Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 00:27:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 78954 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #120 dnia: Lipca 18, 2021, 16:08:52 pm »

Cytuj
W Tychach zaserwowano dziś pokaz żenady - zamiast Mszy Trydenckiej odprawiono NOM po łacinie. Msze zawieszone do sierpnia, aż TW... znaczy abp Skworc wyda decyzje.

No właśnie, do 15 sierpnia oficer prowadzący waszego pasterza wróci z urlopu i podejmie decyzję.

Egon, mam nowy plan indultowy! Klawo jak cholera! Zrobimy tak:
1. W Kwicie "Starego" jest luka! Można odprawiać w jakimś garażu i .... transmitować przez internet na całą Polskę. Tego Stary nie zabronił.
2. Od 16-go PiS lokdałnuje Polskę (15-go pozwoli KEP-skim tacę zebrać) i tym sposobem msze indultowe będą wirtualne, dostępne dla wszystkich. Tak wyprowadzimy w pole Cwaniaka - szach mat.
3. Na ulicy, samochodzie, w metrze i swetrze będziemy mieli msze w smartfonie. Wystarczy jeden kapłan na cały kraj.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 16:14:03 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #121 dnia: Lipca 18, 2021, 16:20:37 pm »

Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #122 dnia: Lipca 18, 2021, 16:25:56 pm »

Zgoda na odprawianie Mszy już na podstawie TC.

« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 16:28:09 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 972


« Odpowiedz #123 dnia: Lipca 18, 2021, 16:27:14 pm »


Drogi Panie Filipie,

na szczęście są muzułmanie w Żymie. Może zdążą zrobić sacco di Vaticano zanim zobaczymy lesbijkę "wyświęconą" na "biskupkę" w bazylice św. Piotra przy akompaniamencie rytualnych bębnów wudu. Nadzieja umiera ostatnia.
Nie jestem z natury optymistą ale wierzę że aż tak skrajny wariant nigdy nie wydarzy się choć nie wykluczam że w najbliższej przyszłości doczekamy się powołania jakiś posoborowych duszpasterstw LGBT, nawiedzonych feministek w watykańskich dykasteriach lub nuncjaturach albo częściowego zniesienia celibatu osób duchownych.

A co do kleru, czy winien - winien. Ta spiskowa teoria miała na celu uwydatnienie tego, że i wysocy rangą duchowni mają swoich oficerów prowadzących. Skoro patriarchowie schizmatyccy mogą, to dlaczego nie papieże?
"Wy tu u nas, Franciszek, bardzo uważajcie, bo możemy wam przypomnieć, skąd Wam nogi wyrastają. Zrobiliście na krechę światowe dni moździerzy i synody ekukuku dla głupich gojów, a my byśmy chcieli nasze piniendze z powrotem. Zahlen Sie bitte! Albo się wykażcie jakąś dobrą wolą, wicie rozumicie, my tez byśmy chcieli dobrze, a nie o takie kwoty się tu modlą. Einverstanden?"
Nie trzeba wymyślać jakiś mega odjechanych teorii, wystarczy operować zwykłymi faktami:
https://www.catholicnewsagency.com/news/38580/analysis-cardinal-parolin-vatican-secretary-of-state-at-the-elite-bilderberg-meeting

.
3. Na ulicy, samochodzie, w metrze i swetrze będziemy mieli msze w smartfonie. Wystarczy jeden kapłan na cały kraj.
No nie bardzo, taka msza na ekranie komputera/telefonu nie liczy się, zresztą po co wyważać otworzone już drzwi skoro transmisje "tridentiny" przez internet są od jakiegoś czasu regularnie prowadzone.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 16:37:51 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #124 dnia: Lipca 18, 2021, 18:22:09 pm »

Kiedyś ten temat już był postawiony:



Co do ludzi, którzy włączają się w obronę Tradycji, a chodzą na NOM, to nie jest moim zamiarem "wykluczać" (to jakieś modne słowo?) kogokolwiek ani tym bardziej orzekać o winie czy grzechu Po prostu nie jestem w stanie zrozumieć ich niekonsekwencji. A niespójność logiczna była zawsze tym, co mnie najbardziej u ludzi dziwiło.
Jeśli NOM jest jedynie "mniej doskonały", to nie jestem w stanie znaleźć żadnego usprawiedliwienia dla tych, którzy w 1970-76 roku wypowiedzieli posłuszeństwo papieżowi pomimo jego wyraźnej woli, by ów "mniej doskonały" ryt przyjąć.


