Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:12:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22 Drukuj
Autor Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę  (Przeczytany 36777 razy)
Iustus
bywalec
**
Wiadomości: 96

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 08, 2022, 15:21:04 pm »

Nie pisałem, że PESEL nadaje obywatelstwo, czy prawa wyborcze. Chodzi o to, że to jest wkładanie nogi między drzwi a futrynę, a raczej kolejny krok w tym kierunku - to stopa już się rozpycha, bo weszła tam kilka lat temu. Wiadomo, że to ma służyć m.in. obsługiwaniu tych ludzi tutaj: podatki, urzędy, etc.. Ale nie biurokracja jest problemem. Fakt, że część z nich wróci do siebie i tego im należy życzyć. Problemem jest to, że część z tych ludzi, która tutaj została wciągnięta tutaj zostanie, szczególnie ludzie z bliższego i dalszego wschodu, którzy dostali się do nas bez większej kontroli. Ich celem są głownie kraje zachodu, ale Niemcy już nam zwracali tych przyjemniaczków, którzy się przedostali do UE przez nasze wschodnie granice. To tajemnica poliszynela, że tych, którym nie udało się dostać do nas przez Białoruś teraz na nasz koszt są transportowani z Ukrainy. Chodzi o to, aby nie wylewać dziecka z kąpielą, aby pomoc nie przyniosła narodowego i kulturowego rozmycia, ekonomicznej ruiny i społecznego galimatiasu. Żeby teoretyczne zwycięstwo nie okazało się pyrrusowym, że "jeszcze jedno takie zwycięstwo i jesteśmy zgubieni". Co do zasady nie przychodzą do nas katolicy, to też trzeba mieć to na uwadze.
Gospodarz w kraju powinien być gospodarzem, a nie podnóżkiem. Przecież na rzecz imigrantów już się poświęca mieszkania, które miały z programu Rodzina+ trafić do polskich rodzin. Państwo dobrze wie, że nam się nie przelewa, my jako suweren je karmimy. Najpierw należy się zatroszczyć o swoich, a nie uprzywilejowywać obcych. Taką "serdeczną" pomocą kraje zachodu zostały zalane, nie musimy tego powtarzać. Zamiast asymilować gość, to tworzy im się getta, tłumaczy wszystko na cyrylicę, wszędzie wiesza ukraińskie flagi - nawet na dachach pojazdów komunikacji miejskiej. W międzyczasie był Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i nikt nie zmienił tych flag na polskie. Coś tu się nie zgadza. Jesteśmy w Polsce, czy to tylko teren administracyjny z etykietką, która miałaby sugerować, że to kraj Polaków? Pytanie retoryczne. Chciałem tylko zauważyć, że ta "pomoc i wsparcie" jest prowadzona w sporej mierze w sposób szkodliwy, uwłaczający i nadwyrężający wobec gospodarzy, bo hojność z cudzej kieszeni to każdy potrafi uprawiać, gdyby jeszcze chciał za skutki tej hojności płacić.
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 08, 2022, 20:47:30 pm »

Czy zostaniemy uwikłani w tę wojnę?
https://www.youtube.com/watch?v=4TzeEeOGZks
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #17 dnia: Marca 09, 2022, 13:28:15 pm »

Nie wiem czy to było zamierzone ale polska dyplomacja bardzo ładnie obnażyła cynizm i zakłamanie naszych jankeskich "sojuszników" w kontekście przekazania Ukrainie Migów.  ;D
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #18 dnia: Marca 09, 2022, 14:10:50 pm »

Nie wiem czy to było zamierzone ale polska dyplomacja bardzo ładnie obnażyła cynizm i zakłamanie naszych jankeskich "sojuszników" w kontekście przekazania Ukrainie Migów.  ;D
Tak, wygląda na to, że chłopiec do bicia tym razem nie wypiął gołego zadka.
Z naciskiem na TYM RAZEM
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #19 dnia: Marca 09, 2022, 22:45:27 pm »

