Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 00:20:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 79042 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #180 dnia: Lipca 20, 2021, 20:48:57 pm »

Przykład dyspensy biskupiej (na mocy kan. 87 §1 KPK) od zakazu odprawiania Mszy w kościołach parafialnych. Ks. Paprocki, biskup Springfield w stanie Illinois.

https://www.dio.org/uploads/files/Worship/Decree_Implementing_the_Motu_Proprio_Traditionis_Custodes_7-19-2021.pdf
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #181 dnia: Lipca 20, 2021, 21:06:16 pm »

Zapraszam na seans antyfranciszkowy pt.: Skąd się wziął atak Franciszka na Tradycyjną Mszę Rzymską?

http://przedsoborowy.blogspot.com/2021/07/skad-sie-wzia-atak-franciszka-na.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #182 dnia: Lipca 20, 2021, 22:18:25 pm »

https://www.ekai.pl/zydzi-zadowoleni-z-motu-proprio-franciszka-ograniczajacego-tradycyjna-msze-sw/

List apostolski Franciszka w formie motu proprio „Traditionis custodes” z 16 lipca, poważnie ograniczający możliwości sprawowania Mszy św. według Mszału Rzymskiego z 1962, wywołał zadowolenie wielu środowisk żydowskich w Izraelu i na świecie. Według nich oznacza to ostateczne odejście m.in. od modlitw o „nawrócenie wiarołomnych i zaślepionych Żydów”, które były obecne w liturgii sprzed Soboru Watykańskiego II.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #183 dnia: Lipca 20, 2021, 22:28:11 pm »

o ich niedoczekanie :D

jak wróci papież na Watykan, to po każdej Mszy cichej będzie modlitwa o nawrócenie wiarołomnych żydów, bezpośrednio po modlitwie do św. Michała Archanioła!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #184 dnia: Lipca 20, 2021, 23:36:40 pm »

Moim znajomym prawosławnym podobało się na NOM to, że wszystko można zrozumieć, gdyż liturgia jest w języku narodowym. (...)

Typowy argument ludzi słabo z wiarą związanych. Ciekawe, co rozumieli Apostołowie najbliżej z Chrystusem związani podczas objawienia na Górze Tabor, a potem w czasie modlitwy w Ogrójcu.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #185 dnia: Lipca 20, 2021, 23:43:23 pm »

Moim znajomym prawosławnym podobało się na NOM to, że wszystko można zrozumieć, gdyż liturgia jest w języku narodowym.
Od wielu wielu lat ulubiony argument moich znajomych "nomków". Dziś ok 60-70% z nich to apostaci...
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #186 dnia: Lipca 21, 2021, 05:51:54 am »

Zapraszam na seans antyfranciszkowy pt.: Skąd się wziął atak Franciszka na Tradycyjną Mszę Rzymską?

http://przedsoborowy.blogspot.com/2021/07/skad-sie-wzia-atak-franciszka-na.html

》》Ten atak wygląda na źle przygotowany, słabo uzasadniony. Zauważmy też, że prócz pokrzykiwań nie ma w nim sankcyj. Wraz z erozją autorytetu i hierarchii posoborowej można sądzić, że jeśli ktoś będzie łamał zapisy TC bez robienia „dymu” w stylu sławetnego ks. Woźnickiego, ma pewne szansę na spokój. Wszak niemal wszyscy posoborowcy też będą łamać zapisy tego dokumentu, bo przecież nie zaczną celebrować – o co formalnie prosi (?!) Franciszek „z dochowaniem wierności księgom liturgicznym promulgowanym po Soborze Watykańskim II, bez ekscentryczności, które łatwo przeradzają się w nadużycia”.

Również zauważyłem brak sankcji i jest to kolejny powód do obaw. Według TC w tej chwili kapłan musi zrobić donos na samego siebie, czy to do biskupa, czy do Rzymu. Biskup o mentalności Franciszka otrzymuje potężne narzędzie nadużywania władzy, które spowoduje, że prawdopodobnie będzie on chciał delikwenta "ukarać" poza KPK - zsyłką lub przydzieleniem do pracy ponad siły. Wystarczy przypomnieć jak Bergolio tępił swój własny kler w ojczyznie.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #187 dnia: Lipca 21, 2021, 14:35:25 pm »

Bez dyskusji na fk przeleciał tekst p. Dawida Gospodarka, którego posądzałem niegdyś o pobieranie nauk u Opus Dei.
Wyjąłem najsmakowitsze fragmenty, to i owo pogrubiłem.
Tekst ten p. Krusejder zastręczył swoim czytelnikom na fb oceniając go jako "znakomity !"

