Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:30:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: o. Wojciech Gołaski OP podejmuje współpracę z FSSPX
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: o. Wojciech Gołaski OP podejmuje współpracę z FSSPX  (Przeczytany 6547 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #30 dnia: Sierpnia 24, 2021, 21:58:03 pm »

Dobrze, że o. Wojciech nie został w tym wszystkim sam, jak salezjanin z Poznania.

No nie! "Salezjanin z Poznania" to nie ta liga. Za nim (salezjaninem) ewidentnie ktoś stoi, komu zależy na ośmieszeniu tradycji a defekty charakteru owego salezjanina bardzo temu sprzyjają. I wcale nie jest sam, na jego benefisy sądowe w Poznaniu zajeżdżają nawet ciotki rewolucji z Warszawy. Jest mi to przykro pisać, bo kiedyś poznałem go osobiście, wydał mi się całkiem sympatyczny, ciekawie opowiadał o swoich afrykańskich czasach i wtedy jeszcze nie było jakiś wyraźnych oznak w jakim kierunku podąży jego zainteresowanie Tradycją. Niestety jego upadek jest zatrważający.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2021, 22:01:41 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1483

« Odpowiedz #31 dnia: Sierpnia 24, 2021, 22:53:54 pm »

Szkoda że w Afryce nie pozostał - choć i tak by było o nim głośno
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #32 dnia: Sierpnia 25, 2021, 09:08:31 am »

Dobrze, że o. Wojciech nie został w tym wszystkim sam, jak salezjanin z Poznania.

No nie! "Salezjanin z Poznania" to nie ta liga. Za nim (salezjaninem) ewidentnie ktoś stoi, komu zależy na ośmieszeniu tradycji a defekty charakteru owego salezjanina bardzo temu sprzyjają. I wcale nie jest sam, na jego benefisy sądowe w Poznaniu zajeżdżają nawet ciotki rewolucji z Warszawy. Jest mi to przykro pisać, bo kiedyś poznałem go osobiście, wydał mi się całkiem sympatyczny, ciekawie opowiadał o swoich afrykańskich czasach i wtedy jeszcze nie było jakiś wyraźnych oznak w jakim kierunku podąży jego zainteresowanie Tradycją. Niestety jego upadek jest zatrważający.

Sam nie mogę znieść wypowiedzi księdza Woźnickiego, natomiast docierały do nas informacje, ze był źle traktowany przez kolegów. My możemy sobie pisać w internecie i rozważać mniej lub bardziej uczone teorie, natomiast kapłani i zakonnicy mają często tylko siebie nawzajem. Jeśli taka rodzinna zakonna przemienia się w rodzinę patologiczną, to często nie ma innej drogi jak odejście, i wydaje się że tak było też w przypadku o. Wojciecha. Trochę to dziwne, bo miałem dominikanów za lepiej wykształconych i uwrażliwionych w temacie tradycji liturgicznych Kościoła. To chyba też jest negatywny efekt Franciszka.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #33 dnia: Sierpnia 25, 2021, 10:25:21 am »

Coś tam było na rzeczy , bo zanim nauczył się odprawiać Mszę Wszechczasów miał już zakaz głoszenia kazań od swoich przełożonych.
Ale po której stronie leżała wina, nie wiem, choć nie wykluczam sporego udziału księdza Michała.
Co do dominikanów, wydali wszak takiego Szustaka i paru innych nie lepszych.
Kilka lat temu miałem kontakty ze świeckimi dominikanami i już wtedy ich opinia o duchownych z tego zgromadzenia była zdecydowanie negatywna.
Przy okazji poznałem jednego Ojca, wyjątek w tym towarzystwie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2021, 10:30:00 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #34 dnia: Sierpnia 25, 2021, 12:02:01 pm »

Jak można przeczytać Msze tradycyjne będą w Jamnej.

Zapisane
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #35 dnia: Sierpnia 25, 2021, 13:01:34 pm »

Dobrze, że o. Wojciech nie został w tym wszystkim sam, jak salezjanin z Poznania.

No nie! "Salezjanin z Poznania" to nie ta liga. Za nim (salezjaninem) ewidentnie ktoś stoi, komu zależy na ośmieszeniu tradycji a defekty charakteru owego salezjanina bardzo temu sprzyjają. I wcale nie jest sam, na jego benefisy sądowe w Poznaniu zajeżdżają nawet ciotki rewolucji z Warszawy. Jest mi to przykro pisać, bo kiedyś poznałem go osobiście, wydał mi się całkiem sympatyczny, ciekawie opowiadał o swoich afrykańskich czasach i wtedy jeszcze nie było jakiś wyraźnych oznak w jakim kierunku podąży jego zainteresowanie Tradycją. Niestety jego upadek jest zatrważający.

