Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Maj 19, 2022, 02:06:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
226835 wiadomości w 6542 wątkach, wysłana przez 1654 użytkowników
Najnowszy użytkownik: WiolaNM
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jak to ksiądz gwałcił i okaleczał -przełom w sprawie księdza oskarżonego o gwałt
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Jak to ksiądz gwałcił i okaleczał -przełom w sprawie księdza oskarżonego o gwałt  (Przeczytany 726 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7378

« dnia: Sierpień 20, 2021, 13:20:42 pm »

Przełom w sprawie księdza oskarżonego o gwałt

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie, nastąpił przełom w sprawie księdza z diecezji kieleckiej (powiat miechowski) oskarżonego o gwałt i okaleczenia wówczas nastolatki – Marii K. Najnowsze wyniki śledztwa w tej sprawie spowodowały postawienie zarzutów byłemu partnerowi kobiety.
Wykonano dodatkowe badania genetyczne i przesłuchano świadków. Śledczy ustalają, czy ksiądz nie padł ofiarą fałszywych oskarżeń, a były partner oskarżającej, wskutek zaistniałych nowych dowodów w sprawie – trafił do aresztu.

Maria K. oskarżyła księdza o gwałt i okaleczenia, gdy była w wieku 12 lat. W związku z zawiadomieniem, prokuratura zabezpieczyła w śledztwie części garderoby. Najnowsze wyniki badań pozwoliły na stwierdzenie, że ślady na odzieży należą do byłego chłopaka kobiety, który przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Miał się dopuszczać kontaktów seksualnych z nastolatką od stycznia do maja 2015 roku, w miejscowości Książ Wielki.

Do odrębnego postępowania zostały wyłączone materiały w sprawie fałszywego oskarżenia księdza – w dalszym ciągu badana jest wersja przedstawiona przez Marię K.

Sprawa stała się głośna w marcu 2021 r., po wyemitowaniu programu w „Faktach TVN”. Wówczas rzecznik Kurii w Kielcach wyjaśniał, iż po otrzymaniu zgłoszenia w lipcu 2015 r., zgodnie z przewidzianą procedurą kościelną, zostało podjęte dochodzenie wstępne prowadzone przez Kurię Diecezjalną w Kielcach.

Po uzyskaniu informacji o wszczęciu postępowania przez Prokuraturę Rejonową w Miechowie, zgodnie z zasadą, według której nie należy prowadzić równolegle postępowania wewnątrzkościelnego, postępowanie kanoniczne zostało zawieszone.

W prowadzonym przez prokuraturę śledztwie, ksiądz, o którym jest wyżej mowa, był przesłuchiwany w charakterze świadka. Nie postawiono mu żadnych zarzutów. W oświadczeniu poinformował Kurię o umorzeniu śledztwa.

https://www.ekai.pl/przelom-w-sprawie-ksiedza-oskarzonego-o-gwalt/Sprawa stała się głośna w marcu 2021 r., po wyemitowaniu programu w „Faktach TVN”. --> można przeczytać i krótkie nagranie obejrzeć tu:

Opowiedziała, jak ksiądz ją gwałcił i okaleczał. "Chciałam się rzucić pod ciężarówkę"
(...)
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/12-latka-byla-gwalcona-przez-ksiedza-duchowny-wciaz-jest-na-wolnosci,1053217.html


Pytanie nasuwa się samo, czy Fakty TVN zamieszczą teraz sprostowanie i wyjaśnienie tej sprawy?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7378

« Odpowiedz #1 dnia: Październik 06, 2021, 17:11:12 pm »

Inny przypadek z happy endem.

Kilka miesięcy temu wszystkie portale rozpisywały się o szokujących szczegółach nadużyć na tle seksualnym w watykańskim Preseminarium św. Piusa X, Zeznawał też 25-letni Polak Kamil J. Młody Polak zamieszkał w tym internacie w 2009 roku, gdy miał 13 lat.

Więcej można poczytać tu:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan-polak-przed-trybunalem-opisal-wykorzystywanie-seksualne-w-preseminarium/s435qc2
... czy tu:
https://deon.pl/kosciol/szokujace-szczegoly-naduzyc-na-tle-seksualnym-w-watykanskim-preseminarium-sw-piusa-x,1212176

Dziś czytamy:

Watykan: trybunał oczyścił z zarzutów dwóch księży. Chodzi o nadużycia w niższym seminarium

Księży uwolniono od zarzutów o rzekome wykorzystanie seksualne, do którego miało dochodzić w latach 2007-2012 w niższym seminarium w Watykanie.

Przez rok przed trybunałem w Watykanie toczył się proces księdza Gabriele Martinellego i księdza Ernesto Radice, byłego rektora preseminarium.

Martinelli był oskarżony o zmuszanie do relacji seksualnej osoby znanej jedynie pod inicjałami L.G. Do czynów tych miało dojść w latach 2007-2012. Zarówno sprawca, jak i ofiara byli przez część tego okresu nieletni.

Księdza Radice oskarżano o tuszowanie rzekomych nadużyć. Obaj kapłani konsekwentnie zaprzeczali popełnieniu wykroczeń i oskarżali L.G. o prowadzenie osobistej zemsty przeciwko nim.

Papież przeniósł placówkę poza Watykan
(...)
https://stacja7.pl/zwatykanu/watykan-trybunal-oczyscil-z-zarzutow-dwoch-ksiezy-chodzi-o-naduzycia-w-nizszym-seminarium/

Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Jak to ksiądz gwałcił i okaleczał -przełom w sprawie księdza oskarżonego o gwałt « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.14 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!