Następna ciekawostka...
https://prawy.pl/118743-szok-ukraina-posiada-biologiczne-placowki-badawcze-na-swoim-terenie-podsekretarz-stanu-przyznaje-ze-usa-obawia-sie-przejecia-ich-przez-rosjan/
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #20 dnia: Marca 10, 2022, 15:01:04 pm »

Wroca tak samo jak Polacy wrocili do Polski w latach 40.
Nie wszyscy wrócili. Na Zachodzie pozostało po wojnie ok. 0.5 mln Polaków.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #21 dnia: Marca 10, 2022, 15:19:26 pm »

Wroca tak samo jak Polacy wrocili do Polski w latach 40.
Nie wszyscy wrócili. Na Zachodzie pozostało po wojnie ok. 0.5 mln Polaków.


Pol miliona to Polske moze tylko uratowac. Jako, ze deficyt (czyli liczba wakatow) w Polsce to ponad 600 000. I beda placic podatki, zeby Polacy mogli dostac emerytury i utrzymac system opieki zdrowia.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #22 dnia: Marca 10, 2022, 19:19:43 pm »

1. Znów okazuje się, że życie doczesne jest ważniejsze niż życie wieczne. Wszyscy modlą się o koniec wojny, a kto sie modli o życie wieczne dla zmarłych? Czy naprawdę najważniejsze jest teraz uciekanie z każdego cm kwadratowego Ukrainy. Proszę Państwa, dla mnie nie jest ważne czy umrę jutro, za tydzień, za miesiąc czy za 20 lat, czy umrę na covid, raka, cholerę, dżumę czy od ruskiej kuli. Ważne, abym zmarł w stanie Łaski Uświęcającej. Nikt o tym nie przypomina.

2. Zadziwia mnie załamywanie rąk jacy ci Rosjanie są straszni, ile to oni dzieci zabili. Ludzie, to jest wojna, a nie dżentelmeński pojedynek szermierczy. Czy ktoś słyszał o wojnie w której agresor przestrzega konwencji? Poza tym, a jak był w czasie II wojny światowej, czy wojny polsko - bolszewickiej 1920? Czy kolumna niemieckich czołgów mogła być zatrzymana przez cywili, który blokują drogę jak Lepper szosę krajową? Przecież szwabi by sie z takim tłumem raz dwa rozprawili. A Rosjanie stoją. Podejrzewam, że wskaźnik liczby zabitych cywili do liczby wystrzelonych kul, rakiet i innych pocisków jest wielokrotnie niższy niż w czasie II wojny światowej.(tzn. więcej strzelają, mniej zabijają).

3. Pomoc uciekinierom. Wydaje mi sie, że wszyscy popełniamy zbiorowy grzech pychy trąbiąc w mediach ile my to pomagamy, szukając na youtubie relacji zagranicznych dziennikarzy i czytając pod tymi relacjami komentarza jacy to ci Polacy są super i uważając, że sobie ze wszystkim poradzimy.  Powinniśmy o wiele bardziej angażować tzw. społeczność międzynarodową. Powinniśmy być (modne słowo) hubem. Przyjechali, odpoczęli, zjedli, to jeśli nie macie nikogo bliskiego w Polsce to jedźcie na zachód. Zupełnie zgadzam sie z tymi, którzy twierdzą, że dawanie za dużych przywilejów Ukraincom może sie źle skończyć. Przecież nawet w 1945 w Angili było hasło "Poles go home", a pewna nienawiść Anglików do nas jest widoczna po dziś dzień. Pięknie, że właściciele pensjonatów otworzyli swoje obiekty, ale przyjedzie sezon, Ukraincy nie wyjadą i jak ci ludzie będą zarabiać?