Sam nie mogę znieść wypowiedzi księdza Woźnickiego, natomiast docierały do nas informacje, ze był źle traktowany przez kolegów. My możemy sobie pisać w internecie i rozważać mniej lub bardziej uczone teorie, natomiast kapłani i zakonnicy mają często tylko siebie nawzajem. Jeśli taka rodzinna zakonna przemienia się w rodzinę patologiczną, to często nie ma innej drogi jak odejście, i wydaje się że tak było też w przypadku o. Wojciecha. Trochę to dziwne, bo miałem dominikanów za lepiej wykształconych i uwrażliwionych w temacie tradycji liturgicznych Kościoła. To chyba też jest negatywny efekt Franciszka.
Tradycję liturgiczne dominikanów to podróbka muzyki tradycyjnej.
Wykształceni niestety nie wyklucza patologii.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #36 dnia: Sierpnia 27, 2021, 21:35:18 pm »

"– Status prawny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X (FSSPX) jest w Kościele nieuregulowany i skomplikowany. Niektóre przepisy wydają się być sprzeczne – stwierdza ks. prof. Piotr Majer, kanonista, konsultor Rady Prawnej KEP. Odnosząc się do komentowanego ostatnio w mediach przejścia do Bractwa dominikanina, o . Wojciecha Gołaskiego, ks. prof. Majer podkreśla, że zakonnik działa wbrew złożonemu przez siebie ślubowi posłuszeństwa, co powinno się spotkać z reakcją władz zakonu."

Kanonista: Status prawny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nieuregulowany
(...)
https://www.ekai.pl/kanonista-status-prawny-bractwa-kaplanskiego-sw-piusa-x-nieuregulowany/
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #37 dnia: Sierpnia 27, 2021, 22:08:01 pm »

Na początku wojny feldmarszałek Goering powiedział, jak choć jedna bomba spadnie na Berlin możecie mnie nazywać Majer. I tyle w tym temacie. Mądremu dość.

P.S. Obok na cytowanej stronie trafiłem na ciekawy kwiatek odnośnie faktu że na audiencji 11 sierpnia Franciszek w duchu Tradycji podsumował żydowską Torę i jak się ono zaraz obruszyło. Aj waj ale giewałt!


https://www.ekai.pl/po-wypowiedzi-papieza-rabini-pytaja-o-przyszlosc-stosunkow-katolicko-zydowskich/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2021, 22:20:42 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #38 dnia: Sierpnia 30, 2021, 16:23:16 pm »

Ucieczka od odległégo biskupa Franciszka została uzasadniona obszérnie i zrozumiale. Uzasadnienié dołączenia do fabryjan* jest nieporównywalnie słabszé.
*(le) febvre ← (ille) faber

Wszystko to schodzi dziś na plan dalszy w obliczu śmiertelnego zagrożenia argentynską rewolucją.

To zagrożenié jest śmiertelné jak każdy człowiek, a nawet ze względu na wiek bardziéj.

Wtrącając swoje 2 grosze w temacie czytań nadmienię że nie uważam za sensowne zmieniać dotychczasową praktykę liturgiczną (po łacinie i w języku narodowym na początku homilii) wszak mają one dwojakie cele a mianowicie uwielbienie Boga (po łacinie) oraz pouczenie zgromadzenia (odczyt w językach narodowych).

Nie podzielam tégo zdania, że mają różné cele, a ponadto uważam, że przedwczesna racjonalizacja na siłę jest poważną (być może głównie zachodnią) chorobą. Trzeba czekać na zrozumienié.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2021, 19:09:33 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
wiliams
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #39 dnia: Sierpnia 31, 2021, 10:58:07 am »

To PXy tworzą olbrzymią hegemonię. Wybuch niczym rewolucja mariawicka.  Brakuje walk w Błoniu o kościół.

Na liście księży posługujących w gdyńskim przeoracie, pojawiło się nazwisko kapłana z diecezji szczecińskiej. Na pięciu księży w tym miejscu, dwóch jest wyświęconych w Zaitzkofen, a reszta to "transfery"
Z innych ciekawostek, za kilka tygodni w Warszawie otwarty zostanie tunel pod Ursynowem, wieńczący południowo-zachodnią obwodnicę łącząc ją z Mostem Południowym. Jest to o tyle istotne, że wierni z dzielnic południowych, zachodnich i miejscowości takich jak Pruszków, Piastów, Janki czy Piaseczno uzyskają sensowny dojazd samochodem do kaplicy w Radości (w Józefowie w sumie też).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2021, 13:40:44 pm wysłana przez wiliams » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #40 dnia: Września 12, 2021, 10:52:41 am »

Dziś rano w kaplicy PX we Wrocławiu Mszę celebrował o. Gołaski.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #41 dnia: Września 12, 2021, 15:21:58 pm »

Dominikańską?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #42 dnia: Września 12, 2021, 15:28:13 pm »

Dominikańską?
Niestety nie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #43 dnia: Listopada 13, 2021, 00:02:19 am »

List o. Gołaskiego dotarł do anglosfery:
https://rorate-caeli.blogspot.com/2021/11/open-letter-by-dominican-theologian-fr.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: o. Wojciech Gołaski OP podejmuje współpracę z FSSPX « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!