Już chyba kiedyś o tym dyskutowaliśmy. To kwestia pokory. Całkowite odrzucenie spełniania obowiązku niedzielnego przez NOM wymaga podjęcia pewnego rozstrzygnięcia, przez wiernego, które to rozstrzygniecie:
1. jest sprzeczne z tym co głosi 99.9 % biskupów Kościoła
2. Skutkuje grzechem śmiertelnym jeśli się ktoś pomyli w tej kwestii
Nawet jeśli człowiek zarówno rozumowo jak i intuicyjnie wie, ze cos jest nie tak z nowym rytem to po prostu mając pokorę wobec swojej niewielkiej i niepełnej wiedzy teologicznej preferuje takiej decyzji nie podejmować, gdyż stawka jest zbyt duża.  W wyniku braku całkowitego odrzucenia NOM co najwyżej od czasu do czasu spełniam obowiązek niedzielny na Mszy w rycie, który znam od dzieciństwa, a który to ryt bynajmniej nie pozbawił mnie wiary. Mała cena w porównaniu z tym co mogę strącić jeśli jednak bym się pomylił w tej kwestii.

« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 18:28:05 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #125 dnia: Lipca 18, 2021, 19:23:38 pm »

Jak wytłumaczyć, że biskupi za oceanem już teraz otwarcie stoją po stronie swoich wiernych potwierdzając na piśmie że "nic się nie zmienia"? Oczywiście nie wszyscy i nie wszędzie, ale jednak. U nas lepiej nie odprawić mszy i czekać na dalsze instrukcje. Może ten cały amerykanizm nie jest taki zły? Dokument Franciszka gwałci ową legendarną "wolnosc religijną" i "tolerancję" na wszystkich polach i chyba tylko w Europie może być traktowany poważnie. Świat poszedł do przodu, a my dalej "Roma locuta, causa finita".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #126 dnia: Lipca 18, 2021, 19:28:10 pm »

No u nas nie do końca jest aż tak źle. Ale przykładów pozytywnych lepiej nie publikować, przyjdzie taki Terlikowski i zaraz będzie sprawa o sprzyjanie tzw. "pedofilii"1;D ;D ;D
A za oceanem przyzwyczaili się, że są daleko i jakoś nie przejmuje ich sytuacja "globalnej wioski".




1Mnie Terlikowski kojarzy się z TW (księdzem) Michałem Czajkowskim. Kiedy się wydało, że jest TW i donosił do bezpieki, tłumaczył się że "tylko na księży, którzy nie wdrażają postanowień Soboru." Ten analogicznie, próbuje zniszczyć  Biskupów jeszcze wierzących w Pana Boga.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 19:40:26 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #127 dnia: Lipca 18, 2021, 20:57:06 pm »

Ksiądz Kapelan ARS CELEBRANDI na dzisiejszej Mszy Świętej.

https://youtu.be/JuLeb4Wgfq8
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bogosłow
*NOWICJUSZ*
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #128 dnia: Lipca 18, 2021, 21:17:40 pm »

W tej trudnej sytuacji tradycyjni katolicy mogą zwrócić się o włączenie do Polskiego Autokefalicznego Kosciola Prawoslawnego z zachowaniem rytu Zachodniego. W Cerkwi to żadna nowość. Stosowane są ryty Zachodniego, nawet o wiele starsze niż nowoczesna Tridenita w redakcji z 1970 r. Im piękniejsze i bardziej rozbudowane będą liturgię z tym większą radością będą odbierane. Myślę że nie będzie większego problemu. Modernizmu też nie będzie.
Chrzest i bierzmowanie, małżeństwa będą uznane. Nikt Wam.krzywdy nie zrobi.
Zapisane
Wieruju wo Jedinu Swiatuju, Sobornuju i Apostolskuju Cerkow.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #129 dnia: Lipca 18, 2021, 21:51:22 pm »

nowoczesna Tridenita w redakcji z 1970 r.

Dzięki za dobre słowo, to co zacytowałem to chyba lapsus calami?
Ostatnia Tridentina to Jan XXIII - kilka lat wcześniej, to z 1970 to jakaś buninina albo komisjanina, nic nie jest tu osadzone w Świętej Tradycji. Coś jakby ktoś rozebrał starożytną, piękną budowlę i co lepsze materiały upłynnił na lewo a z reszty postawił coś na kształt wiejskiego GS'u.


« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 21:59:37 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #130 dnia: Lipca 18, 2021, 22:05:25 pm »

Jak wytłumaczyć, że biskupi za oceanem już teraz otwarcie stoją po stronie swoich wiernych potwierdzając na piśmie że "nic się nie zmienia"? Oczywiście nie wszyscy i nie wszędzie, ale jednak. U nas lepiej nie odprawić mszy i czekać na dalsze instrukcje.
U nas jest lepiej niż myślałem, kilka zaskakująco przychylnych zapewnień biskupów, ale zobaczymy jak zareagują na instrukcje wykonawcze do mp.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #131 dnia: Lipca 18, 2021, 22:20:32 pm »

W tej trudnej sytuacji tradycyjni katolicy mogą zwrócić się o włączenie do Polskiego Autokefalicznego Kosciola Prawoslawnego z zachowaniem rytu Zachodniego. W Cerkwi to żadna nowość. Stosowane są ryty Zachodniego, nawet o wiele starsze niż nowoczesna Tridenita w redakcji z 1970 r. Im piękniejsze i bardziej rozbudowane będą liturgię z tym większą radością będą odbierane. Myślę że nie będzie większego problemu. Modernizmu też nie będzie.
Chrzest i bierzmowanie, małżeństwa będą uznane. Nikt Wam.krzywdy nie zrobi.

Jogi Babu, z tej strony nie znałem pana Bogosława  ;)

Co do zasady i historii to pan Bogosław ma całkowitą rację.
Nie tylko w Anglii i na Zachodzie Europy "Rzymianie" przechodzili ze swoją liturgią łacińską do Kościoła prawosławnego. Ale było tak nawet w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce (sic!) o czym zapewne nawet p. Bogosław nie wie.
Otóż chyba parafie starokatolików ze Śląska (Górnego rzecz jasna), którym przeszkadzała papolatria zostali przyjęci do Kościoła prawosławnego ze wszystkimi obrzędami. Były wydane mszały rzymskie itd.
Historia skończyła się szybko i tragicznie w 39 roku. Niemcy brutalnie rozprawili się z wiernymi którzy byli najgorszym bydłem - bo słowiańskim nie rzymskim-zachodnim.

Tyle, że takie przyjęcie odbywało się zawsze wg procedur. Kościół prawosławny w sposób soborowy musi na taki ruch wyrazić zgodę, potem przyjmują księgi liturgiczne etc.
To oczywiście jest rozwiązanie.

Ja przeszedłem "szlak bojowy od Lenino do Rzymu" pisałem do Rzymu, rozmawiałem z kurialistami w PL. Jakby to powiedzieć, oni są innego wyznania. No i co tu dużo gadać... szkoda życia, szkoda każdego dnia.


PS
Cytuj
No nie bardzo, taka msza na ekranie komputera/telefonu nie liczy się, zresztą po co wyważać otworzone już drzwi skoro transmisje "tridentiny" przez internet są od jakiegoś czasu regularnie prowadzone.
to był żart, oczywiście. Ale chyba niestety żart stanie się rzeczywistością jak tak dalej pójdzie.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 22:23:52 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #132 dnia: Lipca 18, 2021, 22:38:54 pm »

Jarod:
Cytuj
W wyniku braku całkowitego odrzucenia NOM co najwyżej od czasu do czasu spełniam obowiązek niedzielny na Mszy w rycie, który znam od dzieciństwa, a który to ryt bynajmniej nie pozbawił mnie wiary. Mała cena w porównaniu z tym co mogę strącić jeśli jednak bym się pomylił w tej kwestii.

1. Pan Jarod z uporem myli "przykazania Boże" z prawem pozytywnym - "przykazaniami kościelnymi", które zmieniają się ostatnio w PL, z uwagi na brak kasy w szufladzie.
Przykazanie Boże - obowiązuje nas bez względu na okoliczności - np. nie cudzołóż, nie kłam.
Przykazania Kościelne - nie obowiązują, jeżeli są poważne niedogodności. Np. Kościół jest o 100 km od miejsca zamieszkania.

2. Nie ma takiego przykazania jak "będziesz na nowus protestancki chodził co niedzielę". Jeżeli Mszy św. Nie ma w zasięgu naszych możliwości to nic nie poradzimy.
Nie ma tridentiny - to pójdziemy na nowusa. Nie ma nowusa - to skoczymy do luteranów. Nie ma wieczerzy u Luteranów - pójdziemy do synagogi. Inna sprawa , że ta logika Argentyńczykowi i rabinowi Skórce bardzo by się spodobała - cóż dopiero ob. Rysiowi z miasta Łodzi.

3. Jeżeli oko jest przyczyną grzechu - odrzuć je. Jeżeli nowus powoduje że ogarnia cię rozpacz - odrzuć.

4. Pokora - to znaczy realizm, mierz zamiar podłóg sił. tzn że pokora nie jest bezmyślnym posłuszeństwem.

5. Jeżeli pan Jarod ma wiarę to cieszymy się. Ale pan Jarod ma wiarę nie "dzieki nowusowi" ale dzięki Bogu. A jeżeli widzimy co się stało z Kościołem rzymskim po Soborze, to powinniśmy dodać: Pan Jarod zachował wiarę pomimo nowusa.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 22:51:38 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #133 dnia: Lipca 18, 2021, 22:42:40 pm »

W przeciwną stronę też się zdarzało - Synod w Zamościu: Greckokatolicki Trydent

Cytuj
4. Pokora - to znaczy realizm, mierz zamiar podłóg sił.
- Tiaa... Mój jest ten kawałek podłogi. (To taka złośliwostka, bo zgadzam się z tym wpisem)
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2021, 22:53:51 pm wysłana przez Pentuer » Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #134 dnia: Lipca 18, 2021, 22:55:23 pm »

W tej trudnej sytuacji tradycyjni katolicy mogą zwrócić się o włączenie do Polskiego Autokefalicznego Kosciola Prawoslawnego z zachowaniem rytu Zachodniego. W Cerkwi to żadna nowość. Stosowane są ryty Zachodniego, nawet o wiele starsze niż nowoczesna Tridenita w redakcji z 1970 r. Im piękniejsze i bardziej rozbudowane będą liturgię z tym większą radością będą odbierane. Myślę że nie będzie większego problemu. Modernizmu też nie będzie.
Chrzest i bierzmowanie, małżeństwa będą uznane. Nikt Wam.krzywdy nie zrobi.
Niby wszystko cacy ale zapomina Pan o tym, że nadal jesteście schizmatykami i heretykami, a co za tym idzie, przynależność do was uniemożliwia osiągnięcie zbawienia... ale jakby przymknąć na to oko to całkiem ciekawa propozycja.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!