Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:31:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes")  (Przeczytany 77643 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #60 dnia: Lipca 16, 2021, 23:33:47 pm »

Cytuj
Skurwysyn niechaj pamięta, że dłużej klasztora niźli przeora

Nawet trepy w Ludowym Wojsku Polskim nie pozwalały nazywać wojsk NATO "wrogiem" tylko "przeciwnikiem".
Trzeba docenić Obamę, NATO, mafię St. Gallen - i nie wypowiadać się emocjonalnie. Trzymajmy klasę.

Jutro wstanie słońce i będą odprawiane Msze Wszechczasów. Zamiast jechać w jedno miejsce trzeba jechać w drugie miejsce.
Nic się nie stało. Procesy historyczne nieco przyśpieszyły. Nie ma powodu do darcia szat.

Kłopot teraz mają posoborowcy, nie my.
Marks to przewidział: historia powtarza się ale już jako farsa. Tak powtarza się teraz zakaz Tridentiny Pawła VI -to jest farsa.
Bp Piotr Jarecki obiecał tradsom 12 lat temu, że nauczy się Starej Mszy. No i nie zdążył chłopak; może to i dobrze biskupie Piotrze - łacina to trudna języka.

Cytuj
Tak ogólnie myślę że po Traditionis Custodes strzelają korki od szampana w niejednej kurii. 
Nie widziałem nigdy żeby wódkę zatykano korkami od szampana.
Dobranoc i do jutra. Będzie dobrze.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #61 dnia: Lipca 17, 2021, 07:32:47 am »

Treść jest zbyt restrykcyjna. Rzym nie zostawił sobie miejsca na taktyczny "krok w tył". Ustawił się pod ścianą.

Myślę, że o to właśnie chodziło - o spalenie mostów. O rozwiązanie sprawy raz na zawsze...

Podobnie to widzę. Wygląda mi to na działanie przemyślane, na chłodno. Nie zdziwiłbym się nawet, że właśnie liczą na masową ewakuację "sztywniaków" do FSSPX, żeby mieć własny teren oczyszczony z elementu wrogiego, którego i tak nie da rady przerobić z powrotem na posoborowe, pluszowe bąbelki. Garstka, która nie przeniesie się do Bractwa, złoży przysięgę na wierność V2, zostanie umieszczona w tradi-rezerwatach, i będzie można odśpiewać radosne "chwała paczamamie".
Zapisane
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #62 dnia: Lipca 17, 2021, 07:39:59 am »

Mam nadzieję, że kaplica pw. św. Piusa X na Garncarskiej wnet stanie się już na stałe dodatkowym miejscem celebracji.
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #63 dnia: Lipca 17, 2021, 09:53:11 am »

Czy mam rację?

Uważam że próba ograniczenia Tradycyjnej Mszy Rzymskiej przez antypapieża Franciszka ma sporo wspólnego z tzw. pandemią koronawirusa, bo w czasie gdy u novusowców zanotowano spadek uczestnictwa, sterowany administracyjnie, rzędu 50% i więcej,  to u nas odnotowano wzrost roczny rzędu 150 - 200%.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #64 dnia: Lipca 17, 2021, 10:10:24 am »

Czy mam rację?

Uważam że próba ograniczenia Tradycyjnej Mszy Rzymskiej przez antypapieża Franciszka ma sporo wspólnego z tzw. pandemią koronawirusa, bo w czasie gdy u novusowców zanotowano spadek uczestnictwa, sterowany administracyjnie, rzędu 50% i więcej,  to u nas odnotowano wzrost roczny rzędu 150 - 200%.

Tak, szczególnie w Polsce nakaz Komunii na rękę dał ludziom do myślenia.
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #65 dnia: Lipca 17, 2021, 10:22:43 am »

Cytuj
Tak, szczególnie w Polsce nakaz Komunii na rękę dał ludziom do myślenia.

Niestety dla większości neonów to nie problem. Niestety dużo konserwatywnych katolików również nie widzi w tym problemu, bo Kościoł mógł tak zarządzić  :(
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #66 dnia: Lipca 17, 2021, 10:23:44 am »

https://m.facebook.com/100000916760303/posts/6070152559691909/

Brawar mocno napisał  >:(
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #67 dnia: Lipca 17, 2021, 10:44:22 am »

Spadek 50% od kilkunastu mln. to dużo. Odbiło się to na tacy. Wielu proboszczów z tego (ekonomicznego) powodu psy wiesza na KEPIE i pandemii.
Wzrost 150% od małej liczby to nadal mało.

A teraz zróbmy "bez nerw" spokojny rachunek sumienia:

Czy przekonywanie wiernych przez Indult, np UVP do życia na zmianę nomen i tridentiną było słuszne? Czy podkreślanie "jedności" Indultu z heretyckim nomem da teraz dobre owoce?
Czy unikanie mowienia o nomie jako przyczynie kryzysu w Kosciele było słuszne?
Czy damy złotówkę podczas kolędy? Czy też stworzymy fundusz na odzyskanke kościołów?
Czy UVP będzie rozbijac jedność tradycji? Czy na mapach mszy tradycyjnej nadal FSSPX będą zaznaczane inaczej, na żółto, jak Żydzi w getcie?