I tak w istocie jest.
Sieroty po Summorum Pontificum rozumieją dobrze, że nowe MP jest strzałem w posoborowe kolano. Na dodatek pozycja tradycjonalistów-kolaborantów stopnieje. Dlatego zabiegają nawet u biskupów, by ci olali Franka i jego nowe Motu Proprio. Argumenty przedstawiają biskupom całkiem trafne i łopatologicznie przedstawione.
Wszystko podlane najgorszą wazeliną.
Pisałem wielokrotnie: agentów i renegatów nie szanuje się, choć byli bardzo przydatni w utrzymaniu Tradsów z dala od FSSPX.

Cytuj
Co teraz? Dużo będzie zależało od roztropności biskupów w realizacji zarządzeń papieża. (sic!) Wierni, którzy odkryli lub (nawet dzięki aktualnym ograniczeniom papieża) dopiero odkryją bogactwo dawnej liturgii, będą jej szukali.
Znajdą ją np. w Bractwie św. Piusa X Stolica Apostolska nie zmieniła przecież swoich wypowiedzi o tym, że można tam we Mszy uczestniczyć, a papież Franciszek dał nawet powszechne pozwolenie księżom Bractwa na ważne spowiadanie. Katolicy, którzy do tej pory mieli różne opory do posługi księży z Bractwa św. Piusa X, zostają teraz przez papieża Franciszka popchnięci w stronę kaplic i kościołów Bractwa (również księgarń i stron internetowych, gdzie, zapewniam, znajdą sporo treści nie podobających się papieżowi Franciszkowi).

Rozeznający powołanie mężczyźni, którym bliska była dawna liturgia, chętniej niż seminarium czy zakonu zdecydują się na jakiś tradycjonalistyczny instytut lub po prostu któreś z seminariów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Podobnie z żeńskimi powołaniami.
Tradycjonaliści aktualnie dość mocni w swoim radykalizmie i frustracji się utwierdzą, czego wyraz już zresztą można obserwować w różnych internetowych wypowiedziach. Będą z pewnością na różne sposoby oddziaływać na innych.

Niektórzy księża już po cichu deklarują niezgodę na zarządzenie Franciszka i przywołując np. bullę św. Piusa X „Quo primum tempore” zapowiadają, że będą w razie potrzeby nawet „tajnie” celebrowali po staremu.

Cytuj
Ufam, że w Polsce biskupi życzliwie odpowiedzą na potrzebę wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mam też nadzieję, że duszpasterze z nią związani wyciągną wnioski z obaw, jakie skłoniły papieża do wydania motu proprio „Traditionis custodes” i będą przykładali większą wagę do troski o jedność.

Czyńcie rachunek sumienia - księża celebrujący KRR:
Czemem uchybił Soboru drugu? Czemem Franciszku zasmucił?

PS
Tekst ma formę znakomitego raportu/donosu do Centrali. Może służyć jako wzór.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2021, 14:49:04 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #188 dnia: Lipca 21, 2021, 15:44:10 pm »

Bez dyskusji na fk przeleciał tekst p. Dawida Gospodarka, którego posądzałem niegdyś o pobieranie nauk u Opus Dei.
Wyjąłem najsmakowitsze fragmenty, to i owo pogrubiłem.
Tekst ten p. Krusejder zastręczył swoim czytelnikom na fb oceniając go jako "znakomity !"

I tak w istocie jest.
Sieroty po Summorum Pontificum rozumieją dobrze, że nowe MP jest strzałem w posoborowe kolano. Na dodatek pozycja tradycjonalistów-kolaborantów stopnieje. Dlatego zabiegają nawet u biskupów, by ci olali Franka i jego nowe Motu Proprio. Argumenty przedstawiają biskupom całkiem trafne i łopatologicznie przedstawione.
Wszystko podlane najgorszą wazeliną.
Pisałem wielokrotnie: agentów i renegatów nie szanuje się, choć byli bardzo przydatni w utrzymaniu Tradsów z dala od FSSPX.

Cytuj
Co teraz? Dużo będzie zależało od roztropności biskupów w realizacji zarządzeń papieża. (sic!) Wierni, którzy odkryli lub (nawet dzięki aktualnym ograniczeniom papieża) dopiero odkryją bogactwo dawnej liturgii, będą jej szukali.
Znajdą ją np. w Bractwie św. Piusa X Stolica Apostolska nie zmieniła przecież swoich wypowiedzi o tym, że można tam we Mszy uczestniczyć, a papież Franciszek dał nawet powszechne pozwolenie księżom Bractwa na ważne spowiadanie. Katolicy, którzy do tej pory mieli różne opory do posługi księży z Bractwa św. Piusa X, zostają teraz przez papieża Franciszka popchnięci w stronę kaplic i kościołów Bractwa (również księgarń i stron internetowych, gdzie, zapewniam, znajdą sporo treści nie podobających się papieżowi Franciszkowi).

Rozeznający powołanie mężczyźni, którym bliska była dawna liturgia, chętniej niż seminarium czy zakonu zdecydują się na jakiś tradycjonalistyczny instytut lub po prostu któreś z seminariów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Podobnie z żeńskimi powołaniami.
Tradycjonaliści aktualnie dość mocni w swoim radykalizmie i frustracji się utwierdzą, czego wyraz już zresztą można obserwować w różnych internetowych wypowiedziach. Będą z pewnością na różne sposoby oddziaływać na innych.

Niektórzy księża już po cichu deklarują niezgodę na zarządzenie Franciszka i przywołując np. bullę św. Piusa X „Quo primum tempore” zapowiadają, że będą w razie potrzeby nawet „tajnie” celebrowali po staremu.

Cytuj
Ufam, że w Polsce biskupi życzliwie odpowiedzą na potrzebę wiernych pragnących uczestniczyć we Mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Mam też nadzieję, że duszpasterze z nią związani wyciągną wnioski z obaw, jakie skłoniły papieża do wydania motu proprio „Traditionis custodes” i będą przykładali większą wagę do troski o jedność.

Czyńcie rachunek sumienia - księża celebrujący KRR:
Czemem uchybił Soboru drugu? Czemem Franciszku zasmucił?

PS
Tekst ma formę znakomitego raportu/donosu do Centrali. Może służyć jako wzór.
Mógłby Pan wyjaśnić jak to się stało, że nie został Pan księdzem? Byłby Pan znakomitym jezuitą. Wie Pan jak zachowują się wierni, duchowienstwo i papież, mógłby wiec Pan przewidywać reakcje i rozgrywać ich, a wszystko to dla dobra Tradycji. Temu dobre słowo, temu obietnica, a tamtemu kop w zadek. Żaden nawet by się nie połapał, że słyszy to co chce usłyszeć, a Msza by rosła i nie musiałby Pan iść na zgniłe kompromisy. Jeśliby Pana wyrzucili to poszedłby Pan do opozycji i dopiero wtedy mógłby Pan prawdziwie szachować biskupów. Ale nie wyrzuciliby Pana, tacy ludzie zostają biskupami i idą w kardynały. Naprawdę marnuje się Pan na tym Forum i nie jestem w stanie pojąć dlaczego tak jest. 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #189 dnia: Lipca 21, 2021, 16:56:49 pm »

@Licht
Rzeczywiście, trafił Pan w sedno, Że ja sam na to nie wpadłem  ;D ;D ;D

Papa Ricardo!
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2021, 16:59:19 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #190 dnia: Lipca 21, 2021, 17:36:19 pm »

Fakt faktem p. Gospodarek to nie jest osoba której warto robić reklamę w tradi półświatku. Odnoszę wrażenie że uosabia wszystkie negatywne stereotypy nt. środowisk indultowych.
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2021, 17:38:41 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #191 dnia: Lipca 22, 2021, 09:23:27 am »

https://www.ekai.pl/ostatni-zyjacy-wloski-uczestnik-soboru-watykanskiego-ii-o-zmianach-w-liturgii/?fbclid=IwAR1qlc-iQVOm2-XA43XVKOmirs2R8f2n5O6q0KiXhFEdYbdhHJBTIjZk67I

Słuszna linie ma nasza partia.
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 586


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #192 dnia: Lipca 22, 2021, 10:24:31 am »

https://www.ekai.pl/ostatni-zyjacy-wloski-uczestnik-soboru-watykanskiego-ii-o-zmianach-w-liturgii/?fbclid=IwAR1qlc-iQVOm2-XA43XVKOmirs2R8f2n5O6q0KiXhFEdYbdhHJBTIjZk67I

Słuszna linie ma nasza partia.

Nas nie trzeba ciągnąć! Pchać nas trzeba! Pchać!
Jak my ten zakręt wyrobimy to ja nie wiem...
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #193 dnia: Lipca 22, 2021, 14:04:27 pm »

https://www.ekai.pl/ostatni-zyjacy-wloski-uczestnik-soboru-watykanskiego-ii-o-zmianach-w-liturgii/?fbclid=IwAR1qlc-iQVOm2-XA43XVKOmirs2R8f2n5O6q0KiXhFEdYbdhHJBTIjZk67I

Słuszna linie ma nasza partia.

Czyli ma podobny sposób myślenia do o. Knabita
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #194 dnia: Lipca 22, 2021, 15:22:59 pm »

"Kościół znajduje się dopiero w połowie drogi wprowadzania w życie Vaticanum II i teraz trzeba przebyć drugie pół."

A to ci dopiero - no to co jeszcze zostało do zrobienia w tej drugiej połowie?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!