Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:37:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dokąd zmierzasz Francjo?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Dokąd zmierzasz Francjo?  (Przeczytany 9911 razy)
Tomasz
Gość
« dnia: Lutego 11, 2009, 22:47:14 pm »

http://virgo-maria.org/Fichiers_Diaporama/Clochers_de_France/OdeauxclochersdeFrance.exe (15 MB)
Zapisane
eciu peciu
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 11, 2009, 23:33:56 pm »

Nieładnie tak wrzucać plik .exe nie pisząc co to w ogóle jest.
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 11, 2009, 23:56:22 pm »

Mi to się nawet nie chce odpalić... może to tradi wirus blokujący otwieranie stron antykatolickich. 8)
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 12, 2009, 00:07:45 am »

Ja zaryzykowalem - choc troche glupio - i ogladnalem. Smutne to  :-\
Zapisane
Dono
adept
*
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 12, 2009, 01:04:01 am »

Ja niestety tego wieczoru go nie otworzę. Linux nie obsługuje plików .exe, a z WINE, emulatorem takowych plików pod Linuksem, pomęczę się jutro rano. Czy mógłby Pan powiedzieć, co takiego znajduje się w tym pliku?
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 12, 2009, 01:08:13 am »

Ja niestety tego wieczoru go nie otworzę. Linux nie obsługuje plików .exe, a z WINE, emulatorem takowych plików pod Linuksem, pomęczę się jutro rano. Czy mógłby Pan powiedzieć, co takiego znajduje się w tym pliku?
Pokazane sa zdjecia kilku czy kilkunastu pieknych kosciolow francuskich, ktore z jakiegos powodu zostaly zburzone. Smutne to, ale prawdziwe.
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 12, 2009, 09:28:00 am »

Bardzo smutne to tu widac... Duch Rewolucji francuskiej jak widać nie gine...

Bywam we Francji dość często ale na szczeście nie spotkałem sie z burzeniem kosciołów. Byłem natomiast w kościołach zamienionych na sale koncertowe, muzea czy centra kultury (dokładnie jak po rewolucji w ZSRR). Niestety nawet często "czynne" kościoły są np. pozbawione Najświętszego Sakramentu a kapłan bywa tam raz na tydzień albo i rzadziej. 
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 16, 2009, 13:02:58 pm »

Bardzo smutne to tu widac... Duch Rewolucji francuskiej jak widać nie gine...
Bywam we Francji dość często ale na szczeście nie spotkałem sie z burzeniem kosciołów. Byłem natomiast w kościołach zamienionych na sale koncertowe, muzea czy centra kultury (dokładnie jak po rewolucji w ZSRR). Niestety nawet często "czynne" kościoły są np. pozbawione Najświętszego Sakramentu a kapłan bywa tam raz na tydzień albo i rzadziej. 
No, jesli raz na tydzien, to jest to jeszcze calkiem zywa parafia...  :-\
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 16, 2009, 15:31:28 pm »

Nie ma się czemu dziwic. W pewnym mieście na północy Francji, przy 120 tyś. mieszkańców jest zaledwie 5 księży (moze teraz 6)...
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 16, 2009, 15:51:30 pm »

PRZECIEŻ ZA CO TAKIEGO TO NORMALNIE BIĆ I PATRZEĆ CZY RÓWNO PUCHNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
.......normalnie zburzyć to bym im zburzył...3/4 nowoczesnej architektury we francji...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
michal_k
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 16, 2009, 15:53:32 pm »

Pewne seminarium interdiecezjalne (dla 3 diecezji) miało w 2004 r. na wszystkich latach studiów zdaje sie 8 kleryków...
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 16, 2009, 15:57:05 pm »

Nie ma się czemu dziwic. W pewnym mieście na północy Francji, przy 120 tyś. mieszkańców jest zaledwie 5 księży (moze teraz 6)...
...ze srednia wieku ponad 75, o ile jest dobrze...

Zastanawiam sie, jakie sa motywacje burzenia starych kosciolow - przeciez jest to z reguly najstarszy budynek w danej miejscowosci (nawet, jesli nie jest uzywany), czesto jedyny ladny architektonicznie element, jest swoista wizytowka i wrosl w krajobraz. Wiem, utrzymanie pustego budynku tez kosztuje, ale powinno to byc interesem samej wsi/miasta, zeby to, co zabytkowe zachowac.

Pewne seminarium interdiecezjalne (dla 3 diecezji) miało w 2004 r. na wszystkich latach studiów zdaje sie 8 kleryków...
To tez duzo ;)
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 16, 2009, 15:59:34 pm »

Jeszcze do niedawna architektury z XIX w. nie traktowano jako dzieła w pełni wartościowego. I to właśnie zapewne o takie kościoły chodzi. Bo wątpię mimo wszystko, ze burzy sie dajmy na to średniowieczny kościół bo jest za drogi w utrzymaniu.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 16, 2009, 16:05:31 pm »

W wiekszosci sa to koscioly neogotyckie i neoromanskie, wygladaja na o wiele starsze - pewnie dlatego, ze dlugo nieuzywane. Ale i tak szkoda  :(
Dla wierzacego chrzescijanina nie ma chyba nic gorszego niz widok miejsca, w ktorym kiedys gromadzili sie wierni, w ktorym kwitlo zycie, a teraz stoi puste albo jest burzone.
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 16, 2009, 16:08:41 pm »

Przeciez to jest identyczna sytuacja jak kiedys w ZSRR... Mamy "nowoczesną" Europę....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Dokąd zmierzasz Francjo? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!