Pytanie do kapłanów indultowych:
- co zrobicie gdy biskup podsunie wam volkslistę - lojalkę do podpisu?
- Czy ujawnicie ten fakt przed wiernymi?
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2021, 10:46:01 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #68 dnia: Lipca 17, 2021, 11:42:19 am »

Pan Rysio powinien zacząć ten rachunek sumienia od siebie, de facto Bergolio motywuje swój postępek występowaniem takich "hunwejbinów tradycji" jak Pan Rysio i jemu podobni.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #69 dnia: Lipca 17, 2021, 11:44:11 am »

Pan Rysio powinien zacząć ten rachunek sumienia od siebie, de facto Bergolio motywuje swój postępek występowaniem takich "hunwejbinów tradycji" jak Pan Rysio i jemu podobni.

No tak, złodziej się włamał, chłop się bronił, to jego wina, że po pysku jeszcze dostał. Wspaniała logika.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #70 dnia: Lipca 17, 2021, 12:00:55 pm »

Mamy winnego!  ;D

Gdybym nie zbierał podpisów pod Benonem 9 (?) lat temu oraz w Jazgarzewie, nie wysyłał listów do ED ... to wszystko by trwało i tańczylibysmy wesołego oberka.

U pana JWK występuje już drugiego dnia "syndrom sztokholmski".
Niestety medycyna podpowiada nam, że kolejnymi objawami będzie pokochanie oprawców, podpisanie lojalki i donoszenie na "tridentowcow".

Niech już teraz zacznie pan brać antydepresanty. Nie żartuję, bo w przeciwnym razie pójdzie pan nakreślona wyżej drogą. Jak bum cyk cyk!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #71 dnia: Lipca 17, 2021, 13:04:37 pm »

Pan Rysio powinien zacząć ten rachunek sumienia od siebie, de facto Bergolio motywuje swój postępek występowaniem takich "hunwejbinów tradycji" jak Pan Rysio i jemu podobni.

No tak, złodziej się włamał, chłop się bronił, to jego wina, że po pysku jeszcze dostał. Wspaniała logika.

Oczywiście, taka jest "logika" Bergolia (czy tego cytowanego tu Recława) a Pan Rysiaczek widzi źdźbła w UVP a swej koszmarnej belki nie chce uznać. Chodząca doskonałość.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Lipca 17, 2021, 13:08:40 pm »

Pan Rysio powinien zacząć ten rachunek sumienia od siebie, de facto Bergolio motywuje swój postępek występowaniem takich "hunwejbinów tradycji" jak Pan Rysio i jemu podobni.

I z tym się zgadzam, sama ostatnio odniosłam się do komentarzy p. rysia:

" Leczyć się ze swoich fobii i zacietrzewienia bo niczego dobrego to panu nie przysparza, a wręcz przeciwnie poczytać pana tu na FK to jest to odstraszanie od Tradycji." 


A odnośnie diecezji świdnickiej ks. napisał komunikat:

"KOMUNIKAT
W związku z opublikowaniem przez papieża Franciszka motu proprio o korzystaniu z liturgii rzymskiej sprzed reformy z 1970 roku, informuję, że decyzją Biskupa Świdnickiego do końca lipca celebracje będą odbywać według ogłoszonego wcześniej kalendarium, to jest: 22 lipca (czwartek), godz. 16.00 - Kłodzko (kaplica św. Marii Magdaleny); 25 lipca (niedziela), godz. 11.00 - Świdnica (kościół Krzyża Św.) i 29 lipca (czwartek), godz. 16.00 - Świdnica (kościół Krzyża Św.)"

... a co będzie dalej zobaczymy.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #73 dnia: Lipca 17, 2021, 13:23:26 pm »

Pani Anno, proszę zająć się objawieniami w posoborowiu, ocieplenie klimatu sprzyja ich obfitości - to dobry temat zastępczy :-)

Dobra, przekonał mnie pan JWK!
- zróbmy tak: pan JWK przygotuje dla wszystkich lojalki do pobrania w pdf a ja ,zadzwonię do Bergoglia, pogadam, przeproszę. Wszystko jakoś będzie, "da radę", ułoży się. Podobno Gądecki jest tradi  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #74 dnia: Lipca 17, 2021, 13:26:51 pm »

Pani Anno, proszę zająć się objawieniami w posoborowiu, ocieplenie klimatu sprzyja ich obfitości - to dobry temat zastępczy :-)

Już o tym pan pisał (nie ma co się powtarzać ze swoimi radami) i ja też odpowiedziałam tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10446.msg234937.html#msg234937
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Bijcie w dzwony (motu proprio "Traditionis Custodes") « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!