Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 21:39:52 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Historia zboczeńca w habicie o.Pawła Malińskiego OP
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: Historia zboczeńca w habicie o.Pawła Malińskiego OP  (Przeczytany 8211 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5777


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #15 dnia: Marca 31, 2021, 19:42:13 pm »

https://www.youtube.com/watch?v=tz6_YiglWm0
Ojciec Paweł Gużyński wykorzystując aferę mimochodem odgryza się za uciszanie i ujawnia ciekawy szczególik.  ::)
Niech Pan ujawni ten szczególik, bo ja nie mogę patrzeć na jego obślizłą fizjonomię.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #16 dnia: Marca 31, 2021, 21:46:02 pm »

Ojciec Gużyński twierdzi że 3 lata temu proponował powołanie świeckiej komisji do zbadania przestępstw i nadużyć seksualnych w zakonie dominikańskim ale wyłapał but w pysia m.in z powodu działań swojego współbrata który teraz biadoli że dominikanie stracili rzekomy, dobry pijar. Nie mam za grosz zaufania do niego ani innych dominikanów ale przypuszczam że w tej sprawie mówi prawdę choć zapewne kierowała nim chęć zemsty.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2021, 22:32:00 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 01, 2021, 11:16:55 am »

Merytoryczne i zasadne uwagi Tomasza Rowińskiego odnośnie dominikańskiej komisji wyjaśniającej:
https://www.youtube.com/watch?v=Ho_sw1tYIJY

Cytuj
O. Paweł Maliński, tak jak Jean Vanier założyciel wspólnoty Arka, wspólnoty w której żyją osoby niepełnosprawne intelektualnie z ich pełnosprawnymi przyjaciółmi [1] jest duchowym uczniem braci Philippe, napisał doktorat o teologii Marie-Dominique Philippe'a, bywał u niego na seminariach czy też sesjach filozoficzno-duchowych. Choć w jego doktoracie znajdziemy przypisy tylko do tłumaczeń, a nie oryginalnych wydań dzieł Phillipe’a, to jednak nie musiało to być przeszkodą by wystarczająco francuski rozumiał, “ze słuchu”. Na łamach “Przewodnika Katolickiego” wspominał swoje wrażenia z wykładów francuskiego współbrata. Dziś wiemy, było to szeroko opisywane, że zarówno bracia Philipe, jak i Jean Vanier łączyli swój autorytet duchowy z nakłanianiem kobiet do czynności seksualnych, którym nadawali znaczenie duchowe. Ten sam wątek znajdziemy w świadectwach dotyczących praktyk Pawła Malińskiego. Czy polski dominikanin przeszedł jakiś rodzaj praktycznego wtajemniczenia u swojego francuskiego współbrata, czy trucizna wystarczająco silna była ukryta gdzieś w pismach Francuza, czy też może miało tu miejsce inne mniej lub bardziej duchowe oddziaływanie? Powinno to zostać zbadane. 

Z perspektywy wiary czyny o. Pawła Malińskiego trzeba uznać za zły owoc pewnej duchowej atmosfery, której uległa znaczna część ruchu charyzmatycznego we Francji, do którego zresztą przez lata należałem. Ruch ten zrodził liczne wspólnoty, które uważano za nadzieję Kościoła. Niestety wiele z nich ostatecznie przestało istnieć lub też przeszło dramatyczne perturbacje, pełne złamanych sumień i życiorysów. Mistycyzacja relacji międzyludzkich, łączenie erotyki i mistyki, tak bardzo promowane w Polsce przez różne katolickie periodyki, które miało być uwzniośleniem życia małżeńskiego, nową lepszą tego życia teologią i lepszą jego realizacją, skończyło się sakralną przemocą seksualną. A może tłumaczenie doświadczeń mistyków z przeszłości poprzez erotykę było tylko racjonalizacją dla erotycznych praktyk “nowej duchowości”?
http://christianitas.org/news/duchowe-korzenie-sprawy-o-pawla-malinskiego/
Zapisane
Mruk
uczestnik
***
Wiadomości: 129

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 01, 2021, 12:33:38 pm »

Świeckie ramię zadziałało:

https://wiadomosci.wp.pl/dominikanin-pawel-m-trafi-do-aresztu-uslyszal-7-zarzutow-jeden-z-nich-dotyczy-gwaltu-6624260222233120a
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 01, 2021, 13:16:42 pm »

Świeckie ramię zadziałało:

https://wiadomosci.wp.pl/dominikanin-pawel-m-trafi-do-aresztu-uslyszal-7-zarzutow-jeden-z-nich-dotyczy-gwaltu-6624260222233120a

Kościół się sypie - przyznał przełożony Dominikanów. Czyli posoborowie się sypie. Ostatnia nadzieja - charyzmatycy, boszaborowcy, gulgulowcy, walą w dno popisowo: gwałcą zakonnice.
Zalinkowany powyżej Terlikowski słusznie w końcu (lepiej późno niż wcale) mówi o potrzebie wykrztuszenia słowa "przepraszam".
Od co najmniej 10 lat czekamy na słowa "przepraszamy" wobec tradycjonalistów; za kłamstwa, zwykłe chamstwo, arogancję "tryumfującego" posoborowia.