4. Służba zdrowia i edukacja. Z Ukrainy powinni natychmiast wyjechać viceministrowie edukacji i zdrowia i powinni utworzyć coś w stylu ukraińskiej służby zdrowia i ukraińskiego systemu szkolnictwa na uchodźstwie. Niech ukrainskie lekarki same leczą Ukrainców w placówkach państw gospodarzy i za pieniadze wspólnoty miedzynarodowej. Procedury nostryfikacji dyplomy powinny być uproszczone z zastrzeżeniem, że mogą leczyć tylko swoich. Tak samo edukacja. Ukraińskie dzieci nie powinny sie uczyć razem z naszymi, nie tylko ze względu na język ale również na różnice programowe. Co innego z matematyki umie 15latek z Polski a co innego z Ukrainy. Trzeba w szkołach otworzyć oddzielne klasy. A jeśli brakuje nauczycieli to można zorganizować zdalną edukacje pośrednią, czyli, że dzieci są nauczane przez matkę, ale matka ma w internecie masę pomocy i nauczyciela do konsultacji.

5. Zastanawiam się po co tej całej Ukrainie byłe ten majdan, ten Zeleński itd. czy naprawde zostanie drugą Białorusią było by czymś złym. Znam ludzi, który często jeździli na Ukrainę, i jak pojechali na Białoruś byli pod wrażeniem. Czysto, spokój, ład i porządek. Zamordyzm robi swoje. A my, gdybyśmy dyskretnie podziękowali NATO za obronę (formalnie pozostając jego członkiem) i grzecznie kupowali ruski gaz to czy nam by coś groziło?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #23 dnia: Marca 11, 2022, 13:42:34 pm »

https://prawy.pl/118743-szok-ukraina-posiada-biologiczne-placowki-badawcze-na-swoim-terenie-podsekretarz-stanu-przyznaje-ze-usa-obawia-sie-przejecia-ich-przez-rosjan/

Skoro wg różnych szur - teoryj to z uwagi na te laby wybuchła wojna, to czemu ich nie zniszczono, nie zajęto w 1-szej kolejności?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #24 dnia: Marca 11, 2022, 14:50:54 pm »

https://prawy.pl/118743-szok-ukraina-posiada-biologiczne-placowki-badawcze-na-swoim-terenie-podsekretarz-stanu-przyznaje-ze-usa-obawia-sie-przejecia-ich-przez-rosjan/

Skoro wg różnych szur - teoryj to z uwagi na te laby wybuchła wojna, to czemu ich nie zniszczono, nie zajęto w 1-szej kolejności?


Bo teorie nie uwzgledniaja tego, ze kazde normalne panstwo ma takie laboratoria, w ktorych pracuja nad roznymi rodzajami broni. Jesli Polska takich laboratoriow nie ma - to znaczy, ze szanujacym sie panstwem nie jestesmy. Takie stare powiedzenie mojej babci: jak sie chce psa uderzyc to kij sie zawsze znajdzie. I tez ciekawe, ze P*tin nie mowil o tych laboratoriach od poczatku, a tylko o "denazyfikacji".
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #25 dnia: Marca 11, 2022, 15:34:34 pm »

Nawet normalne, cywilne ośrodki medyczne prowadzące zawaansowane badania wirusologiczne i profilaktyczne pracują
w znacznej mierze w utajnieniu. Poznałem kiedyś osobę której zadaniem była opieka pielęgniarska w zachodnim, specjalistycznym szpitalu uniwersyteckim zajmującym się leczeniem rzadkich i niebezpiecznych chorób zakaźnych, z jej relacji wynikało że miejsce funkcjonowało niczym strefa 51. Na przykład istniały wydzielone pomieszczenia i skrzydła do których większość personelu miała bezwzględny zakaz wstępu a także kontaktowania się z przebywającymi tam ludźmi, zarówno lekarzami jak i chorymi. Dowiedziałem się również że jest katalog chorób o istnieniu których nie informuje się szeroko opinii publicznej.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2022, 15:55:19 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #26 dnia: Marca 11, 2022, 17:31:31 pm »

Nawet normalne, cywilne ośrodki medyczne prowadzące zawaansowane badania wirusologiczne i profilaktyczne pracują
w znacznej mierze w utajnieniu. Poznałem kiedyś osobę której zadaniem była opieka pielęgniarska w zachodnim, specjalistycznym szpitalu uniwersyteckim zajmującym się leczeniem rzadkich i niebezpiecznych chorób zakaźnych, z jej relacji wynikało że miejsce funkcjonowało niczym strefa 51. Na przykład istniały wydzielone pomieszczenia i skrzydła do których większość personelu miała bezwzględny zakaz wstępu a także kontaktowania się z przebywającymi tam ludźmi, zarówno lekarzami jak i chorymi. Dowiedziałem się również że jest katalog chorób o istnieniu których nie informuje się szeroko opinii publicznej.
Tak. Laboratorium w Wuhan też było takim laboratoriym, w którym za pieniądze można było robić to, czego w US robić się nie da.
Ciekawym kwestii broni biologicznej polecam tę pozycję: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/159217/biohazard
edit:
polecam jeszcze to: https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/11/wojna-i-bio-laby-na-ukrainie-oraz-pandemia-wszystko-jest-ze-soba-powiazane/
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2022, 23:18:14 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #27 dnia: Marca 12, 2022, 08:19:28 am »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Urban
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #28 dnia: Marca 12, 2022, 20:33:17 pm »

Od kilku tygodni w Polsce trwa festiwal podejrzanego ukrainofilstwa. Prawa strona sceny politycznej zawodzi, nie wyciąga spraw: ekshumacji i godnego upamiętnienia ofiar rzezi wołyńskiej, rezygnacji z roszczeń terytorialnych względem Polski (vide: http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2967 ), a także przeprosin za ludobójstwo.
Polacy winni ruszyć na ulice miast i przynajmniej próbować wywrzeć presje, aby te kwestie zostały załatwione. Czy na PiS by to podziałało? Tego nie wiemy.
Porządny rząd uzależniłby jakąkolwiek pomoc od tego czy Ukraińcy spełnią te warunki.
Następna sprawa to przyjmowanie "uchodźców wojennych". Ukraina ma ludności tyle co Polska, a terytorium dwa razy większe, czy na prawdę nie ma gdzie tych ludzi schronić? Wojna rozpoczęła się 22.02, a minister Maląg już trochę wcześniej trąbiła o otwartości rynku pracy dla obywateli Ukrainy.
Niektórzy powiedzą, że brakuje rąk do pracy i się przydają. Pragnę takim przypomnieć, że w Kazachstanie żyje 100 000 Polaków i osób polskiego pochodzenia, na których sprowadzenie nigdy nie było pieniędzy/chęci? A tak w ogóle mało jest teraz młodzieży wałęsającej się bez celu po ulicach albo studentów, którzy też nie wiedzą co ze sobą zrobić? Ręce do pracy są, tylko trzeba trochę pomyśleć.
Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #29 dnia: Marca 12, 2022, 21:10:27 pm »

Ludzie, o czym wy piszecie...

Mamy tu do czynienia z iście bandyckim, niczym niesprowokowanym atakiem na niewinny kraj. Czy Ukraina miała jakiekolwiek plany napaści na Rosję? Zagrażała Putinowi?
Czym Rosji zagrażały bombardowane szpitale, szkoły czy mieszkania. Albo czym zawinili mieszkańcy Mariupola że bierze się ich głodem? I to tylko dlatego, że jeden świr, wodzony przez swoich klakierów próbuje ziścić w praktyce teorię o trójjedynej Rosji.

Wypominanie żyjącym i walczącym o swoją Ojczyznę Ukraińcom zbrodni popełnionych przez ich dziadków jest w tym momencie kompletnie niepoważne. A skala kłamstw, propagandy jakie serwuje Putin i jego akolici Rosjanom i opinii międzynarodowej przekracza jakiekolwiek granice przyzwoitości. Czy katolik może stawać po stronie agresora? Bronić kłamstw? Odmawiać potrzebującym pomocy?

"Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2022, 21:12:06 pm wysłana przez Natanael » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 22 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Najazd Moskali na Ukrainę « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!