nawet od samych Ukraińców, którzy nawet mi mówili o tym wprost albo mówili pokątnie do Białorusinów, że tu przyjeżdżają, zaciskają zęby, pracują znów u tego polskiego pana (...) [Ukraińcy] przez 30 lat z tą swoją niepodległością nie zrobili nic (...) za to zawsze są bardzo aktywni jako mniejszość; właśnie w Polsce mniejszość ukraińska bardzo aktywna; mniejszość która starała się w centrum Przemyśla i dalej się stara, i wykupuje za pośrednictwem bogatych Ukraińców z Kanady wykupić jak największą część śródmieścia w Przemyślu

Źródło: https://www.cda.pl/video/104584618e/vfilm
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5795


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #115 dnia: Kwietnia 23, 2022, 10:02:36 am »

Oczywiście to fejknjus, ale warto przeczytać i obejrzeć jakie teorie spiskowe powstają w chorych umysłach szurów i foliarzy...
https://wolnemedia.net/kompromitujace-politykow-sekstasmy-sa-na-ukrainie/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 994


« Odpowiedz #116 dnia: Kwietnia 23, 2022, 16:00:26 pm »

Oczywiście to fejknjus, ale warto przeczytać i obejrzeć jakie teorie spiskowe powstają w chorych umysłach szurów i foliarzy...
https://wolnemedia.net/kompromitujace-politykow-sekstasmy-sa-na-ukrainie/
Leszek Sykulski nie jest szurem i foliarzem, natomiast ta sprawa o ile pamiętam wyszła na światło dzienne parę ładnych lat temu.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5795


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #117 dnia: Kwietnia 23, 2022, 16:40:33 pm »

Oczywiście to fejknjus, ale warto przeczytać i obejrzeć jakie teorie spiskowe powstają w chorych umysłach szurów i foliarzy...
https://wolnemedia.net/kompromitujace-politykow-sekstasmy-sa-na-ukrainie/
Leszek Sykulski nie jest szurem i foliarzem, natomiast ta sprawa o ile pamiętam wyszła na światło dzienne parę ładnych lat temu.
Szury i foliarze... To było napisane ironicznie.
Temat został zamieciony pod dywan, ale jako, że w przyrodzie NIC nie ginie to można domniemywać, że ktoś obecnie zrobił z tego niezły użytek, a chłopcy z, nomen omen, nierządu skaczą jak tresowane kundelki tnąc gałąź, na której siedzą. Zrobią wszystko, żeby tylko temat nie powrócił. A jak kundelki nie będą skakać to nagle materiał filmowy może wypłynąć na szerokie wody, wypuszczony do sieci przez złych kosmitów (zamiast KOSMITÓW można sobie wpisać co się chce w zależności od humoru)
To jest stąpanie po cienkim lodzie. Gorzej, że jak lód pęknie to nierządne kundelki się zawiną, a na dno pójdziemy my.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3973


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #118 dnia: Kwietnia 26, 2022, 02:07:56 am »

Poniżej zamieszczam ciekawy wpis pewnego dyplomaty ze Śląska.

"Aktualnie wróciłem ze Lwowa gdzie  mieści się sklep AUCHAN. Szokiem była ikra i...rosyjski kawior !!! Jak się ma rosyjski kawior w ukraińskim sklepie do wojny ? Czegoś tutaj nie rozumiem i to w chwili gdy Polska bojkotuje rosyjskie towary.
.
Przecież ten człeczyna sam sobie przeczy w kolejnych zdaniach. W jakiś przedziwny sposób AUCHAN uczynił ukraińskim sklepem.

Poinformowano nas również, że obowiązuje prohibicja ze względu na wojnę. Oczywiście w dzień później kupiliśmy butelkę w AUCHANIE, już wspomnianym, gdyż tam prohibicia nie obowiązuje.
.
KTO poinformował że obowiązuje wojenna prohibicja?

Rodzi się nowe pytanie. Czy naprawdę my Polacy nie mamy prawa otrzymać w zamian za nasze serce jakieś minimum wdzięczności ?
.
Co to za roszczeniowa postawa? Masz tyle ile sobie załatwisz. Jak pościelesz tak się wyśpisz.

To że polska dyplomacja to jest dupa na kierunku wschodnim to NIE JEST wina Ukraińców czy Litwinów. To nasz problem. I projektowanie własnej nieudolności w formie winy na partnerów do poprawy nie doprowadzi.

Osobiście pokazałem i udowadniam stale, że nie zawsze zgadzam się z kierunkiem politycznym. Wazeliniarstwo nie jest w moim typie. Polityka to jak małżeństwo.
Coś za coś.  Zacznijmy głośno żądać pewnych ustępstw ze strony ukraińskiej.
Ekshumacja grobów pomordowanych Polaków jest absolutnie priorytetem.
Jeśli ktoś myśli inaczej nie jest godny tego by być Polakiem.

Janusz Krzywoszyński 02.04.2022r."

Co to za szantaż w najgorszym stylu!
Uważam, że na kierunku ukraińskim mamy znacznie pilniejsze sprawy do załatwienia niż jakieś tam wykopki.
Tak biorąc temat wojny poza nawias to energetyka i technologie atomowe na pierwszym miejscu, wspólne stanowisko i lobbowanie w eksporcie żywności czy choćby nieumiejętnie wspomniana przez Krzywoszyńskiego równoważność języka polskiego w Ukrainie porównywalna do obecności ukraińskiego w Polsce.

Zaznaczmy, że ten człowiek to żaden dyplomata, to honorowy konsul republiki kirgijskiej.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3973


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #119 dnia: Kwietnia 26, 2022, 02:16:04 am »

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/gorszace-sceny-w-warszawskim-kosciele-ksiadz-plasal-przy-dzwiekach-piesni-upa-video/

"Do gorszących scen doszło w Poniedziałek Wielkanocny na mszy świętej w kościele przy parafii bł. Edwarda Detkensa na warszawskich Bielanach. Ksiądz proboszcz Wojciech Drozdowicz podczas kazania puścił wiernym z głośnika ukraińską pieśń wojskową „Czerwona kałyna” będącą hymnem Strzelców Siczowych i jedną z popularnych pieśni w tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii (nazywa się ją czasem nieformalnym „hymnem UPA”)...." (zachowałem pisownię oryginalną)

Ocho, widzę że kresy.pl dalej redagują ćwierćmózgi z łapanki...
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!