Stało się tak jak przewidywałem (za co obrywało mi się nawet na fk) jeżeli tradycjonaliści i inni nie wymuszą zmian w Kościele zrobi to lewica i media. Ostrzegałem przed żyrowaniem przestępczej działalności przez tradsów.

Teraz jest moment na upomnienie się o tradycję. Jeżeli tego nie zrobimy, nic się nie zmieni. Trzeba mówić co się robi z nieposłusznymi kapłanami niemającymi wsparcia rodziny i wiernych.

https://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/12/realizzazione-pratica-del-motu-proprio.html

https://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/06/46-wiernych-to-za-mao-jak-na-wspolnote.html
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2021, 13:19:46 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sindarin
bywalec
**
Wiadomości: 81


Litera Tura - blog literacki
« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 06, 2021, 13:23:22 pm »

Zdjęcie panów dominikanów z biegu wygląda jak słit focia jakichś cwaniaczków z korpo. Ludzie ci nie budzą najmniejszego zaufania.
Zapisane
Zapraszam na blog literacki https://ltura.blogspot.com/
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 06, 2021, 14:36:28 pm »

uwagi Tomasza Rowińskiego

Na jednym oddechu wymienia Christianitas i Więź. Smutne  :'(

Ale uwagi o "obiektywizmie" Terlikowskiego choć subtelne, bardzo trafne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 09, 2021, 20:12:58 pm »

Ale uwagi o "obiektywizmie" Terlikowskiego choć subtelne, bardzo trafne.[/font][/size]
Komisja jeszcze na dobre nie rozpoczęła prac a już Terlikowski nie omieszkał swoim starym zwyczajem mielić bez sensu jęzorem mimo iż wcześniej deklarował że nie będzie udzielał się w mediach odnośnie tej sprawy:
https://www.tygodnikpowszechny.pl/probierz-prawdy-167077
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2021, 20:14:57 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 19, 2021, 00:59:30 am »

We Francji wyszła książka „La Trahison des pères” („Zdrada ojców”) - o molestowaniu i manipulacjach w ruchach charyzmatycznych.

https://wiez.pl/2021/04/16/jak-opatrznosciowi-mezowie-stali-sie-seksualnymi-drapiezcami/
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #24 dnia: Września 18, 2021, 14:36:07 pm »

Cytuj
Prowadzona we Wrocławiu w latach 1996–2000 przez Pawła M. Wspólnota św. Dominika miała wszystkie cechy sekty. O. Maciej Zięba OP i późniejsze władze zakonu przez ponad 20 lat reagowali nieodpowiednio – diagnozuje komisja Terlikowskiego.

https://wiez.pl/2021/09/15/dominikanie-raport-komisji-terlikowskiego-streszczenie/

Ważny fragment:
Cytuj
Zastosowana przez Pawła M. adaptacja ruchu charyzmatycznego w prowadzonej przez niego działalności duszpasterskiej była wadliwa, oparta na subiektywnych intuicjach i odczuciach, sprzeczna z regułami Kościoła katolickiego, z wykorzystaniem zniekształconych wątków mesjanistycznych, maryjnych i ekspiacyjnych. Od wczesnych etapów formacji zakonnika fascynowały przede wszystkim aspekty demonologiczne, co wpłynęło na kształtowanie się u niego coraz bardziej aberracyjnego ujęcia doktryny katolickiej.

Skrajna demonizacja rzeczywistości, wzmocniona modnymi w kręgach charyzmatycznych w latach 90. ubiegłego wieku lekturami (także powstałymi w protestanckich kręgach pentekostalnych) na temat tzw. modlitwy uwolnienia od wpływów zła osobowego oraz praktyk egzorcyzmalnych, utwierdziła Pawła M. w przekonaniu o jego wyjątkowej roli „terapeuty duchowego” w odniesieniu do powierzonych mu wiernych.

Ponadto zainteresowanie dziełami i osobą osławionych braci o. Marie-Dominique Philippe’a OP i (choć w mniejszym stopniu) o. Thomasa Philippe’a OP [1], zwieńczone obroną wątpliwej jakości doktoratu, jeszcze bardziej wzmocniło deformację wewnętrznego życia religijnego zakonnika. Paweł M. uznał bowiem, że jego powołaniem jest stworzenie – podobnie jak w przypadku dwóch francuskich dominikanów – „nowej wspólnoty” oraz zgromadzenia zakonnego, w których mógłby realizować jako przywódca i kierownik duchowy wyznawaną przez siebie wersję wiary chrześcijańskiej.
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2021, 14:39:59 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Historia zboczeńca w habicie o.Pawła Malińskiego